Споделена история от Секс и интимност

Какво значи някой да е добър в леглото?
Въпросът ми е към двата пола. Какво влагате като казвате, че някой е добър в леглото? Дали знае много неща, разкрепостен е, или просто с него ви е хубаво? Какво се иска някой да е добър в леглото?
Жена на 25

Коментари

1.   Да издържа повече от 10 минути. :D Шегувам се, но и на мен ми е интересно да прочета мнения от други.

2.   Това е много относително понятие. Един човек може да е добър в леглото според теб, а според друг да е кръгла нула. Аз мисля, че сексът е химия, усет, чувство. Ако двама човека се привличат истински и са еднакво свободни, то им е хубаво заедно, отпускат се и дивеят (ако искаш). За мен изразът означава, че с въпросния човек си пасвате на много нива, че имате сходни предпочитания и сте горе-долу еднакво разкрепостени. Това, че според бившото гадже не си добър в леглото, не означава, че всяка следваща половинка ще бъде на същото мнение.

3.   Представи си мъж, който предпочита груб секс, да души, да шляпа и всякакви такива, и жена, която е романтична душа и предпочита нежен чувствен секс с чувства и т.н. Ако двамата правят секс, всеки ще каже за другия, че не струва в леглото. Жената дори може би ще се чувства унизена, омерзена, а мъжа ще остане излъган в очакванията си. Обаче въпросния с други партньори, преподчитащи същите неща, ще е съвсем различно.

Въпроса опира първо до напасване и второ до спонтанност и освободеност. Когато започнеш да се чудиш какво да правиш и как да прави, става някак изкуствено. То е като танца - не е толкова важно да правиш конкретни стъпки и крачки, а да усетиш музиката и да оставиш тя да те води спонтанно. В секса просто се отпускаш и следваш инстинктите си, емоциите си, чувствата си. Всеки е програмиран да е добър в секса, въпроса е да се остави на вътрешната си енергия да го води.

4.   Това да категоризираш някого дали е добър, се основава единствено на твоите предпочитания. Както обясняват и в коментарите по-горе, всеки има различни представи за това какво е добър секс и добър партньор. Секса не е някакъв стереотип или да има определени правила по които да категоризираш. Има толкова много неща които обуславят един сексуален контакт. Чувства, предпочитания, размери, фетиши и т. н.
Има и един друг момент, относно мъжете с повече бройки. Може би те имат малко по-голям опит и са научили по основните предпочитания на по-голямата маса жени, но пак не е гаранция, че следващата на която ще попаднат, ще има същите предпочитания и ще и допадне секса. Съдейки от моя опит, съм била с момче с повече бройки, като не мога да кажа, че секса беше нещо невероятно. И след това с момче на което бях втората и въпреки малкия си опит, с него ми беше определено най-страхотния секс. Така че определено, няма нищо определено при тези неща. Ти сама ще усетиш дали ти е добре с един човек или не.

5.   Наистина всичко е относително, но хората като казват, че някой е добър, наистина имат предвид, че им е било хубаво с него. Не е до техники, размери и т. н. а до цялостното усещане от секса.

Аз хич, ама хич не обичам аналния секс и съм отказвал на 2 от бившите ми приятелки. Едната беше голяма фенка на аналния секс и не обичаше френската. Точно противоположни предпочитания на моите. Тя ми е казвала, че и е скучно с мен и че не съм добър в леглото, защото не искам да я чукам отзад, а се лигавя с лизане.

Точно след нея си намерих приятелка, с която предпочитанията ми съвпадат на 100% и ни е супер. Тя пък доста пъти ми е казвала, че по-хубав секс до сега никога не е правила.

Та въпрос на предпочитания и напасване...

М25

6.   Аз като жена обичам леко да ме доминират и да се докопват до мен, с което и да ми показват, че ме желаят. Добър е някой, който обръща внимание къде точно съм простенала и го използва за свой и мой кеф. С когото като правим секс накрая съм в Космоса, буквално за мен оргазмът е все едно съм се изстреляла в Космоса и виждам звезди там с бясна скорост. Да, трябва да е разкрепостен и изобретателен, да търси разни нови неща, да ми подарява бельо, а бе да ми показва, че иска да е с мен. И малко груб понякога, но винаги доминиращ, дори когато аз съм отгоре, да имам чувството, че той е решил така.

7.   Да е добър в леглото за теб, да те задоволи според твойте очаквания.
Всяка жена си има различни желания в леглото както и всеки мъж.
Р.

8.   ООо това са комплекси качества и според всеки партньор, всеки е различно добър в леглото.

Когато не ми ставаше с настоящата ми приятелка, понеже имах отслабен PC мускул със сигурност съм бил най-слабият, но компенсирах с много лизане.

Сега, когато нямам никакви проблеми, бих казал, че съм супер любовник. Мога нежно, после грубо, и тя харесва разнообразието. Доминация от нейна, от моя страна. Само не правим анален секс, за сега не ми пуска.

Имали сме сексуални контакти по 5-10 минути, но грубо, които изцяло са ни били достатъчни, и такива по час, които са били ок, но не чак толкова удовлетворяващи, защото е имало нежност и любов. Зависи от много фактори и неща.

Също така и нейният полов орган е отличен за моят пенис, важно е и там да се напаснат

9.   до номер 6 - Та ти си безсрамница, типични разсъждения на една лека жена, пфу, засрами се. Кой знае какви си ги вършила.

10.   Най-важното е да те възбужда. Ако не го прави секса не струва. Размерът е голям мит нищо твърде малко или твърде голямо не доставя удоволствие. Разнообразие в секса и отново да те възбужда..

11.   Означава да е нежен към жената и да и доставя оргазъм.

12.   Значи така да я оправи отзад, че след това сама да си иска там.

13.   Да е "добър в леглото", означава да те доведе няколко пъти до оргазъм, да знае къде и как да те докосва, както на теб ти харесва. Да си най-добрия, с който е била до момента и такива неща...

15.   Номер 12, малко просташко си се изказал, но има доста истина в това. Казвам ти го като жена.

16.   Означава да ти доставя оргазъм.