Споделена история от Секс и интимност

Време е
Склонни сме да се сближаваме с някой, който не прави нищо друго, освен да изчезва. На моменти той дори не показва признаци на живот, а какво остава да проявява интерес към нас. Когато се появи отново, се чувстваме облекчени и връзката става по-силна.
Когато харесваме някой, ние започваме да се заблуждаваме. Изведнъж започваме да интерпретираме виждаме в поведението му фалшиви знаци, че се обичаме и че се нуждаем един от друг, и започваме да се привързваме.
Това подхранва нашата вяра, че човекът към когото сме привлечени, ни харесва, тревожи се за нас и иска да имаме връзка въпреки факта, че той ни игнорира.. по-скоро да погледнем на нещата от друга гледна точка:
Свързва се с мен, само когато иска и когато не иска, в останалите моменти няма признаци за живот от него. Това показва, че той ме използва. Може би оправдавам поведението му с фрази като „Просто той се нуждае от своето собствено пространство“ или „Той не иска да се чувства принуден“ или „Той е много независим“ …Време е да свалим превръзката, която пречи да виждам реалността.
Ако това е случаят, тази необходимост да бъда на негова страна и да бъда важна за някого, ме кара да му се подчинявам и да приемате поведение, за което не бих посъветвала да практикува приятел или близък човек.
Затова е време да осъзная грозната истина, че просто не си пада по вас. Свалям превръзката и осъзнавам, че е време. Неговите думи и действия ме объркват.
Опитах се някога да говоря с него за моите чувства? Това чувство е толкова силно, че изгаря отвътре. Или може би просто бих искала да кажа колко ме е грижа за него.
Не забравям: вече направих всичко възможно, за да започна разговора в тази посока.
Той обаче е непоследователен. В един момент изглежда, че не му пука. На следващия ден той казва неща като „Харесвам те“ или „Ти си единствената“.
Той просто ме обърква и ме връща в играта на котка и мишка, която ме държи още по-привързана към него.
Има само привързаност, когато той я поиска.
Аз също се нуждая от привързаност, но не я получавам, когато имам нужда от нея. Вместо това, тя се случва само когато той поиска.

Той ме кара да се чувствам несигурна
Добрите хора ни карат да се чувстваме сигурни. Когато това е обратното, трябва просто да тръгваме в различни посоки.
Вероятно вярвам, че съм сигурна в него.
Когато съм с него съм щастлива и доволна … Затова не се опитвам да не изразявам чувствата си или да мисля за объркването, което изпитвам през останалото време или относно нещата, които ми казва.
Ако не сте в състояние да бъдете сами или да кажете какво искате да кажете в негово присъствие, вие сте несигурни.
Това е още едно голямо предупреждение, че е време.

Коментари

1.   Не искам да повярвам, че това е истината, но звучи твърде близо до сърцето. И всякъш не можеш да разбереш дали е до характер и че всеки си показва обичта по различен начин или просто наистина ни лъжат.

2.   Толкова пъти съм водила този разговор със себе си, действа отрезвяващо, наистина.

3.   МНОГО красиво написано.. но сподели повече...