Споделена история от Секс и интимност

По-малко дни менструация възможно ли е ?
Момиче на 22 години, след месец ще отидем на море с приятеля ми, но ще съм в последните ми дни на менструацията попринцип ми идва 6 дена дали мога да смъкна с един, два дена по-малко да ми идва. Какво мога да направя кървенето да е по обилно, за да ми свърши по-бързо? Чувала съм че приемането на аналгин помагало, но бих се радвала да чуя и други съвети. Благодаря Ви!

Коментари

1.   Не е хубаво да си играеш така с хормоните си, ако приемаш аналгин. Какво те притеснява толкова че ще си в цикъл и то към края, на морето? Има тампони за тази цел, ако щеш и менструални чашки.

Чела съм че секса примерно с оргазъм помага за съкращаване на дните. Друг е въпроса дали ти ще пробваш и ще ти подейства на теб. При мен мисля че има резултат. Ако цикълът ми е 6 дни, след секса ми свършва на 4-я, 5-я. Но си зависи от човек най-вероятно.

Ето ти извадка от Космо: "Сексът по време на менструация ще повлияе ли на кръвоотделянето?
Изненадващо е, но ако получиш оргазъм, това може по-бързо да прекрати менструацията ти. В началото на цикъла хормоните, наречени простагландини, предизвикват контракции, които причиняват отделянето на натрупаната в матката кръв. Когато достигнеш до връхната точка, може да преживееш супер интензивни – макар и малко забавни – маточни контракции. Въпреки че няма изследвания, които да го доказват, изглежда, че менструалната кръв буквално се изстисква по време на оргазъм. Точно след оргазма може да получиш доста обилно кървене, но то да приключи доста по-бързо след това. "

Ж, 26

2.   Аз по същия повод съм си отлагала менструация. Ползвах Дуфастон. Пиеш при първото приемане 2 таблетки това е в деня в който трябва да ти дойде и после по една таблетка мисля, че беше 2 пъти на ден, като ги спреш ще си тръгне менструацията, но се пият до 14 дни максимум. Но първо прочети внимателно листовката за страничните ефекти. Всъщност не съм сигурна дали не бяха само с рецепта. Защо не се обърнеш към гинеколог да ти напише рецепта? Обясни ситуацията и колко е важно за теб. И лекарите са хора. Би трябвало да прояви разбиране.

3.   Да, аналгин. Също наблегни на тампоните, с тях свършва по-бързо. Само през ноща например слагай превръзка, а през останалото време бъди с тампон. За друго не се сещам. Успех :)

4.   И аз мисля, че с тампони свършва много по-бързо, особено ако се сменят през час, два.

5.   Вие не сте нормални! Бъркате си в организма, а после ще плачете.
Помнете ми думата... За съжаление.