Споделена история от Секс и интимност

Тест за венерически болести преди започване на връзка
Здравейте,

Искам да разбера дали хората си правят тестове за полово предавани болести преди да започнат интимна връзка.
Аз съм мъж на 28 години и преди съм имал предимно полови контакти с момичета без да използвам презерватив. Бил съм интимен с около 30 представителки на нежния пол от различни страни и те почти никога не са имали против да не използваме ( просто не понасям презервативите и не ми се прави стерилен секс както на повечето мъже и жени).
Никога не съм искал секс само за 1 път но се е случвало. Веднъж преди няколко години получих сериозен обрив ( за щастие нищо сериозно) и оттогава се замислих много. Как да бъда сигурен в жените като така лесно се съгласяват за секс без кондом?
Преди няколко месеца правих секс ( без презерватив с нормално момиче с което излизах ) и на следващия ден я разпитах за скорошните й интимни контакти и я помолих да си направим тестове за да сме сигурни един в друг. Тя ми се обиди явно и отряза контакти с мен. Повдигал съм и преди темата на различни момичета относно здравето и винаги са ме уверявали че са ок или пък се обиждат.
Сравнително скоро съм дарявал сперма и знам че съм чист, но изобщо не съм сигурен в жените. Пак ще се тествам в близките месеци, но така ли ще я карам...
Надявам се на някакви мнения

Коментари

1.   И аз ще следя темата. Жена съм, на 27 г. и не знам защо обществото ни се обижда от тези въпроси

2.   Тази за да се "обиди", не и е чиста работата. Явно е гузна и се е уплашила да не я разкриеш или че подозираш нещо, което е истина. И за да излезе чиста от ситуацията, се "обижда", вменявайки ти вина на теб. Аз не виждам нищо обидно. И човек, който няма какво да крие, не би трябвало да се обижда.

3.   Това с обиждането не го разбирам, честно - какво по-хубаво от това да си сигурен, че си здрав и няма да заразиш някой друг?

4.   Да много е интересно, но как да стане преди да си правил секс с някой, да го накараш да си направите тестове. На жената направо ще й мине мерака :) Ама като се има в предвид че от целувка може да се хване херпес, дори и сифилис... Явно всички рискуваме. Но като знам младите жени днес колко са безсрамни и колко безразборни сексуални контакти имат направо си е руска рулетка :) Успех на автора.
М42

5.   Само с девствени батко :) Там е сигурно, почти на 99 процента.

6.   Ти си луд. Със същшя успех можеш да играеш руска рулетка с пет патрона в барабана. Цяло чудо е, че още не си се сдобил със СПИН, хепатит или гонорея. Впрочем в момента има нов щам, който не се влияе от нито един познат антибиотик.

И 4, да хванеш някоя такава тадост от целувка е много по-малко вероятно.

Дядо Торбалан

7.   Аз бих искала такъв тест преди да имам контакт с човека. Ако ме изгледа странно, значи няма смисъл да се занимавам с него.

8.   И аз бих се замислила, който се навива лесно на без с теб го прави и с други. Аз ползвах презервативи, а когато връзката стане сериозна си правех тестове за всичко занасях ги на партньора и му казвах, че при мен всичко е ок и бих искала и той да направи изследвания, за да продължим връзката си без гумичка.

Аз не бих се навила с някого с когото съм се видяла няколко пъти да го направя без! А би ми се видяло абсурдно някой преди първия път да ми заяви, че иска да види изследване или да ходим да правим.

9.   Обади се на тая дето те е отрязала и ѝ кажи, че са ти открили СПИН. Колкото и да е сигурна, че блъфираш, ще я яде съмнението. Проучи къде се прави изследване за повече убедителност, дръж се неспокойно и направо може да я обвиниш, че от нея си го хванал. Да се стресне малко и да не се прави на умна друг път.

10.   4, ти като във вица:
Мъж пита лекаря:
-Д-ре мога ли да хвана СПИН от ръждив пирон?
-Абе, можеш. Ама има и по приятни начини.
До Автора
Авторе и аз съм се чудила как да изискам изследвания от партньор. Още повече, че при мъжете, знам че взимането на секрет е малко болезнено. Но в една лекция по имунология, преподавателят ни ни каза, че в нашия град регистрираните с хив са най-голям брой и това много ме стресира. Освен това, ти правейки секс без презерватив с един човек, все едно го правиш и с всичките му предишни партньори. Човекът може да е носител на нещо още от гимназията и да не знае, ако не си е правил микробиология на секрета.
В крайна сметка разбрах, че няма начин да накарам мъж да отиде на изследвания преди да правим секс. Съответно правих секс само с презерватив. Когато партньорът ми започна да недоволства спокойно му обясних, че и аз искам да го правим без презерватив, но трябва да сме сигурни един в друг и отидохме и за 2 часа вече имахме резултатите. Оказа се, че не е кой знае какво, но само той се нави да ми осигури това спокойствие и удоволствие.
Та прави секс с презерватив, докато отношенията ви станат достатъчно сериозни за да поискаш изследване.

11.   Аз съм жена и ще съм много щастлива, ако партньора ми е здрав и какво по-добро решение от това да се изследваме. В крайна сметка при жените венерическите болести личат, а при мъжете повечето не.

12.   За жена е много по-лесно да иска тест. При мъжете нещата често са на косъм ще стане ли или няма да стане. Ако тръгне и претенции за тестове да има, все едно да пропусне "сеанса" и партньорката. Общо взето винаги е руска рулетка. Затова хората са измислили морала - защитна система за обществото. Не че е пълна гаранция, но има ефект.