Споделена история от Секс и интимност

Защо програмистите са нежелани?
Аз съм любител-психолог и напоследък много програмисти се оплакват, че не ги искат жените, въпреки, че имат много добри доходи и материално са супер, което в България е от голямо значение заради масовата бедност, също така са възпитани, свестни и културни, което пък не знам защо въобще го слагат като положителен фактор в свалките, но това са им основните плюсове които изтъкват като ги питам "защо една жена да е с тях". Обаче имат сериозен проблем който не споменават - прекалено са скучни и са сухари. Някой познава ли жена която се е възбудила защото мъжа е решил сложна задача? В програмирането всичко е логика и решаване на задачи, близо е до математиката, а това е ТОЧНО ОБРАТНОТО на секси и привлекателно. Заради работата си, тези хора са получили професионално изкривяване, което ги е превърнало в роботи. При тях вече няма емоции, спонтанност, не поемат рискове. Станали са калкулатори. Жените изпитват отвращение към подобен тип мъже - калкулатори, които внимателно обмислят и планират всяка стъпка. Доходите тук нямат значение, освен ако не говорим за проститутки, там срещу 100 лева всеки може да ебе. Значи, най-лесния начин да се докараш до това положение е да стоиш по 8 часа на ден пред компютър. Това действа смазващо на психиката и самочувствието. Стига се до там да не можеш да заговориш едно момиче. Изпитвал съм го лично, защото преди и аз пробвах да стана програмист, но именно заради стоенето пред компютъра се отказах, буквално усещаш как комуникативните ти способности изчезват и бавно, но сигурно се превръщаш в калкулатор. Това е засега, друг път може да допълня темата в някой коментар, защото има и още неща, но това е основата.

Коментари

101-150 от 201

107.   Колко много глупави обобщения са се изсипали тук! Чак не мога да повярвам колко изводи си правите от разни частни случаи.

Истината е, че болшинството програмисти са си съвсем нормални хора израснали в някаква среда, които са много, ама много по-умни от масата. Това не можете да го проумеете, понеже нямате необходимия капацитет. Много малко хора стават за програмисти точно по тази причина. Трябва да е вътре в теб и да ти доставя удоволствие.

Госпожата с PhD по филология да ме прощава, но не можеш да сравняваш хуманитарен профил с истински науки - на съвсем различни нива са. Все едно да сравняваш Паоло Коелю с Умберто Еко, ако разбирате какво искам да кажа. Първото всеки може да го прочете и да се почувства значим, за второто се иска много сериозна подготовка.

Та така - ние сме много по-умни от вас. В голямата си част нямаме особено желание да развиваме т. нар. социални умения, понеже за нас са излишни. Щастливи сме с това, което правим и избягваме глупави хора, които са болшинство :-)

Както бяха писали колеги по-горе - програмисткият свят става все по-шарен и можеш да ни срещнеш навсякъде - напоследък повечето залагат на екстремни спортове, което също е е непонятно за масата.

И много малка част харесват празни приказки, безмислени събирания с глупави хора и т. н.

108.   Номер 107, айде и ти по-леко с обобщенията.
Тези науки били по-добри от онези науки, въх, не думай!
От един програмист, завършил И филология...

109.   Когнитивният дисонанс идва от там, не че ние сме умни, а че вие сте тъпи.

110.   Чудна работа... Говорят за стоене пред компютъра, изразяват негативно мнение в spodeli. net.... Тва тука стана като bgrabotodatel, хората пишат в гугъл "програмисти" и "мразя" и където влезнат се започва спама. Ми като попадате на такива хора пък се замислете какви хора привличате. И не е нужно след всяка приключена неуспешна връзка това да се изразява под формата на "хейт" по сайтовете. Попаднали сте на сухар, ми хубаво, затваряте тая страница и продължавате напред... какво е тва реване и генерализиране.

111.   Номер 107 : И няма по-самотен от програмисткия свят, особен обитаван от нарцис. Залагат на екстремен спорт, за да почувстват все пак нещо, едва ли всички програмисти, но в частност 107. Имаш нужда от силни емоции, защото ти липсва адреналин. Ти имаш патология, но добре, че не я осъзнаваш, дано само другите, ако има такива покрай теб, не страдат от това.

112.   Номер 107, ти пич имаш патология. Ходи се лекувай, дано наистина няма никой покрай теб, щото ще страда много.

113.   123

114.   107, не се хаби, няма да те разберат. Аз им написах, че интелектуалното ни ниво е по-високо , те естествено се обидиха от истината....
Ж45

117.   Искам да споделя и моя житейски опит като програмист и геймър. (М 30)

Изумен съм от това, което прочетох. Работя във фирма с 30 души персонал и 90% от колегите ми, нямат такъв проблем. Семейни с по 2-3 деца.

С половинката ми се запознахме в университета, аз като добър програмист и ментор на по-малките курсове. Тя прекъсна на втората си година, поради това, че не й допадаше. Аз вече бях завършил и започнал работа в същата фирма, която тогава беше едва 10 души. Работата ми и любовта към игрите, никога не е била проблем във връзката ни. Вече имаме дъщеричка на 4 години.

Всеки ден (когато времето е хубаво) след работа отивам директно на една от кваталните площадки, където играем докато времето позволява. Там се срещнахме с други семейства. Инжинери, счетоводители, общи работници, шофьори, касапи и т. н. Станахме една огромна група приятели. Татковците си взимаме по един кен бира и обсъждаме деня. Нон-стоп идва едно от децата (или всичките едновременно ако са се наговорили) искащи нещо. Я да ги люлеем, я да се гоним и да се целим с топките, да правим сапунени балони, абе детското въображение е лимита. Всички се отзоваваме. Идват и бащи 'темерути', които считат, че искат 'спокойствие' на детска площадка и си бъчкат телефона в скъпия си костюм на банков служител (а ние облечени в анцузи) и пъдят децата си, когато ги попитат или искат нещо. След като се приберем и детето си легне, с половинката ми обсъждаме, кой какво му се е случило през деня. Когато говоря за работа, споменавам бегло даден проект и в повече детайли нещо забавно, което се е случило. Гледаме филм ако има време или вземаме душ заедно. Като реазултат правим секс 3-4 пъти седмично за по час. Понякога по-често или по-дълго. Ако ми остане време, прекарвам около час на компютъра в някоя игра да разтоваря.

С времето видях 'усета' в половинката ми към фотографията. С малка инвестиция (кредит от банка) купихме апарат, декор и наехме малко студио. За по-малко от година, тази инвестиция беше с приход. След 3 години с взаимни усилия преполовихме 30-годишна ипотека. Не живеем в един от големите градове, но заедно можем всичко и нищо не ни липсва.

Това, че някой е програмист или геймър или и двете, не го прави асоциален. По-скоро е на обратно. Асоциалните и логично мислещите хора, стават идеалните програмисти търсени от собствениците на такива фирми. В случая, те са жертви на корпоративните маниаци, които пъдят децата си на плщадката, за да напишат поредния имейл през телефона.

Видях коментари относно 'интелектуално ниво'. Интелекта и логическото мислене могат да имат големи разлики. Аз, като senior и project manager, затънал до гуша в крайни срокове, грешно разбрани имплементации и т. н. задръстеняк ли съм? И аз пия ракия с овчарска салата. И аз си говоря в компания за цици, пари и келеша Бойко, като всеки нормален човек. И аз, като всеки, понякога имам нужда да се погрижа за себе си и оставам сам. Понякога и половинката ми има нужда от ова или да излезе с други хора. Колкото и 'умни' и 'интелигентни' да са програмистите, те не четат мисли. Предоставете му фактите и очквания от вас резултат/решение. Ако нямате такова, изискайте. Ще получите отговр или набор от избори. Програмиста инстинктивно ще ги предостви, поднесени в съотвтният социален аспект. Ако искате някой постоянно да взима решения вместо вас, и да ви отърве от това тегло, хванете се с мутра.

Не съдете човека от професията. Програмистите са добри хора, макар на някои да им трябва побутване. Рядко са инициативни в живота, но ако ги предразположите, няма да сте разочаровани. Край на рекалмата.

П. С. Бившите жени на програмисти. Надявам сте щастливи с новите си емоционални половинки.

118.   Четох, четох коментари, пък се замислих - аз съм програмист от 15 години. Запознах се с жена ми в IRC преди 8, и двамата бяхме влезли там от носталгия. По това време тя беше студентка, в специалност, която не и харесваше и сама не знаеше защо е избрала. Прекъсна следването си и записа Информационни системи. В момента и двамата сме програмисти, женени сме от 2 години. Покрай своя богат стаж и покрай жена си познавам десетки програмисти. Бе как не съм срещнал нито един толкова изтрещял, колкото масовите коментари тук се опитват да ги изкарат? Всеки си има хоби, забавлява се по някакви начини - много от които са супер социалните, като мачове, кръчми и т. н. Други са по-типичните нърдове, и предпочитат да се социализират с хора, споделящи хобитата им - косплей, игри, ЛАРП, еърсофт... Аз самият до скоро не се интересувах от косплей и миналата година за първи път отидох на такова събитие - ей, Богу, при никакви други обстоятелства, освен на метъл концерт, не съм срещал такава непринуденост в общуването между напълно непознати хора. Хора, които идват да те питат как си направил еди-какво си по костюма си, или просто да ти кажат колко ги кефиш. Трети пък, като мен и съпругата ми, обичаме да пътуваме - обиколили сме значителна част от Европа, ходили сме из южна Азия... Сега на дневен ред е Латинска Америка...

119.   Аз съм програмист, половината от времето си прекарвам в работа и изкарване на пари, другата половина в харченето им - основно за трева и курви. Добре ми е така, нямам нужда да съм желан от някоя която ще ми се води приятелка!

120.   Всички които нападат програмистите говорят глупости. Както във всяка сфера така и тук има и пишмян такива. Добрите програмисти са и креативни. А за креативноста се изисква емоционален баланс. Другите са уонабита и са сдуханяци.

Единственото общовалидно нещо което може да се каже за програмистите и е, че повечето си носят работата в къщи. Като свършат работа те продължават да си мислят за проблемния алгоритъм. За това са рядко "тук и сега", което ти прави отнесени събеседници. Хората им се дразнят за това. Но пък това може да се контролира с дисциплина.

121.   Абсолютно всичко е до човека и неговият характер, независимо от това дали е програмист или не ;)

122.   Защото програмистите са по-интелигентни хора а българките са още на примитивно ниво по отношение на инстинктите си. Българката инстинктивно до 40 години търси примата грубиян и хулиган. Да е бие, да й направи деца и да е захвърли. След 40 години, напатила се, търси добрия принц и е гневна на обществото че не й храни децата с малките детски. :-)

123.   Лично познавам два програмиста и един друг по-бегло. Двамата със сигурност не са толкова изтрещели, колкото някои от описаните тук случаи, но и двамата са сами на 30 и хич ги няма с връзките. Третият вече си е доста по-изтрещял и ми разправя как в неговата фирма всичките му колеги са сами и общо взето са се отказали вече.

Но да се върнем на двамата. Не са лоши момчета, въпреки че нямам идея как биха се справили във връзка. Но от времето прекарано с тях съм си направила заключението, че не знаят как да се държат с една жена и да я накарат да прояви интерес. Вярно, и физически не са нещо особено, а каквото и да си говорим, това доста влияе. Но все пак, има мъже, в чиято компания просто се чувстваш... женствено. С тях това липсва, както и като цяло усещането, че се намирам с мъже. Някакси са ми... Полово неутрални, това като че ли ги описва най-точно.

124.   Смотани са обикновено. Тях трябва да ги сваляме. Излизала съм с програмист няколко пъти, познавам и негови приятели. Е, много са задръстени просто. Това е. А доходите, както виждате нямат значение. Кво като взима 6 бона? ! Аз да не би да печеля по-малко ама никаква тръпка! Ни комплимент може да ти направи, нито нищо.

125.   До #122

Програмистите като са толкова интелигентни и надмогнали примитивното, да не би да си харесват грозни и дебели жени, стига да са умни и свестни?

Като сте толкова интелигентни, трябва да осъзнавате, че привличането и сексът са функции, обслужващи размножаването и се активират от фактори като това кой партьор е физически здрав, подходящ за разплод и би станал добър родител.

А освен интелигентността, която е необходима един човек да стане програмист, съществуват и няколко други видове интелигентност, като емоционалната и социалната, които са в дълбок дефицит при много от вас "извисените" индивиди. Така че, беснейте си срещу жените, но това няма да ви помогне някоя от тях да ви хареса.

126.   124, как да нямат значение доходите, я отвори обявите да видиш колко много проститутки има, а по чужбина са още повече, в Германия има бардаци на няколко етажа, влизаш и вътре пълно с голи мацки които изглеждат супер секси. Ти, незадръстената, можеш ли да предложиш нещо подобно? Там пари се искат, не се иска отношение или комплименти или каквото там още мъчи твоя мозък, мъжа не го интересува това, а съвсем друго, знаеш какво. На програмистите работата им е скучна и асоциална, затова не са забавни и приказливи, но пък се плаща скъпо и изкарват пари, което е по-важно. Работата е работа, не е забавление и не се плаща скъпо за нещо което не изисква учене и знания. Остави проститутките, знаеш ли колко много момичета ще ти пуснат ако обещаеш да им купиш айфон, взимаш им евтин модел или втора употреба, тя хабер си няма евтин ли е или скъп, важното е да има лого с нагризана ябълка. Въобще прекалено ниска топка са повечето жени, за да се чудите програмистите желани ли са или не, а още по-зависими сте към парите и материалните неща, за да казвате "ама нямат значение доходите". Скоро четох новини, оказа се че в някакъв краен квартал на Лондон 90% от проститутките били българки. Ама нямат значение парите, те са там за кеф сигурно.

127.   122 го каза . Амин !

Да отбележа, че дори и жените програмисти вървят по същата наклонена права.

129.   Аз съм мъж на 30 години - дет' се казва в разцвета на силите си. Живея с програмистка. Малко е жилава, но става ... Иначе е умно момичето, а и взима бая парички (към 5-6 бона (но на мен ми дава по 10 лв на ден)). Тъй като няма нужда аз да работя си стоя вкъщи и гледам "Сълзи под Босфора" (недейте да хейтите, серяла е стойностен). Тъй като съм материално зависим от нея се налага да търпя някои неправди - позволява си да ме обижда, удря ме (но с мярка) и често пъти ме кара да спя при кучето (добре, че е пинчер та да можем да се сместим). Секс правим предимно поотделно, като аз не правя въобще - ама не ми и трябва, тя казва, че само ми отвличал вниманието от важните неща (предполагам че има предвид сериала ми). Изобщо не разбирам какво имат предвид с това , че е трудно да се живее с програмист... Трябва да приключчвам че се прибира и ще иска да и сготвя нещо докато играе Дота2 (някаква тъпа игра, която не разбирам).

130.   номер 129, добре ме разсмя :))) но да не подценяваме и проблемите с психическия тормоз, той не се разгръща от днес за утре, а бавно и плавно кондиционира тъй наречената "жертва".

Проблемът при много от интелигентните хора е именно емоционалната интелигентност и страдащото его. Ако си е избрал жена, която гледа "Сълзи под Босфора", неминуемо тя ще го дразни, когато не може да го разбере какво говори. Всъщност огромна част от населението ще го дразни, защото ще има доста малко хора, с които ще може да сподеделя и да го разбират. Ако пък не се е справил с комплексите си за малоценност и избере умна жена, ще се фрустрира всеки път, когато в дадена ситуация тя се окаже права, а не той, и тя - не е знаела как да поднесе информацията без да накърни егото му.
Аз доста късно развих своя нарцисизъм и съответно докато не си счупих главата, за да осъзная, че не съм в правилната посока, имах достатъчно време да си избера двете най-дълги връзки именно с програмисти. Как беше мъдрият цитат... Елинор Рузвелт: "Великите умове обсъждат идеи, средните умове обсъждат събития, малките умове обсъждат хората". Та така и аз - сред Великите :D Хубаво е, че с програмист можеш да си говориш с часове за света на идеите и да виждаш посредствеността на разговорите за шампоани. Първият ми програмист доби нарцисизма си общо взето по същото време като мен и още си го носи като товар. Вторият го разгърба след като вече го бях преодоляла, в момента когато започна да прави много пари. Общото и при двамата е, че оптимизираха всичко и бяха изключително стиснати, която своя особеност проявяваха под различна форма. Първият го беше страх да не се мине, да не го ограбят и жената, като иска равенство, да търпи равенството до края - не отваряше врати, то и на запад много жени се сърдят, ако им отвориш вратата, де, всичко деляхме, макар да бях студентка, работеща допълнително, а той - програмист на пълно работно време. Центът се цепеше на две. За три години ме покани веднъж на нещо като МакДонълдс, но се яде качествено месо и със здравословна гарнитура и ми купи една кока кола с дъх на череша. Аз го поканих на мои средства в Созопол за 10 дена. Отделно си подарявахме подаръци за рождени дни, коледа и свети валентин, макар да бяхме на мнение, че коледа и свети валентин са си чисто и просто комерсиални празници и на логично ниво не заслужават внимание, а саботаж. Разделихме се, защото не искаше да се възпроизвежда в подобен свят на идиоти и посредственост. Махнах се не толкова, защото исках да се възпроизвеждам, а защото исках да го заболи, щом е такъв егоист, пък и седнал да ми обяснява как всъщност да отгледаш човек е егоизъм, а не обратното. Да, при много хора може да е егоизъм, но не е задължително родителите да са на ниско духовно ниво. Ала какво духовно ниво... то само слабите вярват в измислици. Силните са атеисти... и действат с логика! :))) Съжалявам, но аз съм човек и не ме притесняват някои човещини като вярата, надеждата и любовта. А при него и любовта беше обяснена логично, а за емоция хич не искаше да става и дума, за да не си разбърква хормоните. Имаше, и още има прекрасен ум и чувство за хумор, както и много интереси в различни области, любопитство и вкус към качествените неща - музика, книги, филми, литература, компютърни игри, достижения на човешкия ум и изобретателност... Преди около 3 години ми сподели (ние си поддържаме връзка, и... това, радвам се не е било проблем за никоя от следващите ми връзки), че един от най-добрите му приятели е много болен и той му е съставил диета и казал кои витамини да си добавя. Но, естествено се смееше, че онзи бил такъв аутист, че даже печка си нямал. Е, тук го попитах защо не подари на приятеля си една малка преносима печка. Той ме попита защо би трябвало да го прави.!!! Отвърнах му, че това са жестове за покрепа и даване на кураж към близките хора и приятелите. Отвърна ми с - :D.

Вторият ми програмист нямаше толкова много интереси, за разлика от първия. Първият обичаше да изслушва емоционалните драми на един артист (мен), за да дава съвети, насоки и поощрения. Вторият ми казваше, когато исках да споделя случка от работата или в магазина - и кво, теб това касае ли те? А това са само някакви случки, които са ми направили впечатление и искам да споделя. Пък, ако на него му дойде някаква асоциация по темата, да стане някакъв разговор. Той оптимизираше всичко, не само някои неща, а всеки мой жест, който можеше да се изпълни по-оптимизирано, беше коментиран. Добре, но аз искам да си правя нещата по мой си начин и той не е да оптимизирам, а да се чувствам добре както на мен ми е добре. Ако искам да беля картофа по определен начин, така съм решила, и не ми се задълбава да мисля даже и как да обеля картофа и как да изплакна някоя чаша. Като характер, на обратния полюс на номер 1, изоставих всички функции. Започна само той да пазарува, защото знае най-добре какво да се пазарува, започна той да ми е чиниите, защото се справя по-добре, започна той да готви - защото му беше по-вкусно. В един момент се почувствах все едно не си живея пълноценно живота, споделяйки, а присъствам, за да наблюдавам как някой живее своя. И беше краят. Относно неговите прояви на стиснатост. За разлика от първия, той не беше приел, че е такъв и така иска да е, а се опитваше да скрие тази си черта, което се изразяваше в даване на безсмислено високи бакшиши, на черпене на целия бар с коктейли, но пък се смяташе цената на сиренето и продуктиите се събираха от най-ниските рафтове. Той имаше едно дете, от бившата му жена, която му го беше натресла, и така 4-5 дни в седмицата тийнът оставаше сам, а таткото пазаруваше и готвеше при мен и за детето. С това последното искам да кажа, че ако той е купувал продуктите, аз съм поемала наем и сметки, а не съм го избирала заради парите. Егото му, както споменах, се вдигна неимоверно, когато започна да печели страшно добре. Аз още от първия ми програмист съм се научила да не тъпча мъжкото его и неговото, тъпкано с години от бившата му жена сега доби не само устрем поради финансовите си придобивки, а и покрай жена, която му го гали и поощрява. Да, взех си го с пропаднало его, видях ум, видях в проекта му потенциал, поощрих го да напусна сигурната работа и да си разработи проекта и бам - след една година печелеше 15к вместо 3к. И какво стана - ти ще ми говориш за еди кой си автор, та аз съм го чел на 13 години. Вече съм в 'тупик' (има такава тема в сайта) - нито да му кажа, че и да го е чел, явно нищо не е схванал, щом така ми отвръща, нито и да се съглася с подобни комплекси.
Третият програмист залезе още на първата среща. Започна с някакви въпроси - и сега кво, ще говорим ли за времето. Той беше предубеден. Аз вече нямам проблем да говоря за времето, въпреки че са ми далеч по-интересни разговори, които ме обогатяват и интелектуално. В среда на филолози, едва ли бих искала да си говорим за това кой къде е пътувал, а не за литература, но вече нямам проблем да си бъбря с магазинерката за шампоани, като видя как се радва, че си е купила нова дрешка и колко наивна и искрена е, вече не се дразня на посредствеността, а се радвам на щастието й, макар да гледа "Сълзи под Босфора" в свободното време. Въпреки, че знам, че шансът подобен човек в различни условия да стане коренно противоположен - синдромът на слугинята - предпочитам да не съм толкова логична и емоционално осакатена.

131.   Интересно как повечето хора не са виждали програмист през крив макарон, пък вече са специалисти по програмистка психология. Аз не съм програмист, макар да съм програмирал малко като хоби, но работя с такива. Повечето са женени с деца. Има такива дето редовно се напиват, говорят глупости, правят простотии, но пък и спортуват, ходят по излети, на палатка, на море, в чужбина. Ако човек не знае какво работят, никога няма да познае (поне по критериите от тая тъпа тема).
Умни са и общо взето женските хитрости не вървят при тях. Обсъждали сме разни случки и е очевидно как доста жени не осъзнават какви очивидни глупости вършат, опитвайки се да ги манипулират.
Общо взето теми от сорта на "пък тая как ме изгледа днес ако знаеш. Беше на 120 метра от мен, два етажа надолу и три стаи втрани, ама я видях и съм сигурна че ме мрази! Ама то е щото ми завижда" не са особено вървежни. Хората си имат цели, хобита, амбиции и си ги обсъждат и следват. Клюките са абсолютно излишно натоварване.
Както и да е. Който иска да си говори с програмист, просто трябва да поумнее малко и да си разшири кръгозора отвъд злободневните клюки.

132.   107, госпожата с филологията съм. Ами, честно казано, в моите очи ти си глупакът, защото и двамата автори, които спомена, са доста посредствени писатели. Да, Коелю е по-зле, да не кажа некадърен, но и Еко не е Шекспир, а средна хубост. Не зная за какви "истински науки" ми говориш. Иначе, да, разбирам отлично какво искаш да кажеш: че ти трябва "много сериозна подготовка" за да схванеш текстовете на един посредствен автор на средновековни криминалета, извини ме за откровената оценка, ако си му фен.

133.   132 от 107 - Ооо, госпожо - да наречете Умберто Еко "посредствен автор на средновековни криминалета... " - възхищавам се на самочувствието ви. Сигурен съм, че като филолог сте създали много по-качествени и литературно издържани произведения. Но пък потвърдихте тезата ми отвсякъде - очевидно нямате необходимия капацитет за обективна оценка, а самооценката ви явно е на ниво.

Истинските науки по дефиниция осигуряват надеждни модели за изследване и контрол на реалния свят. Хуманитарните науки от друга страна създават модели, които в по-голямата си част са изключително ненадеждни - липсва повторяемост и стабилност на резултатите и затова се приемат като "квази-научни". Във втората група са всички все още недоразвити науки, като филология, социология, психология и т. н. Вие сте живият пример за незрялостта на филологията като наука: има стотици различни мнения относно качествата на Умберто Еко като писател. Е, над 99% приемат, че е гениален автор, който борави изключително умело с всички възможни литературни похвати, и също така се старае да представи научно издържано съдържание. Разбира се, има го и единият процент като вас, които не приемат горното съждение и обикновено представят "някакви" аргументи в защита на тезите си (за разлика от вас). Тъй като няма обективна и надеждна система за оценка липсват, и обективните резултати - т. е. не можем със сигурност да твърдим, че Умберто Еко е гениален писател или е посредствен такъв. Осланяме се на субективната оценка на въпросните 99%, които според вас грешат. И ето го порокът на филологията - във физиката, химията и даже в компютърните науки всякакви подобни съждения са лесно доказуеми. Във филологията все още надеждни методи за доказване на твърдение липсват. Ерго хора като вас си нямат и понятие как работи истинската наука, но пък имат самочувствие в излишък. Ефектът на Дънинг-Крюгер в действие ;-)

И за финал към кифлите, които споменават термина "емоционална интелигентност" - такова нещо няма и никога не е имало. БГМама и подобните производни не са достоверен и надежден източник на информация. Ако IQ-то ви е ниско нямате основание да се успокоявате че, че притежавате "емоционална интелигентност" - просто сте глупави. Въпросната простотия е измислена от журналист като маркетингов трик и няма никакви научни основи. За да не съм голословен - ето истиска научна статия по въпроса:

https://www. huffpost. com/entry/is-the-theory-of-emotional-intelligence-a-scam_b_58af5490e4b02f3f81e44558

134.   132 от 107 - Ооо, госпожо - да наречете Умберто Еко "посредствен автор на средновековни криминалета..." - възхищавам се на самочувствието ви. Сигурен съм, че като филолог сте създали много по-качествени и литературно издържани произведения. Но пък потвърдихте тезата ми отвсякъде - очевидно нямате необходимия капацитет за обективна оценка, а самооценката ви явно е на ниво.

Истинските науки по дефиниция осигуряват надеждни модели за изследване и контрол на реалния свят. Хуманитарните науки от друга страна създават модели, които в по-голямата си част са изключително ненадеждни - липсва повторяемост и стабилност на резултатите и затова се приемат като "квази-научни". Във втората група са всички все още недоразвити науки, като филология, социология, психология и т.н. Вие сте живият пример за незрялостта на филологията като наука: има стотици различни мнения относно качествата на Умберто Еко като писател. Е, над 99% приемат, че е гениален автор, който борави изключително умело с всички възможни литературни похвати, и също така се старае да представи научно издържано съдържание. Разбира се, има го и единият процент като вас, които не приемат горното съждение и обикновено представят "някакви" аргументи в защита на тезите си (за разлика от вас). Тъй като няма обективна и надеждна система за оценка липсват, и обективните резултати - т.е. не можем със сигурност да твърдим, че Умберто Еко е гениален писател или е посредствен такъв. Осланяме се на субективната оценка на въпросните 99%, които според вас грешат. И ето го порокът на филологията - във физиката, химията и даже в компютърните науки всякакви подобни съждения са лесно доказуеми. Във филологията все още надеждни методи за доказване на твърдение липсват. Ерго хора като вас си нямат и понятие как работи истинската наука, но пък имат самочувствие в излишък. Ефектът на Дънинг-Крюгер в действие ;-)

И за финал към кифлите, които споменават термина "емоционална интелигентност" - такова нещо няма и никога не е имало. БГМама и подобните производни не са достоверен и надежден източник на информация. Ако IQ-то ви е ниско нямате основание да се успокоявате че, че притежавате "емоционална интелигентност" - просто сте глупави. Въпросната простотия е измислена от журналист като маркетингов трик и няма никакви научни основи. За да не съм голословен - ето истиска научна статия по въпроса:

https://www.huffpost.com/entry/is-the-theory-of-emotional-intelligence-a-scam_b_58af5490e4b02f3f81e44558

135.   Една късна вечер си приказваме с приятели на една пейка и от нищото се залепи едно момче за нас. Искаше 2 лв.
Беше добре облечен и нямаше вид на наркоман или клошар. Започва да ни обяснява, че се занимава с програмиране и имал проблем, не толкова с безпаричието, колкото с нарушаването на разни негови принципи. Момчето се оказало умно и си говорихме почти час, но ситуацията му беше такава: заплатата не му била достатъчно голяма, имал голям преразход за цигари. Успява да събере по 4, 5 лв на ден, за да си вземе една кутия цигари. Заплатата му е под 800 лв. Той самият смята, че всичко това по вестници, интернет за високите заплати са пропаганди и манипулации. Трябвало да минат няколко години за да стигнеш до заплата близка до 2000 лв. А и много зависи в каква област е програмирането. Повярвайте, програмистите дето взимали по 4 хилки са по-малко от 10% в съсловието. И прекалено малко може би 20% са тези по 2 хилки. Около 30 процента взимат под 1000, останалите взимат отгоре с 500 лв. Процентите според мен са приблизителни, но не се отдалечават от реалната статистика. Всъщност, познавам и хора от няколко години попаднали в кол център. Всичко е голяма бутафория при подбирането на служители. Гледат им облеклото, усмивката и цялостната визия. Аз знам италиански, испански и руски. Не ме взеха. Не взеха и още двама приятели. Много държат на бутафорното излъчване. Аз отидох с едни маратонки и дънкови гащи и тениска. Не им бях скъпо барнат. Лъскави и чистофайни усмихнати момченца, това търсят. А, реално да си на 35 години и да изглеждаш като на 20? Хм, май не е ок. И също доста бие на лява лента, бряг или както искате му викайте. Скъпи обувчици, дрешки изтупани.. лъчезарна изкуствена усмивчица. Както и да е, отдавна съм на мнение, че системата котира негодни мъжки индивиди в тези среди и ги умножава и размножава, А това естествено се прави с цел да се убие революционният потенциал в българските мъже. Точно в тези среди мъжете са предразположени към извращения, да спят с други мъже и да се държат като жени и да бъдат ухажвани от жени. Повечето имат жени заради статуса, но както казахме не са всички с добри заплати. Пак ще се върна в началото на историята за просяка на 2 лв. Положението не е розово и не трябва да се залъгваме. Всичко това е услуга към Западни корпорации.

136.   Тоя дето се е залепил за вас ви е всел за балъци :D Глупостите, които си изписал баба ти ли ти ги каза?
НАП и НСИ няма как да фалшифицират публичните данни, иначе как ще отчетат събраните данъци, ако заплатите не са такива каквито казват. Средната заплата в бранша е 3 бона.
В офиса ходя с домашни пантофи. Интервюиращите рядко са с риза. Всеки гледа да му е удобно дългочасовото неподвижно взиране в монитора, за да може да не мисли за това че някъде му стяга или че му е топло/хладно, а да се концентрира върху работата.
Може да знаеш и китайски, но като ходиш да си търсиш работа от която някой друг има нужда, не е важно ти какво знаеш, а какво изисква работата.

137.   За да си успешен програмист трябва да не можеш да казаш "Р" или да имаш ОЧЕВАДЕН говорен дефект.

138.   Бият се в гърдите и парадират, че могат да постигнат всичко с добри доходи, но има една подробност -> отношение, маниери, усет, излъчване са нещо независимо от реализацията им с компютрите. И вярвайте, че много програмисти са в бутафорни отношения с мацките, даже и рога носят. :) Колкото и да се котират тези момчета с висок финансов статус, пак си трябват качества. Ще го кажа простичко. Пичове, ако не сте привлекателни за една жена, само ще я развеждате по разни места, а и щом сте заети в един момент, помислете, с кой е в момента??? Със сигурност е с някой минимум на чат, лафчета, кафенце и голям шанс за прелюдия към ебня. :). Трябва си и малко наблюдение и реална самооценка.. Не се лъжете, че всеки ви завижда, всички мислещи са наясно, че една шепа хора вадят добра кинта от тоя занаят с компютрите. Познавам програмисти дето работят вече три години и не са мръднали от 1800.. евентуално едно от момчетата може да направи 2000.

Трезвен

139.   До Трезвен

Ок.

141.   Глупости!!!

142.   Проблемът е и в двата пола едните в днешно време са много повърхностни търсят чичко паричко як бодибилдър, а другите са работохолици. Трябва да се намери златната среда. Аз съм жена и съм завършила пак в тази сфера. Но нямам нищо общо с описаното. Човек не трябва да смесва работата с личния живот. Напълно наясно съм с това, че ако говоря за работата ми на другите ще ги отегча. За това и не го правя и не съм антисоциална. Работата работа, животът живот. Това е формулата.

143.   Каква е истината, повечето млади програмисти всъщност са харесвани, дисциплинирани са и 90% захващат някакъв спорт. За привлекателни, определено отделят повече време за външния си вид от някой бензинджия или монтьор. Колкото до златните дами от горните коментари, момичета търсете си мутрички. В днешно време трудно изкараните пари не се дават лесно на всяка. Намерете си някой който лесно изкарва (по възможност нелегално) и ще ви дава. Но трябва да сте хубавки, грозни и дебели лелки нямат шанс, на тях даже бензинджиите едвали биха давали пари

144.   Познавам добре двама програмисти - единият е самотник, харчещ парите си за курви и алкохол, другият две години не може да загрее, че го харесвам, постоянно си казваме, че се обичаме, а се водим приятели.

145.   Не знам дали програмистите са нежелани. В днешно време много хора остават неженени, защото сега не се държи много на това да създадеш семейство и да имаш деца. Не само програмисти остават неженени, има и хора с най-обикновени професии и със средно или с основно образование, които не могат да си намерят приятелки и не се женят. Сега на много от българите не им върви в това да се женят и да имат деца, независимо с какво образование са и каква работа работят. Това си няма нищо общо. Не е само до това един човек да има добро образование, хубава професия и добри доходи, за да може да си намери приятелка и да се ожени. Да разбира се, че това е много важно, за да осигури добро образование на децата си, но трябва и да му върви в това, да го бива, да го харесват. Децата не са само да можеш да ги гледаш, първо трябва да можеш да създадеш семейство и да ги имаш. Сега много хора си мислят, че щом един мъж, или една жена остане неженен/а той/тя е бил/а много срамежлив/а и затова си е останал/а неженена/а, но според мен не е само заради това. Сега живеем в такова време с ниска раждаемост и трудно се създават семейства. Сега на българите им е много трудно да създават семейства и да имат деца, независимо дали са срамежливи, или оперени. Навремето и нашите баби и дядовци не са били всички оперени, но са се женели. Просто сега е друго обществото, друг е манталитета на хората, сега много можеш да им разбереш акълите - жените какви мъже харесват и мъжете какви жени харесват. А и какво ме засяга дали програмистите ги харесват, или не. Някои от тях може и да не искат да се женят. И да не се женят какво от това - без никой света не е свършил и без никой няма да свърши. Има ги всякакви хора - на едни им върви в това, на други не им, а трети просто не искат да се женят. Създаването на семейство е като всичко друго в живота - или ти върви, или не. Все пак всеки сам избира дали да се жени, или не.

147.   И кой е казал, че са нежелани? Полицаите желани ли са или счетоводителите? Или жените умират да се хванат с шофьор на бус или плочкаджия? Те даже не участват в класацията желани-нежелани. Програмистите са нежелани (относително) спрямо лекари и адвокати - и тук пак става дума за стереотипи и нещо като престиж, как една жена ще се похвали и как ще й завиждат приятелките. Като каже приятелят ми е адвокат - оооо, сигурно е богат и красив? Моят е доктор - ооо, сигурно е много забавен, че и симпатичен. А реално адвокатчето смотано и без пари, докторът и той отчаян от избора си на професия. Но за общи приказки особено пред леля си и баба си е "желан". Друг въпрос е, че бабата изобщо не знае какво е програмист.

148.   Програмиста по принцип е задръстен и тулуп, така че не се учудвайте хич!

149.   Малко ще бъда суров, но ще опиша реалността. Програмистите са хора, за които мечтата е печалбата, нищо повече. Едни комерсиални типове в мисленето си. И не, не са нежелани, напротив, много са търсени! Жените ги използват за кредитни карти, а те си мислят, че са полови атлети. Това е работа за свити и сковани мъже, жените искат мачовци, намират ги и се забавляват с тях, а после се прибират при успешните дигитални печалбари. Да, не са празнословия, идтина е. Има и готини програмисти, ходят да спортуват и са мъжкари, но са 1% кофти.

150.   147, познавам 26-7 годишни общи работници в склад, които са имали сигурно 50 бройки, и програмист който на 30 беше девствен и от мъка го направи с проститутка. Професията няма нищо общо с тва дали си желан-нежелан, за секс, иначе за касичка е ясно, че това е важно.

151.   Простаците винаги завиждат на умните! Понеже не могат да достигнат интелектуалното им ниво, ги оплюват и избягват. Защо жените ги отбягват!? Кои жени, само тъпите кифли, защото не са на умственото им ниво и затова си търсят тъпи мачовци, които уж били по отворени. Но батките щом ги изчукат и ги шитва, защото кифлите за нищо друго не стават, а за интелектуално общуване изобщо да не говорим. На програмистите им е все тая дали някой ги отбягва, вземат си добри пари, имат си висок стандарт и си живеят така както те си искат, а чалгаджиите пишат само из форуми и хленчат, че бедно живеят. Кухи глави друго не заслужават!

152.   Програмиста е кон с капаци,тегли каруца,но не знае какава,а се брои умен,незнайно защо !

153.   "познавам 26-7 годишни общи работници в склад, които са имали сигурно 50 бройки"

Дано пази себе и и "бройките"... ама не ми се вярва.

154.   " Да, не са празнословия, идтина е. "

Виж пич, това че си хванал няко шаврантия с нисък морал и тотална липса на ценностна система, не значи че знаеш "идтината". И какви са тея думи? Празнословия? Да не си писател? Защото преди почти 15 години, бях чел подобен форм, за това какви скапани били писателите. Явно програмистите не са били популярни тогава.

155.   Повечето са много задръстени, сухари, смотани, безинтересни. Намат чувство за хумор. С много изкривени представи за света, материалисти до краен предел, скръндзи, мишки нещастни броят си стотинките въпреки че вадят хилядарки, саможивници жалки. Никоя готина жена не харесва такива скапаняци. Потока на живота и енергията си имат ход, който изисква жизнена сила -физическа, ментална, духовна. Моля не казвайте, че програмистите го умеят всички знаем че не е така. Изобщо професиите свързани със стоене пред компютър по 10часа и кусур на ден тихо превръща хората в емоционални дегенерати. Тук не коментираме изключенията около 5%по мое мнение, но фактите са такива.
Сега някои се мислят за голяма работа, но реалноса е такава, че това далеч не е от най-хубавите професии, въпреки високите заплати.
Аз познавам добре около 3, 4ма програмисти и трябва да кажа само 1от тях не е обладан от кодовете и командите, но там пък в един момент изби на издуй гащи.
Веднъж на нова година в хотел в чужбина само с БГ туристи се запознах с 2 момичета програмистки. Оказа се че са голяма женска компания 11 жени свободни - почти всичките бяха симпатични и красиви и много възпитани. Нито един или двама мъже от техния бранш и фирма с тях! Защо е така? Вие сами си отговорете!

156.   Сега остава да се пусне тема - "Грозен програмист или Красив общак", и съответно кое е за предпочитане.
Идеални хора няма. Но за съжаление и в двете крайности стоят хора пълни с комплекси, които рано или късно избиват. Едните поради липса физически данни, а другите я заради интелект, я заради финанси и социален статус. Затова всичко зависи от ситуацията и Вашето представяне/впечатление което ще оставите в околните. Колкото и повърхностно да звучи обаче, съм забелязал, че на генетично облагодетелстваните хора по-лесно се приема високото самочувствие. Когато добавим и факта, че в голям процент от случаите програмистите не блестят с особена емоционална интелигентност и такт в общуването, ясно се вижда накъде се накланят везните. От там се получава и разминаването, където програмистите мислят, че света се върти около тях, заради високите им доходи, спрямо останалите в България. Просто не могат да предложат нищо останало освен пари. И то съпоставено спрямо обикновенни бачкатори.
Така, че колкото и да се плюе спрямо нежната част от населението, смея да твърдя, че интуицията им в случая е в правилното направление. И това го пиша въпреки, че съм програмист и заклеймявам себе си и колегите... просто съм бил и на другия фронт преди доста време!

157.   151, колко добри пари? Пак са на заплата. Стават рано в 6, отиват в офиса, правят каквото им наредят, прибират се вкъщи. Явно не са толкова умни щом с 2-5 бона се имат за голяма работа. А милионерите какви са тогава?

159.   Това с програмистите звучи малко като "БМВ-то е виновно"...и всички пишете тук, благодарение на...програмистите.
Маги

161.   Пишем тук не благодарение на програмистите, а на това, че сме си купили някакво устройство и сме си платили интернета :)
Т.е. програмистите трябва да са благодарни на нас потребителите.
Т.е. дори и да пишеш код, не си особено умен/умна.
(в смисъл, може да си Магдалена, но може и да си Магърдич)

То и клозетите се правят от някой.. за да серем там :) :) , а не за да отдаваме респект, почит или нещо такова..

162.   До 103, болшинството са шматки, рядко ще видиш някой да си тежи на мястото. Когато всички се блъскат да работят програмиране, има нещо сбъркано и в тях, и в системата.;-). Всеки мислещ и способен човек, ще си каже: Чакай, аз искам да работя друго, искам да работя хладилен техник, фрезист, заварчик, археолог, учител и пр. Не сме нацията на телефонисти и програмисти, това е погубване.
Сдуханяци, които просто искат да печелят кинти, защото някой им е казал, че при кинтите ходят мацките. Мацките са при кинтите, а мачовците и тъпкачите са при мацките ;-):-*
Нека си кажем нещата открито. Даже и аз познавам един пичага програмист, съветвал съм да си търси нормална работа, яко момче е. Даже не му вярват, че работи това. Това е несериозна професия за търтеи, които търсят парите. И още един мит, че програмистите са интелигентни хора. Не, математици и програмисти ли?!? Стига!!!

Запознат

163.   Някои хора пишат, че програмистите са задръстени и безинтересни и затова жените не ги искат. Като, че ли това е само до отраканост. Едно време да не би всички мъже и жени да са били много отракани и интересни, но почти всички са се женели и са раждали деца. Сега времето е друго, манталитета на хората е друг и затова е така. А и сега изобщо не е важно да те харесат, не е важно да се ожениш и да имаш деца. Много важно дали те харесват или не, много важно дали ще се ожениш. Сега и без това на много българи не им върви в това да създават семейства, независимо дали са програмисти, или не. Професията си няма нищо общо. Неженени ги има от всяка една професия. Семейството и децата вече не са приоритет за много хора. Всички все казват, че децата са голяма отговорност, защо ти трябва да се жениш, да си създаваш проблеми и т. н. Така, че голяма работа, че програмистите не ги харесват, да не би да са само те. Такива ги има колкото щеш. Дали ги харесват, или не живота си продължава какво толкова.

101-150 от 201