Споделена история от Секс и интимност

Интимното обезкосмяване...
Смятате ли, че вече е нормална практика или все още е модно течение? Имам позната козметичка, която споделя, че не може да насмогне на поръчки. Питането е и към двата пола!

Коментари

1-50 от 54

1.   При мъж подстригване, при жена обезкосмяване :P

2.   Аз съм мъж и го намирам за нещо нормално. Струва ми се, че обраслите жени се смятат за модерни, но не са приятна гледка, особено ако са напълно обрасли. Около срамните устни космите са пожълтели от уринирането и приличат на пръстите на заклет пушач. Нужно е тези жени от време на време да се поглеждат от долу и сами да кажат дали им е приятно това което виждат. Няма да коментирам по време на секс когато започнат да влизат навътре заедно с пениса какво е поражението върху мъжа при по продължителен сеанс, все едно, че съм го шкурил с едра шкурка. Има още негативи, но ще се спра до тук, за да няма обидени.

3.   И двамата се бръснем редовно долу, много по-приятно е при френската любов, а и лятото е малко по-прохладно.

4.   Не мога да си представя някой да не се обезкосмява интимно - струва му се нехигиенично от една страна и неприятно за партньора при орални ласки от друга. Знам, че има хора фетиш към обрасли и на тях им харесва, както и на по-възрастните хора предимно от селата. Аз лично ходя на лазер и нямам никакви грижи и проблеми.

5.   Не е нормална практика. Това е извратеност, наложена в Европа едва от началото на 90-те години, идваща от САЩ. Извън САЩ, тази практика е характерна единствено за мюсюлманите. В САЩ е наложена от разни дизайнери, пендели, педофили и режисьори на порно-филми. Нормалното окосмяване на женското тяло (пубис, подмишници, перинеум) се нарича вторични полови белези и функцията му е да предизвиква сексуална възбуда у мъжа. Влечението към обезкосмени жени е признак на педофилски наклоности у мъжа, независимо дали го осъзнава или не.
Иначе в САЩ агресивно се налага модата на женското обезкосмяване през 20-те години на 20 в. от фирмата Жилет, за да увеличат продажбите си. Жената трябва да е естествена и да не се занимава с излишни епилации, а за мъжа това е направо изключено, гадно и педерастко. Но сега е такава деградация сред българското стадо, че всякакви идиотщини се разпространяват. Хората които се на около 45-50 годишна възраст сигурно си спомняте че преди идиотската димукрация, жените в България, а и в Европа, изобщо не се обезкосмяваха и бяха истински и секси. Я вижте тази красавица! http://antiintox.over-blog.org/2017/10/scotti-andrews.html

6.   Неповторима е! Но все пак епилацията си е за предпочитане!

7.   Не знам, но аз предпочитам да съм обезкосмена. По-приятно е усещането, не се спарвам, по време на секс сякаш имам повече чувствителност в нея зона. Не ме интересува дали е мода, или е нормална практика, знам, че го предпочитам. Не ме бърка другите на какво мнение са, не ме бърка и дали партньорът ми се обезкосмява.

8.   Няма значение за жената... Аз понякога ги махам, понякога не, а избръснат мъж е направо отврат!!!
Мисля, че тази тема е получила много точен коментар от номер 5!

9.   Бръснат гладко мъж е супер, и за френска и за другото. С моя така сме си свикнали - на голо. И е много хубаво.

10.   Мъж съм и съм обезкосмен навсякъде,жените ги привличат повече гладки мускулести тела а не маймунска козина!Харесвам също само обескосмени жени или само с чертичка отдолу пак е секси,космите са символ на занемареност и кофти хигиена и при двата пола!
М21

11.   Едва ли е мода, аз го правя вече над 20 години и не мисля да спирам, каквато и да е модата. По-хигиенично ми е.

12.   До номер 5

Не си много осведомен. Това е стара практика, съществува от много години в Близкия изток, че и в по-далечния, също в Южна Америка, изобщо на места с топъл климат. Жилет няма нищо общо с възникването на обезкосмяването. Правило се е с восък, а на краката и с конец и с пърлене доста преди Жилет да се роди.

13.   Аз си се харесвам гладко избръсната, мекичко е, кожата е нежничка, всичко се вижда и изглежда много сладко. За мъжа предпочитам да е обръснат, но не ми пречи, ако не е гладко. По-естетично е и по-хигиенично.

14.   Обезкосмявам се изцяло, защото се чувствам по-добре така.
Обаче обезкосмен мъж за мен е абсолютната педерастия.
Моя си бръсне мишниците само.

15.   До 12. от 5.
Индианците нормално нямат почти никакво вторично окосмяване. Иначе в древността е характерно за древните гърци, а Древна Гърция е родина на хомосексуализма. За изостаналите и деградирали мюсюлмани няма какво да говорим. А съвр. българи са сбор от абсолютни нули, стадо вървящо по рекламата. Обезкосмяването нито е естетическо нито хигиенично. Обръснатите подмишници се потят много повече и потта попива направи в дрехите! кое му е хигиеничното! А тези с култ към мускулестите тела, са болни мозъци!

16.   Задавам контравъпрос към жените. Ако мъжът ти иска да си естествено окосмена и да не се епилираш, защото това го възбужда, ще го направиш ли? Или напук на него ще се епилираш като всички останали!

17.   Аз се обезкосмявам, защото ми харесва усещането за гладка и нежна кожа. Какво рекламират, изобщо не ме интересува, а самите реклами са ми дразнещи, без значение под каква форма са. Ако имах приятел, който харесва интимното окосмение, сигурно бих направила "саможертвата" да го оставя, заради него.

Те и повечето радикални феминистки са космати, даже космите под мишниците си боядисват, но не са от най- умните и сигурно са хората с най- промити мозъци. Необезкосмяването не е признак на висок интелект, педерастия, осъзнатост и пр.
Иначе, който както иска да си ходи, аз не гледам космите на хората.

Black Sabbath

18.   #16 Вероятно ще продължа да се обезкосмявам, но не напук на него или за да съм като всички останали, а защото на мен ми е много по-приятно и хигиенично така. Разбирам как това може да е проблем за мъж, който се възбужда от небръснати, но има някои принципи, които са важни за мен и трудно бих престъпила. Ако това е фатално за даден мъж, може би няма как да ни се получат нещата, както с мъже с някои други фетиши, с които не бих се съвместила. Но има много жени, които убедена съм не биха имали проблем, даже може би биха се зарадвали да не извършват тази процедура, така че не е като да нямаш опции.

19.   Ж 30г.Моя мъж все ми натякваше да не се бръсна (отдолу)и накрая стигнахме до консенсос да се оформя на триъгълник доста голям но все пак хем той доволен хем аз

20.   Семейство сме - и двамата сме така (обезкосмени) от както сме заедно. И едва ли ще се промени това. Вече не е мода, а стандарт за повечето хора.
А.... ако си имаш и татуировка там - няма как да се вижда :)

21.   До 16

Ти може би харесваш естествено окосмени жени - бихме си допаднали, защото аз никога не съм се обезкосмявала точно там:), а само съм оформяла леко, за да е приятна гледка!
Ако партньорът ми ме желае окосмена, с радост ще му го дам!
Но ако мъж ме иска обръсната на най-нежното място, не бих го направила! Просто бих се почувствала като гол охлюв:)
Претенции към мъжкото окосмяване нямам - не понасям косми по гърба, всичко останало е нормално!
Ж 43

22.   №16 - разбира се че харесвам естествено окосмени жени! Всичко останало и перверзия, прикрита педофилщина, а жалките обяснения за "хигиена" са просто смешни, и напълно погрешни, като няма какво да кажете повтаряте една безсмислица! Всъщност таза мода и особеното и разпространение в България, само доказва колко пропаднала народ сме, без капка собствено мислене!

23.   Аз самата се обезкосмявам навсякъде, включително и ръцете. Харесва ми колко е мека кожата след това и е много красиво на външен вид. Обичам да нося дантелено бельо и прашки и не си представям да си ги обуя без да съм се обезкосмила. Чувствам се комфортно и без да го правя, тъй като понякога ме домързява и спирам за 2-3 седмици, по никакъв начин не ме притеснява. За мен е важно най-вече човек да се чувства добре в кожата си и със, и без косми. Модата на Запад в момента е по-скоро да не се обезкосмяват хората, но най-вече се налага идеята всеки сам да си избира и да не се смята за гнусно и отблъскващо една жена да е окосмена, което аз напълно одобрявам като начин на мислене. Всеки трябва да си отговаря за себе си и да не се бърка на другите. При мъжете ми харесват естествено окосмените, стига да са поддържани. Много по-мъжествено е според мен. Дори имам някакво странно привличане към мъже с космати мишници. Нямам фетиш или нещо подобно, просто според мен изглежда по-мъжествено, както вече казах. Някои се притесняват от миризмата, но при добра хигиена няма никакъв проблем и при двата пола. Космите наистина нямат общо с хигиената, стига човек да се къпе редовно и да използва нужната козметика (сапун, душ гел, дезодорант и т.н.).

24.   Всеки сам си преценя, но мисля, че вече е утвърден модел за повечето жени (и мъже). Според мен съотношението е 10 към 1 (или 2) в полза на "голите охлюви". И е Определено - Плюс във френската ласка, но пък природата ни го е дала окосмяването - сигурно има защо?

26.   Мъж на 37. От 13-годишен се бръсна около интимната част и под мишниците по изцяло собствено желание. По онова време нямаше никакви реклами или призиви за обезкосмяване, даже почти всички мъже и доста от жените все още бяха космати. Всеки човек си решава сам за себе си как тялото му ще се чувства по-приятно. Аз избора си го направих още в детството, а преди около 11-12 години приучих и приятелката ми да си оформя триъгълника и да оставя единствено тънка отвесна лентичка. Много е хигиенично, меко и красиво. И на двамата ни харесваше така, но тя направи една стъпка напред и наскоро приключи с процедурите за лазерно обезкосмяване. Отне ѝ цели 6 месеца, защото посещенията са 12 - на всеки 2 седмици по веднъж.
Нямам нищо против почитателите на косми - щом им харесва да са космати, нека се обичат и радват взаимно.
Поздрави на всички! :)

27.   Ж-45. От 10 години ходя веднъж месечно на кола маска. За мен - тялото ми изглежда така някак си по-свежо :) Само не знам, моичкият (на 48) ме кара да си сложа обеца там и ще трябва може би на всяко посещение да я свалям?

28.   Жена на 32 съм. Идеално гладка и обезкосмена съм навсякъде. Не го правя заради мъжете само, така ми харесва и се чувствам добре.
Но не харесвам мъже голи охлюви. Приемам мъжа да си маха космите от интимната област и подмишниците. Останалото е прекалено. Сега, изключвам ако е някакъв изключително обрасъл и с косми по гърба. Тогава е необходимо почистване. Но ако си е с нормално окосмяване не е проблем.

30.   Една от причините е оралната любов. Преди 20-30 години си беше лукс - сега е нещо нормално. А за мъжете е чисто оптична илюзия, че когато е гладък изглежда по-голям в сравнение с буйно обраслия.

31.   Махам всички косъмчета по тялото! Много е яко освен като усещане и като гледка. Разбира се имам атлетична фигура и гладкото тяло идеално пасва на цялата гледка! С косми няма да се понасям. Няма значение мода, реклами или нещо друго. Ако щат всички да са космати и жените да искат космати мъже, аз пак ще си бъда така. Лично усещане. М 36

32.   № 30, оралните ласки не зависят от това дали жената е окосмена или не. Жена ми е напълно естествено и гъсто окосмена между краката, и това не ми пречи да и лижа сладката путчица с удоволствие. С удоволствие целувам и лижа гъсто окосмените и подмишници!
Българският народ съвсем се побърка в последните 27 години и една от проявите на тази лудост е епиломанията - блестящ пример за това как с реклама и подражание се промиват мозъци и се рушат ценностни системи! Първо епиломанията, след това метросексуалност, след това - толерантност към пенделите и накаря общество от джендъри!

Hairylower

33.   Всичко е рекламен трик - за пари. да се продават: самобръсначки, кремове, епилатори и др. техника, работа за козметични компании и салони и т. н. Един огромен бизнес за милиарди.... (не, че и аз не харесвам гладките - и аз съм така и жена ми е така - от години! М-49, ж-43)

35.   Обезкосмената жена изобщо не ми е интересна и не ме възбужда! Щом природата е решила че трябва да има косми, значи трябва!

38.   Епилиран мъж за мен е жалка картинка, без значение къде.
Питам се кога ли му идва цикълът?

Епилирам се интимно само преди да ходя на гинеколог и то с огромно нежелание.

За другия вид епилация -неинтимна, при жените съм Ок, разбира се.
Жена, 43

39.   Не харесвам обезкосмени жени. Освен това не е хигиенично. Точно обратното, навлизат бактерии в порите. Оттам произтичат обриви и пъпки. Кожата в последствие загрубява. Природата си го е измислила. Постригване става, но епилация ми е неприятна гледка. Модно течение. Не беше известна практика, докато не го наложи порното в края на 90-те.

М42

41.   Епилираната жена също е жалка, прилича на оскубана кокошка. Но най-смешни са като ми се облещи сливата и безсрамните джуки, също като чанта без цип! Надявам се тая американска перверзия да отшуми в следващите десетилетия.

42.   Един добре оформен триъгълник винаги е приятна гледка за мен. Но и по-косматите ми харесват, стига космите да не се простират до аналното отвърстие. Предполагам, защото имам фетиш към импрегниране.

43.   В моето съзнание неокосмената вагина е твърдо свързана с малко момиче и не представлява сексуален интерес. Не чак до степен да не ми стане, има си все пак и други възбудители, но ми е някак непълноценно.

44.   №38 "Епилирам се интимно само преди да ходя на гинеколог и то с огромно нежелание. " Жена на 43 г.

А защо го правиш, ние лекарите не сме извратеняци. Ще бъдеш прегледана и ако си нормална жена отдолу. Учили сме човешка анатомия и знаеме как трябва да изглежда нормалната полово зряла жена. Все по-рядко ми се случва да прегледам жена с нормално окосмен пубис, а с окосмени подмишници - още по-рядко! Преди 10-тина години не беше така, а преди 25-30 г. когато бях студент, на практика епилация не се срещаше и жените бяха напълно естествени и много по-хубави от сегашните.

45.   Хаха, не било хигиенично без косми, що за тъпотия. С космалаци понеже е.
Обезкосмявам се напълно и го смятам за много възбждащо. Като се обръсна, винаги си пускам по една черта с пръстчето. А като гледам как ми влиза пениса на мъжа ми, просто полудявам. Пък вие си ходете с храстите.

46.   №45 тъпото мнение на оскубана квачка като тебе, изобщо не ме интересува! Оскуби си и тъпата кратуна!

47.   Малее, някои привърженици на окосмяването са много агресивни... Не може ли да си изкаже мнението, без да раздавате обиди и нападки? Така звучите като некви диви фетишисти, дето се тръшкате, че никой не ви ойдисва.

48.   Браво, 47, кога ли ще разбере нашего брата, че има хора и с друго мнение по някаква тема.

49.   О, оскубана квачка, мерси за комплимента! Колко грубо, колко агресивно. Че аз няма да погледна кинг конг като тебе - спокойно. Не си падам по маймуни. За разлика от теб.

50.   До Номер 46 - и защо тази агресия? Защото ти си космат/а като маймуна и чупиш уредите за епилация? И някой ти виновен? Я по-леко с обидите.

Една обезкосмена жена, за разлика от твоята предполагам. Ако изобщо имаш такава, което също е под голяяям въпрос.

51.   Н 47, защо се чудиш, това е типично за "алфи" само дето не хващат гората, а се тикат м/у хората ;)

52.   Може ли да попитам защо мнението на 46 е публикувано? ! Нали обидните коментари не се публикуваха? !
46, "оскубаната квачка" не е публикувала мнението си специално заради теб, че да се изказваш толкова нагло. И поздравления, че се поддържа! Да не е мъж, че да ходи космясала? Космите понякога задържат телесни течности. Забелязала съм го, когато чакам по- дълго за кола маска, ако че се къпя всеки ден и тогава ми се налага да се мия още по- често. Сигурно харесваш и жени с бради и мустаци, още малко ще кажеш, че харесваш и жени с пениси. И преди да ми напишеш и на мен да си оскубя "тъпата кратуна" - ами, не, няма да го направя, защото пускам дълга коса, за която поемам грижи.
За я бъдеще ще бягам от индивиди с фетиш към косми. Толкова са агресивни… Да ме е страх да си пусна и дълга коса.

53.   До 47: Ами какво да направя, такъв съм се родил. Имам фетиш към закръглено женско дупе, плътни цици с големи зърна, добре оформена, окосмена вагина. Знаех си че съм извратеняк.

56.   Разбира се, че не е нормално. Аз съм мъж и бръсна единствено лицето си, а смятам че поддържам една добра хигиена. Дълго време не можех да си отговоря на въпроса, защо в България всички изведнъж решиха че бръсненето е много хигиенично и секси, Еми на мен не ми е! За мен е пълна глупост и загуба на време. Може да съм странен, но съм фен на окосмения пубис и се радвам, че жена ми не е започнала с тези моди.

57.   Култът към обезкосмяването е форма на педофилия, факт отдавна доказан от псхологията. Болните от епиломания са изкл агресивни към хората с обратно мнение. Напр. 45/52! И тъй като нямат никакви разумни доводи, за да обяснят извратеността си повтарят едно и също - хигиена! В това няма нищо вярно, обезкосмените подмишници и пубиси са доста по-нехигиенични от естествените, защото се потят и потта не се изпарява, каквато е една от функцията на космите. Приказките за задържането на телесни миризми, също са неверни, защото това зависи от къпането, а не от бръсненето. Жените с обръснати подмишници намирисват на пот или на смес от пот и парфюм повече, отколкото естествените жени, защото не може на всеки 2-3 часа да сте под душа. Друг е въпросът че епилираната жена изглежда инфантилно, без белезите на своята сексуална зрялост и ако това възбужда партньора и, утре той ще се възбужда и от все още неразвили се пубертетни момиченца! В България нещата са много по-прости, нарича се маймунско копиране, сляпо следване на рекламите, стадното овче мислене, да нямаш собствено мнение а да се нагаждаш към общата сива маса. Както виждате на жените на Запад които са много по-освободени от нашите задръстени селянки, вече открито изразяват протестите си срещу налаганото на този извратен модел на подражаване. Българите са били 500 години под властта на турците. При тях заради извратената мюсюлманска религия, се изисква жената да е напълно епилирана. Въпреки че от турците сме взели много неща, като кухнята, много думи, стереотипи на поведение, обезкосмяването на жените, никога не е било приемано! Даже обратното, до преди тоталното видиотяване на българите от т. нар. "преход", ако видехме през лятото жена с обръснати подмишници, винаги реагирахме с известно презрение "сигурно е туркиня, помакиня или просто курва която се прави на интересна"! От гларуските си наблюдения по морето тогава, единствените жени които си бръснеха подмишниците от соц-лагера, бяха тези от СССР и то не всички. За българките тогава, епилирането беше абсолютно непознато и неинтересно. Днес българките са заприличали на мюсюлманки и турски гювендии! Обезкосменият мъж, няма да го коментирам - жалко, гнусно, извратено и педерастко! Един мъж освен да се подстригва и да си бръсне лицето, ако не е с брада, друго не е необходимо. Жената не трябва да обезкосмява нищо по тялото си! Скубането на третичнот окосмяване по ръце, крака, корем, гръб, дупе и пр. си е пълна лудост! Това е! (д-р Хаус)

58.   57, че аз не стоя по 2- 3 часа в банята, нито като съм обезкосмена, нито като чакам с космите за кола маска. Трябват ми между 10 и 20 минути в зависимост от това дали си мия косата, понеже е дълга и отмиването на шампоан, маска или балсам отнема повече време. Но съм срещала жени, които не се обезкосмяват и смърдят на пот, та е чудо, а уж твърдят, че се къпят всеки ден. Не ми се мисли, какво става след уриниране при тях. Ужас…

Ако за теб зрелостта и женствеността на една жена се измерват в космите ѝ, то ти си непомалко извратен от педофилите. :) Женствеността на една жена е грация, излъчване и маниер, а зрелостта ѝ е начинът на мислене, начинът, по който се справя с проблемите и се ориентира в различните житейски ситуации. Тези две неща нямат нищо общо с космите, да не говорим, че една жена освен женственост, зрялост и космена обвивка, е и различни атрибути (гърди, талия, ханш, коса, очи, устни). Ако една жена е наистина женствена и зряла, то тя ще е такава с или без косми. Твоят фетиш към космати жени ме навежда на мисълта, че харесваш плоски дъски, при които единственото което ги отличава от децата, са космите. А както казах, сигурно харесваш и жени с мустаци и стърчащи косми от носа и ушите.

Интересно как говориш за женственост, а в същото време споменаваш косматите западноевропейки. Повечето от тях са радикални и буйстващи феминистки с увиснали телеса и грозно поведение. Извинявай, но и травеститите са по- женствени от тях. Много парадоксално ми звучи да говориш за женственост и косматите западноевропейки. Точно повечето от тях унищожават женствеността и се мъчат да приличат на мъже, а космите са едно от техните "оръжия". Но ти пожелавам една такава "женствена" и космата западноевропейка пред "българската селянка". Ще се видиш в чудо.

Това с липсата на лично мнение го казваш на един от най- големите индивидуалисти. Аз лично се обезкосмявам, защото на МЕН ми харесва и защото ми харесва допирът на гладката кожа. Не се влияя от реклами и глупости, телевизия почти не гледам и изключително рядко си купувам нещо, което се рекламира, защото вероятността да се окаже боклук, е голяма. Какво е било малко след турско робство, си остава за тогава. Човек може да има десетки причини да си маха космите, без това да включва религията. Няма да е лошо да погледнеш малко по- назад в човешката история. Ще видиш, че жените се обезкосмяват от дълбока древност и през вековете са го правили много пъти.

Коментар 45 не е мой. Коментат 52 е мой. Мисля, че се бях подписала на него. Ако подписът ми е бил умишлено премахнат, моля това да не се случва повече.

Black Sabbath

1-50 от 54