Споделена история от Секс и интимност

Дали е възможно да съм бременна?
Здравейте с приятеля ми от близо 4 месеца живеем в Германия. Заедно сме от 1 година вчера се случи така че докато правихме секс и той свърши презервативът се е скъсал и част от спермата му попадна в мен няма как да посетя гениколог в близките дни защото всички са заети с месеци напред,опитах няма как и да си взема лекарство подобно на ескапел защото не го дават без рецепта. Искам да попитам възможно ли е да забременея след като овулацията ми е след 4 дни а 2 дни преди да правим секс бях в менструация.
Благодаря предварително.

Коментари

1.   Как така до преди 3 дни си била в менструация, а след 4 дни ще си в овулация? Малко вероятно е да точно след 4 дни и как въобще си сигурна кога ще е?

Това да се продава Ескапел с рецепта няма логика. То нали е за спешна контрацепция. Ако трябва да чакаш на опашки и да губиш време да ходиш на лекар, то ще мине времето. Ами ако е събота? Няма логика.

Щом сте го правили малко след менструацията, е малко вероятно да забременееш.

ПС: не е зле да слагаш по някоя запетая, че на моменти читателя се оплита

2.   Отиди пак в аптеката и питай за "Pille danach". Дават се без рецепта. Винаги е възможно да забременееш, но в този случай малко вероятно.

3.   Иди в спешното - в нотфала на някоя болница - и искай рецепта. Ако се правят на интересни, им устрой скандал. Надявам се, че имаш валидна застраховка. В най-лошия случай си сложи едно аспиринче дълбоко вагинално и се моли да не си бременна, което е малко вероятно.

4.   Я, чакай. Преди спешното беше ли при личния праксисарцт? Или при някой друг праксис? Там е без час, но се чака 2-3 часа и ще ти дадат рецепта. Влизаш в нета и в гугъл търсиш най-близките практики. Звъниш дали и кога бачкат и бързо там. Имаш по-малко от 72 часа от пръскането...

5.   Имаш няколко опции:

1. Изчакваш 2 седмици и отиваш до най-близкия Rossmann ili DM - има за за около 5 евро много прецизни тестове (примерно clear blue), който могат още от първия ден на пропуснатия цикъл да покажат, дали има за какво да се притесняваш или не. Да, две седмици ще трябва да стоиш в неведение, щом в момента си пред овулация, но поне ще знаеш със сигурност после. Наредени са до дамските хигиенни материали.

2. Личният лекар - Hausarzt, също може да те приеме веднага или на другия ден и да ти изпише Ескапел или алтернатива. Ако още нямате - иди и се запиши при някой. Личният лекар може и да ти издаде направление за гинеколог, в което да посочи, че случаят е спешен - тогава също обикновено успяват да те вмъкнат. Обаче твоя случай, ако го представиш така, както е, отсега ти казвам, че няма да му прозвучи спешно. По-добре да измислиш нещо от рода на кървене между циклите и болки, за да те препратят, а вече при самия преглед при гинеколога ще можеш да питаш и дали има вероятност да си бременна.

3. Звъниш в практиката и искаш термин същия ден и казваш, че ще си платиш сама, на принципа на частно осигурените лица. Това няма да ти го възстанови от здравната ти каса, ако не си частно осигурена, но пък също е решение, ако не можеш да чакаш 2 седмици за тест.

4. Със законното осигуряване за гинеколог в Германия (а и за друг специалист) се чака много, особено ако няма много специалисти на глава от населението там, където живееш и не се водиш пациентка в праксиса, а се обаждаш за пръв път. Ако си веднъж регистрирана при тях, вече ще те вмъкват лесно като се наложи и ще ти дават по-ранни часове. Така е и с другите специалисти - общо взетотрябва веднага след смяната на адрес, да си запишеш като пациент в месните практики, за да им се водиш пациент и да получаваш по-лесно термини при необходимост.

6.   Според мен е много вероятно.

7.   От 15.03.2015 г. хапчето се продава без рецепта в аптеките на жени над 14 г. Хапчето се взима до пет дена след инцидента. След това е безсмислено. ВСЕКИ гинеколог е длъжен да те приеме по спешност, просто трябва да обясниш ЗА КАКВО ти е часа, а не само да кажеш "искам час". В последна сметка в спешното можеш да отидеш, това е спешен случай. Там ще чакаш с часове, но накрая ще те приемат. Ако ти го предпише лекар, касата (ако имаш немска застраховка) ще ти върне парите - пази си рецептата и касовата бележка. Но можеш и сама да си го купиш, не е с рецепта. Ако си под 14, тогава си за лекар, колкото може по-скоро, просто кажи по телефона всичко или иди направо в приемната и там го обясни.

8.   1, понеже явно липсва елементарна грамотност по въпроса, как се изчислява овулацията - обикновено е около 14 дена от настъпването на цикъла, т.е от първия ден на месечното и неразположение. Ако цикълът и трае 6-7 дни и е свършил преди 3, то е близо до логиката, че до овулация остават още около 4.
Не разбирам с каква увереност се произнасяте теми, по които очевидно не разполагате дори с елементарни познания?

9.   8, да, знам, не стреляй. Ако трябва да сме по-точни овулацията обикновено е 14 преди следващия цикъл. Просто не предполагах, че е възможно да е цели 7 дни. Даже ти давам 5 звезди за разяснението. Защото аз до сега не съм чул, че има такива жени. Тия, с които съм бил им е 3-5 дни, даже 5 рядко.

И все пак трудно може да забременее, ако овулацията ѝ е наистина след 4 дни. Това означава, че сперматозоида трябва да оцелее 5 дни в нея, което е малко вероятно. Обикновено оцеляват 24-48 ч.

10.   Както и да си изчисляваш овулацията шанс да забременееш има винаги. Няма смисъл от обяснения и догадки. Отиди при личният си лекар и обясни какво а станало. Или отиди директно в някоя гинекологична практика и обясни. Ще ти дадат рецепта. Все пак това са хора. А на съвета на 3 да вдигнеш скандал нямам думи. Със скандали можеш да си решиш проблемите в България, в Германия ако говориш езикът и обясниш човешки ще получиш помощ на всякъде.