Споделена история от Секс и интимност

Защо постъпи така?
Здравейте, пише ви момиче на 21 години.
Преди известно време се запознах с едно момче в една дискотека, едва ли е нещо необичайно и преди ми се е случвало. Бях с компания, той също и в един момент дойде да се запознаем, като беше супер мил, предложи да ме почерпи нещо за пиене, като аз първо отказах, но той настоя и в крайна сметка ми купи питие. Поговорихме си малко и двамата си се усмихвахме супер много и той поиска да излезнем тези дни и да се видим извън дискотеката. Направи ми много добро впечатление това и факта, че по - никакъв начин не ме притискаше с докосвания и действия, които показват, че иска само секс. Разменихме си фейсбуците и аз си тръгнах, защото стана късно. Проблема е в това, че той не ми писа и след няколко дни реших да проява инициатива и аз да му пиша. Озадачи ме факта, че си писахме съвсемммм малко и то основни неща и на последния въпрос даже не ми отговори нищо. Стана ми ясно, че не иска да си пишем и не съм писала повече, защото няма да се унижавам заради някъв. Пиша това , защото просто не разбирам - защо човек прави и казва тези неща и после постъпва така. Той прояви инициатива в началото, аз я продължих и ударих на камък. Ако някой каже това, че сигурно е бил пиян и тк.нт , ами не ми изглеждаше така , говорихме си обикновени теми , шегувахме се и не мисля че е това причината. Все пак ще се радвам да чуя вашите мнения. Благодаря!!

Коментари

1.   Първо това "че по никакъв начин не ме притискаше с докосвания и действия, които показват, че иска само секс. " не значи, че иска само секс. Дори някой да ти показва интерес не значи, че е само това и обратното това, че някой се въздържа не значи, че го интересуваш с нещо повече. Второ мъжете и жените се интересуват едни от други заради интимността, това е 80% от отношенията особено в началото и ако ти виждаш секса като нещо лошо значи имаш много голям проблем. Трето смяташ, че да му пишеш е проява на самоунижение, тоест страдаш от гордост - също много голям проблем. Като оставим тези неща настрана аз разчитам цялата ситуация така - той се е представил като кавалер, но не е усетил в теб поведение на дама или нещо с което наистина да го заинтригуваш а по-скоро самовлюбено поведение. Никой не му се занимава с принцеси които се смятат за специални, защото е много уморително да се опитваш да им угаждаш а те да не ти отвръщат със същото, защото са центрирани в себе си и своите чувства. Причината накратко е тази - ти не си го привлякла така, както той е привлякъл и е положил усилия да те привлече, защото ти смяташ, че ти си важна и гледаш как той се държи вместо да гледаш как ти се държиш и какво можеш да направиш за да привлечеш интерес.

2.   Възможно е да е бил почерпен или наистина да е искал само секс. Щом не ти отговаря във фейсбук, значи няма интерес!

3.   Защато вероятно се зарибява и с други, обаче във всеки случай не желае да ти "вдигне акциите"

4.   Много просто - намерил си е по-добра занимавка от тебе.
Освен това - той ти е направил много добро впеатление на тебе, но ти дали си му направила същото на него?
Ако впечатленията и желанието не е взаимно, нещата не стават.

5.   Видял те е на светло и не те е харесал, много просто. Не знам кое е, но дискотеката не е място да търсиш мъже за нещо сериозно. Това е един вид по-ретро тиндър.

6.   Историята ти е често срещана и не кой знае колко сложна за разгадаване.
Аз съм мъж и ще ти предложа лично мнение.
Ти разказваш нещата от твоя гледна точка, но една история винаги има поне две страни. Ние не знаем версията на момчето. Според мен може да са няколко неща. Станало нещо, което го е отказало, междувременно е намерил друго момиче и си загубила надпреварата или просто не си му харесала с нещо... развалила си му първоначалното впечатление, което го е накарало да те заговори. Може и да го играе загадъчен и в един момент да започне да те търси.
Важното в случая е, че в момента ти залиташ в грешната посока, мислейки че си отхвърлена и съответно да хлътваш по този човек, подсъзнателно търсейки вниманието му отново.
Явно той играе от положението на мъж с богат избор от жени, който няма да почне да те търси веднага, защото не е на зор... и така разпалва егото ти. Това си е класика просто.
Парадоксалното е, че ако беше обратното и той беше започнал да те гони и иска срещи постоянно, ти пък нямаше да си толкова запалена по него и вероятно скоро щеше да го окачествиш като "лепка" и "досадник".
Такъв е живота! Ако не ти се обади, не го приемай като лична обида и не се фиксирай в него... просто продължи напред, живей си живота и не се впрягай на такива случки. На който по-малко му пука, той контролира живота ;)

7.   Момчето:
- Ако телефонът ти не звъни, знай че това съм аз, който не ти се обажда!

8.   Коментар 1 и 6 са много точни!!! Да можеше повече момичета да осъзнават, че не могат да предложат нищо повече от добър външен вид, би било добре. Да поработят върху общата си култура и духовното си израстване, ама НЕ, работи се само върху външен вид и това е. Общата култура на повечето момичета се свежда до дрешки и гримове, а на момчетата до футбол, някой друг спорт и коли...

9.   Момиче съм на твоите години. Има мъже, които се държт възпитано и подхождат малко по внимателно при свалка, защото примерно може да вижда, че си с нещо малко над тези с които се среща и пак да търси само секс. Понеже е мъж. Имах един такъв. Много старателен. Излизали сме няколко пъти в рамките на доста дълго време. Отне ми много нерви докато видя нещата.
Всеки път сме в неговата компания, защото настоява, колкото и да опитвам да предложа и други възможности. Два пъти сме оставали насаме като вече последния път си заяви намеренията. Някрая не си лягам с него и той после почти не ми отговаря като му пиша. Истината е, че едва последния път ми се изясни. Не един и двама от приятелите му с които съм се запознала биха се пробвали, ако не стоях цяла вечер до него пък и бях отрязала няколко негови познати. Не един и двама от мъжете покрай него просто говорейки си на масата са казвали, че съм интелигентна, красива, възпитана или директно са си изказвали похвали към него, че е с мен. Не съм била твърде разголена с твърде много грим да провокирам, и не съм искала ничие друго внимание освен неговото. Той от тези ми качества и от искрения ми интерес не се трогва. Той е доволен, как го гледат, когато е с мен и му личи. Аз изобщо не го интересувам реално. Иска да спи с мен, ако може и най-вече да го виждят с мен. За него аз съм просто един трофей, да се покаже той ловеца. Не подценявай състезанията между мъжете и това на което са готови за да ги мислят за "алфи". Истината е, че в съвременния свят немалко мъже и жени търсят не любов, а реклама! ;)

10.   Аз пък се гледах с едно момиче доста време и така не се запознахме! :) Голям глупак съм :)