Споделена история от Секс и интимност

Колко бързо ви омръзва?
Здравейте,
интересно ми е при двойки, които имат сериозни отношения с редовен и хубав секс колко бързо губите интерес към партньора си сексуално? Може би това е по - характерно за мъжете отколкото за жените или не е така? И ако наистина сте доволни от секса с партньора си възможно ли е просто да спре да ви възбужда с времето?

Коментари

1.   И аз се интересувам.. Ясно е, че трябва да има
разнообразие, но и то свършва все някога

2.   Имаме връзка от година и три месеца, това ми е най-дългата връзка. Не съм си представял, че може да ми се случи, но някъде от два месеца насам нещо усещам как започна да ми омръзва. Дори ми е ясно, че ако нещо ми падне ще го направя с нея без да се замисля. Нямам абсолютно никакво обяснение защо стана така изведнъж при положение, че връзката ни е безпроблемна. Не съм изневерявал никога досега иначе. Бил съм с 6 момичета преди нея, въпреки че тя е най-добрата в леглото от всички, понякога се сещам и за другите. Не знам как мислят жените, но ние мъжете сме гадни май. А тя изглежда толкова лудо влюбена в мен, доказвала го е неведнъж. Аз май осъзнах чак сега на 25 години, че не съм човек за дълга сериозна връзка, а просто искам някакви сексуални закачки с различни момичета. Поне на този етап от живота ми. Но по-добре да си призная откровено и да се разделим, отколкото да направя някаква глупост и да я съсипя, защото не го заслужава изобщо. Но не искам да го сторя без да съм предварително сексуално подсигурен, а за да стана така пък трябва да и изневеря. Сега ми омръзна с нея, но ако стана дори месец без секс, няма да ми се отрази изобщо добре. Сложна ситуация.

3.   Повече от 20 години не съм загубил интерес, не съм бил с друга жена откакто сме женени. Интересът намалява с годините, както и изобщо либидото. Но ако двойката се старае, интересът може да се подържа. Трябва да се установи, докъде може да се простира разнообразието и да се внимава да не се пренасити и изчерпи твърде бързо. Говорете, обсъждайте, експериментирайте. Освен това връзката трябва да търпи развитие.

Дядо Торбалан

4.   40 год.

5.   Много интересна тема и за мен. Аз съм на 30 години и най дългата ми връзка е била 2 години, като секса с с конкретното момиче ми омръзна още на 4 месец. Не ме привличаше достатъчно физически, дълго време правих секс като си представях други... Мъчение. Не знам как да се справя с това. В момента гледам да не завързвам сериозни отношения да не страда някоя качествена жена.

6.   Еми пичове. Правете секс по рядко.Ако ядеш всеки ден шоколад нормално да ти писне. Не изневярйте а помнете партньорите какви добри неща са правили за вас и колко си ви обичат и са си ваши

7.   Аз съм на 31г. с десет годишна връзка, при нас нещата са на етапи има моменти, когато правим съвсем обикновен секс а има моменти в който изгаряме от страст. Не мога да кажа, че мъжа до мен ми е омръзнал някога, поне за сега. За да не си омръзвате трябва да се полага усилия и от двамата, не може при най малкото свикване с партньора да бягаш да търсиш друг. Иска се обсъждане и експериментиране както вече го каза Дядо Торбалан.

8.   На мен за 4 години и няколко месеца не ми е омръзнало никак. Но пък ние не живеем заедно и не правим всеки ден секс. Наистина омръзва бързо, ако е всеки ден. Пък така като няма къде, дори повече тръпка има, зимата се е случвало един път седмично понякога да имаме нормално място и атмосфера за секс. Тогава е най-силно желанието. Лятото, разбира се е по често. НО ако живеехме заедно и правихме по няколко пъти на ден, може би за няма и една година щяхме да сме си писнали.
Иначе винаги съм се заглеждал и по други жени, с всичките ми приятелки съм бил така, колкото и красиви да са били и колкото и да съм ги обичал. Инстинктивно си се заглеждам като срещна хубаво момиче, понякога даже не се усещам, то май всички мъже сме така.

9.   Моите съвети:
Ако ви омръзне - разнообразете, ако след това пак не става - говорете, ако вече и след това не може, значи може би не сте съвместими, но най-важното ДАЙТЕ СИ ВРЕМЕ и не си изневерявайте, накрая ще се разбере ще сте заедно или не, т. е. дали ще спите само с този човек или не.

10.   С него сме близо 3 години. И на двамата не ни е омръзнало. Аз имам моменти, в които просто не ми се прави, заради разни проблеми и мисли в главата ми или недоспиване, но той винаги ме възбужда и казва, че и от моя страна е така. Смятам, че тайната е в експеримента и разнообразието.

11.   н3
Дядо Торбалане... дефинирай ( това връзката трябва да търпи развитие ) какви примери можеш да дадеш за развитията моля?

12.   н10

не може дефинира, просто искаше да си придаде важност

13.   Секс правя от 35 години насам. От 20 съм женен. Сега съм на 51. Още не ми е омръзнал секса. Даже ми харесва повече и повече.
Омръзвало ми е само с определена партньорка. Иначе казано ако жената е "дърво" т.е. не проявява никаква инициатива и не прави определени неща , които искам.

14.   Нито бившата ми с която съм бил 4 години, нито настоящата с която съм 9 месеца са ми омръзвали. Няма нищо по-хубаво от това да правиш секс и след това да целунеш и прегърнеш човекът когото обичаш. Аз съм момче на 28 години.

Силно се надявам и да съм попаднал и сега на такова момиче. Не ме кефи секс без чувства, секс без връзка и съм адски ревнив разбира се.

Няма как да ми омръзне. С бившата ми се събирахме всеки път със секс и всеки път се влюбвах на ново и на ново в нея сякаш е някоя различна, това което вие искате да изпитате с другите, аз можех и мога да си го изпитвам само с една и ми е много хубаво така.

15.   С две ръце се съгласявам с №6.
Във връзка съм от 8 месеца (далеч не най-дългата до този момент). В сексуално отношение изживявам такива неща, каквито до този момент не съм. Ама изобщо. Страстта е голяма, всъщност сега с развитието на връзката мисля, че е дори по-голяма, тъй като вече се познаваме много по-добре и знаем какво на кого му харесва. Не липсва и разнообразието, но и ние обсъждаме секса. Говорим си до къде бихме стигнали, какво бихме направили и съответно какво не и от какво би ни станало неприятно. В крайна сметка тук също ключът е комуникацията. Трябва както всичко останало да се обсъжда и това. Друг начин няма.

16.   Ако двама души го карат само на гаджелък, краят е неизбежен. Първоначалната дива страст трае около три месеца, след това телата спират да се привличат единствено от факта, че са заедно. Ако връзката продължава без развитие, привличането съвсем изчезва и накрая двамата се чудят, какво изобщо са виждали в другия. Какво е развитие на връзката? Най-логичното развити на връзката е създаването на семейство и деца. Замислете се, колко двойки познавате, които са заедно от 20 години и нямат деца? Създаването на поколение е инстинкт, който е тласкал човека още преди да слезе от дърветата. Разбира се, децата порастват, което също ги прави етап от връзката. Хорятя, които остават заедно и след това и са щастливи, се научават да правят неща заедно. Да пътешестват, да ходят на театър, да играят бридж и какво ли още не. Ако връзката цикли на ниво boyfriend-girlfriend, пиши я бегала.

Разбира се, има двойки, при които развитието може да има и друго измерение. Общи бизнес отношения са много стабилен фактор, поне докато бизнесът върви добре. Артистичните натури също могат да подържт отношения, базирайки ги на духовно израстване заедно.

Дядо Торбалан

17.   До номер 11, "развитието" на дядо Торбалан се изразява в прехода от вагинална през орална към анална "либоф". Сексуална еволюция, казано по научному.:D

18.   От 17.
Ти хубаво обясняваш, дядо Торбалане, но темата е за омръзването на секса, а не как се прави стабилна връзка. Предишният ми коментар беше саркастичен, надявам се не си се засегнал.

19.   Универсална диагноза няма! Ако спреш да бъдеш влюбен в партньора си (търсиш само секс-емоции от порно филми), ако неговото присъствие не буди в теб положителна емоция (дребнав си и не си толерантен) и на по-късен етап, ако нямате общи планове (разделена семейна каса), ако не живеете живота си заедно с всички хубави и лоши моменти (ходиш сам на почивка, запиваш до сутринта с приятели) , ако се откажете от партньора си заради лоша-ши емоции (когато нямаш положителна духовна връзка, то намразваш и тялото, секса и всичко), то края на връзката е предначертан...!!!- М52 който живее своя живот със съпругата си от 23 години.

20.   Номер 17/18, не съм се обидил ни най-малко. Е, аз съм отговорил по темата под коментар 3. После поясних с коментар 16, но стабилната връзка и добрият секс са тясно свързани.

Впрочем в коментар 17, ти си казал много вярно нещо. А именно, че интересът към секса в дългосрочната връзка, се подържа с разнообразие и градация.

Дядо Торбалан

21.   Бих искала да ми омръзне, но от почти 2г мъж не ме е докосвал...

22.   н21
Защо така? не излизаш ли някъде из заведения с приятелки или на море или....? !! не ми казвай че не си хубава или че си пълна или разни глупости, все ще си намираш своя влак някъде, просто смени си обстановката в която се движиш и копанята или града, ако си седиш сама без да действаш и 10 год няма кой да те докосне.
ДЕЙСТВАЙ СМЕЛО.

23.   (21) Да се чудиш и маеш защо тия от Митоо реват до бога, че някой ги е пипнал по коляното и то преди кусур години ;)

24.   На нас не ни омръзва, защото правим секс по-рядко, но качествено. Заедно сме от 22 години.

25.   с различните ми партньори е било различно. с някои ми е омръзвало след месеци, даже и по-рано, други с години не са ми омръзвали. според мен всичко е в главата. забелязала съм, че колкото по-наситена с емоции, страст, дори ревност и други подобни бурни емоции е била една връзка, толкова по-дълго ме е вълнувал сексът с даден човек. монотонните и скучни отношения са ме довеждали до по-бързо сексуално изстиване. също така съм забелязала, че добрата техника и това дали един мъж е добър любовник също нямат такова значение. водещо ми е било усещането за човека по време на секс. ще дам пример - имах един любовник, който ме довеждаше до множество оргазми всяка вечер, но го усещах точно като състезание на егото му... и това по-скоро ме отблъсна. сегашният ми любовник няма тези технически умения, но го усещам толкова пълноценно и толкова мой, че вече 3 години не само не ми е омръзнал, но и го желая все по-силно...

Н.