Споделена история от Секс и интимност

Интимни неща без връзка/чувства?
Напоследък си задавам въпроса дали има хора, които не биха целунали, не биха се натискали, не биха правили никакви интимни неща с човек, с когото не са във връзка?
Разбира се нито съдя, нито окачествявам по някакъв начин двата вида хора - тези, които биха правили, и тези, които не биха. Това е въпрос на личност и на избор.

Като че ли след това, което виждам да се случва около мен, тези хора са дооста малко. В този ред на мисли бих искал да чуя какво мислите по темата, дали интимните неща за вас са като следствие на чувства и връзка с даден човек, или са просто плод на емоция, тръпка или нагон?

Коментари

1.   Понякога страничните ласки дори секс се случват когато липсва партньора до теб за дълго време но пък, това автоматично ти връща чувствата обратно и ти помага да цениш не само партньора си но и да създаваш самоконтрол над себе си.... Така, че понякога е полезно

2.   Не мисля, че трябва да имаш чувства, за да си легнеш с някой, за мен е по-скоро потребност ж23

3.   мъж на 25

предпочитам да съм във връзка при интимни отношения. така го чувствам

4.   Интимността не е задължително да има нещо общо със секса. Тя е въпрос на лично усещане. Защо си решила, че нещо, което е интимно за теб трябва да е интимно за всички хора?

5.   Жестовете и ласките са физически едни и същи, различна е емоцията която влагаме в тях. По някога са интимни с много любов и нежност към партньора в когото сме влюбени. Друг път може да са плод на нагон, похот и всякаква първична емоция породена от съответния момент или човек. На всеки може да се случи да изпуши в дадена ситуация и ако в този момент му се отдаде възможност, да се разтовари чрез секс с някой непознат индивид. Все пак човека е хищник и животинския инстинкт е залегнал дълбоко в подсъзнанието му. Не е задължително да има чувства за да се разменят интимности или качествен секс, природата ни е такава.

6.   От автора:
Н4, мъж съм и под интимно имах предвид сексуални контакти/докосвания и пр. Разбира се, разговор също може да в интимен, това вече е въпрос на тълкувание.

7.   Била съм с мъж към който не изпитвам нищо и да ти кажа тъпо беше. Да, беше ми симпатичен, но до там. А явно човекът ме хареса и после ми прати няколко СМС да се видим пак, ама едва ли. Просто установих, че сексът без чувства си е доста тъпо нещо. Да, ок има удоволствие, но няма нищо общо с това да го направиш с любим човек. Ама просто бях любопитна какво е да си с някого за една нощ... е, за мен нищо особено! Та не бих повторила. Не заради морал, а просто защото не се получи толкова забавно, колкото предполагах. Иначе аз съм си доста разкрепостена и това не ми е проблем.

8.   Връзка - не, но чувства - задължително. Просто нещо трябва да ме тегли към въпросния човек, емоция, близост, иначе няма да искам целувка дори.

9.   Нито връзка, нито чувства ми трябват, най-добре е просто да е опитен и отворен партньорът и става мазало, буквално. Не знам, на кого му е притрябвало да усложнява нещата, като става и по-лесно, важното е двамата души да са ок. с това което правят.

10.   Преди месец бих отговорила, че не си представям интимност с мъж, към когото нямам чувства. Оказа се, че не се познавам достатъчно. Изглежда има такова нещо като чисто сексуално привличане между двама души. И тогава сексът е невероятен.

11.   Възможно е, когато и двамата имат потребност, но нямат желание за връзка. Лошото е, че чувствата в единия от партньорите след време се появяват, а у другия - не.

Ж 46

12.   Без химия не става. Може и много бързо да се стигне до секс, но трябва да има привличане от самото начало. Двете ми дълги връзки /4-5 години/ бяха такива и сексът беше страхотен, но със силно привличане и пеперуди в стомаха от самото начало.
Имало е периоди и по 2-3 години без никакъв секс, само защото не мога да срещна мъж, който да ме привлича, нищо че е имало и симпатични, умни, добре изглеждащи мъже, които са юе канили на срещи, но като няма тръпка от пръв поглед, не става и отказвам срещи, няма смисъл да се дават напразни надежди.

13.   Като ерген съм имал такива връзки тип приялтество с екстри. Но по темата дали може без чувства нека да дефинираме какво е това "чувства". Теоретично погледнато няма как без чувства защото всяко едно нещо което те подтиква да правиш интимни неща с някой са породени от чувства. Сексуалната възбуда, физическото привличане пак са чувства. Нека да го кажем така... чувстваш се физически привличен към даден човек, чувстваш силна възбуда когато видиш някого.... или пък по-мелодраматични чувства - чувстваш пеперудки в корема, чувстваш как ти омекват краката като видиш дадения човек, чувстваш как постоянно мислиш за този човек. Всички тези чувства ако се съберат май се нарича любов....
Така, че теоретично без някое от тези чувства не може. Но най-важното е не дали има чувства или не... а дали има уважение към съответната страна. И най-вече, хора ако сте решили да имате интимни връзки с цел секс просто си го казвайте директно, не лъжете половинките си да им губите времето, ако и те са на тази вълна нещата се случват, просто си питайте и казвайте директно. Няма нищо по - ценно да спестиш времето на някой още в началото и да не го нараниш. Отколкото да го въртиш да омайваш с една единствена цел и накрая единия е супер наренен и излъган. Никой не иска да бъде лъган. Искреността е едно от най-ценните качества според мен.

14.   То по-тъжното е, че тея неща всъщност често ги няма във връзка. Огледай се малко повече и ще разбереш, че не всяка двойка е двойка. Това се вижда много ясно.