Споделена история от Секс и интимност

Разкъсваща болка
Здравейте! Момиче съм, на 18. Проблемът ми е, че когато се стигне до секс, пенисът не може да влезе в мен. Усещам разкъсваща болка и сякаш влагалището ми се " затваря" и нещо пречи да влезе. Пробваме с лубрикант и пак не става. Била съм само с едно момче досега и не сме имали проблеми. Не мисля, че имам някакъв физически проблем и съм сравнително отпусната, но се чудя защо не се получава. Някой може ли да ми даде съвет? Моля модераторите да публикуват темата ми, защото е важно. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Здрасти, може да ти е странно, първият коментар по темата да е от мъж някой ден може да си ми благодарна, ако, надявам се откриеш и решиш проблема си. Пиша така защото приятелката ми има този проблем и от немай къде съм изчел всичко по темата консултации със сексолог, психолог и т.н. Проблемите биха могли да са три: 1. Физически проблем, безобидни гъбички, възпаление, което няма други симптоми. Задължително започни от преглед, като не разчиташ на профилактичен такъв, а изрично опишел проблема, дано не те е срам, само ще удължиш неизбежното. Така, ако не е физически проблем - 2. Може да не е твоя човек, просто е, колкото и да ти се струва, че е може просто да не е, няма как да го обясня но ако е това ще си щастливка. И номер 3. Тук идва сложното, нарича се вагинизъм. Представлява психологично състояние при което имаш нормално желание за секс, възбуждаш се, приятно ти е но стигне ли се до проникване или изобщо не може, или е адски трудно и болезнено. Проблема засяга вагиналната мускулатура, на подсъзнателно ниво, тялото ти отхвърля проникването, не може да се подготви за секс, а при опит за проникване, мускулите ти се стягат болезнено и не позволяват това да се случи. Сериозността идва поради факта, че това се оправя трудно, в повечето случаи след консултация/ии със специалист, много търпение и твое и на партньора, желание за справяне с проблема и тренировки от твоя и страна на партньора. Имай предвид, че е наистина кофти проблем и наистина силно се надявам да не е това! Успех! Ако имаш въпроси, ще намина тези дни тук, да видя.

Бай Бай

2.   Номер 1, благодаря ти много. Странното е, че преди не съм имала такъв проблем изобщо.

3.   Удвоете любовната игра, за да си сигурна, че си отпусната, колкото можеш да бъдеш. Нека ти прави орална, преди да се опита да влиза. Ако си падаш по романтика, направете си вечер със свещи, рози, вино и вечеря, правете го на романтична светлина, бъди ти отгоре или иначе във контролиращата позиция, за да знаеш подсъзнателно, че няма да го вкара бързо или грубо, понеже ти ще регулираш всичко и това може да помогне. Ако не, Коментар 1 може да има отговора.
Успех!
S.A.D.

4.   Проблемът не е физически, а в това, че партньора не може да те префразположи и или пък макар и несъзнателно с нещо неприятно. Идете с гаджето си на психолог или сексолог и ще се оправят нещата!