Споделена история от Секс и интимност

Чувство за вина след мастурбация
Здравейте. Аз съм момиче на 17. „Проблема” съм го написала в заглавието. Не съм асексуална, нямам някакви травми, семейството ми е нормално и като цяло никой никога не се е опитвал да ми набие в главата, че сескът е лошо нещо, просто не говорим за това. Като цяло няма причина да се чувствам зле или „мръсна”, напълно осъзнавам, че е нещо нормално. И все пак чувството за вина след това си го има. Питам от чисто любопитство, не ми е кой знае какъв проблем това, но ми беше интересно каква е причината за да се случва И да, просто се чусвствам като много мръсен и „грешен” човек, знам, че звучи глупаво, но в тези моменти точно така се чувствам. Ще се радвам да разбера вие какво мислите по въпроса.

Коментари

1.   И при мен е същото. Не знам защо така, но ще следя темата с интерес. Боря се с това. И също така това е причината все още да не съм правила секс.

Момиче, 21

2.   Пробвала, това човешко нещо.
Нужда е, природата си го иска. Когато едно момиче, няма момче до себе си, го прави. Това нито те прави ку.. ва, нито те прави мра... ца, нито те прави грешен човек. Но душата си го иска, както храната, водата, сънят..
Но аз на 17 не съм мастурбирала, даже не съм го знаела, че съществува. Аз не бързах да порасна.

3.   Вече с времето като си намерих приятел е друго.

4.   При мен това чувство на вина го има също. Темата секс вкъщи никога не е била забранена, но въпреки това когато имаше секс по телевизията или говореха за него все едно времето спираше. За него вкъщи се говореше разбира се и го разбрах като нещо нормално, което извършват двама човека повлияни от чувствата по между им или както днес има момичета които да го използват, за да припечелят нещо. Но въпросът е защо като ми е втълпено, че е нещо нормално аз се чувствам така гадно след като го направя.

5.   И аз се чувствам по същия начин, анализирала съм стотици пъти и не знам какъв е проблема. Когато съм с мъж-няма проблем.. когато съм сама-има. Не знам как да ти помогна, но не си единствена, ако това те успокоява.

6.   И аз съм така, не знам защо..

7.   И аз съм така, не знам защо..

8.   Няма за какво да се чувстваш омърсена от маструбацията, все пак си е нещо нормално и всички го правят, просто някой отричат. Според мен трябва да се чувстваш омърсена ако си лягаш с всеки.
М18

10.   Уважаема авторке, (пък и останалите писали със сходни усещания)

Чувството за вина по отношение на мастурбацията и по въпроси, свързани със секса изобщо ни се насажда от ранна детска възраст - ако не вкъщи, то навън.

Поради някаква (неясно за мен каква) абсурдна причина, сме приели, че сексуалността е нещо мръсно, перверзно, форма на "виновно" удоволствие. Докато в действителност това си е елементарна физиологична потребност, не по-различна от жаждата, глада или необходимостта да дишаш.

Някои хора се чувстват виновни защото мастурбират изобщо, други пък заради начина по който го правят или заради нещата за които си мислят докато го правят. Светът ни е пълен с табута, които по една или друга причина ни карат да се чувстваме виновни. И на мен ми беше виновно някога... когато бях на 13-14, но отмина.
С времето ще се отпуснеш и няма да ти пука. Тези табута се преодоляват, макар и да не става веднага.

Ще си позволя да цитирам една мисъл, прочетена в друг сайт с подобна насоченост (англоезичен), която намирам за едно от най-правилнтие неща, казвани за мастурбацията по принцип:

"Хубавото на мастурбацията е, че чрез нея можеш да си доставиш удоволствие, правейки в ума си неща, които реално никога няма да направиш или да бъдеш с хора, които в действителност никога няма да срещнеш. "

Поздрави.

11.   И аз се чувствам така ,въпреки че се опитвам да си втълпя че е нещо нормално. чувството наистина е унизително дори трае с дни ..

12.   Аз пък ви се чудя на мисленето. Явно вие жените имате тотално различна от мъжката психика. Как може да изпитвате чувство на вина от нещо което ви е правило удоволствие. Ако винаги или пък в някои случаи сте изпитвали оргазъм, как може това да е угризение на съвестта ви. Няма мъж, който изпитва чувство на вина затова, че е мастурбирал. А защо вие изпитвате вина? Това означава, че сте абсолютни комплексарки. Извинявам се, но......нещо ви има.

13.   Мастурбацията е гадна зараза. Чувствате се виновни защото е грях...Помислете си колко жалко изглежда човека отстрани докато го прави...аз се боря да спра.
Не е нормално.

14.   Момиче, няма място за вина!
Доставяш си удоволствие, наслаждавай се!

Като бях тийнейджърка, мастурбирах и хапех възглавницата, за да не викам! Нямаше начин нашите да ме разкрият :-)
Впоследствие заживях сама и си мастурбирах на воля!
Това ми помогна да опозная тялото си, няма срам, вина, никакъв свян!
И когато бях с мъж, знаех какво, как и къде искам и му го казвах!
И ако съм до болка откровена, ще ти призная, че като мастурбирах едно време, изпитвах повече яд отколкото вина!
Яд, че не споделям това удоволствие с мъж, а си го доставям сама! Каква вина?! Защо вина!?
Наслаждавай се и като си с момче по–нататък, сподели му какво ти харесва и как!
Успех!
ж28

15.   Напълно нормално е това чувство в началото, има го и при двата пола, с течение на времето то изчезва.

16.   Аз пък се кефя максимално - стена си, викам, изживявам си го на макс!
И съм си харесала едно момче от съседния клас...но не смея да го заговоря!:)
Един ден като си имам гадже, ще стигнем и до секс, нормално е, човешко!
Но няма вина в мен...по-скоро желание да го направя с любимо момче!
Късмет и си избий виновните помисли от главата!
Момиче на 17

17.   При момчета е проблем, защото хабят енергия, жените не хабят нищо, само получават удоволствие. Защо вина, нищо вредно не правите, нито на себе си, нито на околните? Но на 17, вече могат да се заменят играчките с нещо живо, но тогава вече може да се появи вина, ако не се внимава!

18.   Боже Господи! Не ви ли идва на ум, че ИМА Защо да се чувствате така!? !? Та това не е нормално, добре, че не съм се занимавала с такива простотии.. Добре, че помогнах на моя приятел, горкия... Беше зле работата. Едва ли съм изкоренила напълно навика му от миналото, но се старае и той.
Това се нарича ръкоблудство!!! Жалко, че в този окаяно свят всячески учат на точно обратното...
А тези от вас, които чувстват вина и подобни, значи поне малко имат някаква съвест и светоусещане, но нямат сили и вяра, за да спрат... Затова ви пожелавам да намерите в лицето на друг човек спасение, някой, който да ви даде не само любов, а и да е разумен човек.. Иначе как ще ви помогне?
Мъчно ми е за вас... За това ви пожелавам да имате вяра! И воля!
Ж21

19.   Номер 18, права си но няма какво да им обясняваш, който разбира... разбира.

20.   Това е заради тъпите комплекси и предразсъдъци, наложени от селското ни изостанало общество. За тъпото християнство, при това още по-тъпото православие, гръцка идиотия, всичко свързано със секса е мръсно и грешно!
Плющях чекии още от 1 клас, че и до сега от време на време.