Споделена история от Секс и интимност

Каква е причината мъж да отбягва секс,ако ви обича?
Да приемем, че сте симпатична, хващате окото, нямате излишни килограми, или някакъв недъг. Имате приятел, който уж ви обича, но не инициира често секс, а е много рядък. Като го подпитате, разбирате, че с предни жени е било много често, едва ли не са се изяждали. А за вас се сеща от дъжд на вятър, без да мисли, че това ви потиска? Въпросът ми е -Като ви обича, защо не ви дава толкова страст, колкото на другите преди вас? Защо не се замисля, че това може да ви потиска, и да знаете, че някоя е била повече желана, е болезнено? Знам, че преди мен е бил едва ли не като бик, а сега е монах, нещо на мен ли ми има?

Коментари

1.   И откъде знаеш, че е бил бик, той ли ти дрънка тия неща? Ако е така, смятай, че лъже. Причината е, че има проблем - физиологичен, психически. Друга причина е, че просто не си пада по теб достатъчно. За което ти нямаш вина. Приемам, че е на възраст под 40-45. След това вече нещата се променят откъм сила на желания...В масовия случай. Гадно е, няма как това да продължи във времето.

2.   Сама го каза УЖ .

3.   Моят в предишните си връзки е бил тинейджър. Никога не съм го питала колко секс е правил, аз знам, че са го тресели хормони и със сигурност се е поклащал много с бившите си.
Когато се запознахме работеше в един цех. Много занимателна работа, но не и натоварваща. Никога не е живял сам, никога не му се е налагало да отговаря за цяло домакинство за повече от седмица. Тогава не готвеше, не чистеше, не се изморяваше от работа. Секс имаше и то достатъчно. Вероятно пак не толкова, колкото е правил като гимназист. После заживяхме заедно, преместихме се в нов град. Работата му беше скапана и изтощителна, но само тя му предлагаше гъвкав работен график, от което се нуждаеше. И аз не изоставах от това ежедневие. Минаха месеци и сексът намаля до 4-5 пъти месечно, тоест средно 1 път седмично. В момента сме далеч от романтиката. Лежим си и откровено си признаваме, че ни се прави секс, но някак без много движения. В крайна сметка правим секс и не пестим движения. То миналото ни би ми се струвало като кошмар, но всъщност е голяма комедия. Смеем се постоянно, смеем се един на друг и на секса, и на каквото се сетиш. Гледаш много сериозно на нещата. Животът се променя, не може вечно да си като заек. Зависи колко стрес преживяваш, къде работиш, какви задължения имаш, колко те натоварва половинката. По едно време между лекции, работа и пералня бях станала по-кисела от лимон. Моят човек ме заобикаляше по коридора, чудя се как не държеше кръст. Евала, че не се опита да ми направи екзорсизъм тогава. Бях ужасна. Плачех, виках, недоволствах. Търсих под вола теле. Мислих за разни глупости. Как се смее с колегите си, а не с мен. Какви цветя е подарявал на бившите си, а на мен не е. И той беше ужасен, но пък аз го надминавах. Секс нямаше, мястото му беше заето от драми, които сами създавахме. Когато се успокоих и започнах да се държа нормално, всичко се оправи. Преди това бяха нужни 2 големи скандала и много малки разговори. Не бъди като мен, бъди по-умна и по-малко емоционална. Мъжете не са чак толкова сложни и първични, колкото си ги представяме. Хората искат да им е готино с теб, тогава либидото им е много по-високо. Ако ти си кисела и с теб се чувства подтиснат и изнервен, няма да му е до секс. А за останалото проявявай разбиране. Приятелят ти трупа задължения и отговорности с годините, това го прави изморен и леко сърдит. Сигурно и ти понякога нямаш желание за секс. На всеки се случва да иска сух период.

5.   Като секса е приоритет, защо мислиш за него едва след всичко друго? Мисли още в началото.

7.   МИ не му се занимава, просто е..

8.   Здравей, не мисля, че ако ти имаше нещо ще ше да бъде с теб, ако не сте от дълго заедно може да се притеснява, може и да са много неща. Не мисли толкова негативно, по-добре от колкото да е някакъв извратеняк който само за това да мисли.

9.   Ако го разпънеш във времето, повече пъти ще те ояри. Седи си при мъжО и не се занимавай с глупости. А ти колко пъти го покани да та цуни? Може да е напрегнат. Работа, сметки, fake friends. Спокойно. Дай време. Няма мъж да не сака.

Поздрави,

Баце Ристо с Котелто

10.   Глупости на търкалета...
Поредната провокативна темичка.

11.   Гей, интересчия (с теб е за нещо друго), онанист, влюбен в друга, изневеряващ, .... само една малка част от възможните причини! Поискай си в директен текст повече, поне ще разбереш, къде е причината. Успех! И пиши после, ако не е тайна

12.   Одъртял е, ако е около 40, забрави да се оправи.

14.   Една доста вероятна причина при по-комплексираните мъже е страхът да не се изложи по някакъв начин (дали заради бързо свършване или нещо друго). А легендите за "бика" в близкото минало често пъти се оказват наистина просто легенди с недоказан произход, т. е. това, което ти е разказвано за бившите и честите сексуални подвизи, има голяма вероятност да е силно преувеличено (мъжете доста често преувеличават тези неща).

15.   За да не иска мъж секс с жена си-в твоя случай с приятелката си-според мен има три причини-или е болен, или угрижен, с проблеми, или изневерява. За жалост най-често е третото.

16.   Или проблема е в теб и не го задоволяваш... при това положение говори с него и се разберете. Или не е сексуален и каквото и да го правиш цял живот ще си е така... при това положение бягай. Ще доиде време когато секса ще ви е доста важен в даден момент, а то няма да го има и ще страдаш.

17.   обичта е едно, а секса е съвсем друго. А до това че си симпатична, точно това трябваше да е основата във въпроса ти, а не че те бил обичал.
Любовта е душевно чувство, а секса е плътско удоволствие. Има огромна разлика. Може би преди е бил супер развратен и вече секса го вижда като нещо което не е толкова важно във една връзка и че е опасен, ако не се внимава и ако почне да се прекалява с него. Което си е и така, защото има и много други жени, които често си правят секс с мъжете, а от своя страна пък, мъжете им си заглеждат чужди жени и приказват майтапи относно секса, с чужди жени и т. н. (когато са с приятели) тъй че секса е нож с две остриета и по-скоро се радвай, че имаш някой до себе си, който те обича, че ето виж пък, ти да не тръгнеш поради тоя твой проблем, да му изневеряваш на твоя мъж, който те обича...

18.   Вероятно е охладнял към теб. Ние сме заедно от 11г и няма такива неща, че и дете имаме на 9 месеца и пак си ме иска, правим го поне 4 пъти в месеца, въпреки умората с бебе. Поговори с него и провери все пак дали не е преуморен и няма проблеми... това също е причина за отказ.

20.   Е нали търсите истински мъже... ето. намерила си го. Комплексарите к децата ебат по често. За другите живота има и други измерения. На теб обаче либидото е явно като на тийнейджър. Ти си проблемната не той. Намери си нещо за вършене и бъди полезна на някого.

И не го измъчвай човека. Явно вече не ебе често, а качествено. Нарича се "да си улегнал"

21.   Имал съм гаджета, с който след като съм правил секс съм бил твърд на копеле една секунда след това. Имал съм и такива, с които съм го правил по задължение. Вината е в тях. Скучни, монотонни, без инициатива, без изглед за същинска наслада от тяхна страна.
Прати му 3 голи снимки и му напиши как искаш да ти свъши в устата и да гледа как ти тече по циците. Да видим дали няма да иска да те ръга.
Ама сигурно си скучна.

22.   21 каза всичко точно и ясно.
Аз съм с един мъж от 13г имало е периоди в, който секса е буквално животински, имало е и такива в който е по скучен и еднообразен. Не може постоянно да сте като зайци.
Твърде вероятно е и да си му доскучала. Приятелят ми от детинство наскоро ми сподели, че изневерил на жена си именно по тази причина. Трябва ло да я уговаря с дни за секс, да й се моли едва ли не, не искала нито орален, нито анален такъв. По никъкъв начин не показвала, че изпитва удоволствие от това да е с него, това започна да го подтиска и да го кара да се чувства маловажен. Прекарвал доста време в гледане на порно, направил си няколко фалшиви профила в соц. мрежи и резултатът не закъснял, не изневерил физически само виртуално, но нещата станали доста сериозни. Имам предвид посане от сутрин до вечер, пращане на снимки и т. н. за щастие е спрял на време преди да го хванат.
Незнам дали е истина, но ми е казвал, че от секса идва част от самочувствието на мъжа, макар и несъзнателно много жени карат мъжете да се чувстват непотребни. Не искат да правят това, не искат да правят онова, така не им харесва, иначе било долно и курвенско, въобще за някой жени няма угодия.
Авторке това, че си бременна може да е причината, човека държи на теб и уважава факта, че в утробата ти расте живот, има мъже, който буквално ги е страх да докоснат жена си през този период. В крайна сметка теб е избрал да си майка на детето му, какво по важно от това? Ако те искаше само за единия секс по-доволна ли щеше да си?

Ж32

25.   До номер 1: По принцип съм склонен да се присъединя към изразеното от теб мнение, че въпросният мъж заблуждава девойката, относно своите сексуални подвизи в миналото.
Но имам и упрек към теб и номер 16. Защо момичето трябва да "бяга" от този човек, ако има физиологичен или друг проблем, заради който не може да прави често секс? Има и други начини да доставиш удоволствие на партньорката си. Като например, повече орални ласки, еротичен масаж, играчки, и други подобни средства. Може да се наложи и на двете страни да направят определени компромиси със себе си в името на любовта. Важното е, че всичко е преодолимо, стига да има любов между тях. Не говори добре за приятеля на момичето, че и е споделял пикантни подробности за негови предишни връзки, без да усети, че я наранява. Особено пък ако я е излъгал е още по-кофти. Аз бих и споделил истината, колкото и неприятна да е тя. Лъжата в такъв случай може да означава, че просто й няма достатъчно доверие, за да й споделя толкова лични неща. А липсата на доверие може да идва и от това, че не е сигурен в нейните чувства към него. Може би се притеснява, че ще го зареже, ако й признае, че има проблеми със секса. Може причината да е съвсем банална, и да е свързана с това, че просто не го възбуждаш колкото предишните. Но фактът, че не е намерил по-подходящ и тактичен начин да ти обясни тези неща, без да те кара да се чувстваш като парцал, не говори никак добре за него. Генерално, грешката Ви, и то не само на вас, но и на други двойки в подобна ситуация е, че не си споделяте достатъчно. И струва ми се, че това трябва да ви наведе на мисълта, че не сте съвсем подходящи един за друг. Сигурно ще се повторя, но за мен не съществуват проблеми, които да не могат да се изгладят с повече комуникация. Но за да я има тази комуникация, трябва да има и желание, а за да има желание е нужна любов преди всичко.

26.   25 и аз смятам, че с добра комуникация се решават проблеми. Обаче - мъжете, които имат проблем в секса хич не обичат да го обсъждат с жената, с която делят леглото си. Ама хич. И става рано или късно мазало. Не знам на каква възраст е авторката, нито пък партньора й. Но ако са под 40 и двамата, ако тя направи опит да си изясни нещата и той се провали или няма резултат, съветът ми е наистина да изчезва оттам, защото не можеш да си във връзка, в която сексът не е това, което желаеш или липсва тотално. Той е част от пълноценната връзка. Заместители като варианти има - орална, петинг, вибратори, но те са точно заместители и в дългосрочен план не вършат работа.

№1