Споделена история от Секс и интимност

2 години заедно без секс.
Здравейте, с приятелката ми сме заедно от година и половина, и тя няма желание за секс. Така нека започна от там, че аз съм на 21 а тя току що направи 20. Когато тръгнахме, тя ми сподели, че е девствена и, че ще отнеме време. Разбира се, разбирам какво е за едно момиче първия път и не съм я притискал по абсолютно никакъв начин. На няколко пъти съм и правил френска любов. Първите 6 месеца, мислех, че ме лъже, че е девствена и затова не иска да правим секс защото я е страх, че ще излезе, че ме е излъгала. Но когато и правя френска, повече от явно виждам, че найстина е девствена. След като мина първата година, вече разбира се исках да поговоря с нея за това, защото повече от явно нещо кучаше и не знаех какво, започнах да се комплексирам, че имам някакъв проблем в мен, че едва ли не съм непривлекателен и я отблъсквам (макар и доста глупава мисъл винаги е имало доста интензивно женско внимание върху мен). И тя започваше с това, че в мен проблем няма, че много ме обича и, че найстина иска да водим сексуален живот, но я е било много страх от болката и от този панически страх нямала никакво желание, с две думи страх я е от секс като опарена. Работата е там, че от този и страх, виждам, че не смее много да ме докосва защото предполагам, си мисли, че ще ми изпрати грешен сигнал и ще я поставя пак в ситуация в която ще трябва да ме отреже поради липсата и на желание. Наред с мислите, че, има проблем в мен. Започнах да си мисля, че ми изневерява. Но не го е правила, честно казано постоянно знам къде е, живеем в малък град и всичко се разбира. Напоследък нещата вече са станали още по зле. Мен все повече ме натяга комплекса, че има проблем в мен и все повече не издържам да я гледам как ме възбужда и привлича и да не мога да я докосна. Чувството е просто нз.... Не искам да и изневерявам , и да искам не мога, защото не съм такъв тип човек. Или ще съм само с нея или няма да съм изобщо с нея. Е, преди месец, реших вече да видя на какво е готова за мен. Казах и , че заминавам за чужбина при семейството ми ( цялото ми семейство е там аз се прибрах тук главно заради нея) и, че ако иска да дойде с мен и заедно да се борим с живота. Тя не ми отговори веднага, след 2 дни беше напуснала работа както и университета и (който тъй и тъй не беше за нея, смисъл не уцели специалноста и само си даваше парите на вятъра и не учеше). И заминахме преди месец, намерих и работа, на мен пък намерих 3 работи, тъй като не съм сам вече. Малко се успокойх сега, тъй като поне изчезна мисълта, че ми изневерява (макар и, че не го правеше и преди да заминем си живеехме заедно) тук работи с майка ми. Относно другата мисъл, че има проблем в мен, се замислих, защо и е да зарязва всичко, и да тръгва на майната си с мен, знаейки колко ще и е трудно в предвид, че не знае език и носталгия и тн, защо и е да прави всичко това ако реално не ме харесва и не я привличам. Тя застана срещу собственото и семейство, който не бяха много съгласни, остави всичко и тръгна с мен. Това ви го казвам, с цел да елиминирам мненията от сорта ( тя е с теб за да те използва, тя ти изневерява, тя те лъже). Сега мога да се върна на главния проблем. На няколко пъти по точно два. Се почерпихме малко и двамата с нея, и тя изяви желание както никога до сега толкова силно. Всичко беше ок, докато не опря ножа до кокала или с други думи казано.... разбирате ме. Тогава дори заплака, и каза да спра, спрях и я целунах, гушнах и и казах да се успокой. На следващия ден я попитах защо заплака, тя не ми отговори и след 3 дни ми отговори. Че когато се опитваме да правим секс, и тя няма желание и се налага да ме отреже, се чувствала гадно и, и действало зле на нея като жена. И пожела да се срещтнем със сексолог и прихотерапевт. Тя е много сложен човек, психически. Отгледана е малко строго. Отделно всичките и връзки преди, за завършвали по един и същи начин. Всички са я оставяли точно поради това, че не иска секс. (Тази информация ми е от нея и от чатовете който четох със бившите и, знам, че е долно но... ). Не знам, аз съм на мнението, че фригидни жени няма, просто явно не знам как да отключа мръсницата в нея. Но повярвайте как ли не опитах... Онзи ден дори я чух да говори с една нейна приятелка, и как и казва колко много иска да е оженим, но не съм и предложил.. Вече, тя тотално отбягва темата за секс както самата интимност. Реално повечето хора биха я оставили. Но за моя начин на мислене това е абсурдно. Не казвам, че не обичам секс и подобни работи а точно обратното. Но за мен човека до мен е по важно да се бори с мен с живота и да се разбираме от колкото това. А в днешно време да намериш подобен човек става все по трудно. Не знам дали сексолог би ни помогнал, но ще опитаме след 5 месеца когато се приберем, тъй като не можем да отидем тук защото тя няма да разбере и думичка от казаното от него тъй като не знае езика още толкова добре. Моля за съвет, най вече от жените! И моля без коментари от тип, да я оставя. Знам, че ви се струва нереално да търпя това, но не мога.

Коментари

1.   По-принцип не давам такива съвети, но защо не използваш някакво психотропно вещество с подходящ ефект, който да я отпусне и да премахне психологическите бариери. Иначе не мога да се въздържа и да не кажа, че ситуацията е абсурдна.

2.   Според мен, тя изпитва страх, а страхът убива желанието. Идете при специалист, щом има желание да преодолее проблема, има и начин. (И задължително и на психолог - може да има някаква психическа травма, която трябва да се преодолее).
Успех :)

3.   Едно време, когато трябваше да направиш нещо страшно или неприятно, човек си казваше: "Мечка - страх, мен - не страх!", стискаше зъби, "престрашаваше се" и действаше! И така този страшен и неприятен момент оставаше веднъж и завинаги далече в миналото. А съответно човекът се изпълваше с гордост, че се е престрашил, че е успял, че е отишъл една стъпка по-напред в живота си...
Не виждам защо приятелката ти не иска да постъпи така - за една момента болка и няколко дни неразположение след това да скапва отношенията ви и да ви лишава от толкова приятни моменти. Честно казано - не ми се струва читава. Тя ако с всяка трудност в живота така подхожда... Например раждането е 1000 пъти по-болезнено и неприятно от дефлорацията. При това ѝ отношение, дори да се запази връзката ви, дете от нея никога няма да видиш, камо ли няколко.
Според мен - остави я, и да се пържи в собствения си сос... 2 години са прекалено много време. И да я пазиш като цвете, ще ти я отвори някой нацепен батка, дето хич няма да се церемони с нея.
"Обича те много" защото и се връзваш на акъла и на глупостите. Много добре си знае, че никой друг не би я търпял такава, и че ще трябва да сменя "обичните си" на всеки 6 месеца, след като един по един се уверят окончателно, че нищо няма да излезе с нея.

4.   НаЙстина ли?

5.   Да не би някой да я е изнасилил?

6.   2 години без секс.. Това за мен не е връзка на големи хора, може би има проблем. Както си тръгнал да не я безпокоиш и 10 години ще станат. Натисни я, да ти каже.

7.   Зарязвай я, така не се живее.
Ж23

8.   Като жена цялата тази ситуация ми се струва толкова абсурдна, че подозирам, че темата е измислица. Все пак, ще предположа, че си е истински случай, защото съм чувала от първо лице какви ли не истории на хора със същия проблем.
Виж, тя не е фригидна, тя е паникьосана.
Сексологът може би ще помогне, но аз по-скоро съм за съдействието на психотерапевт. Нейният проблем идва от някъде, корени се дълбоко в съзнанието ѝ. Не може просто така, без абсолютно никаква причина, тя да се страхува чак толкова много от първия път. Вярно е, че всяко момиче има притеснения преди първия си път, някои се страхуват от болката или от това, че могат да бъдат зарязани след секса, но при нея е повече от страх, прекалено тежко го изживява, щом дори се разплаква и с дни го мисли и ѝ тежи. Поговори с нея, обясни ѝ, че щя го направите тогава, когато тя каже, че е готова и го иска. Успокой я, че няма проблем да се докосвате, да опознавате телата си и да правите миши стъпки заедно, че няма да го приемеш за грешен сигнал. Преди моят първи път, аз избягвах това опознаване на телата, защото съм крайна, защото обичам всичко да става наведнъж и защото тогава играта ми се струваше по-интимна от самия акт. Да, но по-голямата част от женското съсловие има нужда от време, от опознаване на тялото, от любовта игра. За някои това е успокояващо и го разбирам, защото наистина ти носи удоволствие и те настройва на тази интимна вълна. Предложи и да опитате друг вид секс, например орален, защото аналният си е за по-напреднали. Помоли я да ти разреши да я докосваш и целуваш там, ако я заболи, да ти каже, ще спреш веднага.
Поговори с нея. Попитай я дали е била насилвана сексуално, дори да не говорим пряко за изнасилване, а за разни докосвания, с които не е била съгласна. Това би обяснило много неща. Попитай я какво са говорили родителите ѝ за секса, защото е много вероятно някой да ѝ е набил в главата, че това е опасно, болезнено и лошо. Има някаква причина тя да изпада в ужас от интимните моменти. Тази причина трябва да бъде разбрана както от нея, така и от теб. Намерите ли корена на проблема, вие вече ще сте го решили наполовина. Трябва да обсъждате това нещо, трябва да сте максимално искрени и да си имате доверие. Не е хубаво, че си я подозирал в лъжа, в изневяра и какво ли не. Ако моят приятел не ми беше повярвал, че съм девствена, по никакъв начин нямаше да мога да се отпусна с него. Аз не бих си легнала за първи път с човек, който не ми вярва или по някакъв начин ме притиска за секс. Знам ли го какво ще направи, не бих искала да ме боли и да се травмирам. В моята ситуация се отпуснах много бързо, но това нямаше да се случи, ако тази тема се въртеше ежедневно. Седнах с момчето, обсъдихме го веднъж надълго и нашироко. В един момент ме обзеха страх и срам, исках да потъна в земята, че изобщо говоря за такива неща толкова подробно, но както казах, аз искам всичко да става наведнъж. След този откровен разговор, повече не сме го обсъждали. Той знаеше моите граници, изчакваше да види реакцията ми при всеки наш по-интимен момент преди първият ни път. И нещата не отнеха много време, защото имах свободата и правото да определя някакви правила и да знам, че те няма да бъдат нарушени. Дай ѝ същата свобода, поговорете веднъж максимално обстойно, разбери нейните граници и ѝ дай възможност сама да се настрои и да се почувства готова без чужда намеса.

9.   Да отиде на психолог, не на сексолог. Явно има някакъв много сериозен проблем. Ако не й помогнат, или не желае тя самата да се промени, ще си остане така цял живот. Късмет!

10.   Интимността и доверието са основните фактори за поддържането на стабилна връзка. Всъщност вие нямате връзка, както и бъдеще. Въпрос на житейски интелект е, кога ще го осъзнаеш. Решението е твое.

11.   Не знам какво и е, ама и мене ме беше страх от първия път и си хванах гадже на 19 и вече исках секс, за да мине вече първия път и след 2 седмици го направихме. Болеше, беше малко гадно даже и 2-рия път, но после е по-добре. И аз съм бъзла и не искам да ме боли, но ето мина. Колкото по-бързо го направите, толкова по-добре.

12.   От написаното от теб става ясно, че много държиш на приятелката си. Щом и тя държи на теб и двамата се обичате и искате да сте заедно, а впоследствие и и да създадете семейство най-логично ще бъде да се опитате да се справите с този проблем още сега. Да, прав си, че секса не е най-важното нещо в една връзка, но със сигурност играе голяма роля във взаимоотношенията. Замисли се, ако искате да имате стабилна връзка няма как това да стане, ако не правите секс. След време това ще ти се отрази, даже не знам как си издържал две години. Ще ти се отрази най-вече на самочувствието ти като мъж и със сигурност този проблем ще застане като стена между вас. Според мен трябва сериозно да поговориш с приятелката ти и да и кажеш, че трябва наистина да се опита да преодолее този страх, защото ако наистина иска да бъде с теб и впоследствие да създадете семейството как мисли, че ще стане това? Съветвам те да посетите психолог, защото мисля, че всичко е просто в главата и, този ирационален страх е може би вследствие на някаква травма или внушение от нейна страна, за това трябва да се намери начин как да се справи с него. Пожелавам ви успех, и ако тя наистина те обича трябва да положи всички усилия да преодолее страха си иначе нещата няма как да се получат. Не избързвай да и предлагаш брак, първо виж дали ще потръгнат нещата и тогава действай. Сега липсата на секс може да ти се струва не чак толкова важна причина, за да се разделите, но в бъдеще това ще е голяма спънка в отношенията ви.

14.   Семейството ѝ я е травмирало, вероятно са я накарали да мисли, че секса е нещо ужасно, затова е станала асексуална. Няма да се оправи, тя никога няма да изпита удоволствие, дори и да го направите. Рано или късно ще се разделите. По-добре сега, макар да не ти се иска.

15.   Аз мисля, че има нещо много сериозно, което тя премълчава. Това за мен е поведение на човек, който е бил насилван, може би някой се е опитал да я изнасили, може и да е успял. Не е нормално младо момиче на нейните години да се страхува толкова много, че да се дърпа две години. Щом е взела толкова важно решение на секундата да тръгне с теб в друга държава значи е решителен човек. Това го казвам на тези, които казват да я зарежеш. Абе хора защо все акъли да се зарязват хората, щото му завидяхте на автора, че си е намерил девствено момиче с характер, което на тези млади години е взело решение да последва любимия си. Авторе говори с нея, тя те обича, то е ясно и не не ти изневерява. Има спомени, които са лоши и не може да ги преодолее трябва и помощ. Това е от мен, браво на теб такива мъже не знаех че още съществуват евала и н теб и на нея. От мен да знаеш малко са тези, които ще те последват навсякъде. Това за мен е любов. Не го мисли ще се оправят нещата.

18.   Специалист ще ви помогне. И двамата имате нужда от такъв - тя, за да преодолее страха, а ти, за да знаеш как да подходиш с нея, когато настъпи момента. Едва ли има момиче, което не се е притеснявало за първия си път. Аз също бях притеснена. Моят приятел ми помогна, като първо проникна с пръст. Така болката беше много по-малка, да не кажа, че изобщо нямаше болка. Опитай така, когато се успокои и стигнете до интимност, пробвай с пръст, така тя хем няма да усети силна болка, хем ще види, че нищо страшно няма.. успех :)

19.   Браво бе, 1 - дай да дрогираме всички, които не правят това, което искаме. Психотропно вещество и за теб, туко-виж си изхалюцинирал някое просветление. Тия вещества, независимо синтетични или органични - са опасни!

Не мога да повярвам, че някой, който обича някого, ще седне да го разнася, дори и анонимно. Аз не бих желала да чета идиотски коментари по адрес на любим човек, а тук е ясно, че ще се изсипят идиотски коментари по нейн адрес. Авторе, осмисли се.

Между другото, какво си учил, какво учиш, къде в чужбина сте? Историята ти, нещо... имам чувството, че има ”мъж” спамърче около нас, тази и още няколко теми, вкл., които са писани от ”жени”

20.   Ти си я превърнал в някакъв кумир, нейната девственост е някакво ненарушимо табу за теб. Което не е твърде нормално за зрели 20 годишни хора. Зрели в смисъл физически, явно в друго отношение не сте. И двамата. Колко още години мислите да я карате така- тя да трепери от нетърпимите въображаеми болки, ти да праскаш чекии? Накрая можете да сте женени, пък булката да е девствена, като в един разказ на Хайтов. И не си мисли, че няма фригидни жени, както и асексуални. Просто имат ниско хормонално ниво, ниско либидо, психологични задръжки, неправилно сексуално възпитание. Но причината е в нея основно, оттам и ти с прекаленото си съобразяване с нея накрая ще се превърнеш в мекотело. Всички жени са били девствени и са имали известно притеснение за първия път, но не са тръгнали по сексолози и психолози да се консултират, как щели да ги дефлорират. Може даже да има няколко капки кръв или въобще да няма, а болката е напълно поносима. Всичко е в мозъка- настройката, негативното отношение към секса. Много вероятно да се запази с години и да нямате пълноценен сексуален живот. Не пишеш какъв сексуален опит имаш ти, явно не е голям. Иначе не би се занимавал с нея и комплексите и. В крайна сметка незаменими хора няма и времето си върви. Тя както я кара, май иска да си остане девствена до старини. И е с теб, защото е разбрала, че никой не би и обърнал толкова внимание. Както е казано от двамата единият обича, а другият се оставя да бъде обичан. И да доминира във връзката. Помисли си сериозно за себе си, колко и до кога ще отстъпваш и ще се съобразяваш ли, докато се обезличиш, защото до тук доминира тя.

21.   От автора!
Говорил съм с нея и то доста по тази тема. Мислех си, че найстина е насилена или нещо подобно. На няколко пъти деликатно я попитах, и отговора беше не.. Но някак си, физиономията и се измени и след време пак я попитах и тя се изнерви, че я питам. Което ме накара да мисля, че е истина щом се нерви. В последствие ми каза, че се нерви защото само я разпитвам и тн. Психотерапевт като за начало. Но преди това мисля да опитам с доктор за хормоните. Тя найстина е човек с много ниско лобито. Не само за секс по принцип си е много ниско енергичен човек. И е абсурбатор за лоша енергия от околните и всичко и се отразява по различни начини. Супер затворен човек е, единствения пред който се отпуска съм аз, защото техните от малка не я изслушват за нищо и се чувства като отблъсната от тях. И ако има някой на този свят който да я накара да си каже това което премълчава това съм аз. Никой психиатър не може, тя ще се оплаши още повече предполагам. Може би с това историята ми стана още по абсурдна, и може би е за повечето хора. Но не ме интересува честно казано. Не съм тип човек който се отказва, без значение за какво. Рано или късно по един или друг начин, ще се оправи всичко. Ако ли пък не, явно не е било писано. Каквото или да е, аз назад няма да дам :)

24.   Авторе, първо пишеш, че искаш съвет, после че не се отказваш от това, което си решил? Ами защо търсиш съвети тогава? Като си приел да става, каквото било писано и нямало връщане назад? За какво си пуснал темата? Ами карайте си я така с любимата, като ви е устройвало 2 години, може да откарате и до пенсия. Само че момичето има проблем не само със секса, а както излиза, а и с общуването с хора изобщо. Може да е с някакво психично заболяване. И как мислиш, че ще и помогне психотерапевт, като тя се плашела да говори пред него, боб ли ще хвърля да разбере състоянието ѝ?

25.   Не че нещо, ама да си на 21 години и от 2 години да имаш приятелка и да не сте правили секс да не сте намерили решение на проблема все още.. Май и на теб нещо ти има. Сега е времето да се спуквате от секс, а ти си като примирен в тези отношения. Изобщо не е ясно кога ще се оправи и дали ще се оправи изобщо тя. Не си длъжен никому. Особено, ако не прави нищо, за да се промени. Според мен си направил каквото можеш, време е да помислиш за собственото ти удоволствие.

26.   1 до 19 - Ами в случая защо не? Това ще е като предписване на лекарство за туширане на симптоми или пийване на едно малко за отпускане, колкото за смазване колелата на социалната машина :-)) Проблема на автора е много по-голям и сериозен от евентуалните странични ефекти, то затова и се предписват лекарства - за да тушират проблема, въпреки, че имат странични действия.

27.   До 24

Авторът пита как да помогне на приятелката си да превъзмогне страховете си, а не дали да я изостави. Схващаш ли или изречението е твърде дълго и сложно, за да го асимилираш?

Авторе, респект за теб, търпението и и любовта ти! Вече май няма други като теб. Всички мислят само за себе си и това как да се начешат

28.   27, няма нищо по-страшно от самия страх. Не иска ли тя самата да се изправи срещу страха си и да го преодолее, никой няма да и помогне. Аз такива индикации в написаното не виждам. Като иска авторът, нека и помага, животът си е негов.

30.   Аз не съм девствена, но напоследък имам проблеми, които ме лишават от секс, приятеля ми също.. без секс сме от почти година. Евала авторе, че не я оставяш само заради единия секс, уважаваш я и т. н.. Правилно си се насочил към лекар за хормоните, според мен там е разковничето. Много жени, които са били насилени рано или късно се престрашават да си легнат с мъж отново.. все пак, щом ти е казала, че иска дете, значи смята, че все някога ще правите секс, има го наум. Не се отчайвай, всичко ще се оправи. Желая ви много здраве и любов!

31.   Не ми стана ясно дали тя те задоволява по друг начин. Свирка, с ръка, с гърди или просто да те докосва докато ти мастурбираш? Ако ми кажеш, че дори това не правите, бате, по-добре се разделете. Да я е страх от проникване как да е, но да не иска да компенсира по други начини, ми намирисва на асексуалност или друг тежък психически проблем. 5

32.   Да не би някой да се е опитал да я изнасили преди?

34.   Темата е абсурдна, ако въобще е истина те съветвам да не чакате въобще. Има он лайн психолози на български език. А на място тукао виж намерите български психолог и здравната каса го поема. Успокойте се и преди проникването има много начини за доставяне на ласки и удоволствие. И ти как издържаш незнам. Връзката между мъжът и жена е и физическа.

35.   Може да не е от жените, които чак толкова често правят секс. Има и такива мъже. Тоест или си намираш жена, която повече обича да го прави и сте на идно мислене, или ще търпиш това цял живот, защото просто е характер вродено. Има хора, които по-малко пъти правят секс, защото така са устроени да не им се прави толкова често.

36.   Според мен тя има проблем, но не е твоя работа да и го решаваш. Сама трябва да поиска да премине напред, а ти просто и покажи, че сте големи хора и секса е нещо от което имаш нужда, не и влиэай в психарията и че ще чакаш или не ти е толкова от эначение. Покажи и, че ще решавате проблемите и ще се държите като големи хора и истинска двойка или колкото и да ти е свидна, мила и да те боли ще трябва сам да сложиш край эа добро и лошо. Мечка страх теб не страх както каэаха по-горе, бъди смел, не е единствена и дори да ти е толкова скъпа е факт, че тя не иска до тоэи момент да направи крачка към своето раэвитие и връэката ви. Решавай се, не чакай, эащото това е просто абсурдно и ако тя не го раэбира или не може да се справи с нещо толкова дребно наистина не е наред. За теб самия ще е по-добре да я оставиш. Колкото и да не ти се иска да го приэнаеш, беэ интимност няма няма деца, няма истинска блиэост и доверие просто няма връэка, а приятелство.

38.   Авторе, ей такива като теб трябва да са всички мъже. Не да мислят за оная си работа, а за жената до себе си. Браво наистина е похвално, приятелката ти е късметлийка. Дано да сте правили секс вече и всичко при вас да е наред.

40.   Радвам се, че има хора като теб и не държат толкова много на секса, щом си с нея вече 2 години. Аз съм жена и не знам какво точно да те посъветвам, но и аз бях в подобна ситуация като нейната. Много съм обичала, но чаках да дойде подходящия момент, за да съм сигурна, че искам първият ми път да е наистина с човек, когото обичам. Също така съм и много срамежлива и се притеснявах от това. Минаха 2 години, още съм със същия човек (първият ми), но все още ме е срам да говоря за секс. Но поне вече не се притеснявам толкова много когато го правя. Дано ната при вас да се наредят!