Споделена история от Секс и интимност

Първи път на 15?
Здравейте,
Пише ви едно 14, почти 15 годишно момиче, ще бъда 9 клас тази година.. Водя прекрасна връзка с едно момче на моите години. Разбираме се прекрасно, много сме близки, споделяме си всичко, постоянно сме заедно и денонощно си говорим по телефона. Кара ме да се смея постоянно. Обичам го много. Той също ме обича. Заедно сме от 4 месеца, което мисля, че за крехката ни възраст е дълга връзка. Не мога да си представя живота без него. Относно въпроса с имтимността... има огромно привличане между нас, което не мога да обясна. Правили сме всичко освен секс. Той иска да пробваме и това. Аз също вече се чувствам готова. Обмислих го много добре. Чела съм много истории, гледала съм много филми... понякога става така, че момчето оставя момичето веднага след като ѝ вземе девствеността, но аз вярвам на момчето ми. С времето ми е доказал, че не би ме оставил. Преди да се влюбим и да тръгнем бяхме и най-добри приятели. Притеснявам се... не съм ли прекалено малка. Навсякъде казват, че трябва да го направиш, когато се чувстваш готова. Е, аз съм готова. Има и други неща, които ме притесняват:болката, възможността за забременяване, дали ще успея да го скрия от родителите ми. Те са ужасни хора и ме бият и тормозят постоянно.. Искам само да добавя, че съм ученичка в много елитна гимназия, винаги само с шестици. Приятелят ми също. Недейте да си мислите, че го правя от “курвалък” или за да се хваля насам-натам. Повярвайте ми... НЕ Е ВЯРНО. Просто много го обичам и искам да му доставя това удоволствие. Аз съм му първата приятелка, първата целувка и първата любов. Моля ви дайте ми съвети, и ми отговорете на въпроса дали на 15 години е приемливо да го направим и като цяло споделете мнение.
Благодаря! :)

Коментари

1.   Направи го щом си готова, и го желаеш, не знам какво друго да ти кажа. Моят първи път беше на 21г. доста късно, но не съжалявам, защото бях готова и достатъчно озряла знаех какво правя. Не че не съм го искала и на 15, 16 и. т. но така се случи тогава. Моят съвет е щом го усещаш прави го, пък живота учи. Успех мила

2.   Хей, здравей! Наборка съм ти. Това, че си намерила човека до себе си е прекрасно, а това че му имаш пълно доверие още повече. Щом наистина се чувстваш готова, давай направи го. Годините са просто число. Човек не се жени, ражда и прави секс, когато трябва, а когато се чувства готов. Просто се предпазвайте. Успех ти пожелавам.

3.   Изчакай докато се ожените според мен. Малко сте още.

4.   "Заедно сме от 4 месеца" леле мале. Ако се виждате по веднъж на ден за по 2-3 часа значи това прави около 240 часа. Делено на 24 става точно 10 дни. Ееее тва много бе ;)

П.п. ако го правиш прави го - с питане не става ;Р

5.   О, скъпа, няма от какво да се притесняваш!! Ако и двамата се чувствате готови, защо пък да не стане? Просто запомни винаги да използвате предпазни средства. Колкото до болката, тя не е толкова голяма, ако си отпусната и му се довериш всичко ще мине спокойно! Съветът ми е да го направите на неутрална територия, за да не ви хване някой и да се притесните! Хайде, пожелавам ти късмет!!

6.   Рано е. Къде сте се разбързали с тоя секс на по 14-15 годинки. Направо се чудя на днешните деца и на тая пуста мода да бързате да пораствате. Щом се притесняваш от забременяване, не си готова, мозъка ти е замъглен от хормони.

7.   Рано е, ще съжаляваш после. Виж дали още ще те обича след примерно 1 - 2 години и тогава го правете.... Недей да мислиш че те наставлявам, не е такa... И аз съм момиче, малко по- голяма от теб

8.   Щом и двамата го искате и се обичате достатъчно, защо не, не виждам проблем, казва ти го девственик на 18, който заради гаджето си не е правил секс, тя иска, първия и път да е след сватбата и!

9.   " Недейте да си мислите, че го правя от “курвалък” или за да се хваля насам-натам. Повярвайте ми.. " - това е първата стъпка на "курваллъка"! На 15 първият, на 20 вече професионалистка в занаята, после се питате, защо я няма любовта!?

10.   Ами на 15-16 не си много малка за полов акт (законът поставя като минимална възраст 14), но все пак - проучи много сериозно и много точно какво ти предстои да направиш. По-специално се запознай с опасността от забременяване и средствата за предпазване. Ако и двамата с приятеля ти сте девствени, вероятността от венерическо заболяване е нищожна, но в днешния деградирал и безпросветен свят тя е наистина много голяма ако го правиш с не-девствен партньор... Нямаш си и напредстава колко са немарливи хората към телата си, хигиената си, колко са непросветени...

И запомни: ако погледнеш на секса отвъд забавната му страна, той е свързан и с рискове, и с отговорности! Знай че и първите любовни и сексуални връзки много, ама много рядко остават за цял живот, най-малкото защото на човек му е нужно да събере поне малко опит, за да създаде здрава връзка, а и винаги едно любопитство го гложде "какво ще стане ако съм с друг, втори, трети... ". Едва когато събере този опит, и си отговори на всичките тези въпроси, той е готов да си избере партньор и да продължи с него в живота...

Та проблемът не е в това, дали младежът ще те зареже след "като ти откъсне цветето", проблемът е дали няма да избяга от отговорност АКО забременееш!

И още нещо - първият, вторият, та дори и третят път почти винаги усещането е ГАДНО. Гледай това да не те спре, отврати или разубеди...
Между първия и втория път трябва да минат поне 3-4-5 дена, за да заздравее добре всичко, което е прокъснато. Понякога и след втория и след третия път има остатъчни разкъсвания. Може и да си късметлийка де, и почти нищо да не усетиш дори и първия път.

И като капак - женската сексуалност се развива с годините. На 15 ти първо нямаш почти никакви сексуални нужди, да не говорим за способността ти да изпиташ нещо разтърсващо... Едва на 20-25 ще се приближиш към истинския си потенциал и към по-дълбоки и разтърсващи преживявания, а във вихъра на танца ще си чак към 35...
Така че не отивай с голямата кошница на тези ягоди :)

11.   ''Той също ме обича. Заедно сме от 4 месеца, което мисля, че за крехката ни възраст е дълга връзка''
Алл мале, за крехката ви възраст? 4 месеца? На 13 си слагат силикон и пушат, и вие смятате че 4 месеца е доста? За мен доста е 1 година поне... Първи път на 15... кви сте вие ве

12.   По-голяма съм от теб, на години, на които мога да имам собствени деца, макар и да не ми е съвсем времето. Но няма да те уча как да живееш и няма да те поучавам. Ти си човекът, който взима тези решения за живота си. Чудесно е, че се обичате, аз си вярвам в първата любов и съм сигурна, че тя може да сполети човек и в ранна възраст. Пиша тук, защото искам да ти кажа, че каквото и да изпитвате на този етап, вие сте заедно от четири месеца и ще е прекрасно, ако изчакате поне още толкова. Казвам го, защото имам опит и знам, че нещата могат да се променят ужасно много, дори за дни. Не мога да го обясня, не те познавам, но не искам да се почувстваш наранена. Ако чувстваш, че сега е моментът, разбира се, не си длъжна да се вслушваш.