Споделена история от Секс и интимност

Той не иска да използва презерватив!
Здравейте.
На 18г и от 2 години водя полов живот. Преди 4 месеца смених партньора. Проблема е че той не желае да използваме презервативи, а аз противозачатъчни не искам да пия. От 3 месеца сме на прекъснат полов акт. Как да го накарам да сложи проклетия презерватив? Какво толкова има, че да не иска. Не желая да ставам млада майка.

Коментари

1.   Той не иска "със", ти пък не му давай "без". Шегата настрана, презервативът предпазва не само от нежелана бременност, добре си помисли.

2.   Точно това, което си написала му кажи. Не искаш да ставаш майка, а при прекъснатия полов акт шанса това да стане до една година е към 20тина процента, ако си спомням правилно. И каквото и да ти казва си дръж на своето по този въпрос, ако гаджето ти има малко акъл в главата ще се позамисли

3.   Сменяй партньора! Последиците са за теб, не за него егоист! Презерватива предпазва от болести и нежелани бременности. Ако ти направи дете кой ще го гледа?
Остави го на сухо ако така не разбере... смяна. : )

Ем Джей

4.   Кой знае с какви е правил секс, може да ти лепне и някоя болест. Не му давай без презерватив, това е твоето тяло и твое решение също! Ако скъса с теб заради това, значи знаеш колко струва този човек. Противозачатъчните могат да бъдат супер вредни за една жена.

6.   На подобен му казвам Чао с много голямо удоволствие.
А ти, ако още се чудиш как да го накараш, ще си бременна в най-скоро време.

7.   Ама много ги обичам такива келеши. Много ясно, че му е по-добре без презерватив, но това с прекъснатия полов акт е пълна простотия. Майка ми и баща ми не са ползвали презервативи и ето го резултата (не се шегувам изобщо). Една жена тук беше споделила, че гинекологът й нарича този метод “как да станеш баща за 1 година”. Не, че искам да те плаша, просто съм крайно възмутена от половата култура на някои хора. На всички мъже им казвам, че без презерватив секс с мен няма да има. Първият ми го свали по средата без да ми каже, а един след него пък при изричния ми отказ си ме започна така, минаха няколко минути докато успея да го бутна от мен. Сещай се дали повторих с тези двамата. На приятеля ти му обясни, че без презерватив няма секс и това е. Ако иска. Презервативът е отговорност и към себе си, и към другия. Ако той не го схваща, не е ползвал презервативи и с предишните си приятелки и не се изследва редовно, като нищо може да има някой трипер примерно (протича почти без симптоми), гъбички или не дай си боже нещо по-лошо. Не всички болести проличават веднага или се виждат с просто око. Не знам как си се събрала с такъв човек изобщо. Ако все пак продължава да не иска да ползва презервативи, накарай го да се изследва, даже по-добре го направете и двамата и ползвайте глобули например. Безвредни са и не са скъпи. Но, моля те, не се връзвай на такива тъпотии като прекъснат полов акт. Това е метод за отлагане на бременността, а не за предпазване от нея. За контрацепция се считат методи с над 90% ефективност, а този не е от тях.

8.   И аз не ползвам гумички, така е по-голямо удоволствието, но внимателно избирам с коя да си лягам и досега не съм имал излагации и рекламации!

9.   Повярвай ми, в НИКАКЪВ случай без презерватив, ако не го познаваш достатъчно добре и не си сигурна дали няма някоя болест.Предполагам, че си наясно - има вероятност (колкото и да е малка) да се забременее и от предеякулационната течност, а и понякога толкова се самозабравяме, че момчето направо може и в теб да си свърши. Да не говорим, че ти очевидно си толкова притеснена, че даже няма да можеш и да се отпуснеш. Не знам... в крайна сметка ти си решаваш... Само да ти кажа, че заради такова нещо аз големи главоболия си навлякох (момиче съм)

10.   Toва, което щъркелът може да ти донесе, е нищо пред другите "подаръци", в частност ХИВ и хепатит C ;) Със или без прекъснат акт tho...

11.   Аз така забременях. За щастие не бях толкова млада като теб. Вече не правя секс без презерватив.

12.   И аз бях така преди и не исках без презерватив. С предишния ми приятел само в началото бяхме със, след това започнахме без, защото не винаги имахме в нас и тн. След това ми отлриха раничка на шийката и ползвахме постоянно презерватив в продължение на около година. Със сегашния ми приятел щяхме да правим с презерватив, но продто адски му стягаше, а сме слагали различни видове и сама виждам, че не му е добре. Видяла съм вече как се справя без презерватив и не е проблем, ходя редовно на гинеколог и всичко е наред. Пък и аз имам поликистозни яйчници и хронично възпаление на маточните тръби, така че риска от бременност в момента е нулев, защото също така пия и противозачатъчни за яйчниците. Впрочем има локални контрацептиви на Фарматекс. Провери ги, мисля, че са добри. Също има и хормонален пръстен, който се вкарва във влагалището и действа на принципа на оралните контрацептиви, само че не се занимаваш с това да пиеш всеки ден хапчета като мен.

13.   Той не те уважава, ти не се уважаваш..? ! Ние какво искаш да ти кажем?
Пълнолетни сте вече. Явно за да ви дойде акъла, трябва да си поизпатите. Опита е най-добрия учител, наистина - взима скъпо, но пък обяснява разбираемо.

14.   Бившият ми приятел на възраст около 30 г. също не бе научен да използва предпазни средства, но след мой бойкот се научи. Здравето ми е на първо място. Да, в началото ще е гадно и странно, но не е невъзможно.

15.   Аз имах мацка, на 30 години, , с която ползвахме презерватие. Но когато минавахме на анален, тя искаше да го свалям. Казваше, че отзад иска да го усеща на голо.

16.   Момиче, събуди се!!! Какво искаш, заради някакъв келеш да се заразиш, да станеш майка без да си готова, да правиш аборти, да хванеш болест от която да има последици за цял живот??
Самият факт, че се чудиш и пишеш тук не говори никак добре. Ти си жена... това, че има момченца, дето ги вълнува само да си свалят гащите и да им е хубаво, не значи че трябва да си толкова безотговорна към собствения си живот...

17.   А какво са правили хората, когато е нямало презервативи, нима не са правили секс? На жените е лесно, дали ще усещат гумата или кожата им е все едно, важно да е твърдо парчето, че да масажира, а как се чувстват мъжете с противогаз на набора си, това не ги интересува. По добре с надуваема кукла или с проститутка, но никога с противогаз на наборчето. Все едно да ближеш захар през буркана. Езика усеща, че ближе нещо, но наслада никаква! Затова правете семейства докато сте млади и се чукайте на воля, без разни гуми и други неща. Трабва да решавате и демографският срив. Вече са поръчани китайски презервативи с дупка, това е правителствена политика!

18.   А номер 17, знаеш ли колко е намалял броят на полово предаваните болести, след като хората са започнали масово да използват презервативи. Ей, някои мъже сте много капризни, горките, нищо не усещали.

19.   От Автора.
Благодаря на всички за съветите. Говорих с прятеля ми. Разбра ми притесненията и вече използваме презервативи. Спокойна съм и, като че ли секса стана някак по- приятно изживяване. Относно коментарите "без презерватив е по- добре". Може да приемем, че е така. Когато реша да ставам майка ще спра да ги използвам.

20.   Да, и аз имам такъв слуай. Една женица, самотна. Правихме го с презерватив, но като минавахме отзад, сваляше презерватива. Първия път опитах да кажа нещо, но тя каза, че няма да има проблем. Била се погрижила, нямало да се изцапам.

21.   от 10
Тазовата възпалителна болест, дето е описала 12 като възпаление на тръбите също е много добър пример как може да се самостерилизаш пожизнено.