Споделена история от Секс и интимност

Страх ме е да правя секс!!!
Здравейте, читатели! Изпитах желанието да споделя терзания та си с някой, затова се обърнах към този сайт, тъй като от малка чета всякакви истории и намирам полезни съвети. Става въпрос за секс. На 16 съм и имам приятел от една година, който е на 17. Честно казано той от доста време насам иска да го направим, но аз имам един страх, който ме побърква и не ми дава мира. И това не е нито кръвта, нито болката, а шанса от забременяване. Дори и с презерватив изпитвам ужас при тази мисъл. Да, знам, че презервативите са доста надеждни, но все пак аз все си мисля за другите случаи в които може да се скъсат. И тъй като вече усещам, че на приятеля ми му стана много гадно от ситуацията, реших да ви споделя и да мога да получа някакви съвети как да преодолея този страх и ако можете да ми препоръчате някакво хапче за спешна контрацепция, което може да се купи без рецепта. Ще съм ви много благодарна!

Коментари

1.   Мило момиче, всички жени изпитваме този страх преди да правим секс за пръв път. Ще видиш, че когато започнеш да правиш секс (защитена, разбира се), този страх малко по-малко ще изчезне. Аз също бях така, бях на противозачатъчни презерватив и познай, нищо не е станало, а водя полов живот от вече 6 години.
Препоръчвам ти да си вземеш тест за овулация (надявам се да знаеш какво е това), от аптеката. Показва ти кои дни от месеца имаш най-голям шанс за забременяване и тогава по-добре да не правите секс.
Противозачатъчните са нож с две остриета, много са сигурни и шанса да забременееш е почти нулев, но разбира се трябва да бъдат изписани от добър лекар за да са подходящи точно за теб.
Успех!

2.   Презерватите са достатъчно надеждни, но ако се притесаняваш чак пък толкова може да помолиш приятеля ти да го вади преди да свършва и готово. Друга алтернатива са противозачатъчните - аз ползвам по друга причина, приятелят ми свършва в мен три години подред и нищо не се е случило. Лошото при тях е че имат станични ефекти след време - пигментации, целулит и т. н. Честно казано, ако можех да избирам, нямаше да ги пия.

3.   Сигурно родителите ти са ти нанесли тази присическа травма. Колко опасен е секса, защото може да забременееш... Така ти казваха, нали? Това е тормоз и ще ти е много трудно да го преодолееш в бъдеще. Винаги ще ти е притеснено, когато го правиш. Няма да можеш да се отпуснеш и няма да достигаш до оргазми. Страхът ще остане с теб, дори когато пораснеш.

Единственият начин да се пребориш със страха е да се изправиш очи в очи с него. Затова прави секс без презерватив, за да забременееш със сигурност. Тогава вече няма да ти дреме и ще се отпуснеш да правиш секс, след като видиш, че не е толкова страшно.

Успех!

4.   И аз бях така на твоята възраст. Презервативът се къса, ако е сух. Когато не си много възбудена, може да изсъхнеш лесно. Най-добре е да не свършва в теб. Така ще си предпазена, дори да се скъса. Но това не се случва толкова често. Ползвайте и лубрикант. Смятам че презерватив плюс прекъснат полов акт е достатъчно надеждна защита. Аз съм на 29 години. Наскоро правих секс за първи път с един мъж и той не си сложи презерватив, това адски ми хареса. Но на твоята възраст не ти го препоръчвам. Момчето не е опитно изобщо. Без експерименти. Пак ти казвам, презерватив и прекъснат полов акт. Никакъв секс без презерватив, ако иска. Ако настоява без презерватив, трябва да пиеш хапчета.

5.   Правете го с презерватив и без да свършва в теб. Като реши, че иска да свършва, нека го извади, махнете презерватива и го довърши с уста или с ръка.

6.   Здравей, аз съм на 20 и още се страхувам от забременяване. Единия вариант е да отидеш на гинеколог и да ти изпишат противозачатъчни, но пък те имат странични ефекти, особено ако ги пиеш много време - напълняване, например. Все пак са хормони това. Другия вариант е просто да проверявате презерватива, след като сте приключили, ако е скъсан - взимаш ескапел от аптеката. По принцип рядко се къса презерватив, може да стане, ако не си достатъчно влажна, ако е поставен неправилно също. Аз се е случвало след секса презерватива да го напълня с вода на чешмата и ако тече - скъсан е, ако не, значи всичко е наред. Последното може за много хора да е крайно, но ако е отговорен и те обича приятеля ти, ще те разбере!! Едва ли му се става баща на 17-18.