Споделена история от Секс и интимност

Кое увеличава и кое намалява половата потентност на мъжете?
Кое увеличава и кое намалява половата потентност на мъжете? Кое засилва и кое намалява ерекцията?
Аз съм мъж и искам да споделя моите лични наблюдения, както и да науча нещо повече по въпроса. Надявам се, това да е от полза за всички. Моля, ако има мъже, които имат някакво наблюдение по въпроса, да споделят своето становище! Особено, ако сте мъж и се чувствате като полов атлет, моля да споделите тайната на успеха си! Мисля, че обмяната на информация и опит ще е от полза за всички.

Реших да пусна такава тема, защото срещнах няколко изказвания, в които жени тревожно споделят, че техните мъже в последно време им отказват секс или по-точно, рядко правят секс с тях.

Според мен, това се дължи на пониженото либидо на мъжете им. Един свеж мъж, който има достатъчно тестостерон и достатъчно жизнени сили, никога не би отказал на жена си. Той сам редовно ще я търси, удоволствието от секса ще е огромно и за двамата, и любовта им ще бъде техен неизменен спътник!

Лично моето становище и мнение е, че храната и питиета, които мъжът консумира, начина му на живот, имат решаваща роля за потентността му въобще.
Според моите лични наблюдения върху себе си съм, достигнал до следните изводи:

1. Неща които подобряват в значителна степен ерекцията са:
- Яденето на сурови моркови, дава отлични резултати за подобряване на ерекцията.
- Яденето на сурови плодове и зеленчуци от всякакъв вид, подобрява общият тонус на организма и подобряват потентността. Те ободряват и освежават.
- Яденето на ядки (фъстъци, орехи, лешници и др. )
- Яденето на риба, месо.
- През зимата топлите чайове от шипка, мащерка, липов цвят, мента също действат тонизиращо.

2. Неща, които силно намаляват ерекцията и потентността:
- Пиенето на кафе - силно намалява ерекцията и потентността
- Пиенето на бира - силно намалява
- Въобще, консумацията на алкохол - силно намалява
- Оцет - силно намалява

Мое лично заключение:
Мъжът, за да има отлична ерекция и отлична полова сила и способност, трябва да съблюдава природосъобразно хранене, в което да присъстват в изобилие суровите плодове и зеленчуци от всякакъв род и вид, според сезона. Тоест храна, състояща се от живи клетки, която има жизнена сила и която е заредена със слънчева енергия.

Топлинно обработената храна е умъртвена храна, лишена от жизнена сила. Тя би следвало да се консумира в по-умерени количества.
Както се казва "Умрял кон не рита"

Аз лично, съблюдавам, такъв хранителен режим и до сега не съм имал, никакви проблеми с потентността си и се чувствам отлично!

Бих посъветвал всички жени:
- Суровите плодове и зеленчуци
Хранете мъжете си повече със сурови плодове и зеленчуци и по-малко с топлинно обработени храни.
Преди секс една ябълка тонизира и ободрява много повече, отколкото едно кафе.

- Кафето
Всъщност относно кафето, мисля, че то е един страхотен враг на мъжката ерекция!!! Това вероятно, не се знае от много хора и много погрешно преди секс, жените предлагат на мъжете си да изпият по едно кафе като тайно си мислят и се надяват че това е полов стимулант. Резултатът обаче се оказва трагичен.
Уважаеми дами, не правете кафе на мъжете си преди секс, то действа убийствено зле на мъжката потентност, както и на вашето либидо. С кафето, мъжът ви ще се чувства полово слаб. Предложете му някакви плодове и той ще бъде във вихъра си.

- Морковите
Морковите дават отлични резултати за тази цел, както и ядките.

- Бирата
Бирата е абсолютен убиец на мъжката ерекция!!!
След консумация на бира, мъжът е полово слаб. Това вероятно също не се знае от много хора.

- Другите видове алкохол
Другите видове алкохол, също имат отрицателно действие.

За да се получи по-стегната тема, която да е от максимална полза за всички, моля да се пише конкретно за нещата, които според вас подобряват или намаляват ерекцията, половата потентност, половата сила на мъжа, както и нещата, които правят мъжа полов атлет!

Нека разкрием тайната за това, как да бъдем полови атлети и винаги готови!

Коментари

51-64 от 64

61.   Не знам дали защото в последно време пия по 2 литра кафе и почти не ям, но желанието доста се изгуби!

62.   Принципно сладкото увеличава потентността, лук, чесън, магданоз например! Или по-скоро храни, в които се съдържа магнезий и цинк! Колкото до нещото, което намаля потентността брома със сигурност върши работа, както и умората и стреса! А понякога гневът спомага за по-хубав секс макар, че при всеки действа различно де! :)

63.   ... винаги съм си мислил какъв ли секс правят 45-55 годишните /ако изобщо правят такъв/....
Ами правим приятелче, редовен секс, да не е всяка вечер, но през вечер правим. С жена ми (тя е на 42 г., аз на 48) много се обичаме, аз я желая постоянно, чувствам се влюбен в нея както преди 20 години.
Тя е страстна и сексуално разкрепостена. Правили сме два пъти четворки, преди 10 години и повече.
Редовно си я снимам гола и това също я възбужда.

А иначе по темата! Храната няма никакво значение за секса, освен ако не преядете здраво и да ви се преспи след това.
Кое вреди! На първо място цигарите които водят до хипертония. Алкохолът също вреди, пийнеш ли повече, трудно го вдигаш, затова избягвам да ги съчетавам двете. Редовното пиене всяка вечер не е за предпочитане! И разбира се основното е да имаш духовен и психически мир. Да няма ядове, стрес, доколкото е възможно в наше време! Също жената до теб трябва да те възбужда и да я желаеш, все една за пръв път лягаш с нея, аз съм така вече 20 години.

64.   За мен трябва да има химия между мъжа и жената и тогава дори и изморен, ще ти дойде енергия, организма ще изкара запаси и ще се получи не добре, а супер добре. Когато дойде една мацка и легне и каже ами давай и на 25 да съм и супер мъж, трудно ще ти стане. Жената има голямо значение за потентостта на мъжа, а опитната жена и със секси излъчване може да дигне и на доста дядовци според мен.

65.   Пичове, най-добрия секс в живота ми съм правил след 43-годишната си възраст. Тогава се влюбихме безпаметно и взаимно с една жена ( не че и преди това не съм бил влюбен), правехме часове наред страхотен секс-такъв, какъвто не съм правил на 20 и 30. Десет години съм с тая жена - чак напоследък малко намалихме темпото - но мисля че е нормално.

66.   Пичове, всичко зависи от тестостерона на мъжа. Висок тестостерон значи голяма полова мощ! Как да го покачите? Ами лесно, с физически упражнения. Откакто спортувам редовно фитнес, желанието ми за секс се увеличи в пъти. Не, че преди е било малко, но сега... Упраженията за крака, най-вече клековете с щанга увеличават тестостерона, а плюс разнообразно хранене и избягване на боклучави храни, ви гарантира, че ще изкъртите жената до вас!

67.   С жената като се намуаме с по половин кило мазен свински джолан и после нямаме спирка. Не се бъзикам, чистата истина. Разликата е огромна. Магданозът също действа много.

68.   Подкрепям автора. Малко е краен за храните, но все пак говори за перманентно здравословно състояние.
А вие си говорите за временните моменти.
И за кафето е 100% прав. Вече имам хипертония от него. Както и доста българи. След 20-30 години друга песен пеят всички. Младоците тук нека си пият по 2-3 литра на ден и да си мислят че не им влияе. Но3, ти като се чувстваш като мечка наистина ли си мислиш че това е нормалното състояние на организма ти? И наистина ли вярваш че като станеш на 40 няма да има последствия.
Аз съм вече на 35 и ги виждам.

По принцип логично е, че всичко което има пряко или косвено влияние върху кръвообращението, влияе и на ерекцията. Кафето на първо място. Мазното има холестерол, също. Алкохола- заради захарите в него организма се превъзбужда но с годините има траен обратен ефект.

Според мен Автора го вижда така: представете си, че имате автомобил, който редовно смазвате. Грижите се за него. Плавно включвате скорстите. Позлвате го дълго.

Другия вариант е да му наливате силни смеси, да форсирате двигателя. Да го карате в 5000 оборта постоянно. Колко ще издържи според вас?

После да не се чудите що жена ви се качила на друга кола, че ваща не ще да пали.
----------------------------

Какво помага? Освен здравословното хранене за което говори Автора, аз бих добавил - спорта, тенис, футбол, фитнес.... без значение. Когато сте физически във форма ви се подобрява кръвообращението. Когато съм бил пред компютъра цял ден доста свирки й трябват на моята да ме вдигне, ако съм пил 2 кафета за деня и даже не ме вдига задълго.
Ако съм ходил 7 дни подред на фитнес обаче, ни кафе ми трябва, ни свирки. Влиза си като пирон в кисело мляко.
Още във фитнеса аз съм на кол, като гледам мацките около мен.

И ПРЕСТАНЕТЕ ДА ИЗКАРВАТЕ ЖЕНИТЕ ВИНОВНИ!!!

69.   Възрастта, хората са казали, минеш ли половин век, хуя ти става мек.

70.   Също и грозната жена, грозна е относително понятие. Аз съм цицоман и си падам по закръглени жени, с пищни форми, при това с естествено окосмяване по тялото. Ако пред мен се съблече една плоска ощавена кощрамба, тип манекенка, изобщо няма да ми стане!

71.   Пичове, губите си времето. Кафето не ми пречи поне на мен на ерекцията - бирата и алкохола по принцип донякъде. Това, което помага обаче са бабините зъби или т. наречен Трибулус Террестрис - там е истината. Не ви трябват виагри и др. измислици. Приятелката ми е в една от най-сексуалните възрасти за жената около 35 и не се оплаква.

72.   За мен повече помага мислите въображението жената колкото е недостъпна толкова е по сладка сичко зависи от жената

75.   От личен опит го знам и съм сигурен че който опита ще има положителен ефект тайното оръжие за мен сa морските миди те стимулират мъжката потентност ерекция която ви дава възможност да се почувствате на 18 затова опитайте с морски миди препоръчвам горещо

76.   От личен опит го знам и съм сигурен че който опита ще има положителен ефект тайното оръжие за мен сa морските миди те стимулират мъжката потентност ерекция която ви дава възможност да се почувствате на 18 затова опитайте с морски миди препоръчвам горещо

51-64 от 64