Споделена история от Секс и интимност

Възможно ли е да съм бременна?
Здравейте!
Аз съм на 16 години, преди 8 дни правихме секс с приятелят ми и презервативът ни се скъса и той свърши в мен, затова пих Ескапел един час след акта, но цикъла ми закъснява с три дни. Имам чести и силни болки в яйчниците от три дни. За период от 4 месеца това ми е третия изпит Ескапел. Знам, че не трябва и хапчето е страшно вредно, но наистина не трябва да забременявам. Възможно ли е да съм бременна, или просто хормоните ми са объркани от Ескапела? Първите два пъти, когато пих хапчето получих кървене, но този път не, това причина ли е да се притеснявам?

Коментари

2.   Момиче стига с тея хапчета. Ползвай други методи - отиди на гинеколог. Как да не ти закъснее с толкова хапчета.

3.   Няма как. Спокойно.

4.   пазете сее или ако не можете не правете секс ... Как може такава безопасност ! Като правиш секс първо трябва да се научиш на отговорност към самата себе си ! Ако Ескапела ти навреди ,после цял живот ще съжаляваш!

5.   Едва ли си бременна. Ама кво е тва късане на презервативи и свършване? Не може да свърши отвън ли? Егати 3 Ескапела ти си си ходеща хормонална бомба. Не е лошо да спреш секса и ескапелите докато не ти дойде акъла. Ако беше прочела опаковката и форума на Ескапел, ще прочетеш, че кървене не е задължително да има. Как може на 16г. и 3 ескапела за 3 месеца. По-добре ходи на гинеколог и да ти изпише противозачатъчни.

8.   Напълно съм съгласна с останалите коментирали преди мен.
Рано е, за гинеколог, но изчакай няколко дни и ако не ти дойде си направи тест има ги във всяка аптека, а след това по една или друга причина търси гинеколог, и започни да мислиш с кой си лягаш, пази ли те и какво изобщо правите. Най вероятно не си бременна, но хапчетата определено са проблем и не е нормално, той да не те пази. За 3м, 3 издънки е прекалено!

9.   Тези хора защо нямат малко разбиране не знам.. Вероятно е от ескапела, защото е много силно хапче и наистина обърква много неща в организма, не всеки път ще действа еднакво. По- добре наистина отиди на лекар и си направи и тест, ако още не си. Най- важното е, не се стресирай толкова рано. Всичко ще е наред.

10.   Абе хора кажете тайната си! Как ги късате тия презервативи, как ви се налага да пиете Ескапел? И аз имам една приятелка тя се дрогираше вече с Ескапел. От 3г и половина имам приятел водим активен начин на живот, с презерватив и без, никога до сега не съм пила Ескапел, не ми се е късал презерватив.
Да ти кажа че явно не ви идва до акъла- седни и обърни интернета и изчети за секса, забременяването и дрън дрън глупостите му. Друго факт- ако си пил Ескапел и имаш кървене значи си била “оплодена”. Та пази се повече и по добре пий противозачатачни.
Ж 21

11.   Момиче , отиди на гинеколог . Това да пиеш такива хапчета за период от 3 месеца не е добре. За да правиш секс трябва да си готова да поемеш отговорност за действията си . Все пак на дали си забременяла , но тези хапчета може да ти объркат организма . Отиди на гинеколог , обясни му внимателно и да ти изпише противозачатъчни средства ( , за което аз не съм съгласна , защото пак са пълни с хормони ) . Както и да е , спри малко секса и хапчетата . Възстанови се и помоли да ти сложи спирала и така няма да забременяваш . Освен презервативи има и други по - леки контрацептиви мерки от хапчетата. Мисля , че няма да има проблем . Слагаш си спиралата и готово , но това не значи отговорност. Да ти обясни кое как става и как трябва да се пазиш.

Късмет !

- Smiley

12.   Сори, че ще ти го кажа, ама бива ли да си толкова глупава? Ти продължавай да правиш безопасен секс и да пиеш Ескапел като витамин Ц, после питай дали си бременна и защо цикълът ти закъснява... аман... такива като тебе заслужават да забременеят, да им дойде акъла в празната глава.

13.   Проблемите които ще ти донесат тия 3 Ескапела са ти най-големия проблем. Мани забременяването.
Очаква те дълъг период на пропускане на цикъла...с месеци може да нямаш такъв, може да ти идва И през 2 седмици...изобщо прочете ли му страничните ефекти?
"Вредно" е меко казано.
На 14 пих Ескапел под друго име, изтърсих 50 лв за него тогава, смяташе се, че бил уж по безвреден, с по-малко странични ефекти...Да ама не! На същия принцип е, нищо различно нямаше. Името му беше Ella One.
Това което последва след това е, че цикъла ми не идваше с месеци, виеше ми се свят, гадеше ми се, излязоха ми пъпки, постоянни болки...всичко от гамата. И то само от 1 хапче!
Хормоните не са шега работа, те са едни от най-важните в организма, милиони имаме проблеми с тях, а ти нарочно ги прецакваш..ще плачеш.
След този Ескапел под друго име не съм пила никога повече нещо подобно..въпреки че минаха години от тогава.
В момента съм на противозачатъчни и се чувствам много добре, и то не заради секса, а защото имам хормонален дисбаланс.
Прочети му листовката на тъпото нещо, защото това е все едно да изпиеш 5 противозачатъчни хапчета наведнъж, само че малко по филтрирано един вид. Бомба с хормони и убийствено за организма ти.
Сложи си спирала, отиди да ти изпишат противозачатъчни, каквото и да е, ама не ги пий като бонбони. И мисли!

14.   Егати.. Е тоя твой приятел какво прави, че не те пази... Ужас.. Повече от 1-2 хапчета за ГОДИНА не трябва, а ти пиеш всеки месец. Има си противозачатъчни, които се пият с тази цел всеки ден, но не са толкова силни колкото ескапел. Ще си скапеш организма накрая.
Иди при гинеколог и му кажи всичко и му кажи, че искаш да се предпазваш и той ще ти изпише най-подходящите за теб..

15.   Не си, споко. Просто от ескапела после така наболява корема.

16.   Аз за 30 години веднъж съм ползвала, а съм имала доста партньори! Вероятността е минимална! Но пиенето на Ескапеле толкова често е вредно, тотално ти разбърква хормоните.

17.   Лапаш най-ужасното хапче като ментови бонбони. Това е коктейл от хормони, които могат да те изкарат от релси - физически и психически. По-добре да забременееш на 16, отколкото да го пиеш през седмица. След няколко години ще се чудиш какво инвитро да правиш, та да забременееш.

18.   Какви спирали бе хора? Момичето не е раждало, няма как да и слагат спирала!

19.   Момиче, за 4 месеца 3 хапчета знаеш ли какво говори за теб? Че ти и партньора ти сте супер несериозни, за сериозното нещо с което сте се захванали. Щом като ползвате презерватив и не ви се получава, не го правете. Не трябвало да забременява….еми пази се бе душата. Препоръчвам ти да се консултираш с лекар.

20.   Не че искам да ти ръся морал миличка, ама ти нормална ли си бе 3 хапчета за 3 месеца ти четеш ли изобщо страничните ефекти?
Точно веднъж през живота ми се е налагало да пия тази хормонална бомба и това което се случи след това е че 4 месеца подред цикъла ми идваше и продължаваше близо 14 дни без да спира с обилно кървене и ужасни болки които преди съм нямала, а да не говорим колко подкожни пъпки ми излязоха по лицето от тоя ескапел, и до ден днешен твърде че предпочитам да забременея отколкото да взема това хапче отново. Отиди си вземи някакви противозачатъчни най-добре. Повярвай ми по-късно като искаш да имаш дете ще се чудиш що не става отговора е в това дето си го пила 3 месеца без да спираш. Не се прави така