Споделена история от Секс и интимност

Полов живот на 18г
Здравейте.
Момиче на 18 години съм и от няколко месеца водя полов живот. Достатъчно отговорна съм да се пазя и знам рисковете. Родителите ми не знаят за това и не допускам да разберат, защото са консервативни хора и няма да го приемат за нещо нормално. Не мога и не искам да споделям с майка ми. Имам цикъл от 5 години и винаги ми е бил редовен, не съм имала никакви проблеми. Сега обаче нещата се промениха. Този месец цикъла ми беше много по-оскъден от обичайното и горе долу седмица след като ми свйрши, прокървях отново, но този път доста по-обилно.
Моля за съвет, ако има някой на когото се е случвало подобно нещо и дали това има ли връзка с факта, че вече правя секс.

Коментари

1.   Отиди до личната и вземи направление за генеколог и отиди там. На 18 си вашите не трябва да знаят. Няма какво да питаш непознати хора без нужните знания и образование за такива важни неща.

2.   health partners urgent care [url=http://zolpidem.strikingly.com]zolpidem.strikingly.com[/url] 10th doctor t shirt

3.   Още нещо, което ще допълни отговора на №1. Лекарите, дори и да са семейни приятели на родителите ти, пак няма да им кажат нищо, все пак е добре да ги предупредиш за лекарската тайна. Именно тази тайна пази хората да не се позорят в обществото, да не ги уволняват от работа, да не ги съжаляват роднините и т.н.

4.   Такива неща се случват и без да правиш секс, нали знаеш? Можеше да си необвързана и цикълът ти изведнъж да се промени. Причини има много, за конкретен отговор трябва да отидеш при гинеколог и да те прегледа. Казваш, че се пазиш и няма да ти втълпявам теории за цветна бременност, но е напълно задължително да се прегледаш, ако се притесняваш за нещо подобно. Възможно е да се получи нещо подобно дори от стрес. Понякога се случва поради инфекция или заболяване, но такива неща се оправят с правилните медикаменти и нужното внимание. Не изпадай в паника, а постъпи отговорно. Родителите ти не е нужно да разбират нищо, макар и според мен да е глупаво да пазиш подобна тайна, но не се притеснявай от тях. Можеш да отидеш на лекар и сама. Просто бъди отговорна към здравето си. Вероятно ще се окаже единично явление, но е хубаво да си сигурна, че всичко е наред с организма ти.

6.   Най-вероятно става въпрос за хормонални /хормонална киста/ или други здравословни проблеми. Ако имаш повечко стрес от обичайното (дори само фактът, че правиш секс и се притесняваш, че родителите ти ще ти викат, ако разберат, си е сериозен стрес), отслабнала си рязко с много килограми, настинала си, лепнала си гъбички, и т. н. Причини много.