Споделена история от Секс и интимност

Бях ли сексуално насилена?
Здравейте! Момиче на 19 съм от София. Ще се опитам да бъда кратка.
Преди 2 дена бях на рожден ден на приятел. Отпразнуването се състоеше от събиране в квартирата на рожденика и след това ходене на бар, който се намира на 5 минути от квартирата му.
В края на вечерта се оказа, че аз, едно от момчетата, което беше на рождения ден (нека го наречем Даниел) и приятелката на момчето, което имаше рожден ден живеем на доста далеч от квартирата на рожденика, затова той ни каза, че няма проблем да останем да спим у тях.
Всичко беше окей докато не стана време за лягане. Рожденика легна заедно с приятелката си в неговата спалня. На мен ми казаха да спя в другата спалня, а Даниел щеше да спи на дивана в хола.
Някъде 5 минути след като си легнахме Даниел дойде при мен и започнахме да се целуваме. Той беше почти трезвен, а аз си признавам, че бях доста пийнала. След като той започна да ме обарва и т.н. аз сякаш си промених мнението и започнах да му казвам неща от сорта на "Май идеята не е добра", "Ще изчакаш ли малко?", но той продължи само както той си знае и ми каза "Спокойно. Защо се спичаш сега?" и т.н. Достраша ме малко и не посмях да му кажа нищо (мисля, че трябва да отбележа, че аз съм 50 килограма, 165см., а той е минимум 190см и изглежда, че тренира сериозно).
Не след дълго се оказахме в мисионерската поза и тъкмо като тръгна да си го наглася, за да го вкара, аз тръгнах да си затварям краката и си сложих ръцете на стомаха му, като го бутнах леко и отново му казах "Даниел, мисля, че сега не му е времето. Пияна съм. Май не го искам.", а той просто почна да ме целува и да ми казва "не е нищо сериозно. Отпусни се малко.".
В крайна сметка той получи каквото искаше. Пак споменавам, че бях доста пияна. Дори не съм сигурна, че бях в съзнание през цялото време.
От както стана това ми е едно депресирано. Някак си ме е срам, не ми се яде, почти не спя. Моя ли е вината, че той не ме послуша и не спря? Не му казах "не", но му дадох знаци, че не съм окей с това, което правеше той. Бях ли сексуално насилена или просто вината е изцяло моя, защото не му казах "не"?
П.С. Надявам се, че редакторите ще публикуват историята ми. Благодаря предварително!

Коментари

51-100 от 105

53.   44 - Да!

54.   Всички жени оправдават авторката и казват, че била изнасилена. А това да отказват на думи е част от техния ритуал /наречи го маниер/ за да се представят като скромни. Имал съм няколко случая на такова отказване преди секс, но тук ще ви дам само един пример:
Бях на 28 години и по-младата сестра на приятелката на моя приятел Иван /току що навършила 18 г./ ми открила адреса и една неделя малко след обяд се чука на вратата на моята стая, отварям и гледам Рени. Питам я как ми е открила адреса, а тя казва, че Иван и го е казал. Аз живеех в една малка таванска стая и имах само една маса с един стол и едно единично легло. Нямаше къде другаде да седнем освен на моето единично легло. Колко сме говорили не знам, но по едно време аз започнах да я прегръщам през рамото й, а след малко и през кръста. След като започнах да я прегръщам по-интимно тя започна да ми казва: "моля те недей защото ще ти се разсърдя", но аз продължавах нежно да я милвам по ръцете, по гърба и по лицето, което си личеше по изражението на лицето й, че на нея й харесва. Тя ми каза още два-три пъти "недей, ще ти се разсърдя". Накрая аз я попитах правя ли нещо нередно за да ми се сърдиш, а тя каза: "НЕ". Аз се усмихнах и продължих с моята нежност по нейното тяло. Тя повече не ми каза, че ще ми се сърди. След известно време правихме секс. След свършването на секса тя беше през цялото време весела, усмихната, щастлива. Така започна нашата любовна връзка, която продължи година и половина и през цялото това време за нищо не ми се е сърдила и не сме имали никакви проблеми. Всичко това го споменавам за да потвърдя истината, че жените казват понякога неща за да се покажат скромни и невинни, а в действителност съвсем не го мислят така. Или с други думи тези: "не, не, не, ще ти се разсърдя" са само женски маниери и нищо повече. Коментиралите, че авторката била изнасилена показва колко фалшиво мислят жените. Те винаги се изкарват неразбрани, невинни, използвани, употребени против волята им. Модератори, моля публикувайте ми коментара.

57.   Да, това е изнасилване. Но истина е също, че в България никой няма да ти обърне окобено голямо внимание, дори да решиш да се оплачеш. Ако заведеш дело, най-вероятно също ще изгубиш - много са мъгляви обстоятелствата и изнасилването ще е трудно доказуемо - така мисля, без да съм юрист. Посети психотерапевт или поговори с някой, на който имаш доверие - мисля, че това ще ти помотне донякъде. И за свое добро внимавай занапред къде оставаш да спиш. Колкото и да си пила - извикай такси и се прибери, или помоли някой приятел да те изпрати. Боклуци много има за съжаление, които смятат, че ако една жена им каже, "Не", това означава, че иска незабавно да бъде изчукана.

58.   Какъв е критерия всъщност за доброволен секс къде е границата между традиционното женско "дърпане" и отказа? За мен ако една жена не иска секс, тя е категорична, че не иска. Ако се наложи се съпротивлява яростно, крещи, вика, особено ако знае, че в съседната стая има хора, които веднага могат да се притекат на помощ.

Това с "май", "сякаш", "не съм сигурна", ама па го целунала, пък после изведнъж се сетила, че МАЙ не иска за мен си е джумбиш.

59.   49, ти със сигурност не си юрист и не си завършил право!!
Алкохолът не е оправдание, когато ИЗВЪРШВАШ престъпление, а не, когато е извършено върху теб!
Да вземем следният пример:домашно парти, хората пийват, веселят се и после си отиват, а домакинът пийнал си ляга да спи. Крадец го обира. Сега по твоята логика, домакинът трябва да е виновен, че е пил алкохол в дома си и после си е легнал, заспал е и не се е обадил в момента, когато влиза крадеца, не е пищял и не е бранил собствеността си, а се спал.
Нещо ми се струва, че логиката ти куца, познанията-също.

60.   Хм аз съм 39н и съм мъж. Това което е станало не е мъжка постъпка и авторката има пълно право да смята станалото за насилствен акт другата дума е грозна.. Всички мъже, които нападат момичето, трябва да се замислят малко, що за хора са..
До авторката. Надявам се станалото да не ти тежи много(макар че няма как) и да продължиш напред в живота си. Ако искаш го съди, ако не искаш недей. Ако искаш споделяй, ако не искаш недей. Ти си решаваш, виждам че си доста зряла и че не си няква жертва. Айде късмет в животя и всичко най-хубаво!

61.   54, разликата е, че ти си я питал дали правиш нещо нередно. Момчето в случая, не я е. Той е искал да я ебе, каквото и да стане. Той си го е наумил още от началото.

62.   До номер 48. Явно е била достатъчно "наквасена", за да спомене, че НЕ Е СИГУРНА, ЧЕ Е БИЛА В СЪЗНАНИЕ през цялото време казала му, че е пияна. И вижте коментар 47. Момичето, не е изпитало нужда да точи локуми и да ни разказва с подробности (едва ли е комфортно, щом не каква какво е станало след като е проникнал в нея. Няма как да знаем какво е станало тогава). Момичето му е казало, че иска да си тръгва и да си вика такси, а той не я е послушал.

63.   Автор(к)е с хаш 689c8217be. Като си измисляш истории, поне се запознай с хаша. В някои коментари се защитаваш сама себе си от името на независим коментиращ, че си изнасилена, в други коментари пък от името на друг твърдиш, че "момичето" не е изнасилено.

Пусни едно търсене с контрол и F на 689c8217be и ще си видиш коментарите. Жокер 6, 7, 8, 28, 29, 30,40, 42, 45, 47 (единствения, в който си признаваш, че си "авторката"), 61, 62.

Предполагам пак "брат" ти, "майка" ти и "баща" ти "случайно" са писали от твоя комп. Нали така казвате всички, които ги хващат.

64.   49 - Оле, това ли сте новите адвокати на България? Нарича се нарочно склоняване при отказ. Момичето колко пъти да повтори, че отказва? Алкохола е вреда винаги в правото, както педофилията и наркоманията, ама такива все се измъкват. Елегантно го казвате, имате знания, ама имайте и морал!

68.   63, добре, че поясни за авторката и хашовете, та да разберат и другите. Смях. :)

69.   Авторката определено има голямо въображение или много свободно време :D

72.   Аз пък се вързах щото имам подобни преживявания - не, не, не, а след време "ама ти що ме слушаш" ;))

Е нищо де - поне няма да мислим име на детето ;))

73.   Докато има наивници, ще има много подобни "авторки"

74.   Е, добре че я запознахте авторката с грешката и, та следващия път да знае като реши да пуска теми единствената цел да се плюе по мъжете. Ама какво да ги правиш, феминистки...

75.   НОМЕР 63, много ти благодаря за коментара, който би трябвало да отвори очите на всички посетители. Броих ѝ хашовете 12 на брой. Аз от отдавна зная тази авторка и зная всяка нейна тема и ѝ го казвам, но тя винаги отрича. Казвал съм ѝ също, като теб, че тя сама си коментира темите и когато я упрекна неопровержимо тя спира участието си в темата. Сега ти я хвана на местопрестъплението с един и същ ХАШ 12 пъти да коментира от различни лица и тя няма как да отрича вече. Но аз ти гарантирам, че тя повече няма да се появи в темата, това го е правила много пъти и преди. Мога да ви цитирам десетки нейни теми, където тя се представя на най-различна възраст от 14 годишна до 30 годишна и много рядко над 30г. Тя също е писала теми и от името на мъже. 90% от темите и са за секс с мъже, където тя се представя за красиво интелигентно момиче, но след средата на темата започва да обвинява момчетата във всички земни грехове. Аз съм казвал и по-рано и пак ще кажа, че тази особа не е никакво момиче, а е една стара баба, която към края на ноември навърши 62 години. И не само това, тя е Сливенска Ромка. Като млада е завършила Българска филология по поръчение на партията, вероятно да ограмоти малко ромите в Сливен, но след промените през 1989 г. с ограмотяване на ромите тя повече не се занимава, а е тръгнала по съвсем друг път за което тя е била наказана. Аз я познавам от друг сайт от няколко години и в една нейна тема казваше, че тя пряко е ръководила стотици мъже /не 100, а стотици/ и малко жени. Когато я попитах в какъв бранш на икономиката това е било тя не каза нищо. Аз тогава ѝ казах, че тя вероятно е била сводница на няколко проститутки и техните стотици клиенти. Тя не ми отговори нищо и на това. Казвам ви, че тази баба е най-фалшивия посетител в този сайт защото анонимността много я устройвало и поради тази причина тя публикува теми като на конвейер една след друга. Впрочем тя се кефи да хвърля кал по мъжете във всякаква форма-тя е мъжемразец. Ако ви посоча само няколко нейни теми сами ще се уверите в думите ми, но не знам дали си струва да го правя сега. Аз съм посочвал нейни теми в други мои коментари, но не зная дали хората обръщат внимание. Заради мои забележки сайта и е изтривал няколко нейни идиотски теми. Една от тях беше темата: "Всички мъже ли са лайнари" в "Семейство". Ако пък искате да разберете мозъка ѝ прочетете ѝ темата: "Мога ли да имам пълноценен живот с шизофрения" в "Здраве". Бих искал да обърна внимание на всички коментатори, моля ви вниквайте повече в написаното, като Н. 63 и не мислете че във всяка тема написаното е истина. Н. 63 ви показа фалшивостта на авторката-62 годишната баба.
Модератори, моля публикувайте ми коментара.

76.   59, Нямам намерение да те убеждавам какво съм завършил, това, че не вярваш си е твой проблем.
Съгласен съм, че употребата на алкохол не е оправдание за извършител на престъпление, но той не носи отговорност за последствията от това, че друго лице е в нетрезво състояние. Дали някой ще е трезвен или пиян зависи единствено и само от него. Отговорността за това я носи единствено и само той. Това, че извършителя се възползва от факта, че другия е в нетрезво състояние не е престъпление или каквото и да е нарушение. Ако пилия не беше пил такова обстоятелство нямаше да има. Освен това способността ти да се защитиш по време на сън, в трезво или нерезво състояние е почти една и съща, в случая решаващ фактор е съня, а не дали си пиян. Колко ще се защитиш ако те ограбят докато спиш макар и да не си пил?
"Той беше почти трезвен, а аз си признавам, че бях доста пийнала. " Според теб излиза, че ограбения в примера ти (в случая няма кражба, а грабеж) ако е бил трезвен, грабителя нямаше да успее да го ограби? Съответно ако тя не беше пила, секс нямаше да има? Това никой не може да каже какво е щяло да стане. Никой не знае. Какво, морално оправдание може да бъде за нея, че тя се съблича и ляга със него? С действията си тя не му казва, тя му показва, че желае секс с него. Ако тя не иска секса, тя няма да се съгласи изобщо да легне до нея. Ако не е искала защо не излезе от стаята? Тя никъде не е споменала той да я е задържал насила.
В тълковния речник на Българския книжовен език срещу думата "май" пише: За изразяване или подсилване на несигурност, предпазливост, вероятност, възможност, предположение; по всяка вероятност, изглежда, като че ли, сякаш. - да, тя е несигурна, колебае се, но с нищо не изразява несъгласие. "Май идеята не е добра" - това не е никакво твърдение, отказ, или несъгласие за да има нарочно склоняване - колкото да, толкова и не. "Ще изчакаш ли малко? " - това е въпрос дали е съгласен да се отложи предприетото, но не и да бъде отменено. Неговият отговор е "Спокойно. Защо се спичаш сега? " Кога нападател ще тръгне да успокоява жертвата? Да крещи, да вика, да я заплашва - да, но да я успокоява... Когато цъфнат налъмите в банята. "Достраша ме МАЛКО и не посмях да му кажа нищо. " Кога жертвата я е страх МАЛКО? Има ли такъв случай? И тръгна да се оправдава, че е мълчала заради ръста и килограмите... "... като го бутнах ЛЕКО и отново му казах... " Някой ще те изнасилва и само "ЛЕКО" ще го бутнеш за защита от нападение? "Даниел, мисля, че сега не му е времето. Пияна съм. Май не го искам. " Защо сложи думите "мисля" и "май" - за втори път (това потвърждава, свидетелства, че думата не е употребена случайно) - има колебание, категоричен отказ няма. "... той просто почна да ме целува и да ми казва "не е нищо сериозно. Отпусни се малко. " - Той ще я изнасилва и в същото време ще я успокоява да се отпусне? Също така никъде няма нито една дума, за каквато и да е сила или агресия от негова страна - няма крясъци, няма викове, няма удари, няма рани и синини. За медицинско от съдебен лекар и дума не става. И за финал - той е виновен! Надявай се... надеждата умира последна...

77.   76, и да искаш няма кого да убедиш, че си завършил право, първите два абзаца в поста ти са абсурдни и със сигурност не е на юрист!
По принцип трезвен човек не носи отговорност от това, че друг е пил, но носи ОТГОВОРНОСТ за собствените си действия.Ако те са престъпни, съответно човекът е престъпник.
"Това, че извършителя се възползва от факта, че другия е в нетрезво състояние не е престъпление или каквото и да е нарушение."
Зависи за какво:)
Ако обереш къща, докато собственикът е пиян-виновен си!
Ако изнасилиш пиян човек-виновен си!
Ако пребиеш пиян, който не провокира по никакъв начин агресия, а си седи мирно и кротко и не притеснява никой и не нарушава обществения ред-виновен си!
Ако принудиш пиян да проституира-виновен си!
Ако, ако, ако, случаите са много и със сигурност изказване от теб не е компетентно и юридическо, нито на човек завършил право!
Примерите, които ти ги посочвам са наказуеми и без човекът отсреща да е пил.Това, че е пил и те е "улеснил" не променя по никакъв начин факта, че си извършил престъпление.Твоето престъпление не може да се "оправдае" с това, че другия е пил.
Да пиеш, ако не нарушаваш закона с действията си в пияно състояние не е незаконно.Незаконни са примерите, които ти дадох.
Аз нямам никакъв проблем с това, че не ти вярвам, проблемът ще е за тези които ти повярват:)
И съвсем умишлено "пропусна" да отговориш на коментара под номер:64!
Ама и какво да кажеш, освен общи приказки!

78.   75, поне дай линк за историята за шизофренията. Изтрита ли е историята или?

79.   Ало, адвокатчето! Само ти не разбра, че темата е фейк. Коментираш несъществуващ казус, спри се и използвай сивите клетки по предназначение, ако ме разбираш, де...

81.   Според мен, ако не можем да наречем това изнасилване, тогава е просто... злоупотреба. Ти си била пияна, не си очаквала че той ще дойде при теб, не си „си го търсила“ и си му казала, че идеята не е добра.
Това е напълно достатъчно да разбере, че не искаш да спиш с него, а и той не те е питал дали искаш.
И щом е дошъл в стаята ти, значи е бил наясно какво иска да направи, също както е бил наясно, че ти не можеш да се защитиш.
Ако се беше съпротивлявала, тогава щеше да има вероятност да бъдеш бита и изнасилена в пълния смисъл.
Така че според мен това е злоупотреба и пак може да се тълкува като сексуален тормоз, защото макар да не си била физически наранена, пак си била сексуално използвана и принудена да спиш с него без твое съгласие. Той може да не те е наранил физически, но пак се е възсползвал от това, че си пияна, което си е чиста злоупотреба.
П. п. Жертвите на психически, физически, сексуален и изобщо всякакъв тормоз, винаги си задават въпроса дали вината не е тяхна. Това се случва най-често, когато насилникът манипулира жертвата, за да я убеди, че вината е в нея.
Някой беше казал някаква глупост, че „изнасилването било единственото престъпление, в което жертвата е виновна“- пълна простотия! А изнасилвачът невинен ли е? Този, който се е възсползвал от теб невинен ли е? Естествено че не и вината не е твоя.

82.   Номер 49 според мен е пълна демонстрация на две неша- на мъжката простотия и на пукнатините в правната ни система, която защитава правата на насилниците и изкарва жертвите виновни.
Пич, номер 49, ти хубаво си си научил уроците, хубаво си знаеш наказателния кодекс, ама можеш ли да разсъдиш върху ситуацията и върху нещата, които знаеш? И можеш ли да гледаш на нещо не само като юридически въпрос, а като чисто етически? Щото коментара ти направо си казва, че си готов да защитаваш правата на изнасилвачите за пари, а също и заради болната си мъжка природа. Да знам, сега щ е ме нахлебиш, ще кажеш, че това не е вярно, че по закон изнасилването е нещо съвсем друго, но сексуалният тормоз има доста форми.
Ей такива доводи от сорта на „тя защо не го е спряла? защо си е свалила гащите? Защо не му е казала, че не иска“, имат само един отговор- защото се е страхувала. Ако се беше развикала или съпротивлявала, оня можеше да я пребие, тогава добре познатият ти закон пак ли щеше да го защитава?
И след като болните мъжки мозъци тук оправдават това, че някакъв си разгонен х*й е влязъл в стаята й със съвсем ясни цели, без да е пил и без нищо, тогава с какво право съдят момичето, че е пило? Да пиеш също не е престъпление, както и да си изплашен. Но да те възсползваш от някого и да му нанесеш психически травми, би трябвало да бъде престъпление. Наистина не знам толкова, колкото номер 49, не съм юрист и сигурно ще изям голям хейт от тези, които следват право, но според мен юридическата система е последното нещо, което трябав да намесваме.
От гледна точка на закона това може и да не е изнасилване, но от гледа точка на етиката, това си е насилие. Може да не е подсъдимо, но паке отвратителна постъпка.
Според закона може да не е престъпление и да не подлежи на правно наказание, но морално погледнато това си е насилие и доводите, че тя не го е спряла, за мен не са валидни, защото и да беше опитала, нямаше да успее.
И между другото правото не трябва ли да се основава на морала? Какъв морал има един мъж, който се възсползва от пияни жени?
Щото ниско моралните жени биват наказвани и съдени по всякакви начини в житейски план, но изнасилвачите все някой ги оправдава.
А я кажи номер 49, ако нещо подобно сеслучи на твоята дъщеря, дали ще й кажеш същото, което си писал? Дали ще я хлебиш, че не е спряла момчето? Със сигурност, като загрижен баща, ще й се накараш, че е отишла да спи при приятелка и че се е напила, но ако някакъв си мухльо се възсползва от нея, ти като човек познаващ законите, няма ли да намериш някакъв законен начин да накажеш пикльото, който се е възсползвал от детето ти?
Наистина не разбирам от право и си личи. А на въпроса защо си е свалила гащите, пак казвам, че отговорът е само един- страх. Психологическо състояние на безисходица и безпомощност.
Не знам доколко психологията играе роля в правото, освен когато милите ни адвокати не защитават правата на някой изрод, но както и да е... целта ми не е да изучавам наказателния кодекс и насилие може да има без да е престъпление. Според закона пикльото не е насилник, но според етиката е.
Това е един вид, изнасилване, което не подлежи на правно наказание, понеже не може да се докаже, че е било насилие и за съжаление има доста обстоятелства в полза на извършителя.
Но от морално-етическа гледна точка, пикльото пак трябва да си поеме отговорността за това, че се е възсползвал, а той няма да го направи.
Викаш, че алкохолът не бил оправдание за вършене на престъпления, нали? Супер, обаче авторката не е извършила престъпление. Онова нахално копеленце също е употребявало алкохол, ама него го оправдавате, задето се е възсползвал от нея, нали?
Алкохолът не е оправдание да извършиш злоупотреба, авторката с кого е злоупотребила бе?
И след като оня нахалитет не може да бъде съден юризически (за което не съм учудена), тогава житейски как можем да съдим, че когато някой се напие не знае какво върши?
Освен това, драги 49, ти наистина си отличник по право, ама не показваш да знаеш нещо много важно- че законите на държавата би трябвало да са съобразени с това, което е морално и добро.
От право разбираш, а от психолология и етика? Очевидно не, нито в житейски, нито в професионален план.
Законът не трябва ли да защитава хората от това да получат психологически травми?
Разбира се, има случаи, в които и жертвата носи някаква вина, но тази вина е само една-глупост. Никой не може да те съди за глупоста ти да се напиеш, а за последствията от тази глупост върху друг човек, правно и етически.
И между другото, много хора казаха, че момичето си е било виновно само, че се е напило. Това си е така, но я ми кажете, кой от вас не се е напивал никога на рожден ден, просто защото не си е преценил мярката?
И ако госпожицата трябва да си поеме отговорността за действията и за грешката, че се е напила(понеже това е причината да му се подчини и това, че е бил по-силен), тогава не трябва ли да се потърси отговорност и на онова момченце, че е решило да се възсползва от нея?
Тук всички, които са писали коментари против авторката, защитават похотта на мъжете и говорят, че жените само се преструваме, че отказваме. Еми не е точно така. Има много жени, които го правят, но и такива, които наистина не искат, като казват, че не искат и нищо не може да оправдае извършителя на действието.
Както и да е, прощавайте за дългия коментар и сигурно за многото неточности, но просто не се стърпях.
Един съвет към мъжете- когато жена ви каже, че не е сигурна или че не иска, това значи да се спрете, защото не знаете какви травми може да нанесете, дори постъпката ви да не е незаконна. И когато сте действали спрямо нагоните си, това също не е оправдания, нито пък е редно да си мислите, че имате право да се възсползвате от жените, само защото не могат да се защитят.
И съвет към авторката: потърси психологическа помощ, иди на терапевт, това е най-добрият избор. Не търси правна помощ и не си помисляй да съдиш оня изрод, защото ти ще излезеш виновна. Но депресията може да я излекуваш само като се посъветваш с психолог, а не с адвокат.
П. п. Не номер 49, не следвам психология. Това не е от вечната война между психолози и юристи. Извинявайте за рейджването.

83.   77, Ако искаш вярвай, проблемът си е твой.
От какво зависи кога извършителя на престъпление носи отговорност за това, че потърпевшия е употребил алкохол - цитирай, по кой член? Кой носи отговорност за чужди действия в наказателното право? Изброяваш престъпления, за
които извършителя си носи отговорността за престъплението, но не носи отговорност, че потърпевшия е пиян.
За коментара на 64 ти си пропуснал да прочетеш: "В тълковния речник на Българския книжовен език срещу думата "май" пише: За изразяване или подсилване на несигурност, предпазливост, вероятност, възможност, предположение; по всяка вероятност, изглежда, като че ли, сякаш. - да, тя е несигурна, колебае се, но с нищо не изразява несъгласие. "Май идеята не е добра" - това не е никакво твърдение, отказ, или несъгласие за да има НАРОЧНО СКЛОНЯВАНЕ - колкото да, толкова и не. "
79, Разбрах, но какво от това? Съществува като възможен вариант. Нека се радва автора.

84.   Н.78 аз съм го казал вече в коментра ми. Кликни в "Здраве" и горе където пише Собствено търсене напиши заглавието на темата и виж на коя страница е. Темата е там. Прочитайки я ще видиш какъв мозък има авторката. Там в темата моите коментари са 9,14.

85.   Дори темата да е фейк, това е много тежко престъпление, с което шега не бива.
В случая за мен няма изнасилване.
Не ми се влиза в подеобности какви трябва да бъдат доказателствата и причинно следствената връзка. Не са малко този тип дела.
НК в чл. 152, ал. 1 , т. 1 е пределно ясен. Само ще споделя тук цитат от решение на ВКС, в което е видно разграничението: „Ако за престъпния полов контакт са били необходими сила или заплашване, значи жертвата не е била в безпомощно състояние, както и наличието на безпомощно състояние изключва необходимостта от употребата на сила или заплашване”. В случая аз не виждам безпомощно състояние, нито пък принуда.
До всички жени: пожелавам Ви никога да не ставате жертва на такова престъпление, но моля дръжте се на положение и не изпращайте двузначни сигнали.
Някой коментиращ каза: а как е протекъл самият полов акт? След като няма охлузвания и авторката не споделя явна принуда и заплаха към нея от дееца, как да сме сигурни, че не е доброволно?

86.   Номер 75, измисляш си за това кой е авторът на "Мога ли да имам пълноценен живот с шизофрения". Четох историята на "изнасилената" авторка, както и последните коментари, когато попаднах на твоя. Мога да те уверя, че авторът за шизофренията не е тази баба, която познаваш и за която споменаваш. Нито авторката на "Бях ли сексуално насилена" и "Мога ли да имам пълноценен живот с шизофрения" е една. Може ли да не намесваш хора с психоза тук, защото един психотичен човек, който споделя в сайта историята си, може да реши, че го шпионираш и нарочно забъркваш историята му с тази история тук, за да го сплашиш, да го хванеш в капан, да му покажеш, че можеш да го контролираш и всъщност да му кажеш по този начин: "Аз знам кой си и сега, всички в заговора срещу теб, включително и аз, ще контролираме мислите ти". Мисли малко де...

87.   Нещо не ми се прати коментара. Та, към номер 75. Не четох всички коментари, а само последният, сред които и твоят. Нямам представа за тази баба, която познаваш и която разпознаваш в авторката, но мога да те уверя, че "изнасилената" авторка и авторката на "Мога ли да имам пълноценен живот с шизофрения" са различни. Авторката на темата с шизофрения, не е нито баба, нито е пускала теми за секс. Защо набеждаваш така хората. Не се ли замисляш, че след твоя коментар, авторът на темата за шизофрения, може да реши, че го шпионираш, познаваш, че си в заговора срещу него, че искаш да го хванеш в капан. Ти всъщност ми казваш: "Аз знам коя си ти и ще контролирам ума ти". Набеждаваш ме, че аз пускам разни теми из Сподели.нет и други сайтове. Защо ме тормозищ по този начин? Какво целиш? Какво искаш от мен? Моля да ми отговориш, а също така моля и коментарът ми да бъде публикуван.

88.   Сподели.нет - два пъти пусках коментара си тук и отдолу ми излиза, че "Коментари очакващи одобрение: няма. " Ако продължавате по същия начин, ще говоря с баща си и ще се наложи да се вземат мерки за фалшиво обвинение - става въпрос за номер 75, който твърди, че знае кой е авторът на "Мога ли да имам пълноценен живот с шизофрения".

89.   От номер 86-87-88. Номер 75 като толкова знаеш коя съм аз - кажи. Много добре знаеш, че не съм нито бабата, нито авторката на "Бях ли сексуално насилена". Но ти много добре знаеш коя съм. Чувствам се застрашена от теб - можеш да ми навредиш в работата и да ме уволнят. Не знам, говорих с родителите си и те ми казаха да не пиша повече тук, но аз не мога да се спра. Трябва да отида в полицията и да пусна жалба - и друг път съм ходила и са ми казвали, че за да пусна жалба, трябва да напиша името на човека, срещу когото пускам жалба. Така че бъди така любезен да ми кажеш името си. Ще изчакам отговорът ти и ако не ми отговориш, така или иначе отивам в полицията и разказвам, че някой анонимен твърди, че знае коя съм и ме обвинява в лъжи. Или пък да покажа какво се пише тук на нашите...не знам и аз се чудя. Сега ще ми кажете, че съм болен мозък, но аз се чувствам застрашена. Когато видите инвалид, не му се подигравате и не обиждате, не осъждате, не му казвате да живее, но когато видите психичноболен започвате да се месите и да осъждате, да обиждате и да се подигравате, защото сте без душа. Както не обиждате хора без крак, например, ще помоля и мен да не ме обиждате и да не ме наричате "болен мозък", както ме нарече номер 75. И впрочем, номер 75, това което казах в моята тема за шизофрения, не съм го измислила аз. Така че не ме нападай. Просто си признай кой хората, които познавам си. Признай си, че ме познаваш и в момента целиш да ме уязвиш. Ако спреш да ме набеждаваш и се извиниш, всичко ще бъда наред.

90.   83, аз ти казах, проблем нямам, че не ти вярвам, проблемът е са хората, които ти вярват(ако има такива)
Смехотворни е това, което си писал:"От какво зависи кога извършителя на престъпление носи отговорност за това, че потърпевшия е употребил алкохол"
Извършителят на престъпление носи отговорност за СВОЕТО престъпление(изнасилване, кражба, блудство, убийство, побий, няма значение).
Ти не носиш отговорност , че някой пълнолетен човек е решил да се напие, но носиш отговорност, ако ИЗВЪРШИШ ПРЕСТЪПЛЕНИЕ КЪМ ДАДЕН ЧОВЕК(независимо дали е бил пиян или трезвен)
Пиенето на алкохол само по себе си, когато е извършено от пълнолетен човек доброволно и напилия се не нарушава закона и обществения ред НЕ Е престъпление!За това такъв човек НЕ носи никаква наказателна отговорност.Ако обаче към него се извърши престъпление, този който го извършва е подсъдим!
Пример: ако ти ограбиш пиян човек, ти ще бъдеш съден за кражбата, а не за това, че другият се е напил.

91.   До Н. 86, 87, 88, 89.
Слушай бабо Саша, аз нищо не си измислям, а ти си тази, която си измисля шантави истории. Аз зная, че ти си автора на много истории, но сега тук говорим специално за няколко истории, които в този коментар ще ги посоча. В "Мога ли да имам пълноценен живот с шизофрения" автора си абсолютно ти. Помниш ли, когато в другия сайт ТИ беше писала, че често изпадаш в депресия и само тогава ти написа псевдонима ми с главна буква от благодарност на това което аз бях казал за една своя депресия, а преди винаги го пишеше с малка буква. Така, че ти си много често депресирана и това заедно с шизофренията ти и грандоманията ти и това те прави това което си. Ти си публикувала този 86-ти коментар в 13:43:37 часа, а само слвд 7 минути в 13:50:52 часа публикуваш коментар Н. 87. Как става така толкова бързо да ти публикуват коментара. Ние чакаме с часове и дни да публикуват нашите коментари, а твоите само след няколко минути. На мен ми се струва, че ти също си една от модераторите, защото и темите ти винаги се публикуват.
В Н. 87 казваш: "Нещо не ми се прати коментара", но само след 7 мин. коментара ти се изпраща. Как може коментатор да знае, толкова бързо, че коментара му не е изпратен; това значи, че ти сама си изпращаш коментарите и историите. И това е много жалко ако сайта ти е дал тези права. Ти как знаеш, че авторката на темата с шизофренията не е нито баба, нито е пускала теми за секс. Ти познаваш ли я, приятелка ли си с нея? Никой не иска да те контролира, това което искам от теб е да спреш да пишеш гадни измислени истории срещу мъжете като ги обвиняваш във всякакви гнусотии. Една жена с култура и морал няма да плюе така по мъжете като теб. Но явно на теб тези качества ти липсват точно поради болната ти психика.
В Н. 88 ти казваш: "Ще говоря с баща си и ще се наложи да се вземат мерки за фалшиво обвинение". Вземай каквито си искаш мерки, но не заблуждавай посетителите тук, че ще говориш с баща ти, защото баща ти е починал преди доста години, както ти сама беше казала в другия сайт. Аз имам по-добра памет от теб. Този коментар Н. 88 беше публикуван само 13 мин. след Н. 87.
Н. 89 публикуван в 15:19:06. Питаш ме: "Номер 75 като толкова знаеш коя съм-кажи. Ето казвам ти, във фейс бук се представила като Саша Иванова родена през 1956 год. Когато беше разкрита ти веднага си промени годината на раждане през 1976 год. Направи се 20 години по-млада, но тук в темите винаги се представяш от тинейджърка до 30 годишна и много рядко да споменеш възраст над 30 год. Много добре знам, че ти си баба Саша и ти си авторката на "Бях ли сексуално насилена". Ти авторката на темата: "Бях ли сексуално насилена" не отговори на твоя обвинител НОМЕР 63, че сама си коментираш темата и то от името на жени и мъже. Защо авторката ТИ, не отговори на Номер 63. Ти така си правила винаги за което аз ги предупредих. Но в теб няма абсолютно никаква съвест.
А как ще ти навредя на работата като ти вероятно не работиш на 62 г. , а се занимаваш с нещо незаконно. Стига си споменавала твоите родители защото ти нямаш баща, починал е отдавна. Но, че "твоите родители" ти казали повече да не пишеш тук ти отговаряш: "но аз не мога да спра". Виж, в това последното съм сигурен, че не можеш да спреш да пишеш глупави налудничави измислици, защото наистина имаш болен мозък.
Иди където си искаш и пусни жалба дори в министерството на правосъдието, главната прокуратура или където и да е. Аз бих желал да се срещнем в най-върховната инстанция, но при едно условие: да ни тестват с детектор на лъжата и да видим кой лъже и кой публикува глупави измислени истории срещу мъжете.
Виж какво си написала почти в края на този твой коментар: " И впрочем, номер 75, това което казах в моята тема за шизофрения, не си съм го измислила аз". Ти беше казала, че всички гении, 99%, са шизофреници. Ако някой може да ми каже по-голяма глупост от тази нека да заповяда. Виждаш ли как си противоречиш, уж ти не си авторката, а казваш "в моята тема за шизофрения". Цялото ти поведение показва, че си луда.
Нямам намерение да ти се извинявам защото не виждам причина. Ще продължавам да посочва кои теми са твои.
Модератори, публикувайте ми този коментар. Ако не го публикувате това ми говори, че вие защитавате една болна лъжлива авторка.

92.   Я стига глупости момиче, приеми го от хубавата страна, все някога щеше да се на... ш с някого. Как мислиш мъж и жена да легнат в една стая и да не се стигне до секс, няма такова нещо. Пък и не ти е било никак зле. Целувал те е бил е нежен с теб.

93.   До номер 91. Нито се казвам Саша Иванова, нито съм част от модераторите на сайта. Нито мога да ти го докажа по някакъв начин. Но ти със сигурност трябва да си лекуваш главата.

95.   Ехе хора голям скандал. Авторката просто иска внимание или е толкова неосъзната, че не може сама да помисли със СОБСТВЕНАТА си глава и пита нас. "Бях ли изнасилена?" Ами момиче, имаш глава и разум. Помисли сама. Ние тук да не сме ти пророци. Сама си помисли, не виждам защо трябва да се обсъжда толкова много. Ем ти хем не си искала, хем не си му казала. За теб е било изнасилване, защото не си го искала, но благодарение на факта, че не си му казала директно, за него не е било, което също до една степен оправдава това да е изнасилване.

96.   Поредната измислена история... Ако не беше, нямаше да пишеш тук, а щеше сама да помислиш.

97.   Никога няма да ми дойде на акъла да питам дали съм изнасилен. То ако аз самия не знам, хората от къде да знаят. Мама ви измислячи.

98.   За част от по-горните коментари има един друг по-подходящ форум - http://psihichnozdrave.com/forum
Честно, не го пиша с цел подигравка, но не мисля, че мястото на някои от по-горните коментари е тук.
Интересно ми е авторката на тази измислена история с хаш 689c8217be да ни обясни с каква цел пуска такива истории?
Каква точно е целта? Нека да излезе и да обясни, по същия начин както активно коментираше преди да бъде разкрита.

99.   98, мислиш ли, че има поне капка достойнство и да излезе отново, че и да се извини, обасни или нещо такова. Направил/а го е от простия; защото му/и е скучно затова. Ако защитаваше само едната гл.т. в коментарите, щях да си помисля, че е някакво убеждение, комплекс и се стреми да накара читателите да се замислят. А тя/той защитава и двете гл.т., демек просто ни гледа сеира как спорим. Това е. Но мислиш ли, че ще излезе и напише "исках да ви гедам сеира"? Аз не мисля.

В момента, в който го/я разкрихме и се потъна в дън земя. А преди това голямо ланкане.

100.   98, според тебе за какво се правят тези сайтове, заради черните ти очи ли? Правят се за пари- повече теми, по- голяма активност на сайта, повече реклами, по-голямя печалба.

101.   100, това, че някой панелен тийн плъх с много време решил да си го уплътни, какво общо има с екипа на сайта. Да, може да печелят, но те едва ли са пуснали темата умишлено, защото иначе най-малкото нямаше да публикуват коментара, който разкрива измисляча, още по-малко пък твоя коментар.

102.   ДО НОМЕР 93, авторката на статията.
Виждаш как всички вече знаят, че ти си авторката на тази тема. ЩЕ СИ ПРИЗНАЕШ ЛИ? Но къде в тебе съвест да се покажеш и да се извиниш. Такова нещо до сега още не си направила в каквато и тема да са те хващали, че си автора. Това си ти, патологична лъжкиня и болна шизофреничка.

Ти с името Саша Иванова си била регистрирана във ФейсБук. Това може да не ти е истинското име, но с него си била регистрирана във ФейсБук. Това не те прави невинна. Как друг път пишеш толкова дълги коментари, както 12-те коментара тук с един и същ hash номер: 689с8217бе, а сега ми отговаряш с три реда. Прочети си 12-те коментара и виж каква голяма уста беше отворила и никой не можеше да те надприказва.
Ако има някой за лечение това си ти, защото ти пишеш истории за шизофрения, за психични и душевни разстройства и още много патологични фантасмагории. Защо отричаш, че не си авторката на темата: "Мога ли да имам пълноценен живот с шизофрения", а в коментар Н.89 казваш: "в моята тема за шизофрения..........".Как така един път отричаш, а после си признаваш! Виждаш ли колко много ти е объркана психиката. Отговори ми на въпроса защо си противоречиш. Към теб няма да бъда снизходителен защото ти си с най-болна психика и ти пишеш най-отвратителните истории. Ти трябва да бъдеш затворена за постоянно в психиатрична клиника. Там ти е мястото.
В "Любов и омраза" темата: "Женомразките теми" също е твоя. Пак обвиняваш мъжете както винаги. Може би аз трябва да напиша "Мъжемразките теми на една и съща психично болна жена". Мисля по този въпрос и сигурно ще го направя.

103.   Ще разгледам отсрещната позиция -какво трябва да направи едно момиче, за да си осигури секс с конкретно момче? Някак си, не схващам, има ли разлика поведението на авторката от правилата за "сваляне" на момче. Направила е всичко "по учебник". Различно поведение на момчето, би означавало едно, единствено нещо - ОТХВЪРЛЯНЕ, с всички последици за него. А защо да му е забранено, да откликне адекватно, особено ако и той я намира за достатъчно съблазнителна? Защото, в повечето случаи, подобно предизвикателно е поведението на недоклатени гарганелки. И естествено, не им се получава. Докато, на авторката й се е получило. Значи, вместо да се гордее със себе си, тръгнала да се чуди, дали пък, не е изнасилена. Ми, въведете тотална забрана на съблазняването от жени (като в исляма) и тогава ще сте сигурни, че съблазнители са единствено мъжете.

104.   Юрист съм и се занимавам с наказателно право. Изнасилване би имало, ако в резултат на употребата на алкохол жертвата е изпаднала в безпомощно състояние. Такова в конкретния случай няма. Няма и ясен вербализиран отказ от жената, че актът е нежелан от нея. Няма отказ от съвкупление изразен с действия по оказване на съпротива и следи от такава - скъсани дрехи, следи от побой. Между др. практиката знае много случаи при които жената казала ,,Не”, но не защото актът бил нежелан, а за да не я помислят за лека. Такива работи.

105.   Номер 102, ти малоумен ли си. Казах, че съм авторката на Мога ли да имам пълноценния живот с шизофрения. Но не съм авторката На бях ли сексуално насилена. И не се подвизавам в интернет пространството под псевдонима Саша Иванова. Виж, че хаша е друг. Виж, че номер 98 и 99 отбелязват, че авторката на Бях ли сексуално насилена, не се е появявала скоро в темата си. Циклофреник и комплексиран злобар си. Никой не ти е виновен, че пишката ти е малка, така че се успокой.

106.   И номер 102, ти наясно ли си какво значи статия?

108.   81/2, думата "възползва" се пише без "с" в нея!

109.   Мерси за поправката! И слава богу, че имаше косур, който е лесен за възползване, ако ме разбираш.

111.   До номер 105 авторката на темата.
Хайде пак ще поясня, но не съм сигурен, че с твоята болна психика ще разбереш или ще си признаеш за твоите измислици. С името Саша Иванова ти беше открита така регистрирана във ФейсБук, a в интернета пространството само с псевдонима Sasha. И понеже лъжеш като дърта Сливенска циганка, каквато си, сега ще кажа къде точно беше регистрирана с псевдонима Sasha. Обръщам се към коментаторите, който иска да провери истината. Идете в сайта "rozali. com" и после в "Истински истории", после в ляво има подзаглавия вие кликнете на "споделено" и още на първата страница ще видите моята тема: "Мъжка и женска интелигентност-има ли разлика". Като отворите темата кликнете на страниците 66, 67, 68, 69, 70. Там ще видите регистрираното име на Sasha с червени букви. Прочетете ѝ коментарите в тези 5 страници и ще видите какви спорове сме водили. Моя псевдоним там е "mystifier". А тя казва, че в интернет пространството не е била регистрирана с името Sasha. E, вие преценете кой лъже. Аз ви казвам, че тази баба е патологична лъжкиня и то голяма. Тя е от Сливен. Модератори. моля да публикувате коментара ми. На лъжкинята Sasha, трябва да се отговори подобаващо.

112.   Здравей, мисля, че разбирам терзанията ти. Но, от друга страна, вие сте млади хора, има купони и т. н., в крайна сметка - нищо кой знае какво не е станало, голяма работа. Дори и да ти е за първи път - нали все някога трябва да се случи. Първите пъти почти никога не са някаква романтична фантазия, за каквато се опитват да ги представят.

Няма защо да се питаш дали е станало както трябва, дали си постъпила правилно и пр. Понякога стават такива неща, случват се на много хора.

Надявам се, че си взела мерки да се избегне евентуална нежелана бременност. Имам предвид хапче и/или той е ползвал презерватив.

Във всеки случай - успокой се, увери се, че няма никакви последици от рода на венерическа инфекция и пр., ако той става за гадже - да, защо да не се заджаете, ако не - майната му, ще се появи друг, по-хубав и добър от него.

Гледай си живота, наслаждавай се на хубавите моменти, учи си или работи - с каквото се занимаваш, срещни се с приятелки и т. н.

113.   До номер 111
Извинявай, но според мен никой не се интересува от вашите лични дискусии.
Между другото по мое мнение, модераторите не би трябвало да публикуват тези коментари, защото сайтът е АНОНИМЕН и не би трябвало да се споделя никаква лична информация, нито собствена, нито пък чужда лична информация. И каквото и да сте си писали, е тъпо да агетираш толкова хора против някого или да им даваш чужд фейсбук акаунт и да провокираш другите да тормозят някого.
Но както и да е, може и да не съм права.
Мен лично не ме интересува кой лъже и за какво, а това какви спорове сте водили, си е лично ваш проблем и не мисля, че читателите в Сподели. нет трябва да ги интересува. Темата е свързана с друго и дори да е измислена, пак провокира към разсъждения, което е ценно. Така че според мен не би трябвало да публикувате другите си спорове тук. Големи хора сте, като си имате фейсбук профилите, се разберете там, където му е мястото. Читателите тук не би трябвало да се занимават с това коя е Саша и т. н.
Извинявайте, ако звучи грубо!

51-100 от 105