Споделена история от Секс и интимност

Изследвания за венерически болести
Как бихте реагирали ако отскоро излизате с човек, който в момента да правите секс ви откаже и поиска да се изследвате за венерически болести - ей така, не по някаква специална причина, а за всеки случай?

Коментари

1.   Би ми станало тъоо ако е в момента преди секса, но е хубаво да имаш поне веднъж годишно преглед, след като си започнал/а да водиш полов живот. Предпочитам хора, които си обръщат внимание, отколкото такива, които се порят насам и натам и не им пука и после като стане сериозно да реват, че защо на тях така им се случва.. Няма лошо, може преди да е страдал/а от някаква венерическа болест и за това да се притеснява. Тези неща дори с презерватив може да се предават (някои, например ЧПВ) и може до доста сериозни неща да се стигне. Да не говорим и че само от орална може да прихванеш нещо. Най-малкото за теб си мисли, да не говорим, че ако недай си боже има нещо, той като прихване, ти дори да се излекуваш може дори другия човек да няма симптоми. Не говоря за СПИН и тн само, ами гъбички, цистити и прочее също са си сериозни заболявания особено за жените, а в повечето случаи мъжете са само преносители и при тях симптоми може да няма. Така че не се обиждай, радвай се, че човека до теб се грижи за здравето си. Това е по-добрия вариант.

2.   Патил е преди и сега има параноя, изследвай се, к'во толкова..
.

3.   Много е прав човека, не иска да рискува едно заразяване от венерически болести. Сигурно в миналото се е заразил от някоя, немарлива в интимно отношение, жена с венерическа болест, затова този път иска да е сигурен, че няма такава опасност. Аз също съм карал жени да се изследват за венерически болести и да ми покажат резултатите. Ако всичко е нормално създаваме връзка. Докато връзката ни продължава аз не й изневерявам, но настоявам за същото и от нейна страна. Само когато съм сигурен в нейната интимна чистота мога да й се наслаждавам така, както само аз си зная и ще направя всичко възможно за нея от каквото тя има нужда така, че и тя да остане сексуално задоволена и щастлива. Аз така разбирам истинските интимни отношения.

4.   Аз лично бих се обидила. Ако ме смята за преносител на болести защо въобще се е хванал с мен? Още от началото нямаме ли си доверие, ебати и връзката... Отделно такова поведение ми бие на параноя. Вярно, болести бол, но винаги можеш да си подбереш партньорите.

5.   Някак обидно ми звучи “Няма да правим секс докато не се изследваш”. Сякаш подозира, че имам някаква болест. Разбира се, че е добре да си сигурен в партньора, но така поставени, нещата звучат неприятно. Според мен само някой хроничен хипохондрик може да държи да се изследваш задължително. Съдете ме колкото искате, но аз знам, че съм здрава и няма да ходя да се бода излишно заради нечия параноя.

6.   Ами иди и се изследвай. Наистина могат да се хване тук-там нещо.
Не е болка за умиране, човека ден интересува от здравето си. Може да му кажеш да идете заедно и той да си направи.

7.   Първично би ме обидило, но е знам, че цени здравето си. Аз съм имала 4 интимни партньори, като винаги съм задавала този въпрос в един момент преди първи секс, като съм полюбопитствала за предишни болести и лечения. Хич не ме интересува дали ще се обиди, като ти пренесе някоя гадинка ти ще страдаш и ще си чукаш главата.
Едни гъби се лекуват супер трудно, а както говорим за венерически болести. Не се обиждай, а си направи както и партньора.

9.   Номер 4 и 5 очевидно не разбират как се "подбират партньори", най-големите слънчица които познавам са болни и заразени и не казват на партньорите си. Хората се срамуват от това и не казват.

10.   * Никак няма да ме обиди! Това си е нормална реакция, след като човек се интересува за здравето си, защо да ме обиди? !

* Не се страхувате и срамувате като хванете някоя венерическа болест, но когато искат от вас да се изследвате, това е "накърнено достойнство". Ами носете си болестите, и не се оплаквайте!

* Именно, защото се срамувате и страхувате, много лекари и невинни хора страдат от вашето безхаберие!!! Те с какво са виновни? !
Мисля, че табутата в 21 век са разбити, но не е така, стане ли въпрос за болести предавани по полов път.
Ако си човек, ще си признаеш на бъдещите ти партньори!

*Бъдете човеци, носете си кръста сами, не го предавайте на друг/и!!!

- Maryjane