Споделена история от Секс и интимност

Помогнете ми
Ситуацията е че съм болен от сифилис, всичко започна с малка раничка на пениса отидох на лекар на 17ти мин месец пуснах изследвания взеха натривки от раничката всичко излезе негативно след 13 дни на 30 направих нови изследвания в друга лаборатория която е до кабинета на лекаря ми и излезе сифилис TPHA++++ RPR+++ titrona 1;1280 e 3, 19 и лекарката каза че със сигурност съм болен и ме почна с антибиотици, притесненията ми са да не съм болен с хив понеже тя ми каза че вървят "ръка за ръка със сифилиса" правих изследвания излязоха негативни и каза, че трябва да минат поне 3 месеца, а аз направо си умирам всеки ден не мога да ям да спя помогнете ми моля ви...

Коментари

1.   Сега и да спиш, и да не спиш, нищо няма да промениш. Или си болен, или не си. Знам, че е отвратително гадно да чакаш период от време, но нямаш голям избор. Успокой се малко. Започни да се храниш и да се наспиваш. Нервите само ще влошат положението, няма да те излекуват.
Лекарката те е наплашила. Сифилисът е лечим в днешно време, ще се оправиш. Той повишава риска от заразяване с ХИВ, но не е нужно да се случи. Това, че имаш сифилис не означава, че задължително имаш ХИВ, а че трябва за всеки случай да се изследваш. Права е, че понякога човек ги има и двете, но изобщо не е задължително във всеки един случай да е така. Първото повишава риска от второто, но само толкова.

2.   Каквото и да е станало е станало. Сега просто чакаш да излязат резултатите.

3.   Как да ти помогнем? ! И как успя да хванеш сифилис в 21век - явно си престъпно безотговорен.

4.   Спокойно. Ако си хванал ХИВ, до две седмици ще имаш грипоподобни симптоми. Ако не си имал, не се шашкай.

5.   Пий антибиотиците, за да излекуваш сифилиса. Със спин се живее. Ползвайте презерватив, за да не изпадате в подобни ситуации.

6.   Не е задължително сифилис и хив да вървят заедно. Аз съм в чужбина и тук има тестове които се правят още първия месец след възможното заразяване и са точни. Казват се PCR и търсят днк-то на вируса, затова не е нужно да се чака. Другите тестове дето се правят след 3 месеца търсят антитела в кръвта, затова трябва да се чака организма да ги изработи ако има вирус. Тестовете PCR са значително по-скъпи, ако имаш средства си направи за да си спокоен. Трябва да ги има и в Бг по частните лаборатории, особено в големите градове.

7.   И аз не знам как успях да го хвана .Положението е такова че умишлено спрях да правя секс поради панически страх от болести давах само да ми духат като съм си мислил че това е безопасно, но явно не е ,имам огромен страх че може да отида и да ми кажат болен си от Хив както стана със сифилиса понеже правих изследване всичко излезе окей успокоих се и след 10 дни отидох пак и като излезе сифилис щях да умра преди да чуя диагнозата и от тогава панически страх че може и някой хив да съм лепнал ...