Споделена история от Секс и интимност

Кога е късно да се изгуби девственост?
Обсъждахме темата с приятели и ми стана интересно какво мислите вие, защото срещам много различни гледни точки.

1. Смятате ли, че щом човек вече е навършил 18, е късно?
2. А ако изглежда добре и винаги има възможността да го направи, но е отказвал, поради редица причини, това прави ли го смотан и незрял?
3. Ако човек има приятели и нормален социален живот, но няма гадже до 18 години, то това лош признак ли е?
4. Трябва ли тийнейджърите, които все още не са правили секс, да се комплексират, че са изпуснали "срока"?

П. П. - Моля, напишете годините и пола си. Благодаря! :)

Коментари

1.   Здрасти. Не не трябва да се притвснява от нищо. Не трябва да правиш нещо, защото си последен на опашката, както се казва или само за бройката. Ако някоя ти харесва, действаш и се надяваш да е взаимно. Всичко става в точното време и с точния човек.

2.   Момиче съм на 18г тази година ще направя 19г.
Не съм имала сериозна връзка, следователно не съм правила секс.
Не поради липса на възможности и кандидати. Просто не съм срещнала някого, с когото наистина да ми се иска да го направя и евентуално ако стане беля и забременея да не ме е срам да кажа от кого е бебето. Може и прекалено да подбирам, но лично аз съм на принципа по-добре сама, отколкото лошо придружена. Така че дори според днешното "общество" да ми е изтекъл срокът не ми пука. Това си е моето тяло и мисля, че на никого не му влиза в работата какво правя или не правя с него.

4.   Аз съм на 21, момче и все още съм девствен. _Ȍ◡Ȍ_/

5.   Само искам да кажа, че след 18-19 става по-трудно да се срещаш с хора на твоята възраст, да правиш много нови и чести запознанства, особено ако не си студент, водещи до така наречената компания-''тайфа". Деференцират се социалните и икономическите различия по между ни, за хората научаваш по-трудно - какви са, от къде са, дали са обвързани въобще всичко. Социалният живот става скъп като време и пари и напасване на графици и интереси, по-сложно е от в юношеството. Очаква се чобек да си е изградил определена мрежа и да е доста по-адаптивен и "с нюх" към новите хора в живота и ежедневието. Така, че бързай, по възможност без да ти личи.

6.   Бях загубил девствеността си на 19 или 20 години, не мога да си спомня вече. Тогава смятах, че "закъснявам". Тормозих се и се комплексирах, сега години по- късно направо ми става смешно как съм мислил.
Като цяло не бях от най- готините момчета, но не бях и смотан, просто бях срамежлив пред женска компания, някои момичета ме харесваха и можеше да станат нещата още като бях на 16-17 години, но от срамежливост, липса на мотивация и други простотии просто не ми се отдаде възможност.
Тийновете не трябва да се комплексират от факта, че са девствени. Аз се комплексирах и това беше грешно. Само си вредях на живота мислейки постоянно за това. Не се комплексирайте и не се обвинявайте, че сте девствени- грешно е.

7.   1. Смятате ли, че щом човек вече е навършил 18, е късно? - Не, не смятам. Аз си изгубих девствеността на 18, защото така реших. :)
2. А ако изглежда добре и винаги има възможността да го направи, но е отказвал, поради редица причини, това прави ли го смотан и незрял? - Не, поне според мен, защото съм имала възможността и по-рано да го направя и бях готова, просто не исках да бързам.
3. Ако човек има приятели и нормален социален живот, но няма гадже до 18 години, то това лош признак ли е? - Зависи. Ако този човек постоянно търси човек до себе си и връзките му не биват трайни, може би има някакъв проблем в него (примерно с поведението); но пък ако до тогава не се е интересувал не го прави незрял. Но според мен е хубаво да имаш връзки, за да черпиш опит, защото когато си на 25-26 и хората те подтикват за семейство и не си имал достатъчно голям опит с връзки не знаеш какво да правиш и как да развиеш връзката си.
4. Трябва ли тийнейджърите, които все още не са правили секс, да се комплексират, че са изпуснали "срока"? - НЕ! Това е личен избор, не се ръководете от това да бъдете "модерни", както могат да се подиграват че сте още девствени, така могат и да ви кажат че сте курви, защото сте слушали другите. Живейте си живота, както Вие искате!

Момиче, 20 години.

8.   Това са пълни глупости. Първото ми гадже беше и първото момче с което спах, а днес мой годеник. Просто аз исках да изчакам, занимавах се с неща които ми харесват имах много хобита докато бях ученичка развивах себе си. Момчетата не ме вълнувах. Един ден излязах с най добрата ми приятелка за да ме запознае с новото си гадже беше голяма компания от 10-15човека. Аз си допаднах с едното момче но доста излизахме само като приятели почти година след това тръгнахме, но аз вече бях решила че е той е човека, ние решихме да е на моя рожден ден. Връзката ни винаги е била специална във всяко едно отношение.
Но такива неща всеки сам трябва да ги определя. Кога с кого, не просто щото всичките ти приятелки са го правили, трябва защото ти го искаш. За това няма възраст всичко е усещане.
Ж 20

9.   1. Мисля, че е напълно нормално да правиш секс за първи път на възраст между 16-20 години. Ама и на 35 да си, твоя си работа.
2. Не си смотан, ако откажеш. Смотан си, ако направиш нещо под влиянието на други хора, защото "така трябва, време ти е". Буди бунтар, следвай собствени правила.
3. Не е задължително. Може би е показател, че този човек не е наясно как да се държи във връзка и се отпуска по-трудно със срещуположния пол. При всички положения е по-добре да се занимаваш с човек без опит, отколкото с такъв, който е имал 100 неуспешни връзки и все бившите му са виновни.
4. Няма срок, всеки решава за себе си.

11.   Напротив, добре е да не си си изгубила девствеността, когато си била малка с първия срещнат. И какво значи че е лош признак? За какво?

12.   Мъж. Изгубих я на 35. Много болеше...

13.   Аз съм мъж и на 26 се сефтосах чак. Нито е болезнено, нито е срамно, нито с пръст те сочат, като си девствен. Проблемите идват после при половите сношения, когато си неопитен и ти треперят ръцете при отварянето на кондома:) :) :)

14.   А защо темата не е пусната в детският раздел? Подобни въпроси само дете може да ги зададе, което значи, че не му е дошло време да загуби девствеността си! Дете, бъди спокойно, за това няма срок! Когато си намериш подходящият човек, тогава го направи! Боже, света съвсем подлудя!

15.   Като станеш на 28 и още няма промяна вече ще е малко късно, но не много. Сега не, че е късно, ами си в някакви 30-40% примерно (само дето не си признават).