Споделена история от Секс и интимност

Белята стана
Здравейте!
Случката е следната, имам си приятел вече 8 месеца, снощи докато бяхме интимни презервативът се скъса. Естествено веднага ходихме до аптека и купихме ескапел. Изпих го веднага и си легнахме. На сутринта бяхме отново интимни и за лош късмет пак се беше скъсал презерватива. Притеснена съм защото не пих втори път хапче, защото не е полезно. Пиша тук, за да кажете дали ще има ефект от хапчето и за двата пъти, или....
Някой които е попадал в моята ситуация?

Коментари

1.   Потърси най-добре консултация с лекар и по-добре се информирайте за правилното поставяне на презервативи.

2.   Трябвало е да пиеш второ хапче. Нищо ти няма. Имам познати, които са го пили много и имат деца сега. Има риск, но дано ти се размине, ако детето е нежелано.

3.   И - сменете марката презервативи!

4.   Не мисля че би трябвало да има проблем, но за в бъдеще се научете как се слага презерватив и го карай да свършва отвън за всеки случай.

5.   Не искам да те плаша, но моя приятелка, забременя след хапче. Не знам, за по- сигурно, се консултирай с гинеколог.

6.   Преди около година имах това злощастие да ми се скъса презерватива. Бях прочела листовката на ескапел толкова много пъти, че известно време след това можех да я рецитирам. В общи линии с помощта на някакъв хормон се спира или поне се забавя освобожаването на яйцеклетки. Уви, не става да използваш хапчето като противозачатъчно, защото не е такова. Не може и да пиеш ескапел толкова често, така че не е желателно да купиш ново хапче и да го използваш. Не съм съвсем сигурна дали има риск, но дори да има такъв, не мисля, че ще е голям, защото хапчето вече трябва да е започнало да върши работата си. Най-добре се свържи с лекар и му обясни ситуацията, със сигурност ще ти даде правилен съвет и ще ти помогне повече, отколкото ние бихме могли. При мен няколко дни след инцидента имаше зацапване, беше нещо като слаб тридневен цикъл, което някак ме успокои. Това не е задължително да се случи и ако при теб не се случи, не го приемай за проблем. Изчакай цикъла си, той би трябвало да дойде навреме, но заради всички хормони след приема на ескапел е възможно да има подраняване или забавяне, така че не се плаши при някой от двата случая, а посети гинеколог. И хвърли въпросните презервативи.

7.   Ако не си в овулация шанса е малък. Не ми се е случвало да се скъса. Бебето плаши ли те?

8.   Твоята да не е със зъби, че му се късат всички презервативи?
Задължение е и на двамата да се грижат за нежелана бременност, освен за полово предавани болести.
Сега ще ти се размине, но върви на гинеколог да ти изпише антиконцептиви и с презерватива и хапчето ще си напълно спокойна.

9.   Как ги ползвате тези презервативи?

Не знам, консултирай се с гинеколог най-добре.

10.   Споко...изпила си едно и ти стига дори за 2-3 дни свършания вътре !

11.   Хапчето работи, като отлага овулацията. Не мисля, че за такъв кракът период изобщо е имало нужда да пиеш второ.

12.   Честито... както се казва! Майтап и споко. Ескапела върши работа, но си е брутален. Всичко ще бъде наред.
Мишо.

13.   Ще има ефект.
Но пък взимайте по-хубави презервативи.

14.   За това човек не трябва да използва презервативи от 20 стотинки...

Шегата на страна, не мога да си обясня как два пъти подред ще ви се скъса презерватива, не знам дали ще забременееш, но със сигурност трябва да пуснете тото.

15.   За да се скъса два пъти презерватива има две причини: или си била много суха там долу или не си била епилирана и презерватива се е търкал по някои остри косми и се е скъсал. Много жени ги мързи да си епилират катерицата, ти от тях ли си? Не ми се вярва презерватива да е бил лошокачествен.

16.   Не е трябвало да пиеш второ хапче, спокойно.Смени презервативите, ползвайте лубрикант.И най-вече не взимай съвети от некомпетентни лица.
Medical student

17.   Ако не си в средата на цикъла, шанса да забременееш дори и без ескапел е нищожен. По принцип овулацията трае само 24 часа 14 дни преди началото на следващия цикъл. Ако цикълът ти е редовен, можеш да сметнеш горе-долу кои дни ти е овулацията. Имай предвид, че сперматозоидът може да живее в теб 2-3 дни.

Прочети за календатния метод и можеш да сметнеш в кои дни има риск от забременяване. Но дори и да си била в овулация, вероятността да забременееш пак е не повече от 20%. Забременяването не става толкова лесно, колкото си мислят някои. На повечето двойки им отнема поне няколко месеца, докато успеят умишлено да забременеят. Рядко става от веднъж.

А с експаел вероятността това да стане пада в пъти. Така че е много малко вероятно да си забременяла. И не, не е трябвало да пиеш второ, то и първото си върши работата. Но имай предвид, че сега е силно вероятно да ти се разстрои цикъла, да имап кървене и т.н., защото ескапела ще ти преобърне хормоналния баланс за известно време.

18.   Благодаря на всички, понеже са почивни дни, ще се консултирам още в понеделник. Презервативите не са 20стотинки, напротив водят се едни от най-скъпите. Просто наистина се скъсаха и двата, второ хапче не съм пила, сега чакам да видя какво ще стане. Писах тук, за да прочета и други мнения и истории, защото всичко се случва. Благодаря на всички, ще пиша отново да разкажа какво ще се случи.

19.   Номер 17, не винаги овулациятя идва на точно 14 дни. Когато пранихме опити за бебе се оказа, че при мен беше на 9 ден.

20.   17 аз два пъти забременях веднага, така че понякога е доста лесно.

21.   19,20, знаех, че ще ми скочите и точно поради тази причина използвах думи като "по принцип" и вероятно". Ако става въпрос, с жена ми от години използваме календарен метод и не е имало забременяване. Разбира се, риск винаги има, но е малък. Чел съм достатъчно литература по въпроса. Вие сте изключения. Можете пак да ми сложите единничка, но това не променя фактите.

22.   И на мен преди няколко седмици ми се случи да се притеснявам от нежелана бременност, но всичко се размина. Имах подозрения, че приятелят ми е свършил в мен, но се оказа че е бил свършил навън, понеже ние го караме на прекъснат акт.
Рядко ползваме презервативи, защото той умее да се контролира, а и аз вече го усещам. От 2г и половина сме заедно.
Не се стигна и до хапче, защото цикъла трябваше да ми дойде до 2-3 дни след акта.
След като не успях да спя цяла вечер след драмата, реших да си изтегля приложение на телефона за проследяване на цикъла. А той понеже ми е нередовен, исках да видя кога ми е овулацията, за да разбера дали има шанс да забременея.
Изтеглих си 2 приложения за по-сигурно. И двете показаха, че още преди седмица и половина ми е била овулацията и затова няма страшно. Цикъла си ми дойде след 2 дни.
Та това ми е съвета към авторката. Може да пробва да си изтегли и тя приложение (аз съм с "Моят календар:" и "Ladytimer". Има и опции да си проследяваш бременност, като заченеш на определена дата, кога ще ти е термина, какъв пол ще ти е бебето и мн. други полезни неща)

А относно презервативите, ползвайте Durex, без най-тънките - unvisible. Още когато излязоха си взехме една кутия и 2 бяха скъсани :/
От доста време сме се спрели на Feel thin и не са ни предавали никога :)

Ж, 26

23.   Презервативите най-вероятно са били стари! Типично точно за скъпите. И нещата изобщо не опират до начина на поставяне. А причините посочени от N15 са си направо бисери :)))

24.   Хора всичко е наред. Нямах странични ефекти, и точно на датата ми дойде. Бях много притеснена, но със сигурност ще се внимава много повече. Голям късмет извадихме, но наистина трябва да се внимава изключително много, защото притеснението си е голямо. Посетих гинеколог днес, още не ми беше дошъл цикълът, но имах леки болки. Все пак тя ми изписа противозачатъчни и ми обясни как да ги приемам.
Малко след това ми дойде, такова облекчение беше...
Извода ми е, че ще бъдем по-отговорни и внимателни. Не смятам да си причинявам отново този стрес. Мислили сме за деца, но смятам, че трябва да поживеем още и тогава... Благодаря на всички! Пазете се.

27.   Смени гаджето. Явно сексът е гаден. Изсъхвам, защото не ти харесва. После се къса.