Споделена история от Секс и интимност

Въпрос към по вещите в секса
Здравейте, скоро ще правя секс за първи път с момиче, искам да попитам по запознатите дали в вярно, че клиторът не губи ерекцията си след оргазъм и означава ли това, че мога да докарам момичето до серия оргазми при орална, на много места прочетох, че след оргазъм той ставал много чувствителен, кое е вярно, доста съм объркан?
Моля за смислени коментари, без хейт, благодаря!

Коментари

1.   Аз от 16 г. водя полов живот и сега научавам, че клитора имал ерекция. Или съм много задръстен, или ти имаш грешна информация.

2.   При всяка е различно... Лично при мен- след като свърша клиторно се нуждая от 5 минути, защото мястото е прекалено чувствително и чак ми е неприятно :DD
Затова просто пробвай и разберицкаква е ситуацията при нея
При секса често е проба грешка, все пак сме различни ;Р

3.   Клиторът няма ерекция, това за начало. Просто се пълни с кръв и става малко по-голям. Второ, да при клиторен оргазъм става супер чувствителен и трябва да спреш за малко иначе на момичето ще и е неприятно и даже болезнено. Обаче това не означава, че не може след 1-2 минути за почнеш да я стимулираш пак и да може да получи още 1 оргазъм, и още един и още един... обаче не до безкрай, защото накрая ще я претриеш и ще стане гадно.

4.   Жена съм. Първо - клиторът няма ерекция :D (това не знам от къде си го прочел), просто, когато момичето се възбуди достатъчно, той става малко по-осезаем, твърд и чувствителен.
Почти съм убедена че първия ти път няма да се получи така както си го представяш, защото и двамата ще сте несигурни и притеснени. На момичето ти не ѝ трябват безброй оргазми, особено при първия път, повярвай! Възможно е дори да не стигнете до проникване!
Бъди нежен с нея, питай я къде ще ѝ е приятно да я целуваш (може примерно от устните да се насочиш към шията, постепенно да я събличаш с ръце, после се насочи към гърдите и виж как ще реагира, ако не те отблъсне продължавай, след това се насочи към корема, целувай го, бавно.. гледай я в очите.. Продължи с целувки от вътрешната страна на бедрата, но не я докосвай по срамните устни.. възбуди я колкото се може повече и едва тогава я попитай иска ли да преминете към същинската част. Ако е съгласна продължи към акта, също леко и внимателно, (ако е девствена) като не спираш да я целуваш и галиш. Ако не иска, кажи ок и спрете! Така ще ѝ спечелиш доверието, че можеш да я чакаш! Продължи да я целуваш по тялото и само се гушкайте, ако откаже, следващия път повтори процедурата и се надявай на зелена светлина.)
За оргазмите! Първо се опознайте един друг и тогава започни да я изненадваш с различни пози, техники с пръсти и т.н! Повярвай ми тя ще го оцени! И използвайте презерватив!
Успех!

Ж, 25

5.   Зависи от момичето, питай я. Аз веднъж свърша ли е абсурд да ме пипнеш там поне един час, дори имах партньор който много се дразнеше.

6.   Пфф, на бас, че изобщо си нямаш понятие с какво се захващаш!
Изобщо не я пипай по клитора от първия път. А това за серията оргазми напълно си го избий от главата!
Първият път е опознавателен. Трябва да подходиш много нежно и внимателно, предпазливо. Гушкай я, гали я, целувай я, но не по клитора. Следи отговорите на тялото ѝ, за да разбереш кое ѝ харесва и кое не. Подходи класически, мисионерската, много нежно, внимателно, след дълга любовна игра.
Въобще трябват си поне 3-4 акта, за да може двойката да се сработи. Гледай да не я отвратиш от първия път.
Ако веднага скочиш на клитора ѝ в стремежа си за множество оргазми, няма повече да ти се обади. Гарантирам ти го. Това не е копче да го натискаш и работата да става...

7.   Клиторът е по-чувствителен като цяло от пениса(около 2 пъти повече нервни окончания). Веднага след оргазъм може да е по-чувствителен, даже да е неприятно да я стимулираш, но след няколко минути може да получи отново оргазъм - не е като при мъжа. Някои жени могат един след друг няколко - прости опитай или говори с нея да видиш как ще бъде.

8.   Ами да, номер 1, клиторът еректира, така че си направи сам изводите...
Адмирации към автора за загрижеността и желанието да задоволи партньорката си качествено!

9.   Внимавай само когато клиторът еректира, да не ти влезне в носа

10.   Клиторът няма ерекция, но има възбуденост.
И двете неща са верни - можеш да докараш жена до множество последователни оргазми, но също така непосредствено след оргазъм клиторът ѝ е много чувствителен. Точно както главата на пениса ти е много чувствителна след като ти свършиш.
Бъди сигурен, че ако ѝ е прекалено чувствително тя сама ще те спре да си играеш с клитора ѝ.
Освен това не бъди толкова сигурен, че ще я докараш изобщо до 1 оргазъм, камо ли до повече, ако не си правил секс никога до сега.
Разбира се, много препоръчително е да се опитваш. Моите наблюдения са, че много жени не свършват, точно защото мъжете им не полагат достатъчно усилия.
Но все пак не се отчайвай, ако не ти се получи от първия път. Може да се окаже по-трудно, отколкото си мислиш ;)

11.   Ти първо въобще направи НЯКАКВО сефте, пък после мисли за множество оргазми. Малко е смешно преди да имаш каквато и да е представа за А, да мислиш за Я. Не е хейт, просто ми се струваш твърде припрян, което не е добре за теб и може да ти изиграе много лоша шега. Давай поетапно.

При първия път ще е успех, ако изобщо успееш да проникнеш в нея, защото вероятно ще е притеснена и стегната. Дори и да успееш, едва ли ще изпита удоволствие още първия път, дори напротив - ще изпита само болка.

Камо ли пък да свърши, камо ли пък няколко пъти. Само да ти кажа, че първия път не става като по филмите за възрастни.

Слез малко на земята и първите няколко пъти само я предразполагай и се галете, целувайте, опипвайте, без да стигате до проникване. След няколко пъти опитайте френска, след още няколко пъти само пробвайте проникване, без да проникваш на всяка цена, ако я боли или нещо такова.

И чак тогава започнете да го правите с проникване, като не очаквай да свърши от първия-втория или дори десетия път, еле пък няколко пъти.

То не става ей така, както си мислиш. Всички сме минали по твоя път.

12.   Благодаря на всички отзовали се, към 3,4 и 10, след като се пълни с кръв и става твърд значи еректира, аналогично е с пениса с тази разлика,че той е по чувствителен.Ще се вслушам в съвети те ви и ще пиша как е било първият път!

13.   Хора, като се казва, че еректира, не значи, че става с 10см по-голям. Да, клиторът еректира. Недейте да се бъзикате с момчето, след ато вие самите сте необразовани.
Клиторът е чувствителен и има много нервни окончания, така че внимавай, защото не всяка може да харесва след оргазъм да се докосва. Например при мен след като свърша, докосване по клитора не мога да изтърпя няколко минути. След това обаче всичко е ок и може, но в периода след свършване дори бельото си не мога да търпя, камо ли някой да ме докосва за втори оргазъм.

14.   13, това не е точно ерекция. Не се влияй от разни интернет статии тип "За жената". Да, пълни се с кръв, но ерекция не е точната дума. Така че айде да не изкарваме сивото черно.

15.   До 9

По-скоро ще го удари в челото

16.   Авторът е специалист от вида "девствен сексолог" ;)

17.   Не знам как си представаш, да докараш момичето до повече от един оргазъм (даже и един е спорно). Но ти бъди сигурен, ти ще свършиш бързо макс 5 минути ;д Бих ти препоръчал да използваш презарвативи, тези на дюрекс където забавят чуствителноста при мъжете, а усилват чуствителноста при жените. Но може и това да не помогне, как да ти го кажа първият път винаги е трагедия и срам. Използвай също и лабрикант. Просто направете малко по-дълга игра за да я предрасположиш и удари 2-3 ръчни за стимул (във вкъщи) ;д

Мъж на 23г.

18.   Да "еректира" нещо, означава да се изправи. Това е директното значение на термина. Клиторът набъбва, втвърдява се, но не еректира. Четете си уроците, хомо еректус пропусналили ли сте го в училище?

Дядо Торбалан

19.   Като за първи път ще бъде похвално изобщо да успееш да откриеш клитора :)

20.   Ако си достатъчно опитен може и от първият път да я задоволиш,както беше при мен, направих го доста късно, изчетох и усъвършенствах техниката стоп, спиране за кратко и още първият път успях да я задоволя след дълга любовна прелюдия, тя дори не разбра, че ми е за първи път! Така, че дерзай!

21.   Хахахх, охх не мога. Ще прави секс за първи път и вече за оргазми мисли, че и няколко. Момченце летиш в облаците, слез на земята :дд

22.   Що не прочете бе хора? ! Кво трудно има да напишеш клитор в гугъл? Пръскате незнание със завидна увереност. Ето, заповядайте:

Клиторът (на латински: clitoris, на гръцки: κλειτορις – „малък хълм“) е еректиращ се анатомичен орган, част от външните женски полови органи.
Уикипедия

"... Според учените двата органа са като огледални образи един на друг - просто са устроени различно. Всъщност, през първите две седмици на бременността всички ембриони изглеждат от женски пол. Едва към осмата седмица тестостеронът си казва думата и започва да се оформя пенисът. "

Случаен сайт, същото го пише на 200 други места.

Като бях бременна и нетърпелива да узная пола на детето си, докторът ми обясни същото нещо. Даже се пошегува, че всички момчета са били първо момиченца.

23.   Аз пък Дядо Торбалан все си мислих, че е по-вещ в секса. В други теми ми е правил хубаво впечатление.

24.   Тъкмо сме в темата с т.н. множество оргазми,някои ги броят -много ги изкарват.
Бихте ли ми обяснили ,как става това броене ,до сега не съм разбрала и малко като в мъгла се чувствам.За протокола да кажа ,че със секс и оргазми нямам проблем,само с броенето.
Така и така сме в теоретичната част-и друго не съм разбрала-къде е прословутата G точка.Аз до сега без нея много добре съм си преживявала ,но някак ме мъчи едно любопитство.Пък и нали всичко вече си има координати?
Мисля,че ще бъде много полезно за момчето,за лятящ страрт,така да се каже.

25.   Уфф, айде бе! Тука всичките сте доценти сексолози, нахвърлихте се на момчето като хиени. Никой не каза нещо полезно или по темата, защо дори са одобрени някои коментари?! Изкарахте автора пълен дебил, който и на снимка жена не е виждал, много сте зле.
Авторе, не обръщай внимание на остроумните подмятания по-горе. Няма нищо толкова трудно, мистично и технично в оралната любов или секса като цяло. Не споменаваш дали на момичето ти също ще й е за първи път. Ако е, то трябва да подходиш внимателно, нежно, да следиш реакциите й, да говориш с нея и да - първите пъти няма да са особено удовлетворяващи. Важното е да си имате доверие, да сте отпуснати. Ако не е девствена, то ти трябва да се отпуснеш, знаеш какво да правиш, заложено ти е. Отново следи реакциите й и ще видиш, че всичко ще е наред. Що се отнася до оралната, можеш да "проучиш" малко от порното и да експериментираш, за да разбереш какво харесва партньорката ти. Всяка жена е различна, някой са много чувствителни, други по-малко. Индивидуално е.
Хайде успех, не се стресирай много.