Споделена история от Секс и интимност

Кое е по-добре?
Здравейте,

Смятам, че това е добро място, където да намеря мнения по мой належащ казус.

Накратко. На 26 години съм, мъж.

На 19 годишна възраст отидох да уча в Англия, завърших с отличие през 2017 година. По време на образованието си срещнах момиче българка, с което живеех в Лондон, но след много драма и премеждия, след цели 4 години се разделихме. Това обърка ситуацията у мен и не мога да взема решение за бъдещето си.

Въпреки отличния ми успех, контактите с много хора там, аз някак се изгубих. Малко преди да се разделим започнах много прилична работа с висока заплата. Но не бях щастлив. Всеки ден дъжд, мрак, приятелите от университета се преместиха. С приятелката ми бяхем скъсали. Аз бях много зле психически. А за капак и моя позната в Лондон почина внезапно от сърдечен удар на 26 години.

Не издържах. Събрах всичко, напуснах работата си само след няколко месеца и се прибрах в България. Слънце, подкрепа, приятели, обич, безгрижие, слънце, природа, и пак слънце. Преродих се.

Но професионално... трябваше да мисля за реализация. Никой не ме притискаше. Освен вътрешното ми амбициозно аз. Та аз съм учил в чужбина, отличие, 2 специалности... и то в Англия... И накрая седя в България без работа?

Пуснах много кандидатури и получавам или нелепи оферти за работа около 1000- 1500 лева или откази.

В същото време в Англия ми предлагат да ми увеличат заплатата, да започна работа... но това ме плаши и побърква. Ще се върна там, бившата ми сигурно вече е с друг- нямам идея (не съм се ровил като луд в профилтие й), приятели там нямам, хората са ми странни... Но имам професионално удовлетворение и наистина много висока заплата.

В същото време в България са интересите ми, фен съм на театър, танци и приятели много. И най-вече - слънце.

Кое да избера? Много ви благодаря. Ще дам подробности, ако някой го вълнува.

Объркан

Коментари

1.   Аз за това не искам да живея в Лондон, много ми е мрачно и сдухващо, повече от седмица не мога да изкарам там, а пък голяма част от приятелите ми са там, но ходя да ги виждам от време на време или те си идват в България. Сега.. зависи какво работиш, но там живота е и много по-скъп от колкото в България, единствените ми приятели, които са добре в Лондон взимат по 10 000 и повече паунда, другите, които изкарват по 3-4 основната част им отива за наем на що годе нормален апартамен и да водят приличен начин на живот, в Лондон е скъпо и трябва да взимаш много пари за да живееш добре и да можеш да спестяваш! Имам близки и в други градове в Англия, които изкарват по 2-3 хиляди паунда и почти всичко си спестяват, защото не плащат наем и там е по-евтино, ресторанти, магазини, всичко... но мен този живот не ме устройва като за млад човек, наистина най-големия ми проблем е климата, не съм зиморничава, но не ми е приятно там, депресирам се... за това избрах България, тук съм доста по-щастлива, а теб те разбирам напълно, особено като си се разделил с приятелката ти и познатата ти е починала, това е страшен шок, трябва да си починеш от Лондон, а и си млад, имаш време, може да поживееш малко в София и след 1-2 години да отидеш пак там или в друга държава, живот и здраве! Просто много ти се е събрало психически, а и там нямаш близки, сам си, ще се сдухаш много, остани си за сега тук, до като се съвземеш! Успех! И не се отчайвай, живота е пред теб :)