Споделена история от Секс и интимност

След като свърша
Независимо дали съм сам или с приятелката ми щом свърша ми става едно такова тъпо... сякаш вече няма за какво да живея. Разбирате ли преди и по време на самият акт е просто божествено. Но след еакулацията нещо ми се губи. Изморен, изтощен и ми се губи рязко настроението, нищо не ми се прави. Направо мога да легна да заспя. Май ме хваща средната възраст по от рано, защото още съм на 22 само. Не, че няма втори рунд и тем подобни, просто си е кофти усещане. Не зная на какво се дължи и за това реших да питам как е при другите. Независимо дали са мъже или жени. :)

Коментари

1.   Здравей. За съжаление не знам на какво се дължи, но на мен още от 19 годишна, когато бях ми се случва. Много е неприятно. Точно както си го казал, едно такова няма за какво да се живее и ти става много потиснато.
Не знам дали не е свързано с андреналина или окситоцина ли беше, покачват се по време на секс и след това рязко спадат и може да е от това.

Ж29

2.   И аз съм така. POIS (Post orgasmic illness disorder) се нарича.

3.   Напълно нормално е, при всички мъже е така, отделя се допамин и ти се приспива, понижава се и кръвното налягане.

4.   Ами за мен е страхотен кеф, едно такова блаженство... Адски съм уморена и обикновено заспивам или оставам да лежа поне 20 мин. А след почивката искам още ;p
Ж 28

5.   Прочети какво e Post orgasmic illness syndrome (POIS).

6.   Същият съм! След това усещането е... Меко казано много кофти. Излегна ли се някъде край... хД Поне при мен смятам, че е от нездравословния начин на живот, като цяло много рядко имам енергия за каквото и да било, при теб не знам...

М22

7.   Повечето мъже заспиват след секс или ако нямат възможност, са много уморени. Моят също е така и не виждам нищо странно. Като поспиш половин-един час, ще се чувстваш много по-добре след това.

9.   Не при всимки мъже е така. При мен рязко се покачва настроението, чувствам се удоволетнорен, щастлив и жизнен. Гушкаме се и времето минава в смях и закачки след финала :)

10.   Нормално е. Правиш си преди лягане вечер палавите неща и на другия ден си отново на линия. И така докато остарееш. После, ще ти изскочи коремче и въобще няма да го виждаш без огледало.