Споделена история от Секс и интимност

Кървене всеки път след секс
Здравейте, накратко аз съм момиче на 19 години, с приятеля ми сме заедно от около година. Той ми беше първия и сме моногамни в отношенията си. От както започнах да водя полов живот всичко хубаво винаги ми е било свързано с проблеми след това, сякаш съм прокълната и не мога да правя нормален секс. Първо се почна със едни адски сърбежи след първия път, месеци наред ме лекуваха за кандидоза, и пих хапчета в последствие се оказа че изобщо нямам гъбички, и не е ясна причината, на микробиологията не излезе нищо опасно или лошо, била ми липсвала някаква полезна бактерия, после ме изкараха че понеже съм много бяла и нежна и се претривам. Така, след месеци изследвания на които се подлагаше и той и аз, включително микробиологии, дерматолози, гинеколози, изследване за спин и няколко раздели и непрекъснати обвинения към него, накрая нещата почнаха да се пооправят и да намаляват тези сърбежи. Точно решихме че всичко е наред до последните 2 пъти. Предпоследния път, в който то правихме накрая започнах да кървя, отначало малко, за 1 2 дни се усили много, беше чиста кръв с миризма на желязо като от прясна рана, нищо общо с цикъл. Отидох на гинеколожка и ме прегледа, от ехографа стана ясно че нямам кисти, тумори, рани на шийката на матката и органите са ми здрави. Тя стигна до извода че имам нарушения в овулацията и хормонални причини и стрес са предизвикали този месец да ми спре овулацията и това е предизвикало кървенето. Така, предписа ми глобули и оргаметрил и каза че не е страшно и след 2 дни мога отново да си правя секс. Кървенето мина, пих 2 хапчета, всичко се оправи, отново правих секс и бам същото. Вече си мисля че няма как да е от овулацията, това е само след секс. Освен товаусещам съвсем притъпена болка в яйчниците. По време на секс на задна също последните 2 пъти много ме болят яйчниците и сменяме веднага. Вече не знам какво да си мисля. Хем сме здрави, хем всичко това. Последната причина която си мисля е че не живеем заедно и се виждаме не толкова често и имаме желание после правим го дълго продължително и на моменти по грубо. Възможно ли е да е от това всичкото кървене и защо преди не е ставало, а сега се случва. Ако на някогому се е случвало и знае нещо по въпроса много ще се радвам да сподели, защото съм много притеснена. Благодаря!

Коментари

1.   Лубрикант. След кървене изчакай няколко дни да зарасне добре и тогава. Ако и това не помогне - не знам.

2.   Върви на друг лекар. Това не е нормално и определено има някаква причина. Най-вероятно нищо сериозно, но просто не е ок. А и разбира се, помоли приятелят ти да е много нежен.

3.   Възможно е да те протрива. Увеличете количеството на лубриканта. :)

Жена, 27

4.   С вътре огледа ли ви? Обикновено това се свързва с брадавици..

5.   Първото, което ми идва наум е - изследвла ли си всички полово-предавани болести? И под изследване нямам предвид микробиология или изследване в ненадеждни лаборатории, защото те нищо не хващат, а ДНК-изследвания за отделните болести (уреаплазма, микоплазма, хламидии и пр. - тези неща обикновени изследвания не ги засичат). При младо момиче, при положение, че няюаш други проблеми, това кървене може да е много ясен сигнал за бактерийка. Търси си добър лекар и поискай пълни изследвания, но да са ДНК (това е много важно). Успех!

7.   Това с бялата и "нежна" кожа не е вярно!
В днешно време няма как да си сигурен в моногамията на партньора си,освен чрез изследвания на всеки 3 или 6 месеца.
Явно си попаднала на пишман лекари,след като не могат да разберат от къде кървиш.
Това с кървенето е сериозен проблем!!!
Причините може да са следните :
1 - Полип на матката.
2 - Поликистозни яйчници.
3 - Гъбична инфекция.
4 - Неясни бактерии,които предизвикват периодично кървене
..и т.н.
Консултирай се с много гинеколози,дори това да струва доста пари - здравето е най - важно!!!

8.   Потърси "точния" гинеколог. Разрови се в нета и потърси лекар с най-добри отзиви. Много лекари и лаборанти са медицински лица само на документи. Все още се срещат съвестни и можещи лекари. Ако трябва в шопия вървете или във Варна. Това пътуване ще ви спести доста нежелани резултати.
Жена ми забременя и я изкараха с хепатит Б. Светна ми лампата и във втора лаборатория. Там нищо не намериха. Всичко и било наред. За затвърждение отиде и в трета. Там се оказа с някакъв австралийски вирус който се предавал по полов път. Мигах на парцали 15 мин. Вероятно съм бил заразен и аз. Хайде в окръжната болница при личния ми лекар и приятел. Посмя се за моя сметка и резултатите от изследванията го доказаха. Та в 4 различни лаборатории 3 различни резултати. Едно е да взимаш правилно кръв за изследване, и е друго да си бъркат по дупките и да чакат да им свърши работния ден.
Чувал съм, че в Плевен има добри специалисти. Просто потърси точния лекар за проблема ти.

10.   Имах същия проблем. 14 дни таблетки Белиема. Те ме отърваха от всичко, за което пишеш. Вагинални са, слага се по 1 вечер във влагалището преди да си легнеш да спиш с ежедневна превръзка. И 14 дни никакъв секс! Ако правиш секс през тия 14 дни няма смисъл изобщо да започваш, успех : )

11.   Кървене от неясен тип се причинява и от полово-преносими бактерии (микоплазма, уреаплазма). Намери сериозен лекар и се изследвай за всичко.