Споделена история от Секс и интимност

Нудистка
Моля темата да се публикува, защото е сериозна и е наистина важно за мен.

На 16 години съм и както стана ясно от заглавието, проблемът ми е, че имам някаква форма на нудизъм. Когато бях 6 годишна в предучилищната имахме някакъв концерт и всички се подготвяхме. Леличките ме обличаха и се наложи да отида до другия край на стаята по голи гърди. Минах покрай едно от момчетата (с него си играехме често) и то ме гледаше (знаете в такива моменти как гледат момчетата) и беше много странно. Мен в началото ме беше срам, но се налагаше, а и докато минавах се чувствах някак приятно. Но тогава бях малко дете, а в тях няма нищо сексуално и никой не го е виждал за нещо фрапиращо. Но сега съм на 16 и нещата естествено са различни и не мисля, че е нормално. Не се хваля, но имам хубаво тяло, харесвам се. Когато мъже и жени ми оглеждат тялото аз се възбуждам и ми е приятно. Харесва ми да се възхищават на тялото ми, да знам, че го харесват. Чувствам удовлетворение когато хората гледат голото му тяло. У дома също се разхождам гола когато съм сама на отворени прозорци и се е случвало хора от отсрещните блокове да ме виждат и това ми е приятно, харесва ми не знам защо. Правела съм много клипове с телефона си на които просто се събличам пред камерата и си показвам нещата. Тези клипове ги правя за да си ги гледам след това, да се повъзбуждам и след това веднага ги трия. И не знам защо, но никога не съм се възбуждала от тялото на друг човек, а става само и единствено от моето. Когато се къпя или се гледам в огледалото най-вече.

Според вас всичко това нормално ли е? Имам чувството, че имам някакви психически отклонения. Не знам защо правя всичко това, не знам защо изпитвам такова желание на показност. Има ли някакъв начин всичко това да спре?

Коментари

1.   С риск да прозвуча като перверзник и извратеняк (Момче на 20)
Искам да ти задам няколко въпроса.. понеже ми стана любопитно..
момчетата не те ли възбуждат? Не мислиш ли за съвкуплявне?
Понеже би трябвало да си доволна от тялото си поради простата причина че с него лесно можеш да спечелиш вниманието на противоположния пол а с това и да си осигуриш секс.. така де.. нека сме откровени..
Как мислиш? Каква е твоята сексуалност? Би ли се показала гола пред момче ако те помоли..? До там ли стига твоята мания? Срамуваш ли се че хората могат да си помислят нещо за теб?

Не е ненормално това което правиш.. напротив.. съмнявам се да е психическо заболяване.. ти си в съзнание и се усещаш какво вършиш .. така че е наред :))
Но.. искам да знам как го мислиш.. искам да разбера теб като личност.. ако позволиш естествено и споделиш още малко инфо за себе си..

Наистина ми стана много любопитно за теб и твоята психика.. :))
Надявам се нямаш нищо против твърде директните въпроси които зададох..

2.   Ти какво си мислиш, че означава думата "нудизъм"?

3.   Никой коментар тук не би дал реално обяснение. Според мен иди на психолог - за предпочитане да е жена. (Нищо лично рязбира се, но отговора потенциално би бил по-неутрален).

Определено това иначе е форма нарцисизъм. Аз от друга страна нямам симптомите но пък ходих на нудиски плаж на няколко пъти миналата година. Няма да крия - хареса ми. Имаше и други като мен а това се случи и в Испания.

Психолог или психиатйр ще даде риално повече информация. Не се срамувай да идеш - все пак е в плюс информацията и евентуалното себеопознаване.

4.   Мила, грешиш термина. Нудизмът няма нищо общо със сексуалността, сливане с природата, най-общо казано, е философията на практикуващите го. Те не ходят голи, за да се показват, да възбуждат, или да провокират останалите, не се събличат с цел собственото си сексуално удовлетворение, а защото считат, че голотата е естествена и се чувстват добре. Няма нудист обаче, който да се разхожда без дрехи на публични места, или да се показва гол, когато и където реши. Ти говориш обаче, че те възбужда сексуално да демонстрираш голотата си на непознати, да се снимаш и т.н. Не се наемам да те определям и да ти казвам каква си всъщност, имам предположение, но не твърдя, че е вярно и меродавно... Препоръчвам ти да се запознаеш с термина "ексхибиционизъм" и сама да прецениш, дали се вписваш в това определение, или не. Силно се надявам, поне малко яснота да съм внесла в лутанията и въпросите ти, но ти си толкова млада, даже малка и тепърва ще търсиш и откриваш себе си...
Апропо, аз също обичам да спя гола, а в жегите и да ходя из къщи без дрехи, но само за удобство и когато няма кого да стресна, без никакъв сексуален подтекст.

5.   Ексхибиционизъм, не нудизъм.

6.   Да ли си нормална? Не си, директно ти го казвам. И си толкова далеч от нудистка, колкото аз от космонавт. Твоят случай се нарича "нарцисизъм: - а именно когато си влюбен в себе си (тяло, качества и т.н.) Мисля, че е хубаво да посетиш специалист, щото ще си седиш като кукавица самичка цял живот, въпреки че в твоите очи всичко ще е различно, щото ще си влюбена-загубена в себе си :)

7.   Мила, просто си нарцистична!

8.   Като начало, както Фройд е казал, единственото ненормално нещо в секса е пълната липса на секс.
Твоето още не е секс, но е един вид сексуално поведение.
Според описаното имаш ексхибиционистични наклонности, което е по-често срещано при мъжете и по-рядко при жените.
В този му вид е безобидно, защото е "пасивно", тоест ти не принуждаваш някого да прави каквото и да било, който иска те гледа, който не - не те гледа.
Наистина няма нищо общо с определението "нудизъм", което описва ходенето на плаж/ сред природата итн без дрехи, давайки едно особено усещане на свързаност с природата, все пак всички се раждат голи. Или просто с цел получаване на тен без белези от бански...
Като нудист от 30 години трябва да отбележа, че на нудистките плажове има и такива като теб, както мъже, така и жени, които изживяват тяхната сексуалност - идеално място е да се покажеш гол без да предизвикаш скандал.
Воайорите имат обратните наклонности - те предпочитат да наблюдават голи хора. Обикновено на нудистки плаж се срещат и едните, и другите и се "допълват", едните се показват, другите гледат. И двете страни изпитват удоволствие от цялата работа. Лошото е, че мъжете специално често не познават границата между ексхибиционизъм и "искам секс" и си мислят, че една жена, която се показва предизвикателно на плажа иска и нещо повече, тоест секс, което обаче далеч не винаги е така.
Един нудистки плаж би бил идеален за теб да изживяваш тази твоя ексхибиционистична жилка, но ще е добре да е добре населен и не в пущинака, за да се предпазваш от психопати, които мислят, че след като си им се показвала гола цял ден, после ще искаш и секс в храстите...

Dirty Daddy, стар нудист.

9.   Както вече казаха, ексхибиционизъм, а не нудизъм.
Плюс нарцисизъм :)

Иначе е хубаво, че се кефиш на тялото си, но все пак - трябва да имаш някакви отношения и с други хора един ден, не само със себе си. На 16 обаче си още млада, и не е "спешно" да започваш връзка. Грижи се за себе си, работи над себе си, само не се влюбвай в себе си :))

10.   Да, но 5 е прав. Твоето е ексцибиционизъм. Нудизма няма нищо общо със сексуалноста. Даже на нудиския плаж ако ти стане патлака се счита за неуважение.

Ексцибиционизма се смята обаче че е близо до нарцисизма. По думите ти не е много хубаво, че се възбуждаш от СОБСТВЕНОТО си тяло. Обикновено хората се възбуждат от телата на другите. Сега.... всеки мъж е малко или много воайор, както и всяка жена е малко или много ексби, но ако всичко е в границите на нормалното и все пак изпитваш удоволствие от половия акт с мъж, аз лично не виждам нищо нередно.

11.   Това си е чист нарцисизъм!

14.   От авторката
Да имах предвид ексхибиционизъм, но не знаех, че това се казва така. Да, имам много високо самочувствие, но чак пък да ми казвате, че съм нарцисист... Аз не съм лош човек. :/

15.   Аз познавам такава жена, съседка. Ще разкажа един скорошен случай. Средата на август, горещо, малко преди обед. Срещнахме се, и двамата с торби с покупки, в близка до блока градинка. Седнахме да си починем и поговорим. Изпушихме по цигара. Тази жена е на 38 години, стройна, красива, омъжена. Често сутрин бяга за здраве. Облича се като проститутка, а аз много харесвам такива жени. Този ден беше с едни много къси дънкови панталонки, и ми направи впечатление, че се вижда лявата и лабия (голяма срамна устна). Къс потник, светлосин, без сутиен. Мечтата на много мъже! Някой ден ще си поискам от нея.