Споделена история от Секс и интимност

Свърши в мен
Здравейте, като за начало аз съм момиче на 18 години, приятеля ми е на 27. Искам да споделя с вас моята история и много бих се радвала да изслушам вашите мнения и съвети. Днес той имаше рожден ден и решихме да го направим, но този път по различен начин, направихме го но той свърши в мен. Ние знаем, че след подобен акт се взима Ескапел, но въпроса ми е друг има ли начин след Ескапел да има шанс да съм бременна или не защото той свърши в мен преди около 3 часа и усещам болки в корема. Понеже съм чувала, че с по-възрастните шанса е по-голям

Благодаря ви предварително :)

Коментари

2.   Ако е свършил в теб с презерватив, няма от какво да се притесняваш, но ако сте го правили без, то тогава шанса да си бременна е голям. Искам да те питам един въпрос, защо сте решили да го правите без да се пазите?

3.   Ако не искате да имате деца не се празни вътре.

Ескапеле е спешен контрацептив, който може да се използва до 72 часа (3 дни) след непротектиран полов акт или при неуспешно приложен метод на контрацепция.

Ескапеле съдържа синтетично активно вещество подобно на хормон, наречено левоноргестрел. Той предотвратява около 85% от вероятните бременности, когато бъде приет до 72 часа след непротектиран полов акт. Той не предотвратява бременност във всеки случай и е по-ефективен, ако бъде приегг възможно най-скоро след непротектиран полов акт. По-добре е да бъде приет в рамките на 12 часа, отколкото да се отлага приема до третия де
3-1

4.   Колкото по-бързо вземеш Ескапел, толкова по-малък е шансът да си бременна. Така, че бегом към най-близката аптека! А това, че ако си с някой на повече години има по-голям шанс да забременееш са градски легенди, всичко зависи от количеството и качеството на неговата сперма, а не от годините му. Е, разбира се, ако си с някой на 70 или на 13 шансът е доста по-малък отколкото ако си с мъж в разцвета на силите си. Защото при 70-годишния качеството е влошено, а 13-годишния е още незрял и пак качеството не е подходящо за забременяване. Освен това, ако въпросната случка е била преди часове няма как болката в корема да е от бременност. Реално забременяването може да се случи 2-3 дни след секс и точно за това Ескапел се взима преди това да се случи. Най-простичко казано на сперматозоидите и на яйцеклетката им трябва време преди да се срещнат и да се загнезди зиготата в матката.

5.   Ескапел не е аналгин, аспирин или витамин Ц! С тези реклами по телвизията Ви промиха мозъците с това хапче. Чували били! Хайде ти си по-малка, нормално е да не си в час, но този идиот на 27 години трябва да е наясно, че тези хапчета не са бонбони. Като не искаш да забременяваш, не му позволявай да свършва в теб, и не се тъпчи с лекарства, които биха могли да навредят на здравето ти. Прочети листовката и ще видиш, че Ескапел предпазва на 85 %, т. е има 15 % шанс да забременееш, а един от страничните ефекти е болки в корема.

6.   Бременността не става за 3 часа, но да - има шанс за забременяване след прием на Ескапел. Дори лично познавам жена, родила въпреки проема на Ескапел.
Ж

7.   Изчисли си овулацията от датата на последния цикъл, за всеки случай вземи хапче, нека ти даде пари. Той деца ли иска?

8.   Ако си пила Ескапеле непбивапда го мислиш. Плюс това, за да забременееш трябвапда си в овулация или малко преди нея. Аз си мислех че се забременява супер лесно докато не решихме да си направим бебче и дори когато спазваш много неща понякога минава година докато станат нещата.

9.   Вземи ескапел и му кажи на този да не си пизволява повече подобно своеволие. Ескапел е вреден за теб и не може да го взимаш всеки месец. Прекъсването също не пази! Или противозачатъчни (които също ще имат странични ефекти за теб), или презервативи. Явно иска да те заплоди и излъже докато си малка и наивна. По-голям не е по-плодовит и няма как да усетиш, че си бременна за 3 часа. Учудвам се що за неграмотници пишат в този сайт. Нямате грам сексуална култура при положение, че имате цялата информация в интернет. Срамота! Млада жена съм и просто не ми го побира акъла що за безотговорност е това. Преди две седмици ходих да дарявам памперси в дом, пълен с деца, които не са били желани, но майка им и баща им са си се шибали без предпазни мерки. Просто жал ми стана, защото те не са виновни за глупавите си родители.

10.   Ако пиеш ескапел, шанса е много много малък да си бременна.

11.   Образовайте се, четете-сега има интернет, питайте майките си. Ескапел не се взема туку-така. Може да ти обърка хормонални баланс завинаги. Корема те боли от друго. Процесът на забременяване не става за 2 часа. Когато си в овулация има зряла яйцеклетка в едната ти тръба между яйчника и матката. Когато той свърши, сперматозоид може, 10% е шанса, да оплоди яйцеклетката. Чак след 3-4дни положената яйцеклетка се придвижва към матката. Там за 2-3 дни се прикрепя към стената и после е ясно. Приемайки ескапел, ти разрушаваш стената на матката, за да няма къде да се прикрепи оплодена яйцеклетка. Тоест ти предизвикваш изкуствена менструация. Не учите ли биология, не разбирам. Приятелят ти щом свършва в теб, явно е готов за дете и го прави нарочно, за да те забремени. Ако си бременна си поемаш отговорността, тя е хубаво нещо... с една дума, щом правиш секс, си поемаш всички плюсове и минуси.... знаеш ли колко неща се предават по полов път. То си е цяла култура. Ползвайте презерватив

12.   Колко глупаво момиче си ти!
Изчисли ако се е случило 14 дни от нач. на цикъла ти /- 3 дни. Ако влизаш в тези дни вероятността да забременееш е 90% предвид възрастта ти.
И за десерт-зарежи приятеля си. На 27 години, а е некадърник и дебил

13.   ако има шанс да си бременна честито! Макар и на 18 ти можеш да гледаш дете ако се чувстваш готова за това. Подкрепям те

16.   Да, има вероятност за бременност въпреки приема на Ескапел, но шансът е значително по-малък от този, когато ме си пила хапчето. Лично познават 2 жени с пробив в контрацепцията - едната забременя въпреки приема на Ескапел, а другата, въпреки че е със спирала. Но бременността не се случва за 3 часа.
Съветът ми е първо и двамата да се образовате по въпроса - живеем в 21 век, а след това да не вършите повече подобни глупости със свършване вътре без контрацепция - освен ако не искаш да завършиш бременна. Ако ползвате хормонални контрацептиви, то ползвайте стандартни такива, а не спешни. Те не са играчка!
Ж31

18.   Eскапел предизвиква болки по принцип. Бъди спокойна и следващия път с кондоми. Ако евентуално си заченала, ще намерите правилния вариант. :)