Споделена история от Секс и интимност

Желание
Здравейте! Аз съм 17 годишно момче и имам няколко въпроса, които искам да Ви попитам. Може би още от преди да вляза в пубертета или в началния му етап моят приятел ми обясни какво е маструбиране и то по негово желание. Аз тогава не знаех още какво е това. След като ми обясни го направих. Правех го не много често. С течение на времето все по - често и по - често, а от една година почти всеки ден. Опитвам се да спра но не мога за повече от 5 дни. Сега отново се опитвам да спра и вече 5 дни не съм го правил, но имам много силно желание да маструбирам. Как да го спра или потисна това желание? Другите ми въпроси са: Добре ли е да си обрязан (не от хигиенична гледна точка), жените повече ли го харесват обрязаният пенис, намалява ли неговата чувствителност, ако се обреже? Обезкосмен ли го харесват жените или не? Благодаря за отделеното внимание!

Коментари

1.   Значи,
Решението е да си намериш гадже и ще видиш как ще спреш да го правиш. Относно обрязването -да по хигиенично е. Но това го правят предимно мюсюлманите. Задължително обезкосмяване - пак заради хигиената.

2.   Първо защо искаш да потиснеш желанието си? Не мисля, че е възможно, особено на тази възраст. Второ, всеки си има различен вкус, но като цяло обрязания повече се харесва и се намира за по-естетичен. А за чувствителността е относително.

4.   Ако видя, че на някое момче му е обрязан, ще го помисля за терорист :) Не виждам за какво ти е това. Обезкосмяването няма връзка с хигиената, но на много момичета им харесва. Мастурбирането е нормално, когато не правиш секс, не е нормално да не искаш да го правиш. Хубаво е да го правиш по-малко, когато правиш и секс, за да не си го преумориш точно преди секса, но на тази възраст едва ли ще имаш такъв проблем. Даже ще ти помага да издържаш по-дълго. Ще видиш как е и ще си прецениш сам. Успех!

5.   Темата е провокативна, пак религията се намесва. Когато пенисът е възбуден, по нищо не личи дали е обрязан или не, а жените искат да виждат надървен член! А това, че на 17 години не е знаел какво е мастурбация, това да го казва на баба си. Ако наистина е на 17, със сигурност се е скъсвал от чикии, а може и да е от третият- джендърският пол!?

7.   Към № 5 от автора. Не че на 17 не съм знаел какво е, а преди или в началния етап на пубертета.