Споделена история от Секс и интимност

Много се притеснявам от цветна бременност
Здравейте имам нужда от някой пояснения понеже много се притеснявам, така стоят нещата правих го за първи път и отидох на гинеколог заради притеснение от инфекция и едновременно притеснение от закъснение на цикъла по време на прегледа ми се стори, че той има съмнение за бременност и ми каза да си направя тест за бременност, направих си на следващата сутрин излезна отрицателен, но в последствие се появи и още една чертичка бледа, но я имаше. На същия ден ми дойде цикъла, но без придружаващите го силни болки в корема и обилно течение доста по оскъден от обикновенно, но цвета не е розовеещ или кафеникав нормално червен си е както обикновенно, реших да си направя още един тест, същата работа една ясна черта и след време отново една бледа втора черта. Много се притеснявам и няма как да си направа кръвен тест, моля за разбиране и без критики, моля имам нужда от пояснения и помощ, а не критика.

Коментари

1.   Две черти, дори и втората слаба си е признак на бременност. Поне при мен беше така. Изчакай да приключи кървенето и пак направи теста.

2.   Щом има втора, си бременна при мен втората винаги е бледа. Цветна бременност рядко има, най - добре отиди пак на гинеколог. Била ли си около овулация, когато сте го правили. Нямаше ли предпазване?

3.   Не знам на колко си, така че няма как да ти дам толкова добър съвет, но предполагам, че не си пълнолетна. Трябва да кажеш на родител (препоръчвам на майка ти) и да обсъдите дали това изобщо е възможно. Изчислете овулацията. Няма как гинекологът да каже, “че има възможност, да си бременна”. Или си или не си, средно положение няма. Късмет!

4.   Защо не можеш да си направиш кръвен тест?
Щом два пъти се е показала втора черта, значи има вероятност да си бременна. Втората черта показва наличие на човешкия хормон на бременността в организма, което означава, че или си бременна, или имаш хормонален проблем.
Предполагам, че щом се притесняваш, бремеността не е желан вариант. В такъв случай трябва със сигурност да разбереш дали си бременна - или с кръвен тест, или с ехограф - въпросът е лекар да потвърди, за да можеш да вземеш мерки.

5.   Разбирам те и ми се иска да помогна, но никой в този сайт не може да ти каже със сигурност дали си бременна. Дори не можем да сметнем шанса, защото доста неща не си споменала. Вариантите са три. Най-сигурно е да говориш с лекаря, той със сигурност ще е по-информиран и в даден момент ще може да ти каже. Втория вариант е кръвен тест, това е по-сигурно от всички възможни тестове от аптеката, но ти спомена, че не можеш да си направиш такъв. Не си казала защо. Третия вариант е да изчакаш още малко, да си следиш симптомите и да си направиш още няколко теста за бременност след около седмица, две (примерно).

6.   Случвало ми се е същото. Аз мисля, че си направила спонтанен аборт. След няколко дни тестът ще е отрицателен. Все пак отиди пак на преглед, защото има опасност от развитие на инфекция. Моят лекар ми обясни, че почти всяко голямо закъснение, съпроводено с обилен и по-дълготраен цикъл е всъщност аборт, често жените изобщо не разбират за това. За две години опити за бебе и следене стриктно на овулацията и закъсненията, ми се случи общо 4 пъти да имам такава бледа 2ра чертичка и след ден, два просто да ми дойде. Когато бях бременна с първото ми дете, 2рата чертичка беше ярка, колкото 1вата.

7.   Аз мисля, че теста би показал бременност без значение каква е. Цикъла може би е такув, защото си под стрес, а и е топло времето. Опитай се да направиш тест малко по-късно и да повториш при гинеколог. Тази бледата черта се получава винаги след повече време. Поне при мен е така.
Това да ти е за урок. Предпазните средства са важно нещо.

8.   Здравей, авторке! Използвахте ли предпазно средство и също така доста силно ме съмнява да си бременна. След първият ми път и на мен цикъла ми закъсня, на приятелките ми също и се започва с едни мисли "да не би да съм бременна, какво става", но стига да сте използвали предпазни средста, шанса е повече от минимален. Дано не си бременна, успех! :)

9.   А от обикновена бременност не се притесняваш, само от "цветна", така ли?
Иначе и "цветна" и обикновена може да се получи по един и същи начин - среща между сперматозоид и яйцеклетка. Останалото е въпрос на късмет и "каквото Бог реши". Процесите не са лесни - имплантация в матката, 3 месеца задържане, после правилно износване, раждане и накрая "щастливо бебе"

11.   Направи си пак теста след няколко дни.

12.   От авторката:
Ами направих си три на първите два след 10-та минута излиза бледо очертание на втора черта на третия нямаше нищо само една ясна. Като цяло би трябвало да съм в 6г. с. И го правихме ден преди овулацията ми и ми беше за първи път, та закъсня ми с 4 дена и е по-оскъден от обикновенно, като цяло нямам симптоми на сутрешно повдигане и т. н. , притеснението ми е, че лекарят видя нещо на вагиналния ехограф и аз също се притеснявам от това, което виждам. Той ми каза да не гледам теста след 10-тата минута. Главните ми въпроси са цветна бременност излиза ли на теста за бременност и дали е възможно при три отрицателни теста да съм бременна.

13.   Така е, теста не се гледа след 10 мин.! Нарича се изпарителна черта. Гледа се до 3 мин. или колкото пише в листовката!