Споделена история от Секс и интимност

Защо програмистите са нежелани?
Аз съм любител-психолог и напоследък много програмисти се оплакват, че не ги искат жените, въпреки, че имат много добри доходи и материално са супер, което в България е от голямо значение заради масовата бедност, също така са възпитани, свестни и културни, което пък не знам защо въобще го слагат като положителен фактор в свалките, но това са им основните плюсове които изтъкват като ги питам "защо една жена да е с тях". Обаче имат сериозен проблем който не споменават - прекалено са скучни и са сухари. Някой познава ли жена която се е възбудила защото мъжа е решил сложна задача? В програмирането всичко е логика и решаване на задачи, близо е до математиката, а това е ТОЧНО ОБРАТНОТО на секси и привлекателно. Заради работата си, тези хора са получили професионално изкривяване, което ги е превърнало в роботи. При тях вече няма емоции, спонтанност, не поемат рискове. Станали са калкулатори. Жените изпитват отвращение към подобен тип мъже - калкулатори, които внимателно обмислят и планират всяка стъпка. Доходите тук нямат значение, освен ако не говорим за проститутки, там срещу 100 лева всеки може да ебе. Значи, най-лесния начин да се докараш до това положение е да стоиш по 8 часа на ден пред компютър. Това действа смазващо на психиката и самочувствието. Стига се до там да не можеш да заговориш едно момиче. Изпитвал съм го лично, защото преди и аз пробвах да стана програмист, но именно заради стоенето пред компютъра се отказах, буквално усещаш как комуникативните ти способности изчезват и бавно, но сигурно се превръщаш в калкулатор. Това е засега, друг път може да допълня темата в някой коментар, защото има и още неща, но това е основата.

Коментари

51-100 от 201

52.   Не, не заради работата си са такива, авторе. Такива са си били още много преди да пораснат, формирали са се от малки такива, постепенно(то вдъщност всеки се формира така). И точно това, че са такива ги прави толкова подходящи за работата, която работят. Знаем, че за да върши някой някаква работа/дейност трябва да има подходящия характер за това нещо.
И аз мога да пиша много, защото също човешката психика ми е хоби. Сега точно не ми се занимава обаче.
Писах коментар и в темата 'По темата с програмистите.' номер4 е.

53.   Каква авторка бе 47, аз съм мъж.
Харесва ми как се разви темата. Някои хора са се намесили много точно.

54.   41, "Какво значи това, че останалите хора сме ви "под интелектуалното ниво"? У дома никога не съм нищила темата за полифонизма в творчеството на Достоевски просто, защото преценявам, че на човека отсреща ще му е скучно. Тези теми ги обсъждаме с колегите в университета. Защо тогава мен да ме занимават с интегрални уравнения, докато готвя боб?! Аз 99% от словоизлиянията на бившия ми съпруг не ги разбирах. На въпроса: как мина деня ти, се изсипваше многочасов словесен поток от думи, които ми звучаха като китайски. "
Ами госпожо, сама сте си отговорила!

55.   Не знам дали аз съм попаднал на изключението, но и аз съм програмист и нито себе си смятам, че отговарям напълно на описанието, нито колегите ми. Много от тях си имат нормален живот, тренират, имат дълготрайни връзки и т. н.
Може би в тийнейджърските си години бях по-стереотипен, когато ходех на състезания по информатика. Но там беше различно, имаше тръпка да докажеш, че си най-добрия. И въпреки конкуренцията, много от нас станахме добри приятели. Че даже и момичета имаше :)
С годините все повече ми спадна интересът и се превърна по-скоро в задължение, което ми носи добър стандарт на живот.

Проблеми с жените и с емоциите имам, но това се дължи на други фактори. Аз съм бисексуален, бил съм с мъже, когато нямаше жени до мен. Трудно мога да лъжа, а жените това не могат да го възприемат. Моля, спестете си хейта по този въпрос, аз достатъчно мразя това нещо в себе си, но уви - не мога да го променя.

56.   Аз съм програмист и мога да потвърдя, че всичко описано горе е факт.

57.   Леле, не мога да повярвам какви коментари има тук...

Най-лесно е да се лепят етикети на хората, да се оправдаваме, че вината е в другия, да търсим облагата и да не се опитваме да разберем другата страна.

Нали вие сте си ги избрали такива, къде спахте като започнахте връзките си с програмисти?

А какво да кажем за "лъжливите" сейлс хора, или за "изневеряващите" СЕО-та, или за "постоянно пътуващите" РМ-и, или за "тъпите" строители... има ли нужда да продължавам?!

Хора има всякакви, няма значение какво са работили, какво са завършили, колко пари изкарват и колко скъпи подаръци правят... това са повърхностни неща, които може би впечатляват също толкова повърхностни хора. Затова може би и са си ги заслужили тея стиснати и скучни програмисти.

Аз съм с програмист от 5 години и няма по-страхотен мъж и човек от него. Много мои близки приятели и роднини също са програмисти. Не са перфектни, но са супер хора. Колегите ми са програмисти и за нищо на света не бих ги сменила. Само да отбележа, че аз не съм програмист и все пак съм оживяла с подобни индивиди около себе си!!!

Стегнете се малко, спрете да обвинявате другите и поработете върху себе си!

59.   сори, авторе и 53, имах предвид номер 1 :-)
от 47

60.   Аз чета и не мога да повярвам с какви хора сте излизали. Момиче съм, на 26, не искам да звучи самовлюбено или т. н., но изглеждам наистина добре и мога да кажа, че съм интелигентно и успешно момиче. Имала съм връзка с 3 IT- та и всичките са били страхотни. Много умни момчета, всичките изглеждаха много добре и много поддържани. 2 от 3 с много високи доходи и всичките винаги са били много щедри, чак ми е ставало неудобно, че една сметка не са ми давали да платя, въпреки че работя. 2 от 3 с чудесно чувство за хумор и много екстровертни личности. Всички имаха странични занимания и никога не са били роботи, а относно секса, съм впечатлена, защото не очаквах да са толкова страстни. Наистина съм шокирана като чета на какви хора сте попадали, защото моите връзки с програмисти са били прекрасни във всяко едно отношение. Без думи съм направо като чета тези истории, чак не вярвам.

61.   Аз съм програмист и съм един от най-хубавите мъже, които може да срещнете! Взимам доста висока заплата. В горните коментари има доста стереотипи. Не съм от затворения тип и познавам още доста, които не са такива. Доста съм надарен също, така че ако има желаещи да споделят :)
Моля само за жени под 40 години!

62.   Вие се оплаквате от сегашните програмисти, ама не знаете какво беше преди 15ина години.
Аз като започнах първата работа, отиваме с колегите в някакво заведение на рожден ден - 30 души нито един не пие и не пуши. И се гордеят как това е най-хубавата компания :D

Сегашните програмисти нищо не са в сравнение с това :D Сега чат пат се срещат нормални хора, говорят глупости, пият, мислят за жени...

63.   ЛЕЛЕ-ЛЕЛЕ.

Една съществена разлика от глупавите и интелигентните хора - никога нищо не се слага под общ знаменател!
Примери, върху които имам лично наблюдение:
- бездомните кучета били опасни и нападали хора. моля? във всички 4 квартала, в които съм живял в София, същите винаги са били супер дружелюбни, търсещи внимание и някое лакомство. За мен това не е валидно.
- всеки е бил /или има познат(роднина)/ на когото му е била поставена грешна диагноза/лечение от лекар. това означава ли, че не трябва да се ходи на лекар изобщо, защото те не си вършат работата?
- програмистите били еди какви си- еми не е така. от 9г съм в тая сфера, във всички фирми колегите ми са били ебаси пичовете, интелигентни, социално отговорни, забавни и с много богата обща култура.
Може всички 70-80 човека, с които съм работел, да са били изключение, може и хората, за които пишете да са - истината е някъде по средата.

За мен- не съм виден Мич Бюканън, но никога не съм страдал от липса на женско внимание- както в гимназията, така и в университета и до днес. Никога не съм бил запален по игри- последната игра съм играл на 15години. Никога не претендирам какво работя, защото в днешно време реакцията на хората е почти една и съща - "е, лесно ти е на тебе". В дългогодишна връзка съм в момента и мисля, че всичко си е чудесно.

Тъй че изобщо не смятам, че аз и доста хора, които познавам, се вписваме профилите, дадени от изключилтено компетентните професионалисите тук.

И хора- не бъдете глупави - бъдете толерантни, не слагайте всичко под общ знаменател и знайте, че не всичко е черно или бяло - между тея 2 цвята има 256 нюанса сиво!

64.   Мой добър приятел е програмист. Добър човек е, но може да те убие от скука. Това е човек, който извън средата си, почти не говори, не изразява емоция, супер сдържан и закостенял е по много въпроси. Изобщо не може да се отпусне, в компанията на красиви жени, става нервен. Личи си, че изпитва страх от красивите жени. Ожени се за не особено привлекателна жена, не излизат никъде, почти не се събират с хора. Ако живеех такъв начин на живот, щях да полудея от скука.

66.   Харесва ми как всички обобщават от частния случай за всички в дадена сфера. Видели един-двама програмисти и хайде на хорото. Всъщност може да сте видели и много повече, но дори и да не сте разбрали :)
Има верни твърдения, но са твърде малко и твърде генерализирани.

П. с. хубаво плюете по програмистите, но се замислете следващия път като си теглите пари от банкомат, като си поглеждате телефона, като пишете във този форум... Нали се сещате, че това го има благодарение на тях.

67.   Жените, които гледат колко пари са изхарчени по тях не са в интерес на интелигентни и практично мислещи хора, каквито са повечето програмисти. Парична инвестиция за краткосрочни удоволстия, без възвръщаемост е лоша инвестиция. Това всеки интелигентен и практичен човек го знае. С други думи, да дам 5 хиляди лева за почивка и 2 хиляди лева за телефон за краткосрочна сексуална връзка е глупаво, намерете си момчета с богати родители, които по цял ден нямат какво да правят и не знаят стойността на парите, и ще ги харчат за вашите скъпи свирки. Аз съм заинтересован от жена, с която да си изграда бъдеще и ще е добра майка на моята неродена дъщеря и ще може да и предаде добри ценности, а не "маме ако не ти купят Ифон за 2 бона не им пускай".
Писанло ви е от прости и тъпи мъже, които искат само секс, а реално само това предлагате и се сърдите, че интелигентните и практични мъже не ви искат, поради тази причина.

68.   Напълно съм съгласен с автора, но думата програмист бих заместил в текста му с "любител-психолог" и пак ще е вярно написаното.

69.   любител-психолог :)... no comment... Питаш или ни обясняваш, че нещо не е ясно.

Иначе професията програмист по нищо не се отличава от професията математик, или професията инженер. Благодарение на такива живеете в тоя свят на спокоен живот и технологични благинки. Защо жените не ги харесвали... Ми защото модерната жена е разгонена кучка, която търси емоции, забавления и як секс. Тя не търси да прави семейство, не търси да общува, а да си прекара добре. Това не се получава с малко по-интелигентен и рационален човек. На нея и дай футболист, дай и барман, такива вървят. Нищо повече. А тези които били "сухари", те са си били такива и преди. В тая професия има и по-специални образи, като навсякъде...
Айде със здраве, и любителските си размисли си ги пази за себе си...

70.   Доста съм изненадан от коментарите. Преди доста години може и да са били такива програмистите, но нещата вече не стоят така. Всичките ми колеги са супер комуникативни, имат си приятелки, занимават се със спорт, пътуват много и т. н. Стереотипа за зубърите програмисти отдавна умря.

71.   Авторе, мразиш програмистите, нали! И зверски им завиждаш, за добрите доходи, за мимичетата, които се въртят около тях! Знам те, ти си същият, който доскоро се опитваше да ни убедиш, че няма по-добри мъже от работниците с изцапани ръце. Не, че имам нещо против тях, де! Но все пак харесвам програмистите, умни са, образовани, отговорни! Съпругът ми е един от тях, всичките му колеги са весели и сърдечни хора. Така че, колкото и да се мъчиш да ниубедиш, че не струват, ние жените знаем, че не е така, и просто злобееш!

72.   Да пишеш код е много по-готино от това да се занимаваш с някви си жени или да бръщолежиш глупости с приятелките им. Пишейки код създаваш нещо красиво и готино, а като седиш в някви кафета само си губиш времето. Просто тези, които не стават за програмисти ги е яд и си търсят оправдание защо не са станали такива.

74.   Има много обобщения, което е неправилно само по себе си. Частни случай много, а общия случай май вече се избистри ;)

Много интересна дискусия около
"много програмисти се оплакват, че не ги искат жените, въпреки, че... "
Тоест нека опитаме статистически да разгледаме двете групи, които си опонират, защото е забавно :) :) :) :
Едната група са Програмистите - какви са те: лоши, скапани, сухари, без емоции, егоцентрици, скучни, ...
Жените, по-специално тези, дето не харесват програмисти (всички програмисти не харесват) - какви са те: алчни, нагли, прости, мързеливи, завистливи, ...

Хайде сега, ама Честно! От двете описания по-горе, кое ви се вижда по-вярно / по-истинско / статистически вероятно??? Кое сте виждали по-често? ( А зад това прозира особено коварен въпрос - а кое ще виждаме все по-често? ... Накъде вървим като общество, поколение след поколение? ... )

Май всички знаем отговора на първи въпрос :) А мен ме плаши отговорът на последния...

Поздрави и Най-важното Здрави да сте! Ама във всяко отношение!

75.   Страшни простотии и глупости. Аз съм почти на 50, занимавам се с програмиране от 1980-та насам. В резюме - ако си смотан, независимо дали си програмист и тракторист - никой не може да ти помогне. На смотаните бих дал съвет - разнообразете заниманията си, излизайте по-често. Шансът да срещнеш подходящия човек ако си седиш вкъщи клони към нула, а за работното място народът е казал - не си пъхай оная работа там където си вадиш хляба.

Гледайки назад мога да се похваля с доста бройки и прекрасни изживявания, а хем не съм нито красив, нито особено богат.

В резюме - не бъдете коне с капаци, разнообразете си живота с хоби и социални изяви и всичко ще си дойде на мястото!

76.   Почти всички програмисти, които имат яки мацки за гаджета са ги привлекли заради парите. Обаче, гаджетата им се пердашат с други мъже и то здравата. Няколко такива гаджета на програмисти съм бодвал в миналото. Всички до една се оплакваха, че не издържат от скука с богатите си гаджета програмисти и всички до една казваха, че програмистите не стават в леглото, че са пълни дървета с меки пишки, а когато понякога го вдигнат, секса с тях бил най-скучното нещо. Само една от тия се омъжи за програмист. Едва ли е спряла да му слага рогата...

77.   Програмитите били скучни да бе да :) Истината е че, повечето хора сте скучни нивото ви на хумор е отчайващо. И май може да се забалявате само ако вкарате алкохол или други субстанции да ви светнат очичките:)

Какви са темите за разговор с повечето от вас?
Мъжете - Тоз коя оправил как искам еди си коя да я мина (нищо че има жена/приятелка)... каква кола искал/има и какви подобрения да направим... ама сега кто и купя еди си кое как ще се отпуши.. или сега от таз нова добавка колко ще ми стане бицепса или как Гошо от фитнеса ми каза една програма с която ще стана релефен и нали... или поминш ли като се напи Пешо как еди си какво хахаха.... или Иван ме светна една далавера сега ще прецакам държавата и ще взема едни пари...

Темите на жените - ох таз рокля откъде да намеря сега пари да си я взема.. ама като я взех се оказа че Гинчето и Пенка я имат и май се прецаках... ох сега как да го сваля онзи дето Петя спа с него и каза че е много добър в леглото или как да съм с ония дето има пари и излгежда като затворник и кара оная скъпата кола дето емблемата и е на шахматно райе.... ох аз съм толкова различна/умна/красива как все смотаняци ми се падат май ще запиша психология да уча... чакай да се включа в безсмилена фейсбук дискусия да споря да ме видят колко съм умна... или да си направя селфи с любима книга да си мислят че чета... или най любимото да се съберем със Мима и Ирина да плюем по Елена и Пенка или да обсъждаме и плюем по мъжете... или кога ще дойде петък да излезем да се напием че ми се живеее бее няма да стана задръстена като ония дето само пред компютъра кибичат...

И така... за съжаление няма как да го осъзнаете но по-голямата част от хората сте много по скучни и задръстени от програмистите. И нивото ви на хумор е трагично и пошло. С повечето хора няма какво да си кажа а не съм програмист :)

78.   Хора, няма значение, че двама от тримата програмисти, дето познавате са ви скучни. Не обиждайте третия, моля :)
Затова обобщенията са вредни.

Аз да друго пиша де. Искам автора да ми обясни какво значи "любител-психолог" ? Какво правят " любител-психолозите" ?

80.   Чудя се, ако пусна тук една тема "Защо журналистките се развеждат? " какво ще стане? Знам какво: форумният разум веднага ще отсъди - "защото са курви". Аз наистина цял живот работя в медии, а първият ми съпруг беше програмист. Срещнахме се, когато аз бях на 28, а той на 32 години. И беше девствен! Това ме озадачи, но така му се е стекъл живота, учил е дълги години, от студент е започнал да работи, имал е други задачи, не му е било до гаджета. В брака ни нямаше секс и донякъде затова се разведохме, но дайте да сме справедливи: впиянченият тракторист да не би в леглото да се отчита по-добре, след като не излиза от кръчмите? От друга страна с бившия ми съпруг имахме силна интелектуална връзка, ние водехме много увлекателни разговори на всякакви теми, изключително много четяхме; всеки "подари" на другия по един език - той покрай мен научи руски, аз покрай него си оправих английския. Що се отнася до колегите му, които опознах, сред тях има и фен на класическата музика, и планинар, и йога, и сухар, и плейбой (той ми беше любимец - страшно весел човек), имаше и пияница, и любител градинар... Ами то в нашата редакция е същото! И алкохолик си имаме, и вегетарианци, и интроверти, и екстроверти, и комплексари, и кадърни писатели, и натегачи, и некадърници, и гениални копелета - всичко! Всеки човек е вселена. Колкото личности има, толкова са лицата им. Моята професия също изисква дисциплина и мислене. Но задължителна е комуникацият с хората - това е огромна част от работата. Така че да си "отворен" е нещо като част от длъжностната ти характеристика, просто работен инструмент. Обаче! Имах един период, в който превеждах книги у дома. Тогава и аз гледах само монитора и се дразнех, когато някой ми се обади по телефона, защото ме разсейваше, а имах срокове. Баща ми - инженер - пък се затваряше по цели седмици сам над чертожната дъска. И създаваше уникални технологии. Няма как да подведем под общ знаменател хората от един бранш. Между другото, познавам и програмист, който се увлича от астрономия и откри нов астероид. Нарече го "Христо Ботев". Като погледнете нощем небето, да знаете, че една звезда носи името на българския поет.

81.   Досега само четях темата, но ще напиша и аз мнение. Имам познат програмист. Честно казано, има доста добро чувство за хумор, а свободното си време запълва с различни дейности извън дома, включващи и други хора. Вълнува се от доста теми и не мисля, че е никак скучен. Познавам го от 15-годишен и тогава беше горе-долу същия като характер, сега като че ли е по-, , узрял''. Не харесва разни кифли, та мисля, че има добри шансове да се задоми с някоя свястна жена.
Та, не мисля, че нещата опират до това какво работиш, а по-скоро до това какви са интересите ти извън работата - дали имаш различни хобита, дали се интересуваш и от други теми. Работя извън тази сфера, но избягвам да говоря много за работата си просто защото не всичките ми приятели, дори и сестра ми не се интересуват от моята сфера и ако започна надълго и нашироко да им обяснявам някакви казуси, съвсем естествено е да се отегчат. И това е съвсем нормално. В реда на нещата е да имаме различни интереси и да се занимаваме с различни неща.

82.   Админи стига сте цензурирали мнения! Казано накратко недопуснатия ми коментар е следния:

Не програмистите са скучни а повечето хора са скучни. За повечето забавлението ви се състой в това да се напиете или наядете после на масата и с някой/я полу-пияна/пияна вкъщи. Общатата култура никаква я няма гледа се само далаверата.

Темите за разговор с мъже - коя искал да мине или е минал (нищо, че в повечето случай има жена/приятелка)/тунинг на коли и хвалене къв шофьор е/ футбол / политика и пиянски истории

Темите с жени - най любимото - хейт относно друга жена с изтъкване говорещата колко е по по от нея, обсъждане на мъже, обсъждане на дрехи и пак пиянски истории понеже е модно да се пие и пуши - иначе за кво живеем нали тъй?

Като цяло никой не чете книги, не се занимава със себеразвитие освен физическо най-вече мъжете с фитнес за да им се лепят жените с пластични интервенции макар те да ги прават за да хванат някой с пари. Затова и програмистите са сухари скучни и т. н. ако си проста жена гледаща само купони дискотеки и ква рокля да си взема много ясно че програмиста е прост сухар и т. н.

83.   Номер 82, а ти лично книги четеш ли? Я кажи честно колко книги прочете тази година? Когато даваш съвети, изхождай от личен опит, а не пиши есета на тема "себеразвитие". Дълбоко ти съчувствам за средата, в която си принуден да живееш! Аз такива разговори в моя приятелски кръг не съм чувала. Не си разбрал и темата. Тук дискутираме това дали професията на програмистите не вреди на техните социални умения и дали от това не страда качеството им на живот. Повечето мнения клонят към това, че, ако човек се лиши от разнообразни интереси и се концентрира само върху работните си задачи, ще изкука рано или късно. Без значение какво работи!

84.   Съдейки по програмистите, с които ми се налага да се возя в асансьора на нашата сграда, основния им проблем е, че не се къпят редовно :))

85.   Номер 83 истината боли нали? Това, че си мислиш. че си в някаква друга среда без да знаеш какво говори жена/мъжа ти като се събере с приятели/познати си е твой проблем. И темата е точно колко са зле програмистите а не как ако си работохолик страда качеството ти на живот. Повечето мнения вървят към това, че програмистите са скучни понеже повечето хора купона е ядене и пиене празни приказки и клюки. Виж най посещаваните сайтове най гледаните предавания и е ясно какво ги вълнува хората. То и най-слушаната музка с текстовете го показва. А който не го вълнува купона и умопомрачителните напивания е сухар. Ако не пиеш и не пушиш си задръстен общо взето. Но темата е за програмистите - понеже не сте им на интелектуалното ниво са ви скучни. Затова и хората в западна европа са ви скучни и сухари и студени и незнаели как да купонясват нали?

86.   Аз съм програмист, но имам по-различни виждания от масовите коментари тук. Като начало ще започна с това, че 90% от колегите, с които съм работил през годините са били супер интелигентни и свестни хора. Пак същият процент нямат никакви проблеми с жените и си имат сериозни приятелки или съпруги. Когато си комуникирам с тях мога да си говоря на всякакви теми. Прави ми впечатление, че тези хора имат много по-шрок поглед над живота отколкото приятелите ми извън тази сфера.

Стигам и до мен самия. Е аз съм от онези 10%, които не са от най-свестните хора. Считам себе си за не особено интелигентен и винаги съм имал проблем с жените. Но пък от както завърших гимназия винаги съм имал приятелка и сумарно не съм бил сам за повече от 3-4 месеца.

Какво съм забелязал аз при комуникацията ми с различни хора - по мое мнение доходът на човек много влиае на вижданията му за живота. Не икам да кажа нищо лошо за хората изкарващи малко пари, но тази липса на доход затваря много възможности пред тях. Отделно забелязвам, че има и някаква злоба или завист, когато говоря с такива хора за неща, които съм правил, а за тях е много трудно да си ги позволят.

Ще дам пример - като съм в компания на IT хора спокойно може да си говорим, за разни пътувания, различни градове и държави, впечатления от тхя, бъдещи екскурзии и пътувания и т. н. Когато съм с приятелите си с нисък доход тези теми изобщо не вървят, дори не им е интересно да слушат или от някаква завист не искат и да чуят. При тях както някой по-горе спомена много повече вървят темите как ще направят еди какво си подобрение по 15 годишната си кола, кой какъв ремонт е направил, какво ще направи и как ще пази, за да удължи живота на колата си, при кой майстор е ходил и други подобни. До преди години и аз се включвах много активно в тези разговори, но от 2 години карам кола от магазина и единственото време, когато виждам сервиз е по веднъж в годината за смяна на масло. Как да са ми интересни техните разговори? За мен много по-интересно е да похарча 500-600 лв. за уикенд в Гърция отколкото с тези пари да купя някакви гъзарски лети джанти за 15 годишно BMW.

Иначе като човек не съм особено социален, трудно намирам тема за разговор с нови и непознати хора (въпреки, че понякога се получава с лекота). Понякога съм нервен, заядлив, не особено приятен събеседник, но явно в такава среда съм израстнал и съм станал такъв човек. Обаче с приятелката си сме много щастливи и в никакъв случай не мога да кажа, че животът ни е скучен. Дори се учудвам на приятели, които никъде не ходят или за цялото лято отидат на море за една седмица и това е всичко. В моя случай, ако приятелката не се размрънка, че иска да останем в София, за да свърши някоя работа през уикенда аз винаги гледам да отидем някъде на екскурзия.

88.   Не мисля, че програмирането прави един човек студен или задръстен.

Мился, че един студен и задръстен човек има по-голяма вероятност да стане програмист.

Повечето програмисти са интровертни още преди да станат програмисти.

89.   От 13 годишен се обучавам за програмист. Целият ми съзнателен живот преминава в тази професия и почти всичките ми познати са програмисти. За жалост, професията дава много, но и много отнема. С наборите ми вече наближаваме 40 годишна възраст, а повечето нямаме семейства или дълготрайни връзки. Да, масово е програмистите в България да са свити хора, с добри доходи, добре облечени, с обноски, с нови коли и живеещи в прилични жилища, но това не помага в личните връзки.

Към автора - пич, за нас няма проблем да си плащаме 100 лева и да вършеем по бардаците. Искрено те съжалявам, че ти не можеш да си позволиш нашия стандарт на живот.

Към "багеристките" от предходните коментари - вие сте измет и то измет на порядъци по-ниско от работещите проститутки, защото работещите момичета с труд си изкарват парите, а вие сте си въобразили, че някой за нещо ви е длъжен. Е, много грешите - никой с нищо не ви е длъжен. След като програмистите са ви криви то по спортните зали е пълно с боксори - хващайте пътя.

90.   Тролване яко, като цяло добре Ви се е получило. Има много попадения. Очевидно от коментарите става ясно, че програмистите в днешно време имат доста артистични умения, като даже не се знае дали имат такива за програмисти.

91.   И аз съм програмист. Трябва да ви кажа, че всеки ден различни красиви жени ми пишат и ме канят на срещи... за да ми предлагат работа. хахаха

92.   Любител-психолог е нещо като "Исках да звуча сериозно, ама нямах желание". Не мога дори да си представя когнитивния дисонанс, в който е изпаднал авторът на тая статия като е осъзнал, че професията "Програмист" не е за него. Изобщо защо се дискутира мнението на човек, който има наблюдения върху 10 човека в сферата? ! Всеобщото мнение на българския народ (който добре знаем, че разбира от всичко) е, че програмистите явно са някаква каста хора, които не се къпят, супер интелигентни са, но хората не ги харесват. Кой и кога направи това изследване? ! Кой и кога посочи статистически данни за хигиената на тия хора в тоя сектор? ! "Познавам двама програмиста, които не се къпят и нямат жени" не е по никой начин адекватно изказване, дори и от любител-психолог и заради такива индивиди страда Психологията като наука.

Относно програмистите - аз съм психолог, приятелят ми е програмист и сме заедно от времето преди да стане такъв. Няма да давам личен пример, защото отново звучи несериозно, но смея да твърдя, че имам сериозни наблюдения върху хората, работещи в тоя сектор. Много често околните бъркат съсредоточаването в една дейност със студенина и отдалеченост, дори незаинтересованост. Човек, който не е подложен на такова психическо напрежение ежедевно, който не работи с ума си, а с ръцете си е трудно да разбере това усещане. За да можеш адекватно да си вършиш работата като програмист е необходимо да имаш доста силно развито логическо мислене, което изисква да си съсредоточен в това, което правиш. Ако вземем тракториста от предните коментари и го попитаме нещо докато обикаля полето с трактор и той не ни чуе, няма да го обявим за студен и необщителен, нали? Защо никой не обявява архитектите за свити хора, защото са съсредоточени в чертането на сгради? ! Човекът е такова същество, че психосоциалното му развитие е довело до крайно осъждане на нещата, които не разбира..

Темата за секса пък, е толкова безумна, че не знам какво да ви кажа. Явно нашия приятел любител-психолог има още да почете по въпроса. Аз не познавам жена която като чуе "Аз съм тракторист" и да пада възнак на място от възбуда. Не познавам и жена която да го прави само заради професията на човека отсреща, като цяло (в смисъл не е лично към трактористите). Ти като човек (мъж или жена, няма значение), или цениш човека до себе си заради това, което е той като личност, или се отдаваш на меркантилност и търсиш материални облаги от него. Това е. Точка. Програмист, лекар, магазинер - няма значенив какъв е партньорът ти - има значение какъв си ти като личност, къде са приоритетите ти.

И последно - хора, моля ви, четете, обогатявайте се с адекватни материали. Един програмист прекарва часове от деня си в четене и усъвършенстване на добитите знания. Един лекар никога не спира да обновява методиките, по които работи. Един психолог (ама не любител) никога не обобщава без да има реално, доказуемо основание за това. Не може някой да се почеше по главата, да се провали в нещо и 100 човека да кажат "Ааа, да да, махни ги тия, те там не се къпят и нямат жени".

93.   На мен пък никога не ми са се отдавали свалките и изобщо отношенията с нежния пол и така рязко напуснах работа и започнах да уча за програмист поне да е пълна картинката :D

94.   Нека недоволните от програмисти жени да изброят професиите, които са еталон за забавни ебачи:

- адвокати
- банкови служители
- шофьори на такси
- счетоводители
- бармани
- сервитьори
- инженери (всякакъв тип, но без областта на софтуера)
- архитекти
- зидари
- шофьори на бусове и камиони
- военни
- полицаи

Да не се окаже, че всяка една професия предизвиква снизхождение и е повод за пренебрежение, но иначе програмистите са им проблема. Един вид защо е излязла на мода тая професия, защо не вдигнат заплатите на военните, защото моят мъж е военен и аз да намажа.

95.   93, туй е зарад майка ти и баща ти ;)
Ако имаш слаби страни - развивай ги. Туй е животът. Тряа да се тренира не само едно нещо. Мозъкът има хиляди функции, развивай всичките.

96.   И мен ме дразни липсата на емоция в програмистите. Ако видиш някой комуникативен и емоционален ще е изключение. Затова жените не си падаме по тях, без значение колко пари изкарват. Като са смотани, даже и парите не могат ди ги спасят.

97.   Аз съм програмистка и съпругът ми също. Двамата сме на 35 г. и представяте ли си имаме две деца момчета на 7 и 5 години.

98.   Аз съм програмист... Ще ви кажа как се лекуват проблемите, след дълги години стигнах до извода че им е малко бялото... Те тез пари не са спестяване...

99.   Няма проблем ако е програмист, ама ако е програмист и ползва Линукс вече е страшно, такива хора предпочитат да пишат команди в конзолата вместо да си говорят с момичета.

100.   Има и изключения, но по принцип колкото по-добър програмист е толкова по-зле е в общуването.

101.   Аз ще се изкажа по темата като ДЕТЕ на програмист. Ами, първо, никога не съм чувствал баща си като баща. Винаги е бил сръдлив, нацупен денонощно, на нищо не ме е учил, остави майка ми, докато бях още в начален курс. Такъв човек - да го гледаш как работи. Свърши ли работата, приключи ли работният ден, проектът и т. н. - бягай далеч. За работа - перфектно. За НИЩО друго. Казвам го и като човек с досег до неговото обкръжение, включотелно и моят кръстник - до един задръстени от собствения си светоглед, няма нищо друго освен това, което те казват, сексът - нула, ако има - ще е движение, пропито от ярост. Майка ми винаги се е тормозела от това, в годините беше започнал и да я мачка съвсем целенасочено. За жена като нея - проста селска девойка с трудно детство, пропито от глупавите предразсъдъци на комунизма - става, с такава шансове имат, най-вече защото са душевни тирани и им е в червата да мачкат. В действителност са много несигурни и от това идва и фактът, че са злобни, ако опиташ да им кажеш нещо, като например основателно недоброто си мнение за тях - започват да съскат и да не приемат. Децата на програмистите стават същите емоционални инвалиди като родителите си - без самочувствие и изпълнени с ненавист. Ако видите по улицата дете със забит в земята поглед (заради смазаното самочувствие), прегърбено ( заради прегърбената поза на родителите си и съответно състоянието в душата си), ниски (пак заради същото), леко покашлящи (заради непрекъснатото текучество на алкохол, забранени субстанции и алкохол в телата на родителите си), да знаете - това е дете на програмист.

102.   Ами да ви кажа не само програмистите са 'стиснати'. Не опира до професия, а до човек. Излизала съм с няколко мъже, които взимат много пари (не са програмисти) и са яко стиснати, затова смятам, че професията не е фактор. А докато само обсъждате дали взима 2, 5 или 20 бона свестен мъж няма да си намерите! Даже и да ви ги дава всичките - се тая ако я няма тръпката, страстта и уважението.

103.   Много ми е любопитно, ако ситуацията на трудовия пазар беше по-различна и средната програмистка заплата беше 800лв., а стредната адвокатска(примерно) заплата беше 5000лв., дали нямаше програмистите да са вървежни, а адвокатите да са сдуханяци, които по цял ден стоят в кантората като мишки, ровят се в закони и миришат на пот.
Злобата ни докара народеца до това положение, в което сме в момента.
Автора на темата като любител психолог поне ще може да се наслади на 100 проекции в главите на 100 човека, всеки от които познава по 1 програмист. Е аз познавам 10-ки. И като всяка друга група от хора и там има всякакви. Единствената причина порадо която точно те се дискутират са парите. Ми изкарайте и вие пари бе хора. Живеем в 21 век - хората забогатяват от какво ли не. Но ще ви кажа от какво не се изкарват пари - от висене по форумите и плюене на хора които изкарват повече от вас.
101 успя да заключи че баща му е гаден, защото е програмист. Сякаш тоя човек ако беше записал педагогика сега щеше да е най-големия пич. Не, брат ми, баща ти е гаден, защото е гаден, не защото коди.
102 уцели в десятката: Какъвто и да е мъжа, каквото и да работи, не можете да очаквате да ви обича и да харчи за вас, ако преди да сте го погледнали за първи път в очите, сте го погледнали в портфейла. Ние мъжете не сме толкова глупави, колкото пише в "Космополитън" - усещаме ги тия неща.

104.   Вие сте пълни идитои !!!!
Аз съм програмист но вие сте пълни идиоти !!!!

105.   И аз така моя зимаше 7 бона и за 3 години 5 пъти секс прайхме и нямаше телефони и ексурзий, много стиснат беше само секс с компутера праише
-Бивша на пуграмист

106.   Всички негативни последствия на кариерата като програмист се лекуват с употребата на ЛСД от време на време :)

51-100 от 201