Споделена история от Секс и интимност

Съвети за сексуална мощ
Здравейте, мъж на 24 години съм и имам сериозна връзка от две години насам. От известно време, може би 2-3 месеца усещам, че нямам желание за секс, а това никога не се е случвало до сега. Преди бяхме много диви с нея в леглото и имахме пълноценен сексуален живот. Но както казах напоследък максимум след две свършвания цялото желание в мен умира и не мога да продължа. А съм сигурен, че тя иска още. Знам, че може да има много причини, но не смятам, че е заради чак толкова сериозен здравословен проблем, а просто моментно състояние. Сигурен съм, че много мъже са имали такъв период през живота си. Отдавам го на това, че в работната ми среда стресът малко се увеличи напоследък и явно това просто ми се отразява. От вас искам съвети за сексуална мощ. Нещо да ям или да пия. Някой, който може да каже, че при него има доста добър ефект да пробвам и аз. За спрейове и хапчета не искам и да чувам, търся нещо напълно натурално и естествено. Искам да удовлетворя приятелката ми както преди. Може би малко се поизлагам напоследък. Страх ме е да си помисли, че не я харесвам или обичам вече, че не я желая и такива неща. Моля за сериозни мнения и съвети. Благодаря ви от сега.

Коментари

3.   Физическа активност ти трябва - фитнес, спорт, може и някакви танци. Това е най-доброто. Вдига тестостерона, вдига ендорфина, вдига и оная работа, когато трябва.

4.   Спираш алкохола, цигарите, оправяш храненето и започваш да тренираш нещо. Никакви хапчета не ти трябват, ти си млад човек.

6.   При мен е същата работа от година вече. Много съм натоварен психически, връзката ни е на такъв етап, че или трябва да предприемем нещо по-сериозно (да живеем заедно, да имаме дете) или да се разделим. Проблемът ми е, че не мога да реша, има черти в нея, които не ми харесват и със сигурност ще създават проблеми за напред. Но пък има и много положителни черти, които ги е нямало в другите до сега.
Отделно се товаря психически с работата. Физически също доста се изтощавам от тренировки 6 пъти в седмицата и не добър хранителен режим.
Резултатът от всичко това е понижен тестостерон, влизаш в един порочен кръг, от понижения тестостерон настроението става още по-зле, решения се взимат още по-трудно, секс все по-малко ти се прави, всичко те дразни и си апатичен.
Пусни си едни изследвания за тестостерона, ако ти се занимава.

П. С. Един приятел ми викаше: "Хвани някоя чужда булка и пак ще си говорим за желанието ти за секс". Може би ще има някой от коментиращите, който в такъв период е пробвал с друга жена, ще се радвам да сподели.

8.   Нормално е ако си подложен на стрес, сексуалния ти апетит да понамалее. Това си е както викаш, просто период от живота. На първо място, гледай да не се стресираш прекомерно. Води здравословен начин на живот: правилно хранене, сън и спорт. Спортът е чудесен начин да забравиш за стреса в работата, подобрява кръвообращението и те поддържа в добра физическа форма. Първо гледай дали спазваш тези основни правила, ако не е така, опитай се да подобриш начина си на живот доколкото е възмножно. Има разни билки, които се използват с такива цели. Потърси в някой магазин за био продукти или в някоя аптека. Със сигурност има. Но мисля че в твоя случай всичко се дължи на стреса, защото още си много млад за да ти умре сексуалното желание ей така.

9.   Женшен макс пиеш половин хапче 30 минути преди секс и забравяш.