Споделена история от Секс и интимност

Сигурен ли е начинът
Здравейте! С приятелят ми правим секс без презерватив, но той никога не свършва в мен, а навън. Ако след това продължаваме за втори рунд той винаги отива по малка нужда и след това се измива. Каква е вероятността да забременея и има ли изобщо такава при положение, че свършва навън и след това урината минава за да "почисти" евентуално останалите сперматозоиди?

Коментари

1.   Доста голяма е вероятността, защото в пред еякулационната течност която се отделя от члена при полов акт и служи за смазка има сперматозоиди, така че той изпуска малко сперма и без да свършва в теб

2.   100% има вероятност огромна!

3.   Ние с жена ми преди да се съберем около 4 години водихме полов живот също като вас и никога не сме използвали презервативи. След това, като решихме да имаме дете, повече от половин година се "борихме" тя да зачене - имам в предвид: целехме овулациите, пълно изпразване вътре по 1-2 пъти, след акта тя лежеше по гръб по половин час... накрая бяхме решили, че на някого от нас нещо не му е наред и ходихме да си правим изследвания. Но в един момент се получи! 4 години след това се появи второто - нито го бяхме планирали, нито пък сме се пазили особено. Сега едното е на 9, а другото на 5 години, а в леглото си я караме все по стария начин...
Та сама си прецени каква е вероятността. При нас е - веднъж на 9 месеца, когато "работиш здраво по въпроса" и веднъж на 4 години, когато го караме като вас :)

М39

4.   А защо вие и вашият приятел си мислите, че урината минава по семеотводният канал а не по свой собствен???

5.   Има вероятност, особено ако сте млади хора. Зависи и от качеството на спермата на приятеля ти, от възможността лесно да забременяваш и пр. За по-сигурно много внимавайте, особено в дните на и около овулация, но и в друго време не се знае. Лично аз колкото и да звучи странно цял живот /повече от 25 години/ съм се пазила само по този начин и фалове и като момиче и като омъжена, а след това два пъти раждала жена не съм имала. Но при всеки е индивидуално и по принци този метод не се препъоръчва като много надежден.

6.   Номер едно- Глупости.
Има вероятност но тя е много малка (да не кажа никаква), ако наистина свършва на вън.

И не е доста голяма вероятноста както е написала номер 1

7.   Хората казват че има. Аз правя като вас но рядко и като съм пиян тогава неми пука мноо мнооо.

8.   Научи се да си изчисляваш овулацията. Не е толкова голяма вероятността с предеякулационната течност. Невинаги там има попаднали сперматозоиди, а и количеството им е малко. Все пак вероятност има!
Много двойки се пазят точно по този начин, с моя приятел също го правим. Реално погледнато е доста безотговорно, но няма нищо сигурно. Презервативът създава една фалшива сигурност, но винаги може да се скъса, докато свършва в теб или да се изхлузи. Може би противозачатъчните са най-сигурния нетод, но пък имат доста странични ефекти и не е добре да се започват в много ранна възраст. Лично аз още не съм се навила да ги изпробвам.

Мег*

9.   Значи, вероятността е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ГОЛЯМА! НЕ правете секс без презерватив. Презервативите са създадени, за да предпазват от нежелана бременност и болести, а не хората да не ги използват и да стават неприятности. Номер 1 е обяснил/а защо не е сигурен този метод. Пазете се!
*Яса

10.   Аман от неграмотни хора!

11.   Най-сигурния начин да забременееш е точно този. Та ако това е въпросът ти - да, сигурно е, че в близко бъдеще ще видиш двете чертички на теста. И тогава вероятно ще пуснеш нова тема "Помощ, бременна съм и трябва да направя аборт"

12.   3. - ами или жена ви прехваща трудно, или си имате малко сперматозийди - но не го препоръчвайте на други хора това „предпазване“.
Научно погледнато, възможността една жена да забременее в рамките на една година по метода на авторката е 20% - аз познавам мнного хора, направили „белята“ така.
Нека си решава - в 80% няма да забременее, в 20 ще, но ако си сред тези 20 не знам какво те интересуват другите 80!
За сравнение - при хапчетата продцнтът е 0, 001, при презервативите 1%, други методи 5-до 7 и нагоре проценти

13.   Мег, аз ползвам от 11 години кондоми с приятелят ми, свикнахме си в началото и така...
и не съм била никога бременна - късал се е два пъти - за 11 години! има едни хапчета след това и готово.
Да казваш, че кондомът бил „фалшива сигурност“ не е добре, защото хвърърляш в заблуда доста млади хора, които ще си кажат - ами кво пък - фалшива сигурност, няма никъде сигурно, ами да не се пазим...да не забравяме, че кондомите предпазват преди всичо от болести!

14.   За Бога! Това е дооооста сигурен начин, ама да забременееш. Поредната неизкоренима бабешка простотия. На времето на село така са се "пазили". Хора, какво ще ви стане да слагате по някоя гума? Писна ми да чета теми от типа: "бяхме пийнали, не помним къде е свършил", "приятелят ми призна, че се е поизпуснал", не се дръпнах навреме" и т. н. И после: "бременна ли съм, плс помощ!!!!" Който прави секс без презервативи или без да пие противозачатъчни, винаги рискува. Ако гумата се скъса - веднага Ескапел (до 72 часа след случката, но колкото по - скоро, толкова по - добре, най - добре си дръжте една опаковка в резерв). Тия глупости с ходенето до тоалетна и измиването хич и няма да ги коментирам. Взимайте се в ръце, да не ревете за аборти после!

Борония

15.   Мег* и да си следи циклите, няма 100% гаранция, че няма да улучи овулация, дори да е малко след и малко преди предполагаемата менструацията. Презервативът си е много сигурен, защото дори да стане фал, ще се види и ще се вземат мерки.
Авторке, не е сигурен този "метод", както и т. н. "календарен".
Не зная каква е вероятността, но не е за пренебрегване, все пак не се рискува малко за едното удоволствие.

16.   Номер 4, накрая каналите са общи. Зле си по анатомия.
На въпроса на авторката - има малък шанс да забременееш така. Ако искаш по-голяма сигурност, трябват хапчета.

17.   12 - както писах, точно заради "неприхващането" си правихме изследвания. Правих спермограма на 3 различни места (за сигурност) - един от докторите дори ме поздрави за качеството. При жена ми всичко също беше в нормата - и като хормони, и като редовност, и като качество на репродуктивните пътища (анатомия, киселинност и т. н.. ). Но дори и да не беше излязло така, може би и другите ми партньорки са "прехващали трудно", понеже до сега издънка в половия си житов не съм имал. (или ще кажете "просто голям късмет! ". Допускам, че има жени, които хващат по-лесно и по-трудно, въпросът е, че количеството на дева-Мариите е малък...

18.   Хайде стига де - индивидуално е. И при нас е по бабешки - цял живот сме се пазили с т. нар. прекъснат акт. Докато забременея първия път голям зор видях, а втория беше почти случайно. Проблеми не съм имала, но си зависи от хората. Според мен винаги трябва да има едно наум - ако стане бебе - го искаме. Или имаме вече деца, абортът е риск, но в крайна сметка се преживява. Иначе внимавайте.

19.   Мег*, презервативите не създават фалшива сигурност. Ако се скъса, веднага се взима хапче "Ескапеле". Борония е права - не знам какво ще ви стане, ако не ползвате презерватив. Презервативът няма да ви ухапе, нито да ви намали удоволствието. Една кутийка презервативи струва 1 лев, а един аборт много повече. Няма такова нещо, като "Точно на мен няма да се случи". Напротив - точно на ТЕБ може да се случи. Презервативите са създадени, за да предпазват от нежелана бременност и болести, а не хората да не ги ползват и после да става белята.
*Яса

20.   РАЗСТРОЙСТВА И РИСКОВЕ ОТ ПРЕКЪСНАТИЯ ПОЛОВ АКТ

Страхът от нежеланата бременност предизвиква вътрешен конфликт в интимния живот: желанието за безгрижно отдаване се охлажда от разума. Това стълкновение между чувството и разума смущава способността на жената да стигне до оргазъм и накърнява потентността на мъжа; въздействието му е особено смущаващо при прекъснатото полово сношение. Мъжът прекъсва акта, като изважда пениса от влагалището, щом усети наближаващия оргазъм и еякулира навън. По-страхливите жени следят мъжа и се опасяват, че той би могъл да пропусне точния момент. По такъв начин вниманието им е толкова ангажирано, че не им остава никаква възможност да изживеят собствения оргазъм.

За двойките, които не са прекомерно страхливи и имат достатъчен опит, за да забавят еякулацията, докато жената достигне и надхвърли момента на пълното задоволяване, прекъснатият акт не е толкова опасен и вреден за нервите, както понякога се сочи в ръководствата. Той обаче не бива да бъде практикуван от жени с неустойчив оргазъм и с полови смущения и от страхуващите се от бременност жени, както и от мъжете, които бързо еякулират; при мъжа независимо от загубата на удоволствие то предизвиква чувство за малоценност, когато жената остава незадоволена. При определени обстоятелства прекъснатият коитус може да доведе с течение на времето до аноргазмия у жената и до импотентност у мъжа. Влюбените трябва да се освободят от прегръдката с мощно усилие на волята тъкмо в момента, когато под влиянието на силно желание и на чувството за сливане те копнеят да останат дълго свързани, един в друг. При споменатата анкета можахме да докажем, че прекъснатият коитус накърнява способността за сексуално изживяване на много от жените; 48% от жените, чиито мъже по навик извършват прекъснат коитус, страдаха от аноргазмия; само 29% от онези, които използуват други противозачатъчни средства, имаха такива оплаквания.

На всичко отгоре този метод също носи рискове. Квотата на отказа при него е 17. Отдръпването често става твърде късно. Мъжът желае да остави пениса във влагалището колкото е възможно по-дълго, защото желае там да усети началото на най-силното си усещане и защото се надява да доведе в последния момент жената до оргазъм; последният обаче често пъти се предизвиква именно от оргазъма на мъжа. Не винаги началото на еякулацията може да се определи с точност до секунда — и понякога тази секунда е решаващата.

Въпреки тези недостатъци прекъснатият коитус е все още един от най-често прилаганите начини за предпазване от бременност — сигурно, защото е най-прост, не изисква подготовка и е безплатен. Самообладанието е достатъчна предпоставка за него.

Прекъснатият коитус може да бъде препоръчан като привичен метод само в случаите:

1) когато другите методи са по-неудобни или не са подходящи по здравословни причини;

2) когато и за двамата партньори евентуалната бременност не е напълно недопустима;

3) когато мъжът е в състояние да забави еякулацията, докато настъпи и отзвучи оргазъмът на жената;

4) когато мъжът не страда от значително отслабване на изживяването поради отдръпването преди еякулацията;

5) когато двамата не се чувствуват ощетени в изживяванията си от това.

И все пак прекъснатият акт е по-добра профилактика от липсата на профилактиката изобщо. Това се отнася за всеки метод.

Зигфрид Шнабл

21.   Не е малък шанса! В момента съм бременна, благодарение на този "метод против забременяване"-не го казвам с лошо разбирасе, но не съм го планувала. Преди да ми се случи и аз си мислех, че е малка вероятноста:)

22.   една приятелка се натикала от спермата на приятеля си след като е свършил възможно ли е да е бременна...