Споделена история от Секс и интимност

Първият път - специален или не?
Пише ви жена. Според вас първия полов акт трябва ли да бъде с някой важен и любим човек, или за вас няма значение? За мен лично не е нещо специално и ми е все тая така да се каже с кого ще е. А вашето мнение какво е по тази тема?

Коментари

1.   Бе плякай се там и не ни занимавай с глупости.

2.   Всеки има различно възприятие за секса. Има страшно романтични хора, за които това да отдадеш девствеността си е нещо специално, има и такива които като теб им е все едно.
Сам по себе си първия път изобщо не е като по филмите. Рядко се изпитва нещо различно от болка, а за удоволствие почти не може да се говори. Като добавим и срама, неловките моменти, неопитността, страха (при повечето момичета) и т. н., няма почти нищо специално в този момент.
Никога не ме е било страх от първия път, от болката и т. н., и макар на този етап да не приемам секса за нещо специално, имах късмета първия ми път да бъде с човек който ме обичаше и аз също обичах. Като след това бяхме заедно още почти 4 години. И като се замисля, може и наистина да няма кой знае колко голямо значение, но е някак си хубаво да знаеш, че си отдала девствеността си на човек, който наистина е оценил това. Който наистина те е обичал и желал, а не просто някой непознат или такъв, чиято единствена цел е била да преспи с теб.
Личен избор на всеки е това да реши на колко години, на кой и как ще отдаде девствеността си.

3.   Според мен не е нещо специално, ако може училищния/кварталния "експерт" да свърши тая работа и да не ти се мотае в краката повече.

Това ми мнение идва от темите "на 25 още чакам Специалния" и "Специалният дойде, опита 2-3 пъти, не можа, ревна и избяга. После чух че станал гей".

Но като мъж ще дам път на мненията от "патило".

4.   Ами какъвто си го направиш - такъв ще ти е.
То ако решиш и една краставица можеш да вземеш и да се отвориш.
Имай предвид, че ако чакаш да стане по перфектния начин и с перфектния човек, може и никога да не стане. А това е кофти, най-вече за психиката, а и от гледна точка на събиране на опит в тези неща (който според мен е много по-важен).
От друга страна, не си струва да се нанижеш на първия срещнат и без да знаете какво правите... Така можеш я да забременееш, я някоя болест да лепнеш.
Най-добре е с приятел или любим, с когото се познавате от дълго време, имате си доверия, симпатични сте си, влече ви един към друг, а в идеалния вариант и се обичате. Трябва да има търпение, внимание, време... От първия път едва ли ще ти стане хубаво - има малко болка, дискомфорт, кръв... След това трябва да се изчака няколко дни до седмица да заздравеят раничките и много внимателно да се пробва пак. И втория път може да има неприятно усещане, болка. След това, пак през няколко дни, трябва да се направят още 3-4 акта, докато започне да става хубаво, да се отпуснете, да опознаете телата и желанията си. Сама разбираш, че цялата тази процедура, траеща месец или два, трудно може да се получи с някакъв случаен човек...

5.   И с първият е като със 2-рият и даже и като с 5-тият и с който и да е. Аз ще кажа, че трябва да се мисли добре за всеки с който правите секс, все едно кой по-ред е. А не да се прави за разнообразие и за бройка. А за тези на които им е все едно не трябва да им пука кой ще им е първият. Мисля и че жените трябва много добре да внимават само от кой ще направят дете.

6.   За мен имаше значение, но се случи с човек, който после много ме нарани, така че може би е по-добре да не се отдава толкова голямо значение. Много рядко първата любов и първият път са нещо уникално.

7.   По-добре е.
Не е задължително.

Братан.

8.   Моето мнение по тази тема е малко странно. Аз никога не съм била романтичка. Сексът си е секс. Не го правя без чувства, защото не искам този и онзи да ме докосват и целуват. Уважавам си тялото до такава степен, че го приемам за вид храм и не искам да е общо, то си е мое. Но не съм романтичка, не държа сексът да е задължително любов. За да бъде любов трябва да мине време и да се преживеят няколко катаклизма. Да го искам, точно това ме интересува. А аз не го искам с всеки. В общи линии, за мен е важно първият път да е съпътстван с огромно желание. Моят първи път беше такъв. С човек, когото познавах от около 3 месеца, бях на 18 години вече. За три месеца не мога да кажа, че е възможно да изградиш специална връзка и да определиш някого за специален човек. Просто беше внимателен, аз го желаех и с тялото си, и с душата си. Казах си, че ако спи с мен и ме зареже, то няма да страдам, защото наистина съм искала да спа с него и ще преживея тази част с "използва ме". Допусках, че може и така да се случи, то цинизмът ми е голям негатив. Имах му доверие, че ще е внимателен и ще си прекараме чудесно. Това и исках, за другото човек никога не може да е убеден. Както чакаш специалния, така може да се окаже, че специалният не е много специален. Аз го направих с онзи, с когото исках. Преди него не бях чувствала такова желание, не постоянно. Случвало ми се да се възбудя, но само моментно. С онова момче през цялото време усещах близост и желание. Ами, за 3 месеца не беше толкова специален, не мислих, че ще стигнем далеч с връзката си, но исках да се насладя на всеки момент, допускайки и да е кратко. То пък се оказа, че момчето с времето стана много специално. Изкарахме няколко години, пътувахме много, живяхме заедно за кратко, борихме се както можем с живота. После пораснахме и пътищата ни се разделиха, променихме се и се оставихме. Беше специален за мен, но когато го направих за първи път с него, аз не подозирах, че той наистина е специален.

9.   Разбира се, че в важно, но зависи кой какво търси. Аз го направих на 21г., но много се срамувах да кажа на човека до мен.. Чувствах се изостанала. Исках да му дам много, а нямах опит, не знаех как. Той ме прие такава.

Всъщност първият ми път беше доста пъти, понеже все не ставаше, болеше, само опити.. Е не било толкова страшно, но това притеснение толкова много ми пречеше..

10.   За мен никога не е било нищо специално,просто се отъврах от едно бреме и толкова. Не е било с някой непознат,но не беше и с момче с което съм била във връзка.

11.   Е айде сега едва ли искаш да е с някое циганче или по-грозно и пълно момченце. Иначе първият път си е резил, по-добре да е с някое момче, което е достатъчно интелигентно и не те усмива с приятели след това и да ти харесва също е важно

12.   Не е важно с кого си бил първия път, нито втория, третия и т. н. Важно е с кого искаш да останеш, да имаш деца и да остарееш.

13.   Какво значение има чуждото мнение? Важно е ти какво значение му придаваш, ти ще правиш секс за първи път, не другите. В сексът няма и не трябва да има правила освен да се прави по взаимно съгласие. Хора всякакви, така че мнения ще прочетеш най-различни. Според мен, първия път трябва да бъде с човек който ще се постарае да ти е хубаво и на теб, т. е. качествен любовник а не егоист, който само за себе си да мисли. И естествено да те привлича в сексуален план. Това дали ще ти е гадже, съпруг, съсед или секс френд е без значение. Просто трябва да го направиш тогава, когато се почувстваш готова.

14.   Номер 11 - обикновено след първия си опит за секс момчетата са много повече за Осмиване от момичетата. Има хора с по 5 -10 фала, докато направят нещо, подобно на секс.

15.   Ами моя беше с двама. Така че всеки както го почувства.

16.   15, евала. Почваш ударно, не се бавиш.

17.   Номер 12, не съм съгласна. Важно е с кого е първият път и е важно това да е човекът от когото искаш да имаш деца. Аз чаках доста време и да направих го със специален човек и моментът беше много специален. Усетих, че го искам. Опитахме се да не правим нищо, но желанието беше по- силно от нас. Ние се желаем и духовно и физически, по всякакъв начин, има много силна връзка между нас и не съжалявам, че чаках толкова, защтото и той също е чакал, имам чувството, че сме родени един за друг. Все още съм с този човек и се надявам некога да не се разделим.

19.   Моят първи път беше със специален човек - приятелят ми. Не мога да си представя да го направя с някой случаен - за мен този момент е специален и трябва да бъде с любим човек. Беше много внимателен и търпелив, макар че мен много ме болеше.