Споделена история от Секс и интимност

До какво може да доведе липсата на секс ?
Здравейте, след месец правя 20 и все още не съм правил секс. Тъй като мастурбирам от доста време и вече наблюдавам, че трудно ми става. Ужасно се чувствам и истината е, че няма с кого да го направя. Какво да правя? Липсата на секс до какво води?

Коментари

1.   Води до липсата на венерически заболявания

2.   До нищо. Всичко е въпрос на психика и настройка.

3.   Нищо няма да ти стане, ако не правиш секс. От липсата на секс никои не е умрял, затова споко.

4.   При теб очевидно води до глупави въпроси :D

5.   Каква липса на секс? Нали лъскаш редовно. Правиш секс, но моноспектакъл. Ако си на 30 тогава ще си позакъснял, сега си един от хилядите, но си мислиш, че си изключение. По-важно е накрая да не се метнеш на някоя свиня. Подбирай.

6.   До номер 3: Всъщност доста жени са умрели - изнасилени и убити, защото на мъже им е липсвал секс.

7.   Най-лошото, до което може да доведе, е липса на продължение на рода.
Но като гледам днешните - изобщо и не смятат да го продължават. Друго си е да си гледаш рахатеца и само собствения си кеф.

8.   Момче, жена съм, но като гледам коментиралите преди мен, имаш нужда от адекватен отговор.

Не успяваш да се възбудиш лесно или изобщо, защото стимулиращият фактор е нереален (някакво порно и въображаем образ), а не реален човек, с когото да знаеш, че може да правиш реален секс, който всъщност желаеш, така че се получава, с времето, един вид 'насилие' над себе си, тъй като мастурбирането започва да ти писва. Свършваш трудно или въобще не, защото пенисът ти е свикнал на това усещане, пък и психологическата бариера си оказва влияние.

Явно, че ти е нужна любов, емоционална интимност, има и такива хора, има и хора, за които е без значение, могат да правят просто секс или само да мастурбират. За мен, сексът е просто начин да се изкара насъбралата се сексуална енергия, нищо повече, за което не ми е нужен друг човек, но нямам и емоционални нужди, докато ти, явно имаш - намери си приятелка :)

9.   Номер 1 много си прав. Вагината на жената е инкубатор на какви ли не бактерии ако не спазват интимна хигиена. Мъжа винаги се заразява от жената. Младите момичета са мързеливи и не обръщат внимание на хигиената. Имах някога един колега и съвсем случайно започнахме да говорим за приятелките си и аз го попитах колко годишна е неговата приятелка и той ми каза, че тя е на 35 г., а той беше на 31. Попитах го защо не си намери някоя по-млада от него поне с 5 г., а той ми отговори, че младите не знаят как да поддържат добра интимна хигиена. Често младите момичета и жени имат бели течения от кой знае какво венерическо заболяване. Дори съм виждал в порно сайтовете как по време на секс от вагината на момичето излиза нещо бяло. И тези момичета отиват да се заснемат и цял свят ще ги види какво излиза от гордостта им. Човек трябва изключително много да се пази при секс с млади жени.

10.   Никой не е пострадал от липса на секс. В наше време много се говори на темата секс, и се смята за много срамно, ако не си сексуално активен. Така че, липсата на секс води до ниско самочувствие и усещане, че не си в крак с живота. Иначе сам по себе си не е толкова важен прехваления секс.

11.   Прави те леко нервен, ако изведнъж си спрял, а доскоро си водил активен полов живот. И това пак е до психика и нагласа. Иначе нищо няма да ти стане, все пак се отпускаш сам. Ако не се самозадоволяваше, сигурно по-често щеше да имаш мокри сънища, това е. Не си единствения девствен на 19 години, не е страшно и не си стар ерген, не се вглъбявай в това.

12.   Същия съм като тебе на почти 20 без гадже интимният ми контакт със момичета е някъде 2 от 10 Слаба работа

13.   Води до неврози. Сексът е най-мощният инструмент против стрес. И най-злобната колежка става котенце, след като са я опънали качествено вчера. И най-големият скандалджия е арабия след хубава нощ. Липсата на секс води до чувство за неудовлетворение, дори при мастурбация. Това допълнително нагнетява напрежението от и без друго нервното ежедневие. При секс се отделят окситоцин и ендрофин. Естествени болкоуспокояващи и отпускащи.

Дядо Торбалан

14.   Здравей и от мен. Аз съм на 30, от както преди 3 години се разделих с приятелката си секса е голяма рядкост. Две връзки за по месец, които после аз прекратих. Сега секса не ми липсва толкова. Започнах бизнес, сега правя по около 5000 на месец, имам 3-4 много добри приятели(някои от тях жени), често ходя на почивки в чужбина, спортувам... Жени около мен има... но аз искам да е красива, да си приличаме, да имаме сходни хобита и за това много подбирам, защото искам да стигнем до брак.
Бях с едно момиче като симулирах връзка, за да получавам редовен секс. Беше ужасно, не мога да лъжа, започнах да не спя, да се чувствам виновно, дори започнах да имам неврогенна кашлица и най-накрая се разделихме. Предпочитам още година без секс, отколкото по този начин. Секса не е най-важното.