Споделена история от Секс и интимност

Страх ме е постоянно,че съм бременна!
Здравейте!
На кратко ще Ви споделя за моята тема.
Да започна с това, че съм на 19г.
Постоянно ме е страх, че съм бременна. Моят приятел ми е обещал, че ще ме пази и по негови думи ме пази, но мен постоянно ме връхлитат мисли, които не мога да ги спра по никакъв начин, чесно казано страх ме е много, че ще стане беля, стресирам се изключително много, мисля само за това и не мога да се успокоя!
Винаги когато го правим той спира, когато усети, че му става прекалено хубаво и си го изкарва-продължава с ръка!
Последният път го правихме и след 8 дни ми дойде, правихме го с презерватив, той по-същия начин спря, около 1 мин. довърши с ръка и свърши, каза ми, че е проверил презерватива, няма скъсано, 2 път пак бяхме с презерватив, но не успя да свърши и поради моите известни притеснения, решихме да приключим!
Дойде ми след 8 дена, но аз пак бях неспокойна, да не би да карам цветна бременност и т. н.
Крайно неприятно ми е, не искам да мисля за това и да се депресирам, но не мога да спра!
Та така направих си тест изчаках точно 5 мин и теста беше отрицателен с 1 чертичка!
Но аз съм се депресирала толкова много, че не мога да спра да мисля, притеснявам се постоянно! Чета разни статии в интернет за цветната бременност, цикълът ми върви около 5-6дни, но този път първите 2 дни ми идваше много, но мога да го нарека точно 2 ден, но към 4 ден намаля, идва ми, но цапа само кафеникаво такова, предните 3 дена с беше обилна кръв като менструална, моля дамите по компетентни да споделят и нека имам ясна представа за тази цветна бременност. Нормално ли е всичко, има ли нещо за притеснения?
Приятелят ми твърди, че всичко това сама си го правя, сама си внушавам глупости и се притеснявам напразно, той ми казва, че е убеден на 200%, че няма нищо такова и знае какво прави! Но аз пак и пак не мога да се спра.
Моля изразете вашето мнение и ми помогнете поне малко да се успокоя!
Благодаря, предварително!

Коментари

1.   Щом толкова те е страх, започни да взимаш противозачатъчни. Друго решение не виждам.

2.   Използвайте кондоми и тва е... Егати драмата. Малка си още за секс без презерватив, безотговорно е. Само да знаеш, че не е нужно да свършва в теб, за да забременееш.
Говори с майака си, да ти обясни как стоят нещата. Виждам че нищо не знаеш. Притесненията са ти напълно, основателни...
Лек ден.

3.   "Прекъснатият полов акт е ненадежден. Използвайте надеждни контрацептиви" - това като от рекламата на Дюрекс ;)
Сега сериозно, аз бях в същата ситуация като теб. Приятеля ми е много отговорен и още от първия ни секс заедно ми каза, че ще ме пази и знае, как да не свършва в мен.
Правихме го 2-3 пъти без презерватив (а аз исках всеки път да е със) и той наистина си свършваше извън мен, когато стигне връхната точка.. Притеснението ми дойде, когато след тези пъти, цикълът ми закъсняваше с повече от 5 дни. Дори веднъж мислех да пия хапче за спешна контрацепция, защото си бях помислила че преди да го извади, може с пред екулационната течност да е станало нещо...
Бях чувала за овулацията и реших да се запозная по-обстойно с нея.. Та оказа се, при този случай с хапчето, което не изпих (защото хей, това не е шега работа, това са хормони!) че актът сме го направили 2-3 дни след овулация а яйцеклетката е "годна" за оплождане само 24ч. И така. Размина ми се бременността. Цикълът си ми дойде ( а той си е нередовен по принцип).
Има достатъчно мобилни приложения през които може да си следиш цикъла и овулацията, съветвам те да си инсталираш няколко. Аз съм със "Моят календар" и "Lady timer".
Казах на приятеля ми след тази случка, че той не може да се постави на мое място и да изпита притеснението, когато се случи да ми закъснее и от тогава на сетне, ще го правим само с гума! (поне докато не решим че искаме бебе). Той никога не ме е насилвал да го правим без, но е факт че е мааалко по-хубаво.
Сега поне, когато ми закъснее, не се хвърлям моментално за варианта "Олеле, бременна сън!", а просто изчаквам няколко дни и всичко си идва по местата. Ааа забравих да спомена че никога не съм пила противозачатъчни, (то и преди 4 години започнах полов живот точно със сегашния ми приятел, на 27 съм, но това е друга тема :) ) само на презервативи караме.
Та след романа който написах, наистина няма смисъл да се тревожиш. Само кажи на твоя човек, че му имаш доверие, но докато не решите да имате дете настояваш да правите секс с презерватив и че не искаш всеки месец да се подлагаш на толкова голям стрес.... и че не може да влезе в твоите обувки... Ако е човекът за теб няма да те притиска и ще се съгласи на условието. Ако не иска... сама си прави изводите...
А ако все пак ти се наложи да правиш секс без гума, гледай поне да не си в олувалция.

4.   Започни да пиеш противозачатъчни.Те са най-сигурният начин за предпазване и за лично спокойствие.
Страничните им ефекти обаче не са за подценяване,така че не се пристрастявай!
1во-това няма да е истински цикъл,
2ро-гълташ хормони на убийство всеки месец
И тялото ти се шашка.
Ако ги пиеш с години след време ще искаш деца ама няма...
И не на последно място-от тях се дебелее.
Но който иска да се забавлява от малък-ще трябва да си понесе последствията и страховете.

5.   Номер 4 говори абсолютни, пълни глупости. Нито едно от "твърденията" не е вярно. Посети гинеколог и кажи, че желаеш такъв вид контрацепция, той ще ти изпише най-добрите за твоето тяло (след изследвания).

6.   Авторката:Номер 3 Искрено ти благодаря за отделеното време и за подробния коментар!
Имам го свален календара за менструация и овулация, правихме го около 5/6 дена след овулация и ми дойде 1 ден по-рано след още 7 дена.
Просто съм такава за най-малкото се захващам и притеснявам..
Дори теста го направих по време на менструация.
Но си нямам на понятие за цветната бременност и за това се притеснявах, тогава той не свърши в мен, беше с презерватив изкара си половия член и след около 1 мин свърши.
Номер 4: Благодаря за коментара, но в крайна сметка по никакъв начин не ми беше полезен, написаните неща наподобяват на противоречие!
Номер 5: Благодаря! Не харесвам противозачатъчните и искам колкото мога да ги избягвам, те абсолютно и категорично вредят!
Един път пих Ескапел, нямаше нужда, но за да бъда спокойна, тотално всичко ми обърка след 2/3 месеца започнах да кървя дни преди овулация и по време!

7.   Отивай да ти изпишат противозачатъчни. Е, с тях плюс презерватив просто няма и 0, 00001% шанс да забременееш.

8.   Авторката: Номер 2
Може ли да ми обясниш как мога да забременея без да е свършил в мен?
В темата съм записала, че сме използвали презерватив!!

9.   Номер 2 най вероятно има в предвид слузта която мъжът пуска преди да свърши.. тази слуз също съдържа от части сперма, но в малки количества, но като се ползва презерватив няма опасност от това.. закъсненията ти си ги обяснявам от факта, че много се стресираш и може би и студеното времето на вън също ти влияе.

10.   Н2. Моя грешка. Останах с впечатление, че сте го правили и без, понеже приятелят ти не свършвал... Иначе съвета ми си остава същият! Айде лек ден.

11.   Спри със секса и ще си ок. Даваш ли си сметка какво причиняваш на партньора си?

12.   Прекъсването на половият акт не гарантира твоята безопасност. Най - безопасният начин да се предпазиш от бременност и от болести е с презарватив. Той ти дава 99% сигурност и за сега от всичо което е измислено той е най - сигурното средство за предпазване от бременност. Когато приятелят ти е с него може спокойно да свърши докато е още в теб. Презарватива ще те предпази не е нужно да се притесняваш и да разваляш удоволствието и на двама ви като го караш да мисли кога да свърши вместо да се отпусне и да се наслади на секса. След това просто за да се чувствате и двама спокойни той трябва да го провери дали не се е скъсал. Това се прави лесно просто като го напълни с вода. Вероятноста да се е скъсал е минимална. Ако все пак някога ти се случи което не ми се вярва, правилната реакция е да отидеш до аптеката в рамките на първите 48 часа да им обясниш за проблема си и ще ти препоръчат най доброто хапче което може да бъде известното Ескапел или друго. След като го изпиеш тогава можеш да бъдеш спокойна и не се паникьосвай че цикъла после ще ти закъснее. Той ще ти закъснее това е страничен ефект от хапчето, тъй като то е бъкано с различни хормони. После отново цикала ще ти се нормализира и всичко ще е наред. Така че спри да се притесняваш наслаждавай се на секса и просто използвай презарвативи и всичко ще е наред.

Към всички. Прочетох доста глупости в коментарите затова няколко основни неща за безопасният секс.
1. Прекъсването на половият акт не те предпазва от бременност. По време на половият акт мъжкият полов орган отделя предсеменна течност. Това е течността коя овлажнява неговият полов орган и тя също съдържа количество сперматозоиди. Поради тази причина има вероятност от забременяване. Процента е малък, доказано е все пак че има такива случай затова винаги трябва да се изолзват предпазни средства.

2. Най - безопасното средство за предпазване е презарватива. Той ти дава 99% сигурност. Освен от бременност предпазват и от болести които се пренасят по полов път.

3. Друг начин за предпазване са така наречените противозачатъчни. Те предпазват до 84%. Най - често се използват от хора които нямат възможност да използват презарвативи поради здравословни причини, като например при различни видове алергии.

4. Противозачатъчните НЕ предпазват от болести които се пренасят по полов път.

5. Ако вземете решение да използвате противозачатъчни със своя партьор е най - подходящо той да ви бъде постоянен такъв и двамата да сте си направили предварително тастове против болести предавани по полов път за да не се заразявате взаимно.

6. Противозачатъчните се пият по определена схема направена лично от вашият лекар. Нарушаването на тази схема нарушава тяхната ефективност и съответно те спират да действат.

7. Много лекари препоръчват да НЕ се използват противозачатъчни заради страничните ефекти. Страничните ефекти при всяка една жена са различни. Най - често сещаните са: гадене, повръщане, главоболие, нередовен цекъл. Освен това е доказано че с времето организма свиква с тях и това намалява тяхното действие. Поради тази причана лекарите изписват противозачатъчни само тогава когато е наложително като например при хора които нямат възможност да използват презарвативи поради различни алергии.

8. Дългото използване на противозачатъчно заради голямото количество на хормони които съдържат съсипват черният дроб. Освен това в бъще може до доведе до проблеми ако поискаш да забренееш.

9. Най - опасният период в който можеш да забременееш е по време на твоя цикъл и по време на твоята овулация. Най - голямата вероятност това да се случи е ако не използваш предпазни средства.

Ж 21 г.

13.   Отказвай да се пукаш без презерватив и готово. Има и хапчета.
За какво трябва да си причиняваш стрес и да се разболяваш евентуално. Живей си спокойно..
Така можеш да си причиниш разни разстройства и дори да те хване страх за постоянно. Като ти дойде времето да имаш деца, да се откажеш от страх.
Не е майтап работа. Избягвай продължителен страх от едно и също нещо. Или роди сега или напрей така, че да не се страхуваш.

14.   9. Най - опасният период в който можеш да забременееш е по време на твоя цикъл и по време на твоята овулация. Най - голямата вероятност това да се случи е ако не използваш предпазни средства.

Как по-точно ще забременне по време на цикъл? Единственият вариант е да има овулация няколко дни след това, което много рядко може да се случи.

15.   Ще ти дам прост съвет - намери си друг приятел, с който няма да се притесняваш да не забременееш. В смисъл, че ще си готова да родиш дете от него. Явно със сегашния искаш да се чукаш, но умираш от мисълта да не се наложи да живеете цял живот. Това ти е проблемът.

16.   Не знам дали четете внимателно, но авторката прави секс с презерватив и все пак кара момчето да го вади когато наближи края.
А накрая като й дойде цикълът се филмира, че може да има цветна бременност... и това ако не е параноя, здраве му кажи.

Щом ползваш презервативи всичко е наред. Проверявай го след това дали не е скъсан и така. Наслаждавай се на живота и не си докарвай нервни кризи. :)