Споделена история от Секс и интимност

Имам дилема!
Здравейте момиче съм на 19. И го направих преди една година с приятеля си. Тормози ме това, че аз исках първия път да бъде много специално и да го обмисля много добре. Но той ми постави ултиматум, че ако не му давам значи не го обичам, а не е така. Сега имаме добри сексуални отношения. Но той се оказа голям манипулатор, постоянно ме тормози все гледа аз да плащам сметките където и да идем, обиждал ме е, посягал ми е. И това много ми тежи. Имам чувството че иска да е с мен не защото ме обича, а защото има кой да използва. И ви питам струва ли си да ходим на психолог и да се мъчим да се подобри връзката, или просто да продължа без него. А ако продължа без него си мисля, че другия отново ще се държи така, че няма да ме цени. Просто се чувствам много объркана. Дори нямам желание за в бъдеще да съм във връзка.

Коментари

1.   Без него!

2.   Първо, не, няма никакъв смисъл да бъдеш с този човек.
Второ, никога, ама никога, не приемай ултиматуми и не играй по нечия свирка. Няма човек на тази Земя, освен теб, който да е наясно какво се случва в сърцето ти и как взимаш решенията си. Аз побеснявам в секундата, в която някой ми каже, че ще направя нещо, ако го обичам. Той няма как да знае. Хората обичат по различен начин, освен това любовта не може да те задължи в нищо, не може и да те пороби. Приятелят ти е искал да прави секс с теб, решил е, че ако те натисне, ти ще се огънеш, пречупиш и ще му дадеш желаното. Случило се е, заради което е решил, че може да си прилага практиката и за всичко останало. Изобщо не си глупава, не си прави грешни впечатления, че се опитвам да те изкарам такава. Мисля, че ти си мило момиче, което е искало да докаже любовта си и да направи приятеля си щастлив. Това е чудесно, но приятеля ти не заслужава да правиш жертви за него, защото той едва ли не ги изисква от теб и те задължава.
Третото, което искам да ти кажа е, че не всички мъже са като твоя приятел. Има толкова много свестни, мили и лоялни хора. Заслужаваш да бъдеш с човек, който също като теб, би пожертвал собственото си удобство, за да бъдеш добре. Любовта изглежда по този начин: не искаш нищо, но ти дават всичко, не искат нищо от теб, но ти им даваш всичко.
Съветът ми е да се откажеш от тази връзка и да вярваш повече в себе си. Отстоявай се. Вярвам, че си прекрасен човек, но си наивна все още. Ще се справиш сама. След време и ще намериш човек, който наистина ще те обича и няма да те наранява психически или емоционално.

3.   Естествено без него! Това връзка ли е дето описваш? А за това за напред пълни глупости, просто не си намерила подходящия човек. Човек не е създаден да живее сам. Не прави такива компромиси и не си губи времето с него а си намери момче което да те обича и уважава.

4.   Като жена по-голяма от теб, ти казвам- зарежи го! Рано или късно той ще зареже теб, казвам го от опит. Имах връзка с подобен егоист, по-право егоцентрик, обичах го и му давах всичко, а получих главно неприятности, изневери, лъжи или премълчаване на истината, подлости, скандали. Не разрешавай на никой да властва над теб и да те манипулира.

5.   Влезнала си връзка " Господар и жертва" излез от там!!! Как така ще плащаш сметките ти? Мъжа трябва да плаща сметката или ПОНЕ да си делите сметките кой каквото пил и ял, да си го плаща сам! Вече няма никакви мъже. Как така ще те бие? Зарязвай го, такива не се лекуват не се оправят МАХАЙ го докато не ти е направил деца, пък това да видиш дилема...

Парис

6.   Напълно съгласен с останалите коментирали. Такъв човек заслужава да остане сам до края на живота си.
Зарязвай го тоя използвач и си търси късмета с друг. Толкова самотни добри момчета има, които на ръце ще те носят, а ти търпиш унижения и обиди от този олигофрен. Не се оставяй да те маниполират.

7.   Вади ножицата и режи. Това няма оправия...
човек да го досрамее че е мъж...

8.   Докажи че си силна и уважаваш себе си и си имаш характер... или остани робиня за цял живот, кой каза че, няма да срещаш друг дето да те обича и да се държи супер с теб... просто имай малко търпение и смени местата където ходите заедно и запознай с млади културни хора но избягвай нет запоз.
успех ТИ МОЖЕШ.

9.   Ах ах, историята помни много такива случаи. Не си първата нито ще си последната в такава ситуация. А такива мъже ще има понеже вие им позволявате да се държат така, а не си тръгвате то тях. По кофтито е, че най вероятно има някое момче, което те харесва и би искало държи с теб по съвсем друг начин. Не съм психолог или нещо, но в живота си съм забелязал как жените винаги тичате след хора които се държат зле със вас, не знам на какво се дължи. Преди време когато се опитвах да бъда джентълмен и прочие винаги ми беше трудно да имам сексуален контакт с момиче/жена, не зависимо колко съм атлетичен забавен и така нататък. Но след като смених подхода със нежния пол и започнах да гледам на жените и да се държа с тях просто като с парче месо, обратно на всякаква нормална логика, започнаха да ми върви. Не знам какво ви е сбърканото и какво толкова привличащо намирате в липсата на уважение и тн. А моя съвет остави го и намери някой друг. Страх те е, че и той ще се държи така? Както казах налага ни се да се държим така както вие искате, търсене => предлагане, ако не му позволиш няма да се държи така. М-22г.