Споделена история от Секс и интимност

Нормално ли е ?!
Здравейте, ще започна с това, че съм момиче на 20. Поради стечение на някакви обстоятелства все още не съм правила секс , а те са следните : по-притеснителна съм, не мога да се обвързвам с мъже които не ми харесват визуално (да знам, че това е повърхностно, но за да го разберете бих го обяснила така: "когато не ви харесва как изглежда една храна и не сте опитвали от нея никога, лесно ли бихте хапнали? "... Както и да е винаги съм получавала мъжко внимание, но това е нормално, всяко момиче получава! Не се имам за топ красавица, но не се имам и за грозна. Та така, нека преминем към съществената част! Когато моите познати започваха да водят полов живот, аз намирах начина по който започват за супер грешен и не исках да съм като тях, те просто си лягаха с момчета които не познават и не харесват само, за да могат да се похвалят, че вече не са девствени или пък толкова започваха да се предлагат на мъжете, че чак съм се чудила тези хора имат ли елементарно достойнство? ! Докато мислих, че това да съм девствена не е проблем, ще се появи някой който ще ми харесва поне и да ме привлича физически, за да имам желание да си легна с този човек, вече това започва да става проблем. Не знам дали всичко е в моята глава, тъй като познавам момичета които са все още девствени и изобщо не им пука и нямат моите притеснения. А моите притеснения са такива, че евентуално когато си намеря приятел, а той едва ли ще е на моята възраст, защото винаги харесвам по-големи от мен с поне 5 години, този човек ще очаква аз да му пусна на 2рата, 3тата седмица и може би когато разбере, че съм на 20 и не съм правиша секс, ще му стане странно, защото живеем в такова общество, че момичетата започват полов живот преди дори да им е дошъл цикъла! Не знам дали е нормално все още да съм девствена, най-вероятно не, но никой не може да каже "еди кога си е нормално и еди кога си не "! Проблема е там, че постоянно слушам как приятелки се обясняват за техните партньори, а аз завалийката стоя и слушам и дори си нямам приятел. Започвам да се чувствам някаква супер задръстена 20 годишна девственица! И да знам проблема не е в мъжете, а в мен, може би имам прекалено високи критерии, но не мога да обръщам внимание на всеки който ми пише, та то има такива (много) които не могат да пишат правилно, или пък като започне разговора с "кво правиш сладурано", направо ми се повръща! А мъжете които харесвам са някви тотални мърльовци с огромно самочувствие! И по дяволите хора, не ми е за шибания секс, ако ми е това зора повярвайте ми мога да го получа по всяко време има достатъчно мъже които са готови да ми оближат подметките за да си легна с тях, но аз не искам само секс колкото да кажа че не съм девствена!

Коментари

1.   Абе да ти кажа, не съм убеден, че проблема е в теб. Мъжете днешно време са си путки. Но не се притеснявай, рано или късно ще намериш правилния човек. Ако пък го притеснява това, че си девствена и не му пуска на втората седмица, значи не е голяма загуба. Човека ако държи на теб и е свестен, това няма да му е чак такъв проблем.

2.   Мъж на 40:
Щом си стигнала до там да пишеш тук, явно положението ти тежи. особено в края на изповедта ставаш емоционална по темата.
Моето мнение е, че няма нищо лошо в това човек да е девствен на 20. Всеки човек е различен, има различно мислене, различни житейски събития и избори, които довеждат до определени резултати. За протокола...аз правих секс за пръв път на 24 години и честно казано до тогава не ми пукаше особено. Просто бях срамежлив (иначе много симпатичен) младеж, който като теб се радваше на женско внимание, но нямах правилния подход към жените и не знаех как да материализам интереса им :) Никой не знаеше за тази моя тайна, защото не давах вид, че съм девствен. При мен нямаше вътрешно напрежение и стремеж да съм "като другите"...и в крайна сметка в един момент се появи момиче, с което се случи.
Бъди каквато си, не слушай и не гледай "другите", престани да се сравняваш с тях и да се оставяш настроенията ти да се влияят от техните действия или мнения. Не се озлобявай, не мисли, че бързаш или изпускаш нещо.
Обещавам ти, че в един момент ще се появи правилният мъж, с когото "механизма ще щракне". Просто се отпусни, общувай, флиртувай, предизвиквай интерес. Вие жените го умеете това ;)

4.   Колко пък да е странно? Познавам хора като теб, познавам и такива, които са 2-3 години по-големи от теб и имат същата съдба. Между тези мои познати има и мъже, което за мен е по-изненадващо, защото момичетата сякаш са по-предпазливи за първия си път. Както и да е, излизай с хора, общувай и ще се случи. Щом не ти е до сексът и не приемаш девствеността за болест, ами продължавай да чакаш. Предполагам, че различните мъже ще реагират различно, но не си мисли, че всички са като сексуални животни, чиято единствена цел е да бъдат задоволени.

5.   Проблемът не е в теб, а в днешните морални норми. Твоят проблем е в избора - кои порядки да избереш. Всъщност, ти вече си избрала, но знай едно - не си единствена. Има много като теб. Просто гледай.

6.   Да му "пуснеш", роден съм няколко века по-късно от планираното, това поне е сигурно.

7.   На 20 не е прекалено късно, но гледай да не се застоиш до 25. Не друго, а става психологически проблем.

9.   Ти чакаш да дойде принца, но по заместване ролята се изпълнява от Казанова, който оставя разбити сърца. Или ще се събереш с чичко, на който всичко му е наред, но до време. Да намериш човек с правилни ценности, макар и с пропуски в в правописа е верният подход. С времето взаимно ще се доразвивате, защото всичко се променя.

10.   Според мен проблема ти е следния - ти гледаш на хората като на някакви оферти от магазините и ги сравняваш и толкова си се вманиачила да избереш най-добрата оферта и да не се минеш, че в крайна сметка не взимаш нищо. Понеже от магазините пък ти предлагат много оферти самочувствието ти като клиент се е надуло като балон и ти си станала капризна и претенциозна. Искам да те предупредя, че с времето нещата няма да отиват на по-добре а на по-зле. Ако просто се пуснеш по-течението без съзнателно да опиташ да се промениш за по-добро, то ето как ще се развият събитията: ще ставаш все по-недоволна и ще обвиняваш другите за нещастието си, ще ставаш все по саркастична, претенциозна и изискваща, външния ти вид ако не полагаш много усилия за поддържането му ще започне да вехне и да се разваля, вниманието което получаваш сега ще започне да намалява и да изчезва а ти няма да знаеш как да се справиш в тази ситуация и ще изпаднеш в депресия.

11.   Не, не е проблем, даже момичета като теб са за предпочитане пред разни чалгаджийки, плеймейтки и всякаква сган от този сорт.

12.   Има много хора на 20г, които са девствени и не е ненормалното при теб, а при останали така наречени к@рви, които си лягат с всеки срещнат, което е проблем в обществото ни и почват от ранна възраст да се свалят на всеки и после им се дига самочувствието и за какво се хвалят - за да се покажат колко са лесни, авторке поздравления, че не си от тях и си запазила своето достойнство, в близко бъдеще ще успееш да си намериш подходящия сериозен човек.

13.   Успокой се! Смени малко средата и обкръжението, за да се запознаеш с нови хора. Все ще се намери някой да ти допадне и да започнеш връзка с него. Не го мисли толкова. Може мъничко да посвалиш критериите. Опитай първия да не е тип мачо. Не очаквай чудеса с първия. Тялото ти ще има нужда от време докато се усетиш истинска жена и разгърнеш сексуалността си. Хвани се свястно и внимателно момче, а не нахакан сваляч, защото все още нямаш опита и механизмите да се справиш с него и егото му на голяма работа.

14.   Ами на мен ми се струва абсолютно нормално да не правиш секс с мъж който не те привлича визуално. Ненормално е да правиш секс с мъж който не ти харесва, само и само за да се фукаш пред приятелки. Трябва да има сексуално влечение към другия човек, такава ни е природата. И това влечение е от една страна визуално, а от друга, психическо. Вярно, 20 години е малко по-късно от стандарта, но не си на 24-25, нали? Няма смисъл да си лягаш с някой ей тъй. Ще останеш разочарована от секса, няма да ти хареса. Секс с човек който не ти харесва, нищо не струва. Изчакай, не си престаряла мома. След 25 и девствена е странно, но за 5 години все ще срещнеш някой който да ти харесва.