Споделена история от Секс и интимност

Опит с менструална чашка?!
Здравейте, досега не съм намирала тук да се коментират тези чашки и реших да видя какво е мнението на другите момичета и жени. От доста време четя за тези менструални чашки... и реших да пробвам. Идеята, че вече няма да се налага да ползваш превръзки и тампони ми се стори прекрасна и разбира се, е много по-екологично. Намерих в интернет органична чашка (OrganiCup) и си я поръчах. Признавам в началото поставянето и изваждането е малко неприятно, но се свиква и е много по-комфортно от до сега познатите ни начини да се справяме с цикъла. Кажете момичета какво е мнението ви по въпроса и ако имате опит? Ще ми бъде интересно, защото виждам, че много малко жени са запознати с това.. :)

Коментари

1.   Аз съм запозната и аз съм чела, гледала клипове, попадала съм и в интернет, но не съм ги ползвала. Нямала съм и желание, тампоните са ми все още трудни за поставяне, пък какво остава за тези чашки. Изваждането ми се струва малко некомфортно с всичката течност.

2.   Аз ползвам менструални чашки от поне 10 години и съм много доволна. Не бих се върнала пак към тампоните и превръзките. Първата ми чашка беше прекалено мека и малка и често се случваше да изтича. Сега ползвам по-големи и твърди и почти никога нямам проблеми, ако я слагам правилно. Хубаво е след всеки цикъл да се изварява и през няколко години да се сменя.

3.   А мъж може ли да отговори? Отпреди повече от 10 години съм купил две на жена ми от чужд сайт. Инциативата беше моя. Беше леко скептична в началото, но бързо свикна с удобството. За жени с обилна менструация е много добър помощник.
Ако сте със спирала, внимавайте. Знам за случай, при който жена със спирала забременява, защото спиралата се е разместила (съвсем фигуративно го обяснявам) в следствие на вакуума при ваденето на чашката.

4.   Ами аз мисля засега да не използвам нищо друго освен дамски превръзки, защото те са ми най-удобни. При мисълта за тампони ми се повдига, а за менструалната чашка:тя не си ли личи или на мен просто така ми се струва, но мисля да не опитам в скоро време нито едно от двете. Със дамските превръзки се чувствам най-добре, а и все попадам на перфектните за мен. Е, това беше от мен.

S. U. N

5.   Щом много малко жени са запознати с тези менструални чашки защо тогава питаш за тяхното мнение. Вместо да опишеш твоя богат опит /месеци, година/ с тези чашки ти само казваш, че поставянето и изваждането е малко неприятно. По този въпрос ти можеш да напишеш, вече като ползвала, поне две страниши, а ти споменаваш само поставянето и изваждането. Като я поставиш цял ден ли стои вътре или трябва да я извадиш един или два пъти през деня. Дай повече подробности от твоя личен опит и после питай другите жени и разменете мнения по този важен въпрос.

6.   Тампоните са неприятни, представям си менструалните чашки, ШОК.
Трябва да си бая разработена, че да ти влезне такова нещо безпроблемно, пък и удобно да ти бъде.
Никога не съм ползвала нито тампони, нито чашки!!!
Залагам на стандартите - превръзки.
Да не говорим, че при ползването на чашки и тампони висок % от разни инфекции.

Ж, 20

8.   Аз използвам минихалбичка, от тези с двете дръжчици, които се закрепват към бельото ми.

10.   Кви инфекции от тампони бе номер 6, много ти разбира главата! Никога не била ползвала тампони, но знае, че са неудобни хахах. А по-удобно ли е лятото да се протриваш и спарваш с превръзки ;) И не е нужно да си "разработена" за менструална чашка, трябва малко да си познаваш тялото и да знаеш какво правиш... а колкото до тампона.... кое му е неудобното? Нали е с диаметър 1 см и дължина 4, на гаджето ти пениса не е ли по-голям? Или ти и секс не правиш, щото си чувала, че е гадно и стават инфекции ;) Нека всеки си изразява мнението, нямам против, но поне да знае за какво говори.

11.   Авторката:
Да споделя мнението си по-подробно. Ползвам вече от няколко месеца и съм много доволна. Свиква се бързо и може да стои в теб с часове, почти цял ден без проблем. Зависи какво течение имате все пак. Нито се усеща, нито си личи. Много по-комфортно е, все едно изобщо не сте в цикъл. И също да кажа, че е много по-добре от превръзки и тампони с разни химикали и парфюми, да не говорим за количеството боклук от тях ежемесечно. Разбира се, всяка дама има право на избор за себе си.
На един от коментарите.... да е обработена една жена, за да си слага тампон или в случая чашка е пълна глупост бих казала. Цялото влагалище е мускул, който се приспособява с всичко.. дали ще е чашка или тампон, или например мъжки член :) благодаря

12.   Не, номер 6, не трябва да си разработена. Могат да се използват и от девствени момичета. Има си начини да се сгъне и после като се разтвори в теб, ако е сложена правилно, не се усеща изобщо. На мен пък не ми харесва да се чувствам като с памперс, особено лятото, когато нося рокли и поли, затова си използвам менструалната чашка и нямам проблеми. Мие се, изварява се и всичко е наред..

13.   Аз си поръчах но не се разтваря когато я поставя и да пробвах със раздвижване увъртане и вс друго но не става

14.   вече има и менструални гащи, тоест носиш ги без превръзки, тампони или нещо друго

15.   Не знаех, че има менструални гащи.
Ползвам си единствено превръзки, те са ми най-удобни, макар да не съм ползвала тампони.
До 12, шегуваш се. :DDD
Девствено момиче няма как да си сложи тампон, а говориш за менструални чашки.
Вие, дето не усещате нищо при слагане на тампони и менструални чашки сте си бая разработени.
Слагането на подобни неща във вагината ми е е равносилно да си сложа buttplug, при всяко движение се усеща всеки милиметър.

До 10, някои жени са си по-теснички от други, и всеки милиметър и сантиметър си го усещат дискомфортно.
Сравняваш секса с женските работи... :DDDDD
При секс си възбудена и влажна, нормално е да няма такъв дискомфорт, както когато си слагаш тампони и чашки.
Има инфекции от тампони и менструални чашки, когато стоят в теб повече от необходимото, това при превръзката няма как да стане, защото външно усещаш раздразнение и я сменяш на време.

~darkgirl~

16.   До 15
Ползвала съм дамски тампони години преди да изгубя девствеността си.
Не пишете глупости, а се информирайте първо. Няма никакъв проблем и при не"разработена" вагина.

18.   момичета, щом отидох на нудистки плаж с менструална чашка... за мен това е велико откритие, даже още се чудя на някои жени как не ползват

19.   15, моля? няма как са хванеш гъбички от превръзки? точно толкова отвратителни и вредни са, колкото тампоните, защото абсорбират всичко и жените си набиват филма колко много им тече. когото минеш на чашка, осъзнаваш, че всъщност не ти тече изобщо много. Моля, информирайте се, преди да пишете глупости.