Споделена история от Секс и интимност

Как да спра порното
Здравейте, аз съм момче на 15 години и съм свикнал да гледам порно всеки ден... Вече започнах да го спирам, но се чудя от къде да взема мотивацията. Как да го направя? Моля ви да ми помогнете и да ми покажете някакъв начин! Благодаря предварително :)

Коментари

1.   Еми, намери си гадже.

2.   Ами според мен трябва да имаш силна воля и да се занимаваш с нещо, което да ти отвлича вниманието.

4.   Напиши NoFap в интернет или YouTube и ще намериш много мотивационни страници и клипчета. Дано ти е полезно :)

5.   Просто спри.. да го гледаш.. аз от около 2 години съм го спрял, само на два пъти съм си пускал и беше леко травмиращо и омърсяващо. Просто спираш да си го пускаш и като ти се догледа си намери друго занимание, няма магически трикове. А ако много те гони вече си намери някоя да праскаш или ако не можеш ходи на курви. Но порното е вредно за психиката, тея дето обясняват другояче или са свикнали или говорят глупости. И пак да повторя, просто спираш, без да си слагаш ограничения като програми или да не сядаш на компа, трябва да се справиш със самото желание.

6.   Пичага, за порното съм съгласен да го спреш, ама NOFAP е пълна простотия. Не трябва да прекаляваш с чикиите, на на твоята възраст да не го правиш, може да е пагубно за здравето ти. А иначе как се спира ли?
Спорт мой човек. На твойте години по-хубаво за здравето ти от спорта няма. Казва ти го бифш дебелак това. Записваш нещо за предпочитане с кардио, най-добре боен спорт. Каквото и да е трябва поне 3 пути в седмицата да спортуваш активно. Няма да съжаляваш!!!!

7.   Тоя сайт Но Фап е мега тъп. Американците имат някаква склонност да пишат глупости да се правят на влогъри само и само да си намерят последователи. Като цяло безполезен сайт. Ако искаш да спреш порното просто не трябва да лъскаш понеже това поддържа зависимостта, без инернет и тв.. крайно ама иначе рискуваш да изкочи провокацията от някъде и си туш.

А иначе да питам по опитните верно ли има някакви ползи от спиранетоо на порното? Така наречените бенефитс? Аз спрях порното вече от 100 дни ама не усещам промяна..

8.   До номер 7, естествено, че има много плюсове когато не се гледа порнография, правиш много по-добър секс, не го казвам само от мой опит, с десетки хора сме го коментирали и е факт! Плюс това когато маструбираш със сигурност е в пъти по-добре да свършваш на ТВОИТЕ фантазии, не на тези на режисьорите на порно филми, и не ми казвай, че не можеш да свършиш за макс 5мин от твоите фантазии, най-много да не си пробвал.. представяй си нещата които са най-секси за теб, най-възбуждащи на момента, понякога са хора които познаваш, понякога са хора които си видял през деня, друг път са абсолютно измислени персонажи, и си представяй че ти правиш с тях "еди си кво си" каквото в момента най-много те възбужда, това е и страхотен опит за бъдещите ти любовници, защото когато си представяш че участваш и ти, придобиваш самоувереност и после ще чукаш и момичетата/жените с по-голямо самочувствие, а при порното си само зрител, чекиджия... Малък си още, усещай се от сега, може да има хейтъри, ама те са вече 40-50 годишни, не знаят какво да променят, в порнографията е утехата им, но повярвай ми, не ги слушай, не искаш да си като тях, можеш поне в това отношение да се развиеш по-добре ;)

10.   Еми Изтегли си софтоер за блокиране на разни сайтове за порно сайтовете

1. савет гледай да си по далече от компютара ти Така няма възбуздаш когато си сам

2. савет и злизай със приятели И така няма да се сетиш за порното

3. Или най-лесния начин е да си изключиш интернета до когато ти мине вазбудата!
И това са мойте савети!