Споделена история от Секс и интимност

Защо програмистите са нежелани?
Аз съм любител-психолог и напоследък много програмисти се оплакват, че не ги искат жените, въпреки, че имат много добри доходи и материално са супер, което в България е от голямо значение заради масовата бедност, също така са възпитани, свестни и културни, което пък не знам защо въобще го слагат като положителен фактор в свалките, но това са им основните плюсове които изтъкват като ги питам "защо една жена да е с тях". Обаче имат сериозен проблем който не споменават - прекалено са скучни и са сухари. Някой познава ли жена която се е възбудила защото мъжа е решил сложна задача? В програмирането всичко е логика и решаване на задачи, близо е до математиката, а това е ТОЧНО ОБРАТНОТО на секси и привлекателно. Заради работата си, тези хора са получили професионално изкривяване, което ги е превърнало в роботи. При тях вече няма емоции, спонтанност, не поемат рискове. Станали са калкулатори. Жените изпитват отвращение към подобен тип мъже - калкулатори, които внимателно обмислят и планират всяка стъпка. Доходите тук нямат значение, освен ако не говорим за проститутки, там срещу 100 лева всеки може да ебе. Значи, най-лесния начин да се докараш до това положение е да стоиш по 8 часа на ден пред компютър. Това действа смазващо на психиката и самочувствието. Стига се до там да не можеш да заговориш едно момиче. Изпитвал съм го лично, защото преди и аз пробвах да стана програмист, но именно заради стоенето пред компютъра се отказах, буквално усещаш как комуникативните ти способности изчезват и бавно, но сигурно се превръщаш в калкулатор. Това е засега, друг път може да допълня темата в някой коментар, защото има и още неща, но това е основата.

Коментари

151-200 от 201

164.   По-скоро е обратното, повечето жени са нежелани от програмистите, защото няма какво да предложат дългосрочно. Много малък процент от българките са ерудирани, така че да може да водиш интересни и приятни разговори с тях.

Иначе се доказа, че само най-умните успяват да се реализират - последните години десетки хиляди пробваха да станат ИТ специалисти с безбройните академии и курсове, но от тях малцина се издигнаха до нивото на добър, високоплатен програмист.

Гроздето много киселее в тая история.

165.   Като чета всички злобнички и високомерни коментари на програмистите, единствено виждам още причини защо си остават сами.

Разбира се тези черти са следствия, но само им влошават положението. Когато нещо не ти се получава, търсиш причината, докато не промениш резултата. А не да се убеждаваш как просто си прекалено умен и затова никой не те иска, ама то и без това си си по-добре сам.

Или казано по програмистки, когато имаш грешка в кода и програмата ти не тръгва, не казваш, че кодът ти просто е прекалено сложен за този програмен език и платформата не става за твоята велика програма, а търсиш грешката в кода, отсраняваш я, и нещата се получават.

166.   Излизах с програмист преди година — по-голям кошмар не бях преживявала. Не бих желала да ви занимавам с генерализации, вероятно във всяко „стадо“ съществуват изключения, но след този индивид си казах, че повече не бих била във връзка с човек от тази сфера.

Изключително високомерен тип, в чиято глава се навъртаха само и единствено мислите за спестяване на някой друг лев, скътаване на още пари из банкови сметки, припечелване от всякакви странични дейности. Първоначално не ми представляваше никакъв проблем, но в последствие започна въпреки съвсем нормалното си финансово положение (и даже над нормално) да изисква от мен да му плащам сметки в кафенета, шоколади, дюнери, не знам си още какво... подмятания за скъпи подаръци също имаше. И всичко това вършеше само и само за да харчи по-малко от своите материални средства. Като жена се обърках доста, тъй като аз самата никога не съм разрешавала дори кавалер да ми плати, каквото и да е било, а той направо... ама както и да е, най-малкият кусур му беше.

Емоционалната му интелигентност беше не на нулево ниво, а на отрицателно. За него нямаше нито изразяване на някакви чувства, нито жест, нито адекватен комплимент, нищичко. Към края на взаимоотношенията ни си позволи да ме тормози, твърдейки, че за нищо не ставам и съм един грандиозен провал; погледнато от днешна гледна точка, смятам, че проектираше себе си във всичките обиди, които изреждаше редовно — дори ме бе обвинил в прекомерна материалност, която не смятам, че притежавам. Казваше, че съм поредната к*рва, която се преструва, че не била такава и само съм чакала да ми се махнел от главата, та да съм се хванала с някой по-наперен (оказа се обаче, че той е бил в очакване и ми е изневерявал)... след като се разделихме, тормозът продължи чрез писаници в социални мрежи от фалшиви профили (тъй като реалните му бяха блокирани), беше се и осмелил да се свърже с моя близка приятелка, за да ѝ обяснява каква „злетачка“ съм била. Е, да, бях... бях, защото му плащах и го търпях.

Та... надявам се да не са всички такива, но слушайки разкази на изпатили си мои приятелки, не са хора за връзка. Те желаят сериозни взаимоотношения, но не знаят как да се държат в тях. Въртят им се главно пари в главите и как да не се минат май-май.

167.   151, вие девствените 40 годишни гей(мър)чета вечно все с това се успокоявате, когато виждате, че всяка жена ви подминава и се спира на истинските мъжкари, които работят истинска работа, без седене на компютър и щракане на копчета 2/3 от денонощието а вие продължавате да седите на сухо- че сте били умни. Само се успокоявате колко сте "умни" и истинските мъже ви завиждали че, видиш ли сте прекалено "умни" за тях, докато истинските мъже, работещи ИСТИНСКА работа, която е истински полезна за обществото (строители, спортисти, лекари, инженери, архитекти, пожарникари, полицаи и др. ) вземат всички готини мацки и чукат а вие оставате отстрани със зяпнала уста, и само гледате и лъскате бастуна. Това вие си го повтаряте като успокоителна мантра, с която се утешавате всички един друг взаимно в клуба на сдуханите смотани, девствени, нещастни гей(мър)чета, и си го повтаряте постоянно за да се самоутешавате от вашия скапан, мизерен, нещастен живот. Колкото и пари да печелят програмистите, това няма да им спечели социални умения и качества, които притежават нормалните мъже -никога няма да придобият тази отпуснатост на ума и съзнанието и способност да завържат разговор и да свалят с думи всяка жена на улицата, както нормалните мъже. Винаги ще си останат девствени смотани леваци и безчувствени компютри, изчисляващи и пресмятащи всичко, без елементарни умения за общуване и това, както авторът казва, е най отблъскващото поведение за жените.

168.   Един познат програмист е с жена си рускиня вече 13г и няма деца, след въпроса ми защо какво чакаш отговора му бе, че децата са бреме и пари трябвало за тях, а той самия получава не по-малко от 6-7000 лв, защото се води някакъв шеф в ИТ фирма.
Когато с жена си пътуват за София с рейса (защото колата му идвало скъпо) за изпът си купуват банички и боза за по- евтино.
Хубавото за него е, че жена му е същата скръндза и са си лика прилика и се траят един друг.

169.   Не съм чула някоя жена да се жалва, че програмистите не й обръщат внимание, но обратното е масова тенденция. Та наистина е кисело гроздето ;) Но нали сме глупави и безинтересни сравнение с вас, оставете ни да си се размножаваме с другите нисши хора като нас и не ни досаждайте с извисеното си съществуване. Нали и без това нямаме капацитета да го разберем.

170.   167:
", видиш ли сте прекалено "умни" за тях, докато истинските мъже, работещи ИСТИНСКА работа, която е истински полезна за обществото (строители, спортисти, лекари, инженери, архитекти, пожарникари, полицаи и др. ) вземат всички готини мацки и чукат а вие оставате отстрани със зяпнала уста, "

Ето пример за нежелана жена от програмист, толкова ограничена и невежа, че няма представа каква огромна част от живота и се управлява от софтуер и колко много такъв има около нас.

Най-вероятно има Instagram, в който е написала, че обича да пътува, а не знае, че евтините екскурзиики и евтиния и смартфон са толкова достъпни именно заради бизнес оптимизациите и автоматизациите, породени от софтуера(и по други причини разбира се, но тук говорим за тази).

Каква по-истинска работа може да има от това да стоиш на компютъра и да автоматизираш и оптимизираш работата на другите хора? Ама не е лъжица за всяка уста, тук е 100% умствен труд, което като гледаме реакциите в темата плаши хората.

Какво пък полезно за обществото има в това да си спортист, просто блестящ ум го е родил това. Икономиката показва кое е полезно за обществото, и са ясни средните заплати по секторите....

171.   Но да, има си такава подгрупа сред програмистите - на едни типове, които са досадни за общуване(чисто колегиално даже) и вероятно не са много добре със жените.

Но има и група на спортуващи, готини програмисти които не само, че не са стиснати(основно обвинение на жените в темата доколкото видях), ами и твърде много харчат според мен. Но жените тук явно са привлекли по-лошата групичка, то за да стигнат до по-добрата не става само с хубост. Да бяха малко хубавите българки да, но са доста, затова изобщо не е критерии вече, съвсем други качества се гледат.

172.   До 161
Разсмиваш ме. Да ти е дошло на акъла, че сайта е създаден от програмист? И точно благодарение на това драскаш в тоя сайт...
И да, както и да съм , съкратено е Маги (може да идва от Мария-Магдалена, но то акъл се иска).

173.   "Пак са на заплата. Стават рано в 6, отиват в офиса, правят каквото им наредят, прибират се вкъщи. "

Да, нарича се работа. Да не мислиш, че ако си сосбтвеник или директор, няма да ставаш, даже и по-рано. Само дето, нямаш го онзи лукс, да си свърши задачата за деня и да се прибереш спокоен вкъщи. И това е, ако не си постоянно на път в различни страни и градове.

174.   Така! Оправихме програмистите! Кажете сега за брокерите, финансисите, HR-ите и прочие :)

175.   Моят най-добър приятел, когото познавам близ двайсет години е ай ти /не точно програмист/, но той е най-готиния, усмихнат, ларж и позитивен човек, когото познавам. И най-разумният и трезвомислещ. Професии разни, хората са два вида - готини и не.

176.   до номер 1. Май просто е искал да се отърве от теб. Може и психопат да е бил, но определено не е нормално. Виж аз работя в счетоводна фирма, 2ма мъже на 13 жени ... една няма дето да не е сложила рога на мъжа си. А на фирмените събирания е весело. От програмистите които познавам един не е такъв като твоя. Разправят за такива техни колеги, има, но са 'лудите' в офиса.Но при 200-300 човека е нормално да има някой като твоя.Прецени човека а не професията му

177.   Ичове и ички, това което коментирате не са програмисти, а кодери. Познавам няколко изключително добри програмисти, които нямат никакви проблеми в живота. Няма как да бъдеш много добър програмист или какъвто и да било друг много добър, ако нямаш фантазия. Тези които просто са зазубрили някакви функции и код - те вярно сигурно приличат на калкулатори. Така че имайте го предвид.

182.   Автора, голямо комплексарче си. Явно парите, които изкарваме яко те бодат.. май отзад.
Аз съм технически директор на бутикова софтуерна компания, 35 човека персонал. Познавам всички и семействата и децата им. Заедно сме ходили на почивки.
Всичко това са глупости. Комплексари и стиснати типове има навсякъде. Бивши гаджета са ми разправяли за адвокати и счетоводители..
Трябва да си рядко тъп, за да правиш изводи за личния живот на някой от професионалния му.

183.   Всичко си зависи конкретно от човека, тези стереотипи, че програмистите са очилати зубъри и смотаняци отдавна са отживелица. Относно тва, че не сме правели нищо друго освен да стоим пред компютъра, поредния смешен мит. Лично аз редовно си ходя на фитнес и кикбокс, визията ми изобщо не е на "смотан програмист", а по-скоро на някой хулиган от някоя агитка. Всичко си е до човека, тези простотии, които се пишат по адрес на програмистите са писани от същите онези хора, които си мислят, че ходим на работа по 2-3 часа, взимаме 10к заплата и си клатим краката, докато си пием кафето. Елементарни хора, които дори визуално не могат да си представят какво изглежда един "код". Кво да се прави... злобата е огромна, когато работиш престижна работа, взимаш в някои случаи 10-15 пъти по-голяма заплата от останалите "играчи", знаеш чужди езици и клониш към по-интелигентната прослойка от населението :) Който вика, че всички сме смотани олигофрени с очила без сексуален живот може да дойде да ми го каже на живо, 10 секунди ще са му много :) Не съдете хората без да ги познавате! И пак, всичко си е до човека, не слагайте всички под общ знаменател. Конкретно за нашата фирма мога да кажа, че 60-70% от момчетата там редовно си тренират някакви неща и си изглеждат доста внушително..

184.   Гледам, че стана модерно всякакви "мъжкари", бачкатори, строители, готвачи и тем подобни, работещи за по хиляда лева на месец да се обаждат и да плюят по наш адрес, нека да си изкажа и моето мнение по въпроса. Самия факт, че някои елементарни индивиди поставят цял един бранш (около 30 хиляди човека) под един знаменател издава, че са злобари с малки п*шки и IQ, колкото номера на обувката ми (44). Били сме смотани, били сме девствени и какви ли още простотии не видях.. На тези комплексарчета с малки наденички мога да им кажа, че съм имал периоди преди 4-5 години, в които за един месец съм бил с повече жени, от колкото те за една година (може и повече), тук не броя компаньонки и тем подобни (всеки може да си плати), въпреки, че в днешно време почти всички момичета ги кефи материалното и се продават по един или друг начин, но това е съвсем друга тема. Явната истина е, че има омраза към програмистите заради парите, които взимаме, високия стандарт на живот, спокойната работа, социалните придобивки, фактора че ние сме хората, които градят бъдещето (след 15-20 години няма да има строители, касиери, общи работници, готвачи и тем подобни. Точно тези по-ниско платени, по-елементарни и по-злобни душички плюят най-много по наш адрес между другото), това че не работиш като роб по 14 часа на ден да мъкнеш дъски, а имаш 7-8 часов работен ден от който 1 час обяд, осигурена храна, занимания, напитки и всякакви други придобивки, събота и неделя си почиваш, и още много и много плюсове, които обикновения, прост, злобен и завистлив българин иска, но не полага усилия за до достигне. Аз съм сравнително млад (25) и преди да започна да се занимавам с програмирането също ги ненавиждах и по-скоро завиждах на нещата, които имат, нормално. Проблема е, че една огромна част от населението ни (по мои сметки и преценка ок. (70%) е съвсем просто казано ЗЛОБНО, ПРОСТО, МЪРЗЕЛИВО, ЗАВИСТЛИВО! Средностатистическия българин все си мисли, че някой друг е виновен, че той живее зле, мисли си че някой му е длъжен, види ли някой усмихнат и сравнително добре стъпил човек започва да му завижда и да го напада с епитети. Аз също бях такава "бедна душичка" преди да си седна на ГЪЗА, да УЧА като луд, да стоя десетки, ако не и стотици нощи без да спя в името на успеха. Когато обаче видях, че нещата си идват на мястото и как усилията, които съм положил ще ми се отплатят в пъти след време си промених коренно мирогледа. Средния българин е готов да слугува за по 1000 лева, да си дава парите в дискотеката, да се дрогира, напива, да си губи времето вместо да се развива, да плюе, да коментира, да завижда, да си мисли, че все ще дойде някой да го спаси или да го поведе към по-добро. ТОВА Е ИСТИНАТА! Погледнете другите държави, погледнете ни и нас! Който учи и полага усилия ще сполучи, който на времето е гледам само к*рви и наркотици ще си бачка смешната работа и ще реве, че програмистите са му виновни за всички, това е положението!

185.   Нежелани, друг път. Мъжът ми е програмист и доста от приятелите ни също са програмисти. Не съм забелязала някой от тях да има трудности с намирането на приятелка. Интересни са за разговор, вълнуват ги най-различни и разностранни теми, повечето имат доста активни и дори екстремни хобита. И да - могат да си ги позволят. Поддържат се, спортуват, осъзнати са за храненето си. Развиват се и знаят, че си заслужава да инвестират в нови знания и умения.
Относно чисто човешките качества. Хората са си супер точни и свестни. Моят опит е, че са способни са да обичат. Способни са да се грижат за друго същество. Мъжът ми с мен е страшно нежен и внимателен, но в същото време няма проблем вън от къщи да си отстоява позицията и правата. Това че работи на компютър далеч не значи и че е с две леви ръце. Приятно му е както да се занимава с колата, така и да прави малките ремонти вкъщи. Не е вярно, че програмистите са асоциални - или по-скоро, ако те се водят за асоциални, аз също нямам желание да принадлежа към това, което наричате социум. Спрете да лепите етикети на хората.

186.   "смотани", "девствени", "асоциални", "зубъри", "загубеняци".. Касиерчета, строителчета, общачета, чистачи, празноглави батки, тъпи кифли, елементарни хорица.... Това ли си повтаряте за утеха докато бачкате по 14 часа за 800 лева, докато ние и конкретно аз правя тези пари за точно 4 дни? Много, ама много под нашето ниво сте да коментирате кой какъв бил, първо се погледнете себе си, че сте убити роби, без мечти, желание и радости в живота. Хич не ме интересува какво си мислите за мен и нас, взимам си почти 5 цифрената сума на края на месеца докато си бачкам от нас, карам си яката кола и яката жена, питайте ме дали ми е зле :)

187.   Нека първо да уточним, че не всички програмисти са мъже, както се обсъжда тук. След това нека да имаме предвид, че във всяка професия има голям диапазон от най-различни хора с най-различни характери. Професията не определя човека в личен план.
Това, което ми направи впечатление в статията и в последвалите коментари е, че се обсъждат само мъжете програмисти и жените, които си падат по тях или не. Според мен първият голям проблем в тази дискусия е генерализацията, вторият е стереотипизацоята.
Нека вместо да се плюем едни други да се опитаме да се разберем. Разликата във заплатите в Бълария между програмистите и голяма част от другите професии реално погледнато е проблем. Създава завист. В по-развитите държави не е така. Програмистите са добре платени, но също така добре платени са и другите професии, които изискват квалификация и опит. Тема от сорта “колко са задръстени програмистите” не е на дневен ред понеже не съществува тази завист към заплатите.
Разковничето се крие в това да се вдигнат заплатите и стандартът на живот и на хората с други професии в България. Тогава професията програмист ше е просто една от многото и няма съществува този хейт.

189.   186 "почти 5 цифрената сума на края на месеца докато си бачкам от нас, карам си яката кола и яката жена"– мечтай си чикиджийчо, мечтай си тез мечти докато си биеш чикии пред монитора и виртуално си представяш, че "караш" коли и жени–щом ти е за утеха от девственото гейско мижаво жалко животче, давай мечтай си, никой не те спира хахаха. Ама като излезеш навън в реалността и моментално ше ревнеш от гледката която ще видиш: всички готини мацки с "Касиерчета", "строителчета", "общачета", "чистачи" и "празноглави батки", а пък ти пак с пръст в гъза и с ръка в гащите докато гледаш тях, как праскат готините мацета, а?

190.   ДО 189 ... Вземи ти излез малко навън и погледни, че 90% от жените на 1во място ти гледат портфейла и след това всичко останало. Нито смятам да ти се доказвам колко взимам, нито какво карам, нито какво чукам, капиш? Живея си живота и не се лишавам от абсолютно нищо за разлика от теб. Личи ти, че си малко, злобно и завистливо човече, но за такива като теб грам не ми дреме, вас живота ви е смачкал и ще продължава да ви мачка. Аз мечтая, но съм си постигнал повечето мечти в реалност (има още какво да се желае) докато ти стоиш пред компютъра да плюеш и коментираш напълно непознати хора, утайко! Самия тон и начин по който говориш издава, че май ти си мечтателя за нещата които говориш палячо. Пак казвам, че въобще не ме интересува какво си мислят дребните душички като теб, местя си го от единия в другия. Аз каквото е зависило от мен и съм искал съм си го постигнал и сега си живея живота, докато безполезните и деградирали общачета като теб ме плюят. Обаче не се сърди, има нужда и от такива като вас, нали все някой трябва да зарежда рафтовете в Кауфланд и чисти офисите хаха. Айде спирам да ти сипвам, че си имам работа за разлика от теб!

191.   Тази тема беше споделена в групата за програмисти във фейсбук и последните коментари са писани от нейни членове. Браво! С тези коментари доказахте, че сте точно такива, каквито ви описват тук и не случайно жените не искат да бъдат с вас. Веднага започнахте да бълвате злоба, жлъч...Обиждате всички останали на "роби", "смотаняци, работещи за 800 лв."?! А не оаъзнавайте, че и лекаря при когото ходите, работи за толкова. Смешници. Освен затворени задръстеняци сте и озлобени такива.Просто не може да се намерите място от факта, че взимате огромна заплата, а сте все така самотни, нещастни и отивате на поредната платена проститутка. Е, парите не са всичко. И накрая онези "тъпи" строители и бачкатори, често са 100 пъти по-щастливи от вас.

193.   До 191

Пич ... не знам за програмист, ама ще е добре да посетиш психолог, че с тая злобааа ...

194.   Жена съм и подкрепям 191. Не смятам, че всички програмисти са смотани, но човек ако е постигнал всичко и е щастлив, едва ли ще има нужда да плюе по другите и да ги обижда. А изказването на 190, че 90% от жените гледаме парите само ми подсказва, че точно жените около него се интересуват само от парите му. Което няма лошо, като няма с какво друго да привлечеш някой и това е начин. Но останалите мъже, които не взимат 5000 и пак, имат връзки, жени и семейства, те явно с нещо друго привличат и на жените не им пречи липсата на програмистка заплата.

195.   Аз много обичам да забивам момичета на офисни лузърчета, защото не могат да се бият, а момичетата им се кефят на тестостерон. Даже съм се обзаложил с един приятел, че на една набелязана от мен госпожица ще й правя смучки по врата, докато се разхождаме с дигиталният й приятел в парка с компания. Ще гледа тъпо и най-много да й направи скандал на нея, но аз тогава ще я защитя и ше й се издигна в очите. Просто ще го удавя с плюнка. Все пак и аз съм интелигентен и знам, че в природата има закономерности. Прочел съм пет пъти повече от всеки ай ти глупак и знам термини от философия, психология и медицина, с които мога да го забия в трвта глуха. Жените ви са с нас, а вие ги разхождайте и купувайте секси дрехи, за да ни възбуждат. Айде със здраве, дигитална сволач.

196.   "Прочел съм пет пъти повече от всеки ай ти глупак и знам термини от философия, психология и медицина"

Е браво на теб! А следващия път се поставрай, да прочетеш поне на 1/50 от някой "не-глупак".

А за това, как се радваш, че си попаднал на някакво извинение за жена не те прави вървежен.

197.   Да започна с това, че съм програмист и от това, което чета до тук и от двете страни (моите колеги и хората, които уж не ни харесват) си потвърждавам мнението, че една огромна част от населението е комплексирана и злобна, поради своите недостатъци и нереализирани мечти. Абстрахирам се от мнението на нормалните тук, които не обиждат никого и просто си представят гледната точка. От една страна виждам, че имам "колеги", които смятат, че заради парите и това, че работят престижна и доста благодарна позиция, каквато несъмнено е Програмист (безспорен факт и мога да оборя всеки тук, който си мисли обратното) са много над останалите "дребни" и "нещастни" хора. По този начин може да мисли само някой, който има комплекси в живота или е просто "ла*нар" по рождение и обича да дразни другите хора. От другата страна виждам хора, които ЛИЧНО СПОРЕД МЕН изпитват ненавист към програмистите било то заради заплатата, работата или предимствата, които фирмите дават. Не е нормално да слагате цял един бранш под общ знаменател, без значение от бранша хората са РАЗЛИЧНИ и това трябва да го разберете. Това също са за мен завистливи и нереализирани хора, които се утешават със смешни обиди към тези, които са постигнали нещо, ОТНОВО без значение от сферата. Като програмист, работил в няколко фирми мога да кажа какво съм забелязал в поведението на колегите ми, външния им вид, начина им на мислене и като цяло мога да кажа дали този стереотип за програмиста се припокрива. Имал съм и по-смотани колеги, които на 25 още са си нямали приятелка и не са целували момиче, имал съм и колеги, които приличат и се държат по-скоро като някои махленски хулигани от някоя футболна агитка (нищо лошо към футболните фенове, отново дори и там има съвсем различни хора от различни прослойки на обществото. Самия аз редовно си ходя по мачове точно в агитката на любимия ми отбор и съм го защитавал както на терена, така и извън него). Като цяло обаче мога да кажа, че стереотипа за програмист е ТОТАЛНО невалиден през 2020 година. По-смотаните ми колеги, които злобарите тук си мислят, че са абсолютно всички програмисти са около 20% от колегите с които съм работил. Обаче без значение дали си програмист или строител, готвач, счетоводител ти може да си си доста задръстен и на 40 да не си бил с жена, без значение от професията ти, няма абсолютно никакво значение. Понеже аз също се интересувам от психологията на хората и начина им на мислене мога да кажа, че определено по-злобната и високомерна част от програмистите, които нямат успехи в живота извън програмирането се вманиачават в работата си и не ги интересува нищо друго (това да са около 10-15% от колегите ми), си избиват комплексите чрез високите си доходи и се държат надменно и унизително с хората, които имат работа от по-общ характер. От друга страна хората, които пишат непрестанно глупости по адрес на програмистите смея да твърдя, че също са без особени успехи в живота, предимно завиждащи по една или друга причина, злобни и не ми се иска да ги обиждам, но с по-нисък капацитет на мозъка. Не може да си мислиш, че по цял ден си цъкаме във Фейсбук, играем игрички и не знам си още какви простотии и за това да получаваме големи заплати по 7-8 хиляди и да имаш претенции, че си информиран, разумен и обективен човек. То ако ставаше така както тази група хора си мисли да ги питам, защо вие не сте станали програмисти да си клатите краката и да взимате 7к? Злобата по адрес на програмистите е огромна и аз много добре усещам това в ежедневието си (никой не ми е говорил такива простотии като тук, защото си е друго на живо :) ), то дори не е злоба ами по-скоро едно такова смесено между пасивна злоба и завист. Съжалявам, че 80% от коментарите тук са обиди, но това показва на какво ниво сме като цяло. Колкото до пича, който пише как биел програмисти и им задава абсурдни стереотипи с цел явно да си подслади не-толкова щастливия живот мога да му кажа да гледа по-малко филми и да вземе да излезе навън да види малко реалността. Аман от пишман биячи и мъжкари избиващи комплекси и завист.

198.   Хахаха тоя с IQ, колкото размера на обувките ми дето "много ги биел" да вземе да излезе малко от тях и да престане да си фантазира а??? Моето момче, без да те познавам както съм "офис лузър" съм напълно сигурен че ако ти кажа на живо, че съм програмист ще се скъсаш да ме обсипваш с комплименти за физиката и татуировките ми само и само да не ти направя главата на тутманик хахаха Смешен си и си личи от далече че това което пишеш е плод на също толкова смешната ти фантазия!

201.   Абее пълните глупости, аз съм по цял ден сред програмисти, мацки им се лепят, карат си колите, имат си апартаменти, пътуват си по света, тренират си момчетата и всичко си им е наред, пък нека балъците мислят, че шофьорите са по-желани

202.   Мен пък това изречение на номер 184 ме впечатли.

"... след 15-20 години няма да има строители, касиери, общи работници, готвачи и тем подобни... "

Ето, това означала да нямаш връзка с реалността и да живееш сред някакви виртуални проекции! Аз не зная как си ги представя човекът нещата, но аз го чета като "След 15-20 години ще живеем по пещерите, магазини изобщо няма да има, ще си мъкнем камъните за огнището и сами и ще си печем на него мамута. И тем подобни... т. е. и от зъболекар няма да имаме нужда, и от чистач, и от електротехник, един вид: компютърът ще ни слага пломбите, ще ни чисти пещерата, в която така и така няма ток".
Момко, ще ти го кажа от личен опит. Хората на умствения труд понякога се откъсваме от действителността, в която обаче реално живеем. В антиутопията, която начерта, може да няма нужда от психолози, но за жалост тук и сега ни се налага понякога да ги посещаваме. Сам прецени как звучи теза, че в бъдеще хората няма да си строят къщи.

203.   Хей ти, да ТОЧНО ТИ! Виждаш ли зеленото извънземно застанало така непринудено в левия край на прозореца ти от пвц дограма. Не се покобалевай, а му отвори! Отвори му сега и заедно ще убиете бубилечката която изяжда веществото сиво в твоята глава. Има много неща за които говорихме с него, но най- важното е ти да спреш да си бършеш дупето с дясната ръка и да започнеш да използваш тоалетна хартия. Това ще ускори отварянето на твоето трето око. Вероятно се питаш защо? Защото на пръстите порите са запушени с познай какво. Познай какво!! Точно така. С ракия. Сега отиди си набий една чиния. Защото извънземното има резервна- летяща чиния с размерите на цистерна, но преди да я яхнеш задължително се напий в таверна. Без предварително планиране все пак знаеш, нищо не става.
И успех с мусаката!

204.   Пълни простотии, явно злобата на хората е голяма и им бъркаме яко отзад заради високите си заплати, социални придобивки, престижна работа и заради факта че знаем езици, математика, разбираме от технологии и сме сравнително по-интелигентни от средния българин (и твърдо заставам зад думите си, защото средния българин най-вече се интересува от новата песен на Фики, в коя дискотека да отиде, къде да се напие, коя е новата мис плеймейт и т.н. Живот ден за ден, отново, твърдо заставам зад всичко написано по-горе). И аз и колегите ми си тренираме, някои фитнес, някои боен спорт, от близо 30-та ми колеги (които не са само програмисти) има точно 2ма без приятелки, можем да си позволим хубави коли, апартаменти и аз лично не се лишавам от абсолютно нищо. Ама кво да се прави, злобата е огромна, всеки гледа в чуждата паница и все хората, които са постигнали нещо са виновни на средностатистическия българин, на когото все някой му е виновен че го мързи и не е постигнал нищо :) Живи и здрави!

206.   Защото са грозни и нахални и се мислят за много желани гении. Имах един грозен съученик, който ми досаждаше преди 16 години в училище, а след като стана програмист се възприе като Господ и започнаха да ме преследват навсякъде в нета и не само. И с пари няма да го пожелая. Толкова е грозен и противен като човек.

207.   До 206

Имаш проблем с психопат. Можеше със същия успех да работи и като фотомодел, и пак да те тормози

208.   Авторе, като си седял пред компа, защо не чатеше с хора, бре? Чатове колкото искаш! Сайтове за запознанства също! За камери чувал ли си? Скайп виждал ли си? За да забравиш как да комуникираш с друг човек, вината си е изцяло твоя. Нищо лично, но за това не можеш да обвиниш компютъра! Все едно някой да обвини компютъра, че по негова вина има сини очи - и това няма връзка с компютърчето, братле. Генетика! Него го обвинявай за проблеми със зрението - там може и да е замесен! Или за ядове с ръката /синдром на карпалния тунел да речем/! Макар и метаболизмът да е замесен да речем, че и за наднормено тегло можеш да го виниш. Ама хайде компютърът да не ви е виновен за всичко в този живот, става ли? Скоро чакам някой да каже, че не успява да нацели тоалетната по вина на компютъра и затова опикава около нея. Много лесно така - все друг да ни е виновен!

Така че първата крачка към по-добър живот, братле, е да приемеш, че не си безгрешен. След това да промениш нещата, които правиш грешно. Ама тия тинтири-минтири как компютърът те правел некомуникативен... хайде, няма нужда! Днес е компютърът, следващият път някой човек ще е причината да си такъв или онакъв и така до края на света. По лош път си поел, човече!

209.   Не говоря за всички разбира се. Според мен са скръндзи, не обичат разнообразието, а и не намират време за него - нямат желание, скучни са. Също така се имат за голямата работа, видиш ли колко много са учили и какви пари получават, и нещата, които изброих по-горе за тях са ''губене на време''.

210.   Еййй, още ли я дъчете тая тема! Ебаси комплексарската история! После като ви казва някой, че материала кофти се сърдите. Продължавайте да плюете тука, аз взимам сърфа, че излязоха хубави вълни!

211.   Програмистите са в депресия.

212.   Още ли някои дребни хорица, които се пръскат от злоба и нямат нищо съществено зад гърба си коментират тази история? Имам колеги от сферата, които са по-луди и екстремни от абсолютно всички хора тук, включително и мен. Вероятно същите тези, които плюят дори не могат да асимилират, че ако някой не беше седнал да напише кодът за този сайт нямаше да има къде да си изказват плоските мнения. Прост народ - слаба държава. Това най-вече си пролича на мача на Кубрат що за хора има в тази държава. Плюене по успехите на другите и завист. Някои хора трябва малко да излязат от тях и да посетят специалист, защото тази злоба ще ви навреди много в бъдеще!

213.   Програмистите са скучни, говорят само за пари и се перчат.Лошото е, че са асоциални затлъстели от седене пред монитора, и си пропиляват живота. За това са самотни и често изпадат в тежка депресия, накрая се самоубиват от мъка и отчаяние.

214.   Именно заради стоенето пред компютъра се бил отказал да стане програмист - ще умра от смях. Кажи си, че не ти се е получило, в това няма нищо срамно. Програмирането не е за всеки, успешните специалисти са като начало изключително интелигенти, не можеш да го назубриш като теоремите в математиката. А да си интелигентен мъж е секси :) Половинката ми е програмист и няма общо с описаното в темата - общуваме чудесно, не е скучен, не е сухар, поддържа спортна форма. Първото, което ме впечатли в него, беше именно външният му вид, но това, което задържа интереса ми, беше общата му култура. Аз съм филолог, но не знаех и 20% от всички интересни факти, с които беше запознат той, говорехме си и все още си говорим с часове. Мъжете в неговото обкръжение са основно програмисти също, сещам се за 2-3, които нямат половинка, но това е по-скоро стечение на обстоятелствата отколкото проблеми с комуникацията, тъй като всички са съвсем нормални и симпатични момчета.
Забелязвам обаче някаква тенденция на генерализиране на програмистите и не мога да разбера защо се получава така. Обикновено негативното отношение идва от мъже, не помня да съм чула жена да се изказва лошо. Накрая ще се окаже, че гроздето е кисело наистина - нямам капацитета да стана добър програмист с всичките придружаващи позитиви като възможности за развитие, значи всички програмисти са злетаци. Смирете се малко :)

215.   212,а ако някой не беше седнал да ти построи дома,в който живееш ,да ти произведе и отгледа храната,която ядеш,да ти прокара тръби под земята чак до твоя дом,за да имаш течаща вода и канализация, за да не ти се налага да си хвърляш акото през балкона върху главите на хората като англичаните от XVI век,да ти произведе дрехите,които носиш и да ти направи компютърчето,от което сега пишеш и с което толкова се фукаш,щеше ли да оцелееш и един ден бе,мръньо?

216.   До 215 от 212.. Явно имаш някакъв проблем с разграничаването на нещата, аз къде съм казал, че строителите, електричарите, водопроводчиците не са важни или както ти си го тълкуваш?? Конкретната тема тук е, че програмистите били еди какви си, а в действителност май се оказва съвсем друго, ама злобата е голяма и няма как. Никой не намесва останалите професии. И най-много обичам хора, на които единствения им бой в живота е бой с възглавници да ми обясняват "кой щял да оцелее" и тем подобни смешни изказвания!

217.   пълни тъпотии. явно някой хора живеят в собствена реалност и това не са програмистите. спрете да изнасилвате мозъците си с дейности, които явно не са ви присъщи - да мислите и анализирате. аман от любители-психолози и псевдо-психолози... всеки втори в България е завършил нещо от което нищо не разбира... Лека и успех.

219.   Защото им липсват социални умения, освен това повечето не спортуват и са с занижена лична хигиена. В университета ги разпознавахме отдалече по типичната стойка- отпуснати рамене.
Един мъж трябва да излъчва увереност, самочувствие, жизненост, а не скука, скованост, отпуснатост.

220.   Програмистите са най-отвратителните хора! Зубъри на стероиди! Аз самият съм програмист по призвание и образование и не мога да ги трая. Лилипути със съмнителна сексуалност и слаба обща култура, виждали пот и емоции само когато превъртат някоя трудна игра. Самочувствие в небето все едно са новия Стив Джобс или нещо подобно, а повечето си нямат и на идея какво правят. Гугъл и ютуб им изкарват заплатите от по 2 бона с които се хвалят навсякъде че са най-големите...

222.   Много интересни коментари, трябва да призная. Най-смешното е, че наистина мъжете, които не са IT-та се дразнят най-много на такива.
Истината е, че вече всякакви хора, които никога не са се занимавали с програмиране стават програмисти заради заплатата. Братовчед ми полицая, комшията, който беше продавач, приятеля, който беше ВиК специалист и т. н.
Но истинските програмисти са много интелигентни и ерудирани, изобщо нито са дебели, нито скучни. Напротив - те винаги внимават какво ядат, спортуват поне 1 спорт за хоби, като понякога са 2-3 според сезона. Задължително карат я ски, я сноуборд. Имат хубави коли, гледат си децата перфектно. Осигуряват им освен добро бъдеще, изключително щастливо детство. Но не защото им купуват скъпи неща, а защото им отделят време.
Изобщо нещата не седят така, както хората, които не го разбират тоя занаят си мислят. И да, някои играят игри, но и гледат и деца и жена и не питат жена си защо не е сложена ракията и салатата на масата и защо не я е имало тая вечер и как така ще излиза по женски цяла нощ.
Аз живея с ИТ специалист, който е номер 1 в професията си. И с него винаги е интересно, това, че има качеството да мисли повече ме е направило още по-добър човек и ме е научило на страшно много неща. И макар и да имат някои особености, то всеки човек има и е нормално човек да се напасне с партньора си.

223.   До 220. Брат, ако ти си програмист и ми говорищ за заплата от 2000лв, то тогава не знам колко е зле работата. Такива заплати дават в ЛИДЛ - началник смяна.

224.   До 222. Добри фантазии, но да слезнем на земята. Първо, по-голямата част от тях нямат сериозна връзка, за да се стигне до деца и второ, единствения "спорт", който практикуват, е блъскане на железа у фитнесО и това дори не го прави по-голямата част от състава ;)

151-200 от 201