Споделена история от Секс и интимност

Тя непрекъснато ми обяснява, че не иска да се обвърже
В началото на годината се запознах със страхотна жена. Започнахме да се виждаме, беше ни приятно. Станахме интимни. Аз се влюбих, постепенно осъзнах, че имам по-сериозни намерения към този човек. А тя непрекъснато ми обяснява, че не иска да се обвърже, че не може да промени начина си на живот, че не смята, че аз съм Човекът и не иска да ме подвежда.

В същото време и е много приятно с мен, определено не е безразлична към мен, личи си, но има сериозни задръжки и поставя бариери помежду ни, няма доверие на никого и не иска да се обвърже. Аз не искам непременно да станем семейство, не знам какво ще се случи, все пак имаме връзка едва от 5 месеца, интимни сме от 4, много е рано, но за мен е ужасно изтощително да ми повтаря непрекъснато, че не си представя бъдещето с мен и същевременно да продължава да общува с мен.

А има моменти и изказвания, които определено издават нейното колебание, обърканост, страх, но издават и мисли, че все пак си е представя бъдеще с мен и това не и е чуждо. И твърди, че правим любов, а не секс, и се чудя как може да не ме обича и да прави любов с мен, дали е възможно, нека жените да споделят.

Тя е била силно наранена преди години и оттогава не може да се обвърже, не вярва на мъжете и аз мисля, че проблемът е там. Но ми тежи ужасно много и не знам дали трябва да се боря, за да спечеля доверието и, или да я оставя да си чупи главата, т.е., да продължи да бъде сама, да не вярва на никого и да не преодолее този сериозен проблем. А смятам, че имаме потенциал да създадем прекрасно семейство. И двамата сме разведени, имаме деца и сме на тридесет и няколко години, нямаме право да си губим времето.

Коментари

1.   Хей, тази жена ако продължава така един ден наистина ще те отблъсне защото всичко е до време. Колкото и да и е било тежко преди тя трябва да бъде отворена и за друга връзка иначе ако не е няма да намери щастието.

2.   Времето ще си каже думата.

3.   Аз сьм жена с такьв проблем. Трудно е. Аз имам врьзка с мьж от една година и много дьржа на него и мога да каже че дори го обичам, но нежелая да живеем заедно и да има нещо по-сериозно от това. Така сьм го и обяснила и за сега ме разбират правилно. Може би в твоята приятелка се пропуква нещо и я е страх да покаже че мисли за вас като двойка с бьдеще.

Сьдейки по моя опит на мен би ми трябвало много време за да се убедя че това ще е следващия човек на който ще се доверя и отдам напьлно. Незнам какво да те посьветвам. Може да те обича и да я е страх дори да го признае пред себе си /и аз бях така в началото/. Щом не бьрзаш да се жениш и ви е добре заедно продьлжавай така. Наистина е много трудно когато си бил много наранен да имаш отново пьлно доверие.

4.   Благодаря ви за коментарите, особено на номер 3. Аз искам да помогна на жената, която обичам, понеже виждам, че е объркана и се разкъсва, бях всеотдаен, много грижовен, обикнах и детето и, исках да се грижа и за него и да имаме и ибщи деца. Не съм искал да стане сега, естествено е, че трябва време. Запознахме децата си, те се харесаха, беше им приятно да общуват помежду си и очакваха някакво развитие, правеха коментари на тази тема. Убеден съм, че си подхождаме и бихме били наистина хубаво семейство. Но, смятам, че я уплаших. С чувствата си, с мислите си, макар и да бях искрен и истински. Аз също съм бил нараняван, както всеки човек и на мен не ми е лесно да се доверя и да повярвам, но предпочитам да дам кредит на доверие на някого, отколкото да отблисна някой наистина ценен човек.

А според мен тя може и да не ме обича и просто да съм бил за нея човек, с когото и е било приятно, без нищо друго. Е, както и да е, днес се разделихме, тя каза, че не може вече да продължава така, защото щяла още повече да ме нарани и след време е щяло да бъде по-болезнено за мен, затова било по-добре сега.

Какво да се прави, животът е ироничен и несправедлив, нали затова е интересен!

Ще ме боли, дори много, ще пострадам, ще ми мине и ще продължа напред.

Надявам се да имам силите и куража да обичам отново и да не нараня без да искам някоя свестна жена, която не го заслужава.

Номер 3, бъди искрена, недей да заблуждаваш човека, мен ме заблудиха, дадоха ми надежда и сега много ме боли, не бих искал и други да изпитват същото.

5.   Aз съм в абсолютно същата ситуация, с тази разлика, че сме от година и половина заедно и почти живеем заедно. Обичам го много, искам го, но не искам брак и сериозен ангажимент.

Моите деца деца са големи, а неговите са на 12 и 15 год., допадаме си с тях, приемат ме, задават въпроси от такова естество /кога ще правим сватбата/, но ..... ето идва и онова "но".

Имам причина да не искам да създавам друго семейство ... на този етап. Зная, че ме обича и все повтаря, " кога ще си готова за нова крачка напред?".

Бори се за твоето си момиче, доказвай и любовта си, и помисли - може и да има съвсем основателна причина за да е такава, може би нещо я възпира,- като мен, но аз няма да му го кажа, макар да го обичам МНОГО.

6.   И аз съм жена :) Имах мн тежка и дълга връзка.. но след нея срещнах друг човек и в началото като твоята приятелка ми беше мн трудно да мисля изобщо за нещо по сериозно но с времето той достигна до сърцето ми и аз разбрах че има мъже който могат да те накарат да се чувстваш единствена и защитена.. а това са едни от най-цените неща който търсим в един мъж ;) Така че и докажи, но не с думи, защото жените обичаме действия който ни ласкаят.... и и се докажи че си заслужава да бъдете заедно :))) Успех!!!

7.   От автора: Уви, бих се борил, ако вярвах, че наистина има смисъл. Но, нещата са необратими. Разделихме се и аз не вярвам, че нещо ще се промени.

Давам си сметка, че тя просто не ме обича и 8 месеца просто се е разнообразявала с мен, без да има никакви намерения. Равносметката не е никак приятна, криво ми е (меко казано), но, по-добре сега, отколкото след време.

Ужасно е да бъдеш с човек, който не те обича и е непрекъснато студен, особено когато си влюбен и имаш сериозни намерения. Е, така е, когато имаш големи очаквания и те се разминат с действителността. :-)

8.   Мой човек, не си губи времето и чувствата с такива чифутки - казвам ти го от опит - сигурен съм, че никога не ти е казвала спонтанно, че те обича или нещо подобно, а най много, че и е хубаво с теб ..и то само, ако ти я попиташ... ако е така, махай по най бързия начин това чудовише от главата си, за да не съжаляваш по късно.... такива жени са тип - МЪЖЕМРАЗКИ, естественни психолози са, умеят да създават особенно доверие към себе си, обикновенно имат особенна интонация на гласа си докато разказват верни и неверни случки от живота си. Знаят много добре как да измъкнат от един мъж, само това, каквото им трябва и стават по гадни от най гадните курви и проститутки, когато ти провалят живота и изчерпят възможностите ти да направиш още нещо невъзможно за тях.....

9.   Може би и трябва време на нея самата да разбере какво иска, ти не си виновен!

10.   Всеки е бил нараняван в любовта. Трябва обаче да се дава шанс на всяка следваща връзка. НЕ приемам, стари проблеми да се пренасят в нови взаимоотношения...

11.   Не съм съгласна с номер 8 щом е попадал на такива жени не значи че и тази жена е такава. И още нещо хората се нараняват и всичко се превръща в колело на омраза което не спира да се въртил. Бих казала на автора да остави времето да излекува раните и ако е писано дано един ден да се съберат пак.