Споделена история от Секс и интимност

Как да намаля болката по време на секс?
Здравейте! Момиче на 16 години съм и днес с приятеля ми го направихме за първи път. Като цяло беше прекрасно, но когато влезе в мен за първи път много ме заболя, той веднага спря, но аз се притесних, че не мога да понеса болката... след това влезе още 3-4 пъти и това беше.... Бях доста възбудена, но когато влезе много ме заболя и единственото нещо, за което мислех е колко много ме боли.... Та въпросът ми е имате ли някакви съвети как да намаля болката и как да се отпусна по-лесно, защото бях много притеснена... Ще ви бъда много благодарна, ако ми отговорите! :)

Коментари

1.   Може би не си била достатъчно възбудена. Поработете повече на ласките. Ако отново те боли - пийни малко и ще се отпуснеш

2.   Благодаря за съвета :)

3.   В началото е нормално, особено на 16. След 3-4тия път ще се отпуснеш

4.   Не искам да те плаша излишно защото едва започваш но има няколко неща, с които колкото по-рано си наясно, толкова по-добре. На първо място, може това просто да не е твоя човек, би било най-просто и лесно макар сега да не изглежда така. Втора възможна причина е физически проблем, дори да няма симптоми за такъв, един преглед никога не е излишен и може да предотврати сериозни последствия. На последно място, има проблем, който е пренебрегван и често бъркан с безпокойство, за съжаление най-често се прибягва до алкохол но това е абсолютно погрешно, тъй като алкохолът дава привидно спокойствие но се стига до там, че в един момент не можеш да правиш секс без да си пийнала. В твоите години до към 21-22 не е проблем но ако се замислиш за сериозна връзка, осъзнаваш че не може вечно да си пила за да правиш секс! Прочети за "вагинизъм" има достатъчно материали по темата. При разпознаване на описаните състояния, не се колебай да потърсиш помощ, повярвай ми, казвам го от опит! Успех :)

5.   От авторката:
Благодаря ви номер 3 и 4! :)
Вече бих казала, че не изпитвам болка. Само при проникването усещам лек дискомфорт, който си отминава за 1-2 минутки.