Споделена история от Секс и интимност

Бях ли сексуално насилена?
Здравейте! Момиче на 19 съм от София. Ще се опитам да бъда кратка.
Преди 2 дена бях на рожден ден на приятел. Отпразнуването се състоеше от събиране в квартирата на рожденика и след това ходене на бар, който се намира на 5 минути от квартирата му.
В края на вечерта се оказа, че аз, едно от момчетата, което беше на рождения ден (нека го наречем Даниел) и приятелката на момчето, което имаше рожден ден живеем на доста далеч от квартирата на рожденика, затова той ни каза, че няма проблем да останем да спим у тях.
Всичко беше окей докато не стана време за лягане. Рожденика легна заедно с приятелката си в неговата спалня. На мен ми казаха да спя в другата спалня, а Даниел щеше да спи на дивана в хола.
Някъде 5 минути след като си легнахме Даниел дойде при мен и започнахме да се целуваме. Той беше почти трезвен, а аз си признавам, че бях доста пийнала. След като той започна да ме обарва и т.н. аз сякаш си промених мнението и започнах да му казвам неща от сорта на "Май идеята не е добра", "Ще изчакаш ли малко?", но той продължи само както той си знае и ми каза "Спокойно. Защо се спичаш сега?" и т.н. Достраша ме малко и не посмях да му кажа нищо (мисля, че трябва да отбележа, че аз съм 50 килограма, 165см., а той е минимум 190см и изглежда, че тренира сериозно).
Не след дълго се оказахме в мисионерската поза и тъкмо като тръгна да си го наглася, за да го вкара, аз тръгнах да си затварям краката и си сложих ръцете на стомаха му, като го бутнах леко и отново му казах "Даниел, мисля, че сега не му е времето. Пияна съм. Май не го искам.", а той просто почна да ме целува и да ми казва "не е нищо сериозно. Отпусни се малко.".
В крайна сметка той получи каквото искаше. Пак споменавам, че бях доста пияна. Дори не съм сигурна, че бях в съзнание през цялото време.
От както стана това ми е едно депресирано. Някак си ме е срам, не ми се яде, почти не спя. Моя ли е вината, че той не ме послуша и не спря? Не му казах "не", но му дадох знаци, че не съм окей с това, което правеше той. Бях ли сексуално насилена или просто вината е изцяло моя, защото не му казах "не"?
П.С. Надявам се, че редакторите ще публикуват историята ми. Благодаря предварително!

Коментари

1-50 от 105

1.   Ако чакаш "първескиня" да ти каже "да" - ще има да чакаш. ;)

Минало заминало - станете си гаджета и готово ;)

2.   Отговорът е и "да", и "не".

От твоя гледна точка, отговорът е "да". Ти не си била в състояние да вземаш решения. Впрочем по твоя вина. Освен това си казала, че не искаш, макар и не много настоятелно, пък и си била изплашена. Вероятно в Англия дори би могла да осъдиш момчето.

От негова гредна точка обаче, отговорът е "не". Съществува стереотипът, че момичето от приличие трябва малко да се подърпа и чак тогава да се съгласи. В крайна сметка, след първото "не" ти не си се дърпала. Освен това той няма как да прецени, дали си толкова пияна, че да не разбираш какво става. Той те е накарал да си промениш мнението и е чист пред съвестта си.

Извод. Научи се да пиеш или изобщо спри да пиеш. И внимавай къде замръкваш. Можеше и да поискаш да спите в една стая с приятелката ти, нали?

Дядо Торбалан

3.   Аз така и не разбрах на теб в крайна сметка искало ли ти се е или не. Хем не си била категорична, че не си искала и на моменти си му отговаряла, хем уж не точно си искала. Аз лично по-скоро го приемам като любовна игра тип "дърпане". Една жена, която не иска секс, си мисля, че би трябвало да е доста по-категорична. Още повече че в съседните стаи е имало хора, които биха се притекли на помощ. Айде ако нямаше - да речем, че може би си се страхувала да не се ядоса и да не те претрепе.

4.   3, и тя не знае искало ли и се е, не и ли се е искало, затова сега се чуди... Според мен, да пробва втори път с момчето, в по-трезво състояние, че да установи със сигурност :)... А ако питаш юридически дали може да го минеш за изнасилване, потърси услугите на адвокат...

5.   Мисля, че не си била. За момента ти е депресирано може би, защото се чувстваш леко зле, че си спала с това момче, но съгласна съм с предните коментари спрямо момчето.. е било като - тя ми ся дърпа, нищо особено. Спри да го мислиш от пиянството ти се е доправило, но малкото ти трезва аз е казало - не е окей. Смесени чувства. Един секс е, била си възбудена, не се оплака, че не ти е харесало или ти е било болезнено, до някаква степен сама си си го направала и в момента те гризе съвестта.

6.   Направо се ужасявам като чета коментарите на първите трима. Хайде пък да оставим всяко момиче, което консумира алкохол да бъде насилено. Българска работа. В чужбина от много години се говори по темата, дали пияни момичета и хора като цяло, са способни да дават разрешение на друг човек да спи с тях. И отговорът е- не.
Ама хайде нека всички да набеждаваме момичето, че е пило на рожден ден на приятел, че е решило да спи в тях и че го е хванало страх някакъв си да не я претрепе.
Момчето е в пълна вина дори и целта му да не е била да те насили, но във всеки случай се е възползвал и от теб и от ситуацията. Нямам си и напредстава как някой си ляга с чиста съвест в предположение, че знае, че е спал с момиче, което е било толкова пияно до степен, че не е можело да вземе решение. И най- вече се чудя как ни пичът му е чиста съвеста в предположение, че момичето явно му се е дърпало, а той е продължил само както той си знае.
Ако беше в чужбина можеше да си издействаш ограничителна заповед и дори да го съдиш, но уви в България тези неща не се приемат на сериозно.

7.   За жалост вината винаги пада върху момичето. След такива случки винаги се задават въпроси от рода на ''как беше облечена?'', ''колко часа беше?'', ''беше ли пила?''.
А никога не се пита момчето защо е продължило, въпреки че момичето е показало видим дискомфорт и на няколко пъти е намекнало, че не желае да спи с него.
Фактът, че хората не подлагат под въпрос действията на момчето, а тези на момичето ме притесняват до голяма степен. Да не дава Господ някой ден някои от коментиращите да имат дъщери и дъщерите им да им споделят, че такова нещо им се е случило.
Това, че момичето не е казало ''не'' или че е пийнало не я прави виновната, нито пък развратница (явно сексуалното насилие над жена я прави развратна според някои от коментиращите).

8.   Хора вие четете ли изобщо какво ви е писало момичето.
Цитирам, че тя му е казала ''Май не го искам.''
''Май не го искам'' и ''не го искам'' носят абсолютно същата тежест, особено когато излиза от устата на човек в нетрезво състояние. Всеки уважаващ себе си човек и уважаващ другите, ще спре точно тогава. На мен съвеста ми няма да ми позволи да спя с момиче, което е 10 пъти по пияно от мен. Дори и ако тя ми каже, че е окей с това, което ще се случи, аз все пак ще я попитам дали е сигурна. А на това момче, очевидно не му е пукало, защото нито я е питал дали е окей, нито е спрял след като тя очевидно не е окей с това, което се случва и дори му го е казала.

9.   Значи почнали сте играта, одървил се е и извднъж си решила, че не искаш ??!
И после какво ? Той веднага трябва и е длъжен да си вдигне гащите и да се върне в леглото си за да лъсне бастуна щото на ти разбираш ли си решила, че така не трябва ??!

Не знам как я мислите тази работа, но да ви кажа , че не става така. Ако почнеш една мацка и не я довършиш на другия ден ти тръгва име, че не си решителен (като истински мъж) или по-лошо, че си пеерас !

10.   Престанете да се оправдавате с пиянските си изцепки!!!
Не била в състояние,дрън - дрън...
Колкото и да съм пияна не бих "спала" с някого,защото ме натиснал леко.
Уста нямаш ли?! Сила?!
Давам мнение от първо лице,защото подобно нещо ми се е случвало,а съм и по - слаба от авторката,фактически дори и да нямам нужната сила мога да викам.
Просто не си знаеш границата,не искаш да признаеш че сама си виновна.
Отговорът на въпроса ти - НЕ
Не си сексуално насилена,не дай си Боже да не ти се случва такова нещо.

11.   Възбудих се от тази история

12.   Да, изнасилване е. Ти си била пияна, не си била в пълно съзнание и той се е възползвал. На всичкото отгоре си му казала няколко пъти, че не искаш. Още при първия ти отказ той е трябвало да спре. Направил си е оглушки, и те е изнасилил. Разбира се не по този начин, който гледаме във филмите-с шамари, насилие, заплахи и обиди, но пак е било против твоята воля. А дори и да беше с твое съгласие, в пияно състояние, това пак е изнасилване. сега ти е гадно и депресирано именно защото не е спрял когато си му казала. Не пии и не спи в "приятелки". Пази се повече, в България само биха го предупредили ако се оплачеш в полицията. А той ще продължи да си се възползва от пияни момичета.

13.   до 6

"да оставим всяко момиче, което консумира алкохол да бъде насилено"

Съжалявам, но аз в случая не виждам насилие. Ако беше такова, най-малкото тя самата щеше да знае, а не да пита по форумите дали е била насилена. Мен ако някой ме изнасили, определно ще съм сигурен, че ме изнасилил, няма да питам анонимници дали съм бил изнасилен.

По твоята логика всеки секс с пиян, е изнасилване. Ако жена ми изпие 1 бира и си легнем, пак ли е насилие. А ако и двамата ударим по 1 ракия, кой кого ще е изнасилил? Смешен/а си.

Този случай не е като да те хванат на улицата и да те изнасилят. Тя самата си е откликвала на моменти, а в останалите моменти тя самата се е чудила иска ли,не иска ли. По тази логика можеше да иска, а в по средата на секса да се сети, че не иска, това пак ли е изнасилване.

14.   8, между "не искам" и "май не искам" има разлика. Едното е отказ, другото "абе май не искам, ама пък ако настояваш, може и да ми стане хубаво" или "искам, ама не съм сигурна, за да не ми тръгне име (примерно)". Значи, ако не искаш, казваш още в началото категорично "не искам", а не по средата на секса да се сетиш, че всъщност не искаш... май, ама не си убеден съвсем.

15.   Това да ти е за урок, че в "ПРИЯТЕЛКИ" Не се спи..съжалявам за това което ти се е случило. Изнасилването е в лека форма, той се е възползвал от теб. И КАК жена на 19 години не е разбрала,че ще има секс при положение,че има момче в стаята и....? Имаш два избора отмъщаваш му някак или забравяш за станалото. И дано този жалък плъх да не ти прави повече проблеми.

Парис

16.   Четете внимателно моля:
Не му казах "не", но му дадох знаци, че не съм окей с това, което правеше той. Бях ли сексуално насилена или просто вината е изцяло моя, защото не му казах "не"?
....
Не му казала НЕ, но му дала знаци ? Какви ? Свалила си е гащите ? Туй какъв знак е , че не мога да се сетя ;))

17.   Наистина си е нахално копеле, но не е виновен. Била пияна, не знаела какво прави. Еми в компанията си има човек, който като я е видял пияна, скочил към възможността. Това е преди всичко твоя грешка, не си му казала директно и защото е 1.90 си решила да му дадеш това, което според теб, така или иначе е щял да се опита да вземе. Чудя се ако при теб дойде убиец, каква ще е процедурата тогава. Ти дори не си опитала да го спреш, да не си можела, не казвам че това е нещо хубаво, напротив, но повечето момчета които познавам, отиват на партита именно заради такива възможности. Съжалявам, не искам да бъда груб към теб след случилото се, но ти трябва да разбереш, че ако отиваш да се напиваш и да спиш ня чуждо място, винаги има възможност това да се случи, постъпила си безотговорно, последствията са естествено на лице. Никой няма да го съди, това е невъзможно никъде, представете си само на съдия да му обясни някой подобен случай.

18.   Абсолютно изнасилване е. Казала си "не". Независимо от всичко, негова е вината. Имаш право да го кажеш, когато и да е. Твоето тяло, твоето решение за него. Истината е, че българските мъже нямат никакво сексуално образование и култура. Дори самата ти чувстваш, че нещо в цялата ситуация изначално не е наред. "Не", "не искам", "може би не"-няма значение как го казваш. "Не" значи "не". В началото на секса, посредата, преди това, в край-няма значение. Сексуалното насилие съществува в много форми. Не е нужно да е чичко на уличка. Може да е "приятел " у вас. Не изпитвай вина, независимо колко си пила или как си била облечена, защото това не позволява на никой да те пипа без твоето изрично съгласие.
П. п Говори с терапевт или някой на когото наистина можеш да вярваш. Коментарите на половината са на хора насилили някого. Не слушай обидите и подигравките, не е тук мястото да търсиш разбиране. Имаш нужда от здравословна среда. Успех с всичко

19.   Когато мъжа не е настоятелен, го изкарвате мухльо, а ако е по-настоятелен - изнасилвач. Няма угодия.

20.   Ако мъжа беше пиян, а жената трезва, тогава кой щеше да е изнасилвача? Пак мъжа, нали?

21.   Голям роман направихте за историята. Ем изнасилена си, сама не можеш ли да си направиш извода?? Ако ти не си искала, значи си била изнасилена. Ако си го искала, не си била изнасилена. Доколкото разбрах не си искала, значи си била изнасилена. Не е трудно. Мисли се.

22.   Един познат спал с една жена, като тя е останала с впечатлението, че той ще и плати. Обаче на края той не и платил и тя се развикала, че е изнасилена. Малко се злоупотребява с това понятие.

23.   Не си изнасилена, а се възползвали от пияната ти глава. Затова млади жени, не пийте, сега това е някаква страшна мода с пиенето и младите жени, но първо ще се възползват от вас, когато сте уязвими, второ ще говорят колко е грозно да ви с пияна жена. Мъжете не обичат пиещи и няпиващи се цени, но дщщ така после ви коментират колко лесно са спали с вас и колко сте пияни.

24.   Историята ме подсети за следния виц:
Влиза проститутка в чейндж бюро и иска до обмени 100 евро. Касиерката и ги връща с думите, че банкнотата е фалшива, при което проститутката възкликва: "Аууу, значи са ме изнасилили снощи"...
А сега сериозно: Имал съм случай, при който в колата с трезвено момиче, се "борихме" над 2 часа докато стигнем до вариация на мисионерската поза в седнало положение. То не беше извиване на ръце, стискане на крака, бутане, Не, Не искам, Не мога, Няма и т.н. В крайна сметка го направихме и беше много хубаво. Виждахме се няколко месеца в последствие. След години се срещнахме и ми призна, че онзи път в колата и е бил най-вълнуващия и незабравим секс в живота...

25.   Изнасилване си е това. Направо подай жалба в полицията. Особено пък ако с един момент си се почуствала застрашена поради габаритите му.
Щом казваш "не" значи не искаш и никой няма право да те насили.
Не живея в Бг и тук ако се случи такова нещо направо става скандал. Арестуват незабавно заподозрения. Сега по празниците някакви студенти се възползвали от това че една позната била пияна. Сигнала в полицията го подало момче съквартирант на студентите, защото случайно влязъл в стаята и ги хванал със смъкнати гащи, а момичето лежало мъртво пияно. Значи прави зи извода. Не мълчи а го обади в полицията. Не си мисли че вината е твоя, то че си се отнесла безотговорно е отделен въпрос. Но въпросният Даниел си е виновен, независимо от твоето състояние в онзи момент.
Сега си вземи бележка за в бъдеще. Никога недей да пиеш до състояние в което да не си способна да се защитаваш или да взимаш разумно решения. И ако не знаеш какво искаш, по-добре не се целувай с момчета. Гадно е да възбудиш някой и после да му откажеш (това ти го казвам от опит и ще добавя че съм жена). Сега, има свестни момчета на които ако им кажеш "не", ще им стане неприятно, но няма да ти посегнат. Има обаче и типове, които не биха приели едно "не" за отговор. Да не говорим че ако мъжът е пиян, също не може да отговаря изцяло за действията си. Понеже няма сигурен начин да определиш дали един мъж е свестен или не, освен ако не ти е много близък, по-добре не предизвиквай съдбата.
Една целувка събужда сексуално желание, имай го предвид. Следователно, недей да се целуваш с момчета с които не искаш или не знаеш дали искаш да правиш секс.
Потретвам, подай жалба в полицията. Може да не си първата, да не говорим че със сигурност ще има още жертви.

26.   Направо съм ужасена и шокирана от коментарите, които чета. Значи сега някой като е пиян, друг има право да взима решения спрямо тялото му? Откъде накъде?
Значи като сте толкова мачовци че да решавате вместо момичето дали иска секс или не, после да не сте взели да ревете по форумите защо българките предпочитали чужденците. Ами ясно защо! Като голям процент от българите са прости грубияни дето не знаят да владеят животинските си инстинкти, ясно защо не искаме българи. Вярно че има и възпитани и културни българи, които уважават жените, но за нещастие отговорите които прочетох тук ме навеждат на мисълта че тези хора са твърде малко. То не че сред чужденците няма говеда, но ако в една европейска държава се случи подобно нещо, насилникът ще бъде осъден и оплют от самите мъже!

28.   Изнасилена си. Kакто са коментирали някои хора преди мен- изнасилването е рядко това, което виждаме по телевизията. Над 50% от случаите изнасилването се извършва от близък или познат човек на жертвата. Нито път е нужно жертвата да писка и са бие изнасилвача. Момичето в случая се е уплашило и шокирало и нейната реакция е била да замръзне на място.
А относно хубостниците, които коментират, че жените са си сами виновни, че се случват такива неща с тях след като консумират алкохол. Съмнявам се да не сте се напивали като да не казвам какво и съм убеден, че ви се случва 10 пъти по- често да злоупотребявате с алкохол от момичето, което е писало тук. Ако някой мъжага, който е две глави над вас и почти два пъти по- тежък от вас (както е в случая на момичето) ви хване натясно, докато вие сте пияни неспособни да се защитите. Еми тогава ще видим дали няма да си промените мнението, дали ще кажете, че сте го искали, ама само сте се дърпали заради ''любовната игра''.
Аман от мъже с пълна липса на сексуална култура и образование.

29.   Направо лошо ми става като чета коментарите на ''мъжкарите'', които твърдят, че момичетата трябва да се дърпат и че не пречи, ако го правят, защото после ще им хареса.
Ще убеждават те момичето, че го е искало- то си знае най- добре какво й е. Ще й разказват вицове за проститутки. Друг ще й разправя пък, че най- хубавият секс в живота на момиче бил, само защото тя му се е дърпала.
Хора с такъв начин на мислене са или настоящи или бъдещи сексуални насилници.
Към авторката на темата мога да кажа само едно. Била си насилена във всеки случай. Не се влияй от коментарите на половината ''мъже'' тук. Най- добре ще е да го споделиш с приятел или приятелка или терапевт.

30.   Чудя се защо редакторите не спазват третото и четвъртото правило за публикуването на коментарите.
Коментари номер 1, 9, 11, 16, 19 и 24 са изключително недопустими считайки проблемът на авторката.

31.   Била е лека форма на изнасилване, но със сигурност е било секс против волята ти. Според мен ти ясно си дала индикация, доколкото можеш в такова състояние, че НЕ искаш. Да, не си го изразила по-настоятелно, разбирам, че е било и защото си се стреснала, а и наскоро един познат на баща ми се беше напил до такава степен, че не можеше да стане или дори да говори само и му викнахме бърза помощ, така че наистина в доста случаи алкохола не прощава. Добре, че не се е стигнало до по-тежки физически и психически наранявания. Напълно нормално е да се чувстваш омърсена, аз също се чувствам така, когато някой ме е докосвал без мое желание. На мен също ми се е случвало. Веднъж бях на домашно събиране, бях с приятели, не познавах абсолютно всички, но повечето ги познавах. Бяхме легнали трима човека, аз тъкмо да стана, защото всъщност с другите, които бяха адекватни /аз не бях пияна също/ се лигавехме и гонехме из стаите. Единия беше мъртво пиян и направо заспал, другия обаче /също пиян/ тъкмо като станах ме задърпа, ама силно към себе си, просто наистина си беше със сила, този до нас беше много пиян и да исках нямаше как да ми помогне, а и онзи беше по-силен от него. Може би не се усещаше с каква сила го прави, но даже ме задърпа за панталона и бельото, но аз доста тренирам, нищо, че съм 155, но тежа 51 кг и съм силна, следователно се отскубнах. Чувствах се тъпо, че така постъпи. Просто мъжете, когато са пияни, сами не осъзнават какво правят, не, че е оправдание, защото друг път пък съм си лягала с пияно момче, докато и аз съм почерпена, но винаги ме е питал дали искам и като съм казвала да спрат, са спирали. Дори веднъж /не сме били пияни/, едно момче вече беше проникнало в мен, но аз не бях достатъчно влажна и ме заболя, казах му и спря, а в този момент е най-трудно да спре, но все пак го направи. След това продължихме с други неща, но секс нямаше, не, защото не го харесвах, а не знам какво се случи, просто или се притесних, или защото беше студено в стаята, аз не търпя студ, но факт е, че ме разбра. Според мен цялата тази история я приеми като урок. Трябва да се научиш да пиеш, да си знаеш границата и нямай толкова доверие най-вече на приятелки. Аз съм пила сама в нас, докато не си науча границата за всеки алкохол. Винаги е по-добре да носиш на пиене, отколкото да си кажеш, че ще се откажеш тотално, защото всеки знае, че това няма как да стане и може да си в готина компания някъде, да ти се припие и пак да не се усетиш. Най-добре си взимай повечко пари за такси, но да знаеш, че няма да се случи нещо такова. Бъди по-смела и по-настоятелна, когато искаш да разкараш някого.

32.   Значи убедихте я, че е изнасилена ? И сега какво ? Полиция, жалба , адвокати .... ами успех !

Авторке. Ти си на 19 т.е. смята се, че си пълнолетна и осъзнаваща какво вършиш и можеш да носиш отговорност за постъпките си.
Била си меко казано безотговорна към себе си. Напила си се, знаела си какво ще стане доста преди да стане, но си се сетила да го спираш (и то без да кажеш НЕ) чак когато ти го е нагласил. Ами малко късничко си се сетила да му даваш знаци. Можело е да викнеш, да го блъснеш, но не си го направила. Защо ?

33.   Номер 8, и аз не бих я докоснал, дори и да се кълне че го иска, не съм толкова отчаян, но е важно да се каже, че човек трябва да внимава с кого излиза и къде спи, просто обстоятелствата при които е станало не дават възможност за ответна съдебна реакция в България. Иначе за тези в чужбина, които уверяват, че е щял да бъде съден, вие май живеете в собствен свят. Ако знаете колко хиляди, не десетки, а хиляди изнасилвали от близкия изток бяха пуснати поради депресията в която се намирали, в Австрия афганистанец изнасили 6 годишно сръбско дете - момче, там пак уж имаше присъда, а го пуснаха след няколко месеца, това е отклонение от темата, за онези, които виждат света такъв, какъвто би им се искало да бъде.

34.   32, и на мен това ми стана странно. Тя самата не е убедена, че е изнасилена, че чак пита по форумите, обаче някои се постараха да я убедят, че е.

35.   Сега какво точно се чудиш - дали да го съдиш и да влезе за 5-10г в затвора или да го обичаш? Ебати заблудените патки.

36.   не, не си изнасилена. При подобна ситуация преди много години казах на човека, че не искам секс преди изобщо да легне при мен и той се изнесе.
Легнал е при теб, целували сте се, обарвали сте се и точно преди да го вкара, си се сетила, че не искаш, и то не особено категорично. Ами кофти е, но е било малко късно. Като не искаш секс, не пиеш толкова, не оставяш човека да ляга при теб и не се целуваш и натискаш с него. Просто не оставяш двусмислени ситуации. Не казваш да сте се борили, да те е удрял, да си викала за помощ и т.н.
А като те убеждават някои, че си изнасилена, какво ще направиш? Ще го съдиш? Просто си вземи поука и друг път повече внимавай

37.   До номер 33: това че мръсният афганистански изнасилвач е пуснат на свобода не означава че жертвите на насилие трябва да мълчат. Фактът е, че цяла Европа се възмути, а и все пак беше осъден. Вярно, само две години, но не му се размина. Ако живееш в Бг и се доверяваш само на българските медии, няма как да си добре информиран. Медиите филтрират информацията, да не говорим че и много от тях най-нахално я манипулират и изопачават. Въпросния афганистанец може и да се е отървал с 2 години присъда, но ако подобно нещо извърши местен жител, то неговите лични данни и снимки ще цъфнат по форумите и във фейсбук и след седмица всички ще знаят как се казва, къде живее и с какво се занимава. Да не говорим че ще има доста по-сериозна присъда.
България не е Африка, Афганистан, Индия или някоя друга забутана и пропаднала област на планетата земя. Все пак се считаме за културен народ, нали? Не може да се допуска подобни постъпки да остават безнаказани. Няма значение дали момичето е пияно, дрогирано или заспало. Никой няма право да взима решения спрямо нейното тяло.
За тези, които се съмняват че девойката е била насилена, ще дам няколко примера, които се надявам да им помогнат да разберат ситуацията.
-Ако някой покани познат вкъщи и този човек открадне нещо, става въпрос за кражба, независимо че потърпевшия го е поканил в дома си.
-Ако оставиш вратата на дома си отворена и влезе някой да взима неща без разрешение, също е кражба. Човек може да остави вратата отворена, но това НЕ ОЗНАЧАВА че кани останалите да влизат и да правят каквото си искат. Може да си постъпил безотговорно като не си заключил, но това по никакъв начин не оправдава постъпката на крадеца.
-Ако някой те помоли да му услужиш с мобилния си, за да се обади, ти му го дадеш, а той хукне да бяга, е друг вид кражба. Ти си му дал телефона си за да се обади, не си го упълномощил да бяга с него.
Момичето се е целувало с насилника. Но това НЕ ОЗНАЧАВА че му е дала право да и вкарва члена си. Ако не му беше казала "не", можеше да има съмнения дали е била изнасилена, но в случая тя му е казала че не желае, че не е сигурна че го иска. С какво право въпросният тип е решил, че тя всъщност го иска? Как тъй той знае по-добре от нея какво иска тя? Абсурдно е. Питате защо не се е съпротивлявала със сила и не е пищяла. Хора, била е под въздействие на алкохола! Всички знаем че алкохола въздейства на нервната система и човек е неадекватен. В слйчая тя не е могла да прецени трезво, но едно е сигурно: НЕ ГО Е ИСКАЛА! Наистина ли има някой, който си мисли че ако го беше искала, щеше да пуска такава тема във форума? Ако тя беше искала секса, щеше да има готин спомен и изобщо нямаше да се съмнява дали е била насилена. Или щеше да пусне тема от сорта "супер секс правих снощи". Пита тук защото е млада и неопитна и защото сексуалното образование (ако изобщо има такова в Бг) е на много ниско ниво. Младежите правят секс, а много от тях не са запознати с методи за контрацепция, нито пък с венерическите болести. Да не говорим че много и с анатомията не са запознати. Ръководят се от разни средновековни митове, че ако жената се дърпа, значи те иска.
Драги мъже, ако предложите секс на една жена и тя ви откаже, най-вероятно тя не иска да прави секс с вас или не иска да прави секс в точно в този момент. В такъв случай просто трябва да го приемете и да я оставите на мира. Нито един себеуважаващ се нормален мъж не би се възбудил от жена, която не показва по никакъв начин че го желае и че се наслаждава на секса. Мъже, които са способни да правят секс с момиче в неадекватно състояние са абсолютни извратеняци и престъпници. Ако все още има някой, който не е разбрал какво е туй изнасилване и почне с "аргументи" от стила на: ама тя ме възбуди, ама тя каза че не е сигурна, ама тя незнам си що...нека се представят в следната ситуация: лежи си един мъж подпийнал и си почива. Идва някой (няма значение дали е мъж или жена) и му вика: искаш ли да ти вкарам нещо в г*за? Мъжът отвръща "не" или нищо не отвръща ако е много пиян. Както и да е, вкарват му вибратор в задника.
Сами си правете изводите.

38.   Значи има хора, които явно са много прости и не разбират, че когато някой откаже секс, означава че не желае секс. Ако едно момиче казва че не иска, означава че не иска. Престанете с тъпите си представи, че когато една жена каже"не", означава всъщност "да", ама тя казва "не" за да не я помислят за курва. Мъже, които мислят по такъв примитивен начин са прости и са егоисти. Гледат на жената като на сексуален предмет, а не като на човек. Един истински мъж не би си позволил да прави секс без да му пука как се чувства партньорката му. Не би правил секс с момиче без да е сигурен че тя иска. Само кретен може да разсъждава че ако не успее да е*е една жена, е педал. По-добре да си педал отколкото престъпник и изнасилвач!
Учудващо е че има толкова много идиоти, които си мислят че ако не са нахални и настъпателни, са мухльовци. Кой ви излъга така бе? Толкова ли сте пропаднали, че вместо да си легнете с жена, която ви харесва, ви се налага да насилвате такива дето не ви искат? Ще разкажа нещо, което ми се случи преди две години, та дано заблудените мъже дето си мислят че трябва да са нагли, да разберат че ако им кажем "не", значи не ги искаме.
Бях на почивка на море. Лежа си на плажа и чета. Бях с компания от няколко човека, та бяхме заели доста място с кърпите. В момента всички останали бяха отишли нанякъде.Стоя сама. Изведнъж се появява някакъв тип и започва да ми говори на руски. Нищо не му разбирах и предположих че се оплаква от факта че сме заели много място с кърпите (въпреки че бяхме доста назад и нямаше хора наоколо). Отговорих му на български и му казах че не го разбирам. Попита ме дали говоря български (всички ме мислят за рускиня, мамка му!). Казвам му че говоря. Изобщо продължавах да водя разговор с него, защото си мислех че иска да се оплаче от нещо. Той ми вика (вече на български), че само искал да попита дали е удобно да си сложи кърпата встрани от нашите. Викам му ок, въпреки че не искахме там да ни се мотаят хора, затова бяхме избрали отдалечено място. Но плажа не е мой. След 10 мин се опита да завърже разговор. Пита от къде съм. Отговарям му най-вече от учтивост. Оказа се че е живял там няколко години. Поразговорихме се. Дава ми визитна картичка, има фирма за превози, викам си: ако някой ден ми потрябва такава услуга, ще му звънна. Поиска ми телефона. Отговарям че не го давам на непознати. Дотук ок. Като се върнах от плажа, от любопитство му погледнах профила във фейса. Най-вече служебни работи, реклами, цени и т.н. Във фейса нямам особено лични работи, тъй че го прибавих като приятел. Следващите два-три дена се засичахме на плажа. По-скоро той се засичаше умишлено с мен и стана доста досаден. Не можех да се отърва от него. Видях какви са му намеренията. Можех да му кажа: досаден си, грозен си, не ми харесваш. Но не искам да съм груба с хората. Все пак му казах в достатъчно добре разбираема форма, че той сексуално не ме интересува, че имам приятел и че няма да отвърна на неговите покани да излизаме насаме. Въпросният господин явно не разбираше, защото продължаваше в същия дух да ме кани насам-натам и ми се наложи да му повторя че като мъж той не ме интересува. Няколко дена след като се запозна с мен, случайно ме срещна на улицата докато купувах сувенири и чаках на опашка. Опита се да ме хване за ръка, но аз се изтръгнах, казах му че бързам защото имам уговорка.
На следващият ден, отварям фейсбука и с възмущение виждам че ми е изпратил няколко снимки на интимните си части. Ядосах се и му казах че нещо е сбъркал защото аз изрично му бях казала че не ме интересува като мъж. А кретена му с кретен, вместо да се извини ми пише че той знаел че аз всъщност искам секс с него, че снимките ми харесват и само така съм говорела че не го искам! WTF?!
Аз на тоя човек по никакъв начин не съм му се предлагала. Не съм флиртувала с него, не му приемах поканите, не съм му давала телефона и не му давах да ме пипа. Не само това, ами му казах ясно че между нас нищо няма да има. Как тъй той реши, че аз го харесвам? Защото бях учтива и от възпитание го поздравявах? Защото му дадох моя фейсбук където нямам нито една гола снимка и изобщо снимките които имам там не са мои лични? Трябва да си абсолютен тъпунгер че да мислиш че когато едно момиче всячески ти отказва поканите, всъщност иска да си легне с теб.

39.   Ей н34, тва ако не е изнасилване, кое е? Момичето пияно не помни кво е станало, а някво леке 2 метра, влиза в стаята и я изчуква. Не се излагай, че ме дразниш, адски много. Това ако беше твоето дете, какво щеше да направиш? Щеше да ги жениш ли? Егати пе*алите сте в тоя форум.

40.   Към номер 35. Момичето никъде не е споменавало, че дори си е помисляло да се стига до съд. Смятам, че тя просто иска обективно мнение.

41.   38, аз така и не видях категоричен отказ.

"Даниел дойде при мен и започнаХМЕ да се целуваМЕ"
"МАЙ не го искам" "СЯКАШ си промених мнението"
Ако толкова беше против, трябваше да вика за помощ или поне да бъде категорична. Тя самата не е сигурна, щом пита. Това може да се тълкува и като игра, дърпане, роля на благоприличие и т.н. Ако става въпрос много жени обичат да казват "недей" по време на секс, за да е по-вълнуващо.

39, хубаво, ама тя самата не знае дали е изнасилена, щом пита, та вие ли ще я убеждавате, че е?

42.   41, ти остави това, че не е била категорична. Ама най- малкото по държанието й по време на секса, момчето е можело да разбере, че на момичето не му е кеф и че не го е искало.
37, напълно съм съгласен. Ако беше просто "любовна игра", закачка и т.н., тя нямаше да идва тук да се оплаква. А щеше да разправя на приятелки колко гот секс е правила. Било си е сексуално насилие във всеки случай.

43.   До горния

Бях ли сексуално насилена? Ми звучи повече като питане и неубеденост, отколкото като оплакване. А това, че не и е харесало, не означава, че е изнасилване. То и на мен не всеки път ми харесва.

44.   Започвам да си задавам един странен въпрос:

Ако изнасилвача я беше излизал пак ли щеше да е изнасилване ?

45.   Номер 36, тя му е казала, че не е сигурна и че е пияна, доста преди да се стигне до това той да си го вкара. Тя му е казала в момента, в който той е започнал да я обарва. А "пичът" се е оправил на ударен и е започнал да я убеждава и натиска, докато тя се е отказала да му се съпротивлява. Чисто изнасилване си е това, но останах с впечатление, че момичето не иска да го съди. Може би, защото знае, че вината ще падне върху нея или защото иска да забрави за случилото се, колкото се може по-бързо. Каквото и да си говорим, не тя трябва да се вини, а той.

46.   Според мен не си била изнасилена, но той определено се е възползвал от теб по недопустим начин! Никой уважаващ сеже си мъж не би го направил. И все пак, ако не е изполвал презерватив и е свършил в теб, смятам би могла да му търсиш вина по съдебен път, ако се беше освидетелствала на следващата сутрин. Не дай си боже да си забременяла! Не се вини, а се поучи! Ако трябва някой да се чувства виновен и да е гузен, това е той! Успех!

47.   Авторката съм. Благодаря за подкрепата на някои от коментиращите! Но желая да изясня някои неща:
1. Не ми е минавало и през ума да отида в полицията. Няма да съдя момчето, нито нищо. Искам всичко да отшуми между нас колкото се може по-бързо и да забравя за станалото.
2. Към тези, които коментират "станете гаджета", "пробвай пак с него. може да ти хареса" и така нататък, имам да кажа само едно- това няма как да се случи. Не желаех да спя с него във вечерта, в която се случи това, нито пък ще поискам за в бъдеще. Ако исках да спя с него, щях да го поканя да спи при мен или аз щях да отида при него, а не просто да отида да си легна отделно от него.
Мисля, че му повторих достатъчно пъти, че не съм сигурна. Казах му повече неща от споменатите в историята, която споделих (не изпитвам нужда да цитирам едно към едно всяко изречение, което му казах). Но по едно време дори му казах "искам да си тръгна. Ще си извикам такси" и неща от този род, но момента, в който станах от леглото той ме издърпа обратно и ми каза, че се филмирам, че трябва да се успокоя и така нататък.
Да, може би е трябвало да бъде твърда още от началото. Истината е, че се панирах и не знаех как да реагирам, за да не се агресира той.
Но все пак, благодаря на коментиращите, които се отзоваха с истински съвети и дори съчувствие! Ще се опитам да споделя случилото се с близък човек, щом се почувствам достатъчно комфортно и готова.

48.   Сериозно ли някои тук пишат, че е изнасилена и трябва да подава жалба?
Авторке, викала ли си, блъскала ли си, съпротивлявала ли си се? Това "май не го искам" и "бутнах го леко" не важи. Когато една жена бива насилена, тя прави всичко възможно да се измъкне и факта, че мъжа е по-силен не я спира. Окей, и пияна да си била, ама не до степен, в която си буквално в безсъзнание и някой те е впрегнал безпомощно. Целували сте се, говорила си му, спомняш си ги тези неща, не си била толкова наквасена. Ако си искала си можела да се развикаш, не сте сами в квартирата, щяха да те чуят, а и той не е малоумен.

49.   В момента завършвам право. Много специалисти се намериха тук. Много хора твърдят, че госпожицата е изнасилена, но който го твърди той не е прочел и един член на Наказателния кодекс. Много я оправдават, че била пияна. По тази логика всеки, който изнасили жена и е бил пиян трябва да бъде оправдан. Алкохола не е каквото и да е оправдание, за който и да било, където и да било! Това, че някой е пиян, за каквото и да е, не го освобождава от отговорност и е в негова вреда, а не полза! Който твърди обратното, моля да посочи по кой член на Закона това е така. Освен това следва въпроса - защо когато той влиза в стаята тя не му казва да излезе? Като отказва да излезе, защо още тогава не вика за да дойдат приятелите от другата стая? Защо когато той сяда, ляга при нея, тя не се възпротивява по какъвто и да е начин, точно обратното, отново не вика и не се противи? Ако не е съгласна да има полов контакт защо се съблича, защо си сваля и гащите? Ама тя била казала в последния момент, че не иска. За никой не е тайна, че голяма част от жените казват, че не искат за да се представят, че не лягат с всеки срещнат, а с действията си показват точно обратното защото това искат, както е в случая. Също така виждаш ли не започнала да вика защото много се изплашила, а в съседната стая има други хора, които да й помогнат. Питайте вещите лица психолози кога една нападната жена няма да вика - само когато иска да бъде "нападната". Викането е спонтанна защитна реакция, за която никой не разсъждава какви са размерите на нападателя. Никъде не споменава и да е искала да вика. Тя пише "След като той започна да ме обарва и т.н. аз сякаш си промених мнението..." - човек, който не иска никога няма да употреби "сякаш". "Достраша ме малко..." - интересно колко от изнасилените жени ги е дострашавало "малко". "Май не го искам." - коя изнасилена ще употреби "май". "Не му казах "не"... и била изнасилена... Който твърди, че е изнасилена е за психиатрията.
"Бях ли сексуално насилена или просто вината е изцяло моя, защото не му казах "не"?" - Много добре знаеш скъпа чия е вината. Не се оставяй да те заблуждават, че си права, защото това няма да ти помогне. И не на последно място, в изложението си имаш само твърдения и нито едно доказателство. Доказателствената тежест е твоя - ти трябва да докажеш, че той е виновен, а не той да доказва, че е невинен! Как ще стане? Гарантирам ти, че ако някой заведе подобно дело в съда, ще платиш само разходите по делото в т.ч. разходите на ответната страна за адвокатските хонорари.

Обръщам се към всички жени - прекалената еманципация ви носи единствено и само вреди! Имам чувството, че утре ще твърдите, че ако жена е обрала банката пак е невинна защото е жена.

50.   Имам чувството, че утре всяка жена която подаде иск за развод ще твърди, че е била изнасилена и затова е родила, като до този момент не е говорила от страх.

52.   Имах такъв случай, щях да го съдя, викам, майната му. Остави да си живее жалкото подобие на живот. Сега той е на 26, сам като куче и вика веднъж "Мен съдбата ме наказа", когато бях дете ме удари така под кръста. Има една индийска поговорка:"Изчакайте труповете на враговете жви да минат пред вас по река Ганг", мислех преди, че за лошите няма възмездие, всички приятели, които са се гаврили в мен, този, сега са по-нещастни от кучета. Ти почакай само.

1-50 от 105