Споделена история от Секс и интимност

Нямам желание за интимност
Здравейте. От известно време имам един проблем, които изглежда няма да се оправи от само себе си. Чувствам се асексуален. Не мога да кажа, че нямам никакъв интерес към секса, но е толкова малък, че дори не ми идва от вътре да правя опит да се запознавам с потенциални партньорки и да се стига до каквото и да е било.

Никога не ми е било проблем да привличам момичетата, дори често ми се случва те да търсят контакт, а аз просто да съм пасивен, докато не си помислят, че не съм заинтересован и се откажат. Това в миналото е било от срам, но сега е съвсем различно.

Не мога точно да го опиша, но сякаш сексуалната ми енергия е подтисната от нещо. Подозирам, че може да е страх, нисък тестостерон(малко възможно) или една разочарователна връзка.
Все пак искам да чуя Вашите мнения по въпроса. Отворен съм към всякакви методи/книги/филми или каквото и да е, което може да ми помогне.

Коментари

1.   Много неща може да са. Психолог препоръчвам. И консултация с лекар. Природолечението също е опция. Но зависи каква е причината. Затова консултация със специалист.

2.   Това е по-добре отколкото да имаш силен нагон, но да няма ставащи жени наоколо. Проблем е само ако го смяташ за проблем. Най-добре се консултирай с психолог.

3.   Явно се чувстваш длъжен да водиш сексуален живот. Имаш готов модел на социална ценност.. Етикет и прочее, и щом не отговаряш реално на критериите му, казваш асексуален съм. Не е добре така. Нали е нещо, чисто човешко, да идва чисто, вътрешна необходимост, да си с тялото на предпочетения пол и това да ти доставя удоволствия. След като не търсиш подходящ обект, явно нуждата не тласка отвътре. Насила не става. Или имаш желание, или редиш схеми, предразсъдъци и действаш по изпълнението им.

4.   Тествай си хормоните.

5.   Моля ви прегледайте пак коментарите и удобрете някои, трябват ми отговори

-автора

6.   Според мен е психологически проблем. Може би си имал нещо в миналото като неуспешна връзка например. Аз бях насилвана от мъже преди години и дълго време след това нямах никакво желание за секс и при доближаване на мъж изпитвах страх. Дори и сега успявам да се отпусна и да проявя интимност рядко и само с проява на търпение и нежност. Може би е нещо в миналото, затова те съветва да се консултираш с психолог.

7.   И на мен ми се е случвало. Причините може да са много. НО пробвай едни билкови хапчета, с нищо няма да навредят поне, безвредни са. Аз винаги имам по едни такива в мен https://www.sexshop.bg/naturalni-tabletki-za-erekciya-ot-cherna-mravka.html и нямам проблеми. Няма нищо срамно в това, пробвай ги.