Споделена история от Секс и интимност

Мисли само за себе си.
На 19 години съм, имала съм двама сексуални партньори преди настоящия ми приятел (М. ).

Проблемът е, че той наистина се интересува само от собственото си удоволствие по време на секс. Уж разправя, че ме обича и другите подобни неща, които всички мъже говорят, но когато стане дума за секс, всичко се обръща. Той никога дори не е споменавал собствения ми оргазъм като цел на половия акт, мисля, че за него неговото свършване е краят на всичко.
И, все пак, на действия се старае (за разлика от на думи), макар и от 6-те месеца, в които правим секс, да не съм стигала връхната точка нито веднъж. Изпитвам удоволствие при акта, но нещо не ми достига, просто нещо липсва.

Аз също имам доста силни чувства към него, но като изключително сексуален човек не мога да възприема подобно отношение към мен. Не смея да водя разговор на подобна тема с М., мисля, че ще е някак укорително от моя страна и той ще сметне, че не оценявам старанието му (което, обаче, не е твърде голямо). Притеснявам се, че в един момент няма да издържа и ще му изневеря с човек, който ме удовлетворява в сексуално отношение.

Коментари

1.   Мисля, че да му изневериш е по - укорително, отколкото да поговориш с него:) Предупреди го какво го чака, ако не настъпи промяна...

Борония

2.   Напротив - от много по-големия си опит ти казвам, че няма нищо срамно да говориш направо. Ако не възприема, то значи е ограничен в това отношение и ти като сексуална жена рано или късно ще се умориш от този секс. Много важно е за хармоничните отношение и сексуалните да са такива. Поради липса на комуникация сексуалният ми живот с един мъж започна да замира, докато накрая както се казва съвсем умря. И можеш да се досетиш, че се появи другия...

3.   Доста мъже мислят само за собственият си гъз и на ничий друг. Май са на принципа :На мен на мие гот, а за другия не ми пука. Моя приятел в началото се стараеше не да ме задоволи, ами да прави хубав секс, после се мъчеше да разбере как ми е най-хубаво. Минахме през фазата:Изморен съм да дръсна едно мадо и да си лягам. Тогава беше ужас, прави каквото на него му е кеф и до там. Минахме и през бързото свършване от негова страна, а от мен разочарованието. А сега сме на някаква странна фаза, правим 1 път на 2-3 седмици секс, защото аз пия едни гадни противозачатъчни за лечение на разни работи, и нямам желание, а той не е от най сексуалните мъже в повечето случай го мързи, и е изморен или не е в настроение заради свой си проблеми. Та миличка, виж колко кофти връзки има. Има много фази на любовта или на привличането или на страстта или каквото се сетиш. А между другото ако е от значение сме от 5 години заедно. За тези неща трябва да се говори, дори и да се сърди говори, той няма как да научи какво ти има и какво не ти достига, ако ти не кажеш, намекнеш или подскажеш. Рядкост са мъжете които цял живот мислят и за човека с които са, ако ще и да са лудо влюбени в партньора си

4.   Здравей! От това, което прочетох, мисля, че трябва да си зададеш следния въпрос: какъв е смисъла да правя секс с този човек, като не ми доставя удоволствието, от което се нуждая? ! - Говори с него, обясни му как стоят нещата и не допускай да те възприема за даденост: че винаги ще бъдеш негова, независимо какво прави (в последния случай не само за секс). Секса е взаимно удоволствие, не само за мъжа.. Имаш пълното право да си го поискаш. Направо си му кажи, че трябва да намерите начин и двамата да сте доволни от секса (образователни филмичета, разговори с по-напреднали и т. н. ), иначе ти сама ще си намериш алтернатива..

Разговара е най-доброто средство за разрешаване на проблемите. Успех!

- М, 22

5.   Мисля, че просто по време на секс трябва да се опиташ да му говориш неща от сорта "ммм, това много ми харесва... ах как натискаш правилните бутони... ако направиш и еди какво си, направо ще се взривя... " и пр. Щом не можеш да подходиш директно в разговор (то си е до човек в края на краищата), то го насочи в правилната посока. Някои мъже просто са адски недосетливи и си мислят, че едното мушкане е достатъчно в секса... Аз например съм водила доста странен разговор с мъж, който се изживяваше като много добър в секса (женкар с голям опит по неговите думи), защото не се сещаше да ме погали по клитора. Мислеше си, че щом в природата стимулацията е само от мъжкия полов член във вагината на женската, то това е истината на истините в секса... В крайна сметка намерих подходящия момент да му спомена, че това бутонче при жените е там с цел, защото го имат не само хората от женски пол, но и животните, като дадох за пример кравите, колкото и смешно да звучи (това разведри разговора), посочих му факта, че при кучешката поза (която е стандартна в природни условия), тестисите потупват нежно именно клитора и така той по естествен начин се стимулира и жената се възбужда допълнително. Този лек и закачлив разговор свърши работа и след това той започна да си се грижи и за моите усещания не само отвътре, но и отвън :)))

6.   Започвам да си мисля, че за вас жените такива неща като чувства, любов и уважение към партньора нищо не струват. Обясни ми, как е възможно да имаш “доста силни чувства към него” и същевременно да мислиш за изневяра.... Има едно простичко обяснение и то е, че всъщност ти не го обичаш! Може да има между вас някакво физическо привличане(химия), но това не е любов! Не може една влюбена жена да говори и описва по този крайно негативен начин мъжа когото обича, просто не е възможно!!! Излиза, че за теб смисълът и успехът на една връзка се корени в качествения секс между партньорите и в нищо друго освен него. Много глупаво и повърхностно изказване от твоя страна, а и звучи ужасно грозно като се има предвид, че си жена …
Ти при всички положения ще си намериш друг сексуален партньор, който ще ти задоволява физиологичните нужди, но колко време ще продължи това, след като няма чувства между вас? Според мен, доста кратко! Пък и каква връзка би било това без чувства…
“Проблемът е, че той наистина се интересува само от собственото си удоволствие по време на секс. Уж разправя, че ме обича и другите подобни неща, които всички мъже говорят, но когато стане дума за секс, всичко се обръща. ” Ама защо трябва да ти доказва чрез сексуален акт, че те обича? Това ли е за теб доказателство за липсата или наличието на любов? Ако е така, много жалко за теб… Все пак от думите ти става ясно, че момчето се старае да ти достави някакво удоволствие. Ами това не е ли доказателство за любовта му? Каква е гаранцията, че следващият ще е по- добър любовник от предишния. Щом това момче се старае и въпреки това не си доволна от продукцията му, защо си толкова сигурна, че след като се отървеш от него проблемите ти ще се решат като с магическа пръчка. Ами ако със следващата и по- следващата връзка се стигне до същата ситуация… Какво ще правиш? Ще чакаш да се появи отнякъде универсалният е*ач дегизиран като Силвестър Сталоун във филма “Рамбо”… Дано го дочакаш, желая ти го най-искрено!
Моят съвет към теб като отчитам това, че си “изключително сексуален човек”, е възможно най- скоро да се преквалифицираш в магистрална проститутка, за да може винаги да си задоволена в секса, а освен това и финансово обезпечена. Напълно съм сериозен… От всичко което си изписала, на мен, а предполагам че и на по голямата част от аудиторията прочела твоята история ни става пределно ясно, че ти не искаш нищо друго от това момче освен секс! Очевидно изобщо не ти пука дали той изпитва някакви чувства към теб, защото по всичко изглежда, че ти отдавна не изпитваш такива към него, ако изобщо някога е имало чувства от твоя страна.
Интересно ми е дали предишните ти партньори са те задоволявали в сексуално отношение, или и при тях всичко е приключвало след 6 месеца?
Виж какво, ако искаш да имаш сериозна и продължителна връзка с някой мъж трябва да се научиш да правиш компромиси по отношение на определени неща… Няма перфектни мъже, избий си го от главата, ако все още продължаваш да вярваш в това. Плюс това примката на времето е сериозно изпитание за почти всяка връзка. Това че в самото начало повечето връзки се радват на хармонични сексуални отношения не означава, че след няколко години нещата няма да се променят. Ами след 10 или 15 години, …може ли изобщо някой да предвиди какво ще се случи за такъв голям диапазон от време.
Сексуалното желание, а и възможностите на мъжете с течение на годините намаляват и това се случва при почти всички мъже, но с различен процент. Обаче има други неща, които остават константна величина и винаги ще те свързват с любимия човек!
Само човек, който е обичал и е бил обичан знае кои са те… Пожелавам и на теб да ги откриеш, макар че не съм особено обнадежден! :)
Ти представяш ли си нашите баби и дядовци, ако са мислели като теб, каква анархия щеше да бъде сега. Всички щяхме да се съвкупляваме безразборно без мисъл за бъдещето и без чувства….. Успех ти желая, каквото и да решиш!

7.   до №6 - Изключително си краен и по-голямата част от нещата, които си написал са, меко казано, пълни глупости.
Да, за мен сексът е неописуемо важен - смятам, че той е най-висшето проявление на любовта. Не говоря за чукане по тоалетните на дискотеките, а за Секс, с подчертано главно С.
Второ, аз не мисля за изневяра. Просто го предположих като евентуален изход на ситуацията, ако продължавам да се чувствам сексуално неудовлетворено.
Освен това, смятам, че си прекален идеалист и, най-важното, недоразбрал поста ми. Ако за мен чукането (и достигането на оргазъм) беше от толкова огромно значение, колкото ти го представяш, и още повече, ако не обичах човека до мен, досега щях да съм скъсала с приятеля си, без да търся анонимно помощ по форумите, не мислиш ли?
Компромиси винаги се правят, не си запознат в детайли с всички аспекти на връзката ни, следователно не можеш да коментираш количеството компромиси, които аз съм му направила. Както и той на мен в някои отношения, разбира се.
Уважение, разбиране и толеранс съм проявявала безброй пъти, не смей да навлизаш в теми, от които нямаш никакво понятие. Неслучайно историята ми е построена само върху сексуалния аспект на връзката ни. Целта не е да коментирате любовта ми съм човека, да ме наричате "проститутка" и едва ли не "нимфоманка". Защото ще сте в дълбока грешка.
Е, оставям те да живееш в донкихотовските романи, където всичко е розова любов, обвита в нежна омара. Където сексуалните епизоди са деликатно обявени като "усамотяване в кралските покои" и девойките смутено свеждат поглед при вида на някой похотлив младеж.
Успех ти желая - както в критиките и осъдителните реферати към хора, които не познаваш, така и в идеалистичните ти, крайно несексуални връзки!

8.   Ок, пак аз съм лошия герой.. :))) Така да бъде!
"Ако за мен чукането (и достигането на оргазъм) беше от толкова огромно значение, колкото ти го представяш, и още повече, ако не обичах човека до мен, досега щях да съм скъсала с приятеля си"
Амии явно не го обичаш достатъчно, щом си толкова разколебана по отношение на връзката ви и търсиш съвет.
На една силно влюбена жена не би и хрумнало и за миг, че нещо куца в отношенията и с парньора, особено в сексуален план...
Пък и щом твърдиш, че изпитваш силни чувства към него, не трябва ли те да бъдат онзи буфер, който да компенсира липсата на сексуална задоволеност??
Това също е един вид компромис в името на връзката ви...
Излиза, че за теб една връзка се състои главно от сексуална част и всичко останало. Другите неща във връзката ви не са ли от значение за теб? Нещо друго трябва да знаеш - не разчитай, че и след 45 годишна възраст ще правиш качествен секс, ако изобщо правиш такъв. Тогава "сексуалния аспект" на вразката, май няма да го има...!?
"Да, за мен сексът е неописуемо важен - смятам, че той е най-висшето проявление на любовта. "
Хубава работа, ... ами ако в някоя от бъдещите ти връзки случиш на мъж, който ИЗОБЩО не те задоволява, макар и да полага всички необходими усилия за това, но те обича истински, както и ти него...? По твоята логика излиза, че след като не може да докаже любовта си, чрез качествен секс, то тя не съществува, и съответно не струва и пукнат грош за теб! Поне аз така го разбирам, поправи ме ако греша....

9.   Авторке, разбира се, че си права. Недей да обръщаш внимание на 8. Такива като него като видят, че и ние имаме своите желания, настръхват, но те самите едва ли биха били доволни от връзка, в която не са задоволени. Той най-вероятно няма и достатъчно опит и живее в розова приказка.
Най-доброто, което можеш да направиш, е да поговориш с приятеля си. При положение, че има проблем, трябва да се обсъди. Дори да излезе укорително, все пак той не се старае достатъчно, а това отношение не говори добре.

10.   8 номер - И по-тъпи заключения няма!

11.   До авторката: Аз имам заболяването микрофалия и не бих могъл да ти дам компетентен съвет за твоя "проблем"... Но знам, че не би ми станало приятно ако един ден моята приятелка мисли по същия начин( както дамите поствали по-горе).. :(

12.   Номр 6/ 8,

много патетично го раздаваш. Защо си мислиш, че има нещо, което е в състояние да компенсира сексуалната неудовлетвореност? Знаеш ли колко зли ставаме тогава?:) Край, драги, жените вече имаме свои желания в леглото, промоцията изтече (имам предвид времената, когато сме служили за живи секс - кукли, тогава, когато не домакинстваме). И да искаш, и да не искаш, сексът е неразривна част от любовта. А, ако теб те мързи да задоволиш жената до себе си и ако не смяташ, че тя също заслужава удоволствие (защото ти оргазъм си имаш по условие), ако ще и 5 кофи мастило да употребиш за разписване на утопичните си теории, пак ще си зарязан, защото това е ЧИСТ ЕГОИЗЪМ. Не се съмнявам, че и на мен можеш "достойно" да отговориш на принципа "Дявол чете Евангелието". Но това по - можещ няма да те направи:) Изковал си си идеологическа платформа, имаш отговор за всичко, но... няма да ти свърши работа. Примири се и помисли за жената до себе си малко повече, за да не я изтървеш... не заради Слай Сталоун, а заради някой, когото повече го е грижа за нея:) Прощавай за прямотата, ако ти иде в повече. Става ми навик.

Борония

13.   Номер 10 - И по-безчувствена жена няма ! :)
Няма да коментирам писаниците на еманципираната девойка от последния пост, понеже днес е голям християнски празник и е редно да сме по- смирени дори и в коментарите си! Ще си позволя обаче да ви задам само един въпрос. Когато един ден създадете семейство(включвам и децата в това понятие), кое нещо ще си поставите като най-важен приоритет от този момент нататък ? Стабилността на брака и щастието на децата ви, или вашия личен кеф ? :)

14.   Според мен трябва ти самата да поемеш инициативата в секса. Да, има много мъже, които не се грижат за удоволствието на жената, но според мен има два пъти повече жени, който стоят като риби и чакат мъжът да ги задоволи, даже не си отварят устата да кажат какво искат и какво не.
Не случайно мъжете, КОИТО ВИНАГИ СТИГАТ ДО ОРГАЗЪМ, за да има еякулация и да се запази човечествето, пак говорят - тази е добра в леглото, тази не е. Познавам много мъже, които са скъсали с приятелката си, защото „не е добра в леглото“ - какво мислите, че имат предвид - нали винаги стигат до края?
Ами явно и при тях има разлика между оргазъм и оргазъм, искат и те да бъдат задоволени в леглото по неповторим начин и не е само голото стигане до еякулация - какво си готова ти да им дадеш в леглото, как реагираш и няма мъж, който да не иска да достави удоволствие и оргазъм на партньорката си, но повечето мъже не са Ванга да знаят ти какво искаш и в кой момент, освен това - ако поемеш инициативата, малко зависи от него вече...
Ако не можеш - намери си по-възрастен и опитен мъж, за когото няма поне в началото да е проблем ти как си ви леглото...
Но едно ти казвам, ако няма привличане - забрави. Само ако ти се постараеш, нещо ще се промени, от теб трябва да дойде, не обратното.
Ако продължаваш така, рано или късно ще кръшне с жена „ракета в леглото“ и ще ти бие шута, защото за мъжете рибата в леглото е „no go“ - те искат да са с атрактивна жена за показване, която да е и добър приятел, но най-вече, да е добра в леглото, а това включва и достигането на оргазми!
Успех

15.   Еманципираната девойка до смирения момък:

Отговорът не е труден - просто няма да създаваме семейства с егоисти:)

Сега имаш 2 отговора, с които да ме "закопаеш":

1. То, нищо не се знае след 15 години може да не е вече "полов атлет".
- Да, наистина нищо не се знае, могат да се объркат хиляда неща и не само в секса. Но никой не е в състояние да предвиди всичко, а няма и смисъл. Такива проблеми се решават на място, защото са специфични и не би следвало да се обсъждат хипотетично. Когато ми се случи, тогава ще реша според конкретната ситуация.

2. Може човекът да има здравословни проблеми.
- Това е нещо съвсем друго. Едно е да НЕ ИСКАШ и малкия пръст да си мръднеш, за да зарадваш половинката си, друго е ОБЕКТИВНО ДА НЕ СИ В ТОВА СЪСТОЯНИЕ. Ако моят мъж, не дай Боже, се разболее от нещо, разбира се, че няма да го изоставя. Но, ако го мързи и не му пука за мен - за каква връзка говорим въобще?

16.   Ето точно за това става въпрос, защо всички трябва да гледате само сексуалния аспект на една връзка? Получава се същото, както при някои организми в природата( имам предвид явлението симбиоза). Всички знаем за какво става въпрос… Вие казвате, че в секса е важно взаимното удовоствие. Ти даваш на някого нещо и той ти отвръща с друго нещо или със същото (както е при секса). Обаче за мен връзката между двама обичащи се хора не е това, което вие имате предвид под “връзка”! Това вашето повече ми звучи като определение на понятието “пазарен механизъм” или нещо от сорта…
Но поне за мен интимната връзка между двама души не е бизнес, или някакава сделка скрепена с договор, от която трябва да произтичат съответните задължения, права и отговорности за страните по договора. Това по което се различава едното от другото нещо е ЛЮБОВТА! За мен това трябва да е движещата сила на всяка връзка и компонент, без който е невъзможно нейното съществуване.
Това се опитвах да обясня и на авторката по-горе… Ако нейните чувства бяха достатъчно силни, едва ли щеше да се сети, че е незадоволена. Тя в случая не мисли като влюбен човек, а като човек, на който са му продали некачествена стока в магазина.
Авторката сама си е виновна, че се е стигнало до това положение – сексът да бъде ключово важен за нейната връзка, а може би и целенасочено е търсила главно него във връзките си до момента! Явно до този момент тя не е открила истинската любов.
Възможно е и друго - просто за нея да е по-важна физическата страна на една връзка, но не ми се ще да вярвам в това…Просто не го възприемам! За мен е много по-важен броят на духовните оргазми, които ще получа от любимата жена, отколкото този на сексуалните!
Освен това ние мъжете имаме много по-големи сексуални нужди от вас, заради простичкия факт, че тази семенна течност, която се образува в тестисите трябва от време на време да се изхвърля от ораганизма. Но дори и ние можем без секс, защото тялото ни е намерило начин да се саморегулира в периодите когато не правим секс, и не се задоволяваме чрез мастурбация. Говоря за дневните и нощните полюции, които се срещат и при жените, разбира се в по-различна форма. Така че тези теории, които ми развивате, че липсата на секс оказвала негативно въздействие върху психиката ви и физическото състояние са абсолютни глупости! Глупост е и това да се използа сексът, като доказателство за съществуването на любов!
Мисля, че поне за едно нещо мненията ни съвпадат и то е, че качеството и честотата на секса не са постоянна величина( в една продължителна връзка)! Така че не можем да разчитаме на него, той да бъде като фундамент за връзката. Но винаги можеш да се опреш на любимия човек при нужда, и ако той наистина те обича ще те разбере и ще намери начин да ти помогне, за каквото и да става въпрос.
За себе си мога да кажа, че винаги се старая да давам максимума на възможностите си по време на секс, но ако този максимум не е достатъчен за да задоволи половинката ми, какво бих могъл да направя по въпроса? Да удължа акта с часове, с едничката цел да направя кефа на приятелката си, а аз в това време да се гърча като грешен дявол…Е това не го мога! Да си направя операция за удебеляване и удължаване на пениса, за да може приятелката ми да получава множествени оргазми само при вида на мъжкото ми достойнство… В никакъв случай няма да жертвам здравето си в името на нейните капризи. Но мога да сменя позите, които обикновено използвам по време на секс, за да разнообразя малко интимния ни живот. Бих правил повече френска любов на приятелката си, ако това ще и достави удоволиствие и дори бих пробвал с “играчки” в леглото. НО ако и тогова не е доволна, то тя просто не ме обича и няма смисъл от тази връзка. Тоест, ако момичето “Х” иска повече секс и по-качествени оргазми от мен, и непрекъснато ме притиска заради което, с това тя недвосмислено показва, че не ме обича и мисли само за удоволствието, което бих и доставил от по-голямата порция секс! Просто в любовта всичко трябва да става от самосебе си, а не насила. За това пак ще повторя, че авторката не обича този човек, тъй като е по-сексуален типаж, а явно приятелят и не е такъв и съответно тя няма право да иска повече от него…Както става ясно и от текста на историята и, момчето прави каквото може за да и достави удоволствие. Той не е виновен за това, че авторката е незадоволена! Виновна е тя, че е ХАРЕСАЛА такъв мъж, защото това нейното не е любов, а обикновена симпатия(привличане), както искате го кажете… Има само един прецакан в тази история и това е МОМЧЕТО, защото е имал нещастието да се влюби в едно безчувствено същество. Дано все пак не е чак толкова влюбен…:((((