Споделена история от Секс и интимност

Изпадам в депресия след оргазъм
Здравейте. Заглавието ми може да ви се струва смешно. Но е истина. Жена съм на 26г. Когато свърша получавам нещо като нервен срив. Става ми тъпо и гадно, понякога даже ми и призлява. Знам че това не е типично за повечето жени. Принципно аз бързо се възбуждам, бързо свършвам и в този момент се чувствам страхотно, но секунди след това се сривам психологически и ми става зле... Не знам дали би могло да е свързано със сексуалната ми ориентация, тъй като съм би...
Някой от вас би ли могъл да ми каже на какво може да се дължи това?

Коментари

2.   Здравей :) Според мен може да е свързано с психологическа травма от детството. Родителите ти знаят ли, че си бисексуална? Каква идея за секса са ти давали, когато си била малка - описвали ли са го като нещо срамно и лошо? Възможно е по някакъв начин подсъзнателно да са ти набили в главата, че плътското удоволствие е срамно и че трябва да се чувстваш виновна, ако му се наслаждаваш. Помисли си за собственото ти отношение към секса и как го приемаш ти. Като краен вариант, помисли да поговориш с психолог. Повечето такива проблеми се крият още от детските години, затова може би ще имаш нужда от някого, който да работи заедно с теб за установяване на точната причина. Откриеш ли причината, вече ще можеш да работиш по отстраняването на проблема.

Успех ти желая, стискам палци да се справиш :)

3.   Леле и аз съм така. Трябва с дни да не правя секс за да съм наред и със самочувствие но съм мъж. Автоимунно е при мен. Виж в Гугъл post orgasmic ilness. Никой доктор в БГ не е чувал.

4.   Не свършвай, явно това ти прави проблеми. Но се замисли дали тази сексуална ориентация е за теб! Може би се чувстваш не на място...
One girl

5.   И н мен понякога ми се получава.... Даже се разревавам... Приех го за нормално.

6.   Номер едно ами принципно родителите ми са либерални. Майка ми знае, че съм бисексуална, за нея това не е никакъв проблем, аз така или иначе живея с нея... Възможно е обаче моята представа за секса да не е много добра на моменти. Не знам как да го опиша точно, сякаш понякога го възприемам за нещо унизително. А едновременно с това го желая и ми харесва докато го правя разбира се. Когато съм с персони от женски пол, тогава обикновено нещата протичат както когато съм с такива от мъжки пол, тоест принципно аз съм в по-пасивната позиция така да се каже. Сега като се замисля може и затова представата ми за секса да е като за нещо на моменти унизително или... Де да знам. Бих могла да отида на психолог след време. Може би ще е най-добре. Номер 3 ще проверя, мерси :) Номер 5 аз поне не стигам чак до реване :))) Хубаво, че вече знам че има и други като мен :)

8.   Номер 3, този синдром засяга единствено мъже, тъй като се забелязват абнормални тенденции при семенната течност.
Заболяването е добре познато и в България, но тъй като е изключително рядко срещано, се нарежда край последните по предполагаемост по време на изследвания.
Надявам се авторката да открие корените на проблема си.

10.   4 eх, вие соросоидите много ви бива да карате хората да стават перверзници. Ако му става зле след свършване със жена, ще му става зле и след свършване с мъж, защото това е физически проблем, няма нищо общо с това с кой ли лягаш или за кой мислиш като лъскаш. Дори и за нищо да не мисля като свършвам, пак ми става нервно и депресирано в следващите дни. Затова най-много се празня по веднъж седмично и то само в петък вечер, за да не влияе на работата ми.

11.   И при мен е като при номер 3 с тази разлика, че имам хемороиди и след всяко свършване те се възпаляват.